Şimdi Ara

Evlilik İçin Yaptığım Masraflar (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
7
Favori
19.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adetinede geleneğinedee. Bu ne ya. Bir toplumun kadınları neden bu kadar değerli olur ki? Kaç kişinin hayatını kolaylaştırıyorlar? Yemeyip içmeyip avcunuza koyanını anneniz haricinde gördünüz mü? Ulen çalış çabala heşeyini ver birde hatundan para isteyince tantana çıksın. Bütün evlilikler böyle. Şu ülkedeki erkekler bunların ne kadınlığını görüyor ki bu kadar masraf yapıyor. Ulen ilişkiye girerken bile erkek uğraşıyor. Hayatları bedava. 9 ay çocuk taşıyacakları için yapmadıklarını bırakmıyorlar. Avrupalı kadınlar kadın değil mi? Amerikalılar? Bizimkiler normalde kapının önüne konmazda işte toplum böyle napçan işte. Ben yıllardır hiçkimseyle ciddi muhabbete girmiyorum. En iyisi bile kankisinin sevgilisini seninle kıyaslar. Sen onunla yarışamazsan zamanla senden soğur terkeder. Evlensen bile burnundan getirir. bizim kadınlara hiçkimse yaranamz. Sen zenginleştikçe kendisi vasıfsız bile olsa ali ağaoğluyla falan kıyaslamaya kalkar kendini. Bizim hatunlardan toplumdan geleneklerden bir halt olmaz. Kadınların izlediği dizilere bakarsanız neyi hayal ettiğini ve neyi yaşadıklarını görürsünüz. Para, şan, şöhret, beleş hayat. Arada bazen 1-2 inci tanesi oluyor ama onlarda kimseye denk gelmez. Genel ortalama beleşçi.

• Geçmiş olsun. Bu kadar cefa ve maliyete ancak bir kızı deli gibi seviyorsanız katlanılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben olsam kuzenleri de isterim
  • Evlendikten sonra ağlayanlara da ayar oluyorum. Düğün takıntısı olmayan, gelinlik giymeyi yaşamının en önemli olayı olarak görmeyen bir kadın bulun. Düğün falan yapmayın, düğün sürecinde harcayacağınız paranın çok daha azına gidin istediğiniz yerde tatil yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Orijinalden alıntı: TR_001

Yahu millet ne halde aklım almıyor!
    Kardeş bize ne senin evlilik için yaptığın masraftan veya evlilik hakkındaki düşüncelerinden! Evlenme o zaman olsun bitsin, tasası bize mi düşecek sanki!

Burası da hepten ağlama duvarına döndü artık.

Girip okumak zorunda degilsin. Senin yorumun da bizi ilgilendirmiyor.

Okuduğumu da nereden çıkardın ? Başlığı görmek, konunun kalitesini yeteri kadar açıklıyor zaten. Ama sizler gibi aylak insanların her konuya atlayıp sonuna kadar okuması ve buna da aklınca yorum yapmasına laf söylemiyorum yine de.. Zira biliyorum ki işsizlikten, can sıkıntınızı başka türlü aşamıyorsunuz!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• TRI CLICK 0.7 kullanıcısına yanıt
    Abisini bağlamak için istiyorlar heralde 1.5 metre zinciri. Ya da hayalet sürücü olacak
  • Mesaj silinmiş de o konuşulan paraların yarısına bile çok güzel bir dünya turu yapılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Mesaj silinmiş de o konuşulan paraların yarısına bile çok güzel bir dünya turu yapılır.

Gorecegi kizlari evlenecegi kiza tercih edebilir. Bu bayan altin duskunu cunku. Nefretim bu turler. Boyle bi kiz beni sevmesin bu sevgi degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadının memleket konya
    erkeğin memleket ankara
    yaşadıkları il istanbul

yapılan harcama

İstanbul nişan töreni için mekan tutulması : 4000 TL müzik hariç
    Konya kına töreni için mekan tutulması : 5000 TL müzik orkestra, pasta, kına konsepti.
    Ankara düğün töreni için mekan tutulması : 14000 TL her şey içinde.
    Nişanda takmak için bir safir set + modern taşlı bir bilezik : 5500 TL
    Siemens beyaz eşya (çamaşır + bulaşık + buzdolabı) : 6000 TL
    Mutfak için alınan zerzavat (Tencere, tabak çanak vb) : 2000 TL
    Karaca çeyiz seti takımı : 1800 TL

38 bin'i bulmuş daha bir çok eksik varken :)

Şimdilik alınanlar bu ki hem mekanlar için hem de diğer şeyleri alırken hep istediğimiz şeyi en ucuz nerden alabiliriz kafasında baktık.

Evlenmek çok pahalı ve bulduğunuz kızların %90'ı düğün dernek isteyecektir. Allahtan ortak bütçe ile hareket ediyoruz da bir şekilde kalkıyoruz aile desteğiyle altından.

• Selam dostum sen konudan vazgeçmişsin ama ben yinede cevabımı vereyim. Aynı işi bende mardinli bir kızla yapacaktım. Ne yazıkki örf ve adetlerinde yok teyzeye yok yengeye abiye vs vs gelenekler var . Tabi bu kızda biten bir durum her şey ona bağlı. Ailevi meselelerde çok tartıştık bir sonuca varamadık ben sevdiğim için evimi ayırdım tek yaşamaya başladım onu denemek için ama bu sefer farklı sorunlar çıktı derken yollarımı ayırdım ve şuan kafam rahat. Doğudan kız almak her baba yiğidin harcı değildir doğudan kız almakda iyidir sadık olurlar . Ama önce düzgün birini bulacaksın tanıyacaksın ondan sonra alacaksın bu masrafların hiç biri olmaz . Normal bir düğün gibi yapar geçersin.
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Benim anlamadığım parayla yapılacak binbir türlü yararlı, güzel şey varken neden hapsini ne olduğu belirsiz bir kız için harcadığı? O kızla evlenmesi için kafasına silah mı dayiyorlar ne yapıyorlar acaba?

Eminim çevresinde bile şu paragöz kızdan çok daha iyilerini bulur da arkadaşın biraz vizyona ihtiyacı var gibi.

• Carlsberger kullanıcısına yanıt
    Hocam Allah iyiliğini versin , 10 dakikadır gülüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her zaman olduğu gibi konu farklı yönlere kaydı diye orjinal mesajın editlenmesi hiç hoş olmamış. Forumun buna bir çare bulması lazım. Okumak isteyen insanlar var belki de yeni görüpte.

• Orjinal mesajı okuyamadık ancak anlaşıldığı kadarı ile çok fazla yüklenilmiş o yüzden de forumdan epey tepki yağmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fettles

Yaşım 29, ev için ailemden yardım aldım, zaten ekonomik durumları da ancak buna yetiyordu. Kredi kullanmadım, günde 14 saat çalışıyorum.

aldatilirsin cok net yaziyorum ..
    terk eder bvu hatun seni

benım arkadaş canına kıydı yapma hocam
  • Siz çıldırdınızmı ya Hele hele Türk kızlarına kesinlikle Değmez...!!!!!! Yazık gerçekten yazık.....

• Makul bir sekilde masraf edilir amenna ama fazlasi ultra gereksiz. Bende 2.5 yildir evliyim eger benden boyle seyler istenseydi beni opseler evlenmezdim. Ben ne yapdiysam kendime evime yapdim. Yemisim adetlerini.

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Adetinede geleneğinedee. Bu ne ya. Bir toplumun kadınları neden bu kadar değerli olur ki? Kaç kişinin hayatını kolaylaştırıyorlar? Yemeyip içmeyip avcunuza koyanını anneniz haricinde gördünüz mü? Ulen çalış çabala heşeyini ver birde hatundan para isteyince tantana çıksın. Bütün evlilikler böyle. Şu ülkedeki erkekler bunların ne kadınlığını görüyor ki bu kadar masraf yapıyor. Ulen ilişkiye girerken bile erkek uğraşıyor. Hayatları bedava. 9 ay çocuk taşıyacakları için yapmadıklarını bırakmıyorlar. Avrupalı kadınlar kadın değil mi? Amerikalılar? Bizimkiler normalde kapının önüne konmazda işte toplum böyle napçan işte. Ben yıllardır hiçkimseyle ciddi muhabbete girmiyorum. En iyisi bile kankisinin sevgilisini seninle kıyaslar. Sen onunla yarışamazsan zamanla senden soğur terkeder. Evlensen bile burnundan getirir. bizim kadınlara hiçkimse yaranamz. Sen zenginleştikçe kendisi vasıfsız bile olsa ali ağaoğluyla falan kıyaslamaya kalkar kendini. Bizim hatunlardan toplumdan geleneklerden bir halt olmaz. Kadınların izlediği dizilere bakarsanız neyi hayal ettiğini ve neyi yaşadıklarını görürsünüz. Para, şan, şöhret, beleş hayat. Arada bazen 1-2 inci tanesi oluyor ama onlarda kimseye denk gelmez. Genel ortalama beleşçi.

çok guzel özetlemişssınız.

• Topukların sırtına vura vura kaç arkadaşım.

Biz evlendiğimizde kirada oturduğumuz evde eski bir yatak, bir dolap, bir koltuk ve televizyon vardı. Çok şükür yıllar içinde el ele verip birlikte çalışıp her şeyin en iyisini alın terimizle aldık. Eşim sağ olsun piyanom bile var, hayalini bile kurmamıştım, destek oldu.

Eşim hala çalışıyor ki en sağlıklısı da bu. Ben de yeri geliyor 14 saati buluyorum günde. Evde oturan kadın 14 saat çalışan adama, akşam 5'e kadar masa başı çalışan atıyorum Murat'ın karısına aldığı çiçekten falan bahseder çünkü, kafayı çizersin.

Evleneceğin kadın kafa dengin olmalı. Ciddi anlamda kafa dengin olmalı, karşılıklı çıkar ilişkisi olmayan evlilikte arkadaşlık da olur ki evliliğin tadı da oradadır işte. Birlikte aşamayacağın engel olmadığını hissedebiliyorsan doğru insanlasındır.

Hissetmiyorsan ses etmeden uzaklaş yanından yol yakınken.

9 yıllık evliyim bu arada. İşkembe-i kübradan atmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serdar

Topukların sırtına vura vura kaç arkadaşım.

Biz evlendiğimizde kirada oturduğumuz evde eski bir yatak, bir dolap, bir koltuk ve televizyon vardı. Çok şükür yıllar içinde el ele verip birlikte çalışıp her şeyin en iyisini alın terimizle aldık. Eşim sağ olsun piyanom bile var, hayalini bile kurmamıştım, destek oldu.

Eşim hala çalışıyor ki en sağlıklısı da bu. Ben de yeri geliyor 14 saati buluyorum günde. Evde oturan kadın 14 saat çalışan adama, akşam 5'e kadar masa başı çalışan atıyorum Murat'ın karısına aldığı çiçekten falan bahseder çünkü, kafayı çizersin.

Evleneceğin kadın kafa dengin olmalı. Ciddi anlamda kafa dengin olmalı, karşılıklı çıkar ilişkisi olmayan evlilikte arkadaşlık da olur ki evliliğin tadı da oradadır işte. Birlikte aşamayacağın engel olmadığını hissedebiliyorsan doğru insanlasındır.

Hissetmiyorsan ses etmeden uzaklaş yanından yol yakınken.

9 yıllık evliyim bu arada. İşkembe-i kübradan atmıyorum.

Maddi zorluğunuz bittiğine göre eşiniz çalışmamalı artık. Her gün sabahtan akşama kadar çalışan kadın ne spor yapabilir, ne kuaföre gidebilir, ne kişisel bakımını yapabilir, ne kişisel gelişimi adına hobileriyle uğraşabilir, ne her akşam taze yemek yapıp eşine güleryüz gösterebilir, ne doğru dürüst çocuklarıyla ilgilenebilir, ne eşiyle kaliteli zaman geçirebilir, vs vs... Kadıncağızın alışverişe çıkacak vakti bile olmuyordur ki taze tüketilmesi gereken meyve, sebze, ekmek, süt, balık, tavuk, vs gıdaları her gün alabilsin.. Siz kesin haftalık alışveriş yapıp aynı yemeği birkaç gün yiyosunuzdur.. Ev temiz olmuyodur, etraf dağınıktır düzenlemeye vakit olmadığı için..

Ayrıca her gün evde olması demek değildir ki arkadaşlarıyla bütün gün laklak yapsın veya sosyal medyada takılsın. Gider piyanodan sonra bir müzik aleti daha öğrenir, herhangi bir kursa katılır, sosyal yardımlaşma derneklerine üye olur, bildiği bir konuda özel ders verir, yatkın olduğu bir konuda evden üretim yapar, araştırma yapar, bol bol okur, günde 1-2 saat spora gidip git bir vücudu olur, kuaförüne ve güzellik merkezine gidip eşinin onu beğeneceği bir şekle bürünür, her gün alışveriş yapıp taze taze yemekler koyar sofraya, akşam yorgun argın olmaz ve eşiyle gezip tozar, yatakta yorgun olduğu bahanesini üretemez, çocuklarıyla a’dan z’ye ilgilenebilir.. Sırf ev işleri bile başlı başına büyük bir meşgale biliyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.