Şimdi Ara

Evlilik İçin Yaptığım Masraflar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
340
Cevap
7
Favori
19.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir konu açıp dertleşmek istedim sizlerle ama gördüğüm kadarıyla çoğunuz dalga geçip, laf sokup, salak yerine koydunuz beni. Herneyse değerli vaktinizi çaldığım için özür dilerim. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fettles -- 28 Aralık 2017; 13:57:10 >

• Sakın evlenme. Yol yakınken dön.

Manyak mısın birader ne biçim adetler onlar? Hem bu kızın hiç mi çeyizi yok? Ben evlenirken mutfak ve yatak odası için tek kürdan almadım mesela. Kalan ev eşyalarını da kayınpederle %50 paylaşarak aldık. Sen ev almışsın üstüne tüm evi düzmüşsün üstüne 125 gr altın(oha) Bu da yetmezmiş gibi baldıza bilmem neye altın.

Zaten 0 masraflı bile evlensen ileride keşke evlenmeseydim diyecektin. Pişman olacağın bir iş için bir de üzerine 200 bin lira masrafa girmek.... Kaç kurtar kendini dostum.
    Bence buradaki yanlış şu; insanların kendini mutlaka evlenmek zorunda hissetmeleri. Bu yüzden de evleneyim soyumu devam ettireyim de ne olursa olsun artık öderiz artık borcu herkesin bırcu var bu devirde vs. gibi yanlış düşünceler. Hayır arkadaşım evlenmek zorunda değilsin, akışına bırak, illa ki seni inek gibi sağmayacak bir kıza ve ailesine denk gelirsin.
    Su adet denilen sacmaliklari nasil devam ettiriyorsunuz hala aklim almiyor? Hic mi akliniz mantiginiz yok anlamiyorum hocam yazik gunah degil mi o kadae emege? Kiz mi yok baska veya bir 3. Dunya ulkesi kralinin kiziyla falan evleniyorsun da bizim mi haberimiz yok

13 bin borcum kaldi cok sukur falan demissin bir de. Kusura bakma da mustehak sana. Boyle yuklenmeye de devam ederler haberin olsun nasil olsa ne yuklersek tasiyo diye..
  • baldıza kuzene takı ne alaka ilk defa duyuyorum hayatımda nereliyle evleniyosun
  • Kezban savunucularına bunu anlatamazsın
  • Doğu Anadolu Bölgesi, Aşağı Fırat Bölümü diyeyim genel olarak örf adet bu coğrafyada aynı sayılır.
  • Cok afedersin de 2 kuzenine takı ve baldiza taki falan bunlar nedir?
  • hocam tesisatçıya anahtar takımı da var onu da ekleyin
  • hatay mı?
  • Bizim burada adet böyleymiş, benim de bu zamana kadar haberim yoktu lakin bizimkiler de tescilledi evet öyle oluyor zaten dedi.
  • Daha evlenmeden bu kadar masraf offf.. Para kolay kazanilmiyor bu gerizekali insanlar ne zaman anlayacaklar
  • yaş kaç ve bu kadar parayı ailen mi veriyo yoksa kredi vs mi
  • hadi baldızı anlarım bari de kuzenlere ne oluyor ya?
    ya zaten giren girmiş bi de üstüne siz yüklenin öldürün damadı iliğini kemiğini kurutun. kuruyan kenikeri de toz haline getirin sonra da onu burnunuzdan çekin e mi ne lan bu yeter be delirttiniz iyice be
  • Sakın evlenme. Yol yakınken dön.

Manyak mısın birader ne biçim adetler onlar? Hem bu kızın hiç mi çeyizi yok? Ben evlenirken mutfak ve yatak odası için tek kürdan almadım mesela. Kalan ev eşyalarını da kayınpederle %50 paylaşarak aldık. Sen ev almışsın üstüne tüm evi düzmüşsün üstüne 125 gr altın(oha) Bu da yetmezmiş gibi baldıza bilmem neye altın.

Zaten 0 masraflı bile evlensen ileride keşke evlenmeseydim diyecektin. Pişman olacağın bir iş için bir de üzerine 200 bin lira masrafa girmek.... Kaç kurtar kendini dostum.
  • Hayatınız borç ödeyerek geçecek bu mu mutluluk yani ?

Bu kağıdın sahibi siz misinz ?

Evlilik İçin Yaptığım Masraflar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRI CLICK 0.7 -- 27 Aralık 2017; 16:47:31 >
  • Bende az daha bu yola gidecektim attim yüzüğü kurtuldum başlarım evliliğine. Hayatım mahvolacakti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonen -- 27 Aralık 2017; 16:47:7 >
  • MoYk kullanıcısına yanıt
    Yaşım 29, ev için ailemden yardım aldım, zaten ekonomik durumları da ancak buna yetiyordu. Kredi kullanmadım, günde 14 saat çalışıyorum.
  • TRI CLICK 0.7 kullanıcısına yanıt
    Çok şükür şu an için sadece 13,000 borcum var onu da inşallah kısa zamanda öderim.
  • Evlilik İçin Yaptığım Masraflar
  • Yok hocam.
  • benim masrafim maksimum 2000 tl olmuştu
  • Herşeyi anlarımda kuzene baldıza set nedir l.n onlarda pakete dahilmiymiş sorsaydın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.