Şimdi Ara

Egea ncap testi açıklandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
5
Favori
8.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Egeayı sorgulayınca egea düşmanımı oluyoruz?

Belki alakasız ama, kendine her denileni sorgulamadan kabul eden, Allah adına birşeyler yaptığını sanan mallar yüzünden az daha ülkede darbe oluyordu. İnsan hayatta biraz sorgulamalı.

Bir arabanın neden hb ile sedanı arasında hem malzeme kalitesi, hem ağırlık farkı olur. Neden bir araç ncapa girmez? Bunu sorgulayanı suçlamak anca bizim ülkede olur.
  • Egea(Tipo) Ncap testi neden yok demek gayet normaldir ve bir sorgulamadır.
    Ama Egea su kadar puan alsa dahi saglam degildir zaten Ncap da hikayedir,guvenilir degildir dersen bu elestiri,sorgulama degil kotu niyettir.
    Ben her sartta Fiat'a,Egea'ya guvenmiyorum,testleri de sallamıyorum,carpısmada da iyi cıksa dahi,motoru mukemmel olsa dahi,konforu iyi olsa dahi ben bu arabayı ve markayı kotulemek istiyorum demektir.Bu da Objektiflik degil Subjektifliktir.

Egea Ncap dan tek yıldız alır,araba 100km de 10 litre yakar,incelemeler de yol tutus,konfor berbat denir.O zaman zaten kimse iyi diyemez.Ama bunlar umrumda degil dersen bu kotuniyet ve onyargının onune gecmez.

Yok Mjet gibi motor yok 700.000,900.000 yapan var.Az yakıyor,masrafı az buna ragmen Fiat,Egea bes para etmez diyorsan bunun elle tutulur bir tarafı olmaz.
    Renault'unun da benzer sekilde haksızlıga ugradıgını dusunuyorum.Sev sevme Fiat ve Renault'un yaptıgı motoru yapabilen fazla sirket yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheset

Bende Ncap testlerinin güncelliğini yitirdiğini düşünüyorum. Zaten her giren orta halli araç 5 yıldız alıyor. IIHS testlerine girmeliler bu kadar konuşulduktan sonra.

hatırlarsanız eski konulardan ıhss den good alan aynı araçlar sağ taraftan çarpışma testinde sınıfta kalmışlardı. yani teste göre araç üretiyor üreticiler. her şeyde bir hile. dediğim gibi isterse 10 yıldız alsın yine aynı teneke yürüyen tabut daciaya rakip. bu sözümün her zaman arkasındayım.

bu videolardan sonra 5 yıldız alan veya good alan araçlara hala güvenen var mı ? veya olacak mı ?

hileli üretimi belgeleyen videolardan bir örnek:

• hatta komple videolar isteyen bir izlesin üreticilerin 5 yıldız veya good alması için yaptığı hilelere buyrun

https://www.youtube.com/results?search_query=%C4%B1hss+passenger-side+small+overlap
  • egea 5 yıldız bile alsa forumun mühendis ergenleri yine bi kulp takar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne egeaymis arkadaş, ben kullanıyorum 15 bin km devirdim bu kadar dert etmiyorum, kullanmayanlar da memleket meselesi haline getirmiş.
    Neyse siz devam edin, 1,6 mj2 nin keyfini çıkarmaya devam

Edit: kolam cipsim yanımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yargicc -- 9 Ekim 2016; 23:37:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

hatta komple videolar isteyen bir izlesin üreticilerin 5 yıldız veya good alması için yaptığı hilelere buyrun

https://www.youtube.com/results?search_query=%C4%B1hss+passenger-side+small+overlap

O zaman bu testleri yapmanın manası yok.Sonucta her uretici bir yerden kısıyorsa bir sekilde hicbiri tam guven vermiyorsa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Ne egeaymis arkadaş, ben kullanıyorum 15 bin km devirdim bu kadar dert etmiyorum, kullanmayanlar da memleket meselesi haline getirmiş.
    Neyse siz devam edin, 1,6 mj2 nin keyfini çıkarmaya devam

Edit: kolam cipsim yanımda

En guzeli sizinki Hocam keske bizde de olsa 120BG 320NM tork hic sıkıntısız 200 e kadar gider.Hatta Egea forumunda normalde motorun daha guclu oldugu yazıyordu sanırım Euro6 icin dusuruldugunu okumustum.
    Bir HB Lounge da bizde olsa isteyen istedigini yazsa...
  • huso kullanıcısına yanıt
    bu testleri yapan yerler kendi ülkelerinde satılacak araçlar için bir standart oluşturulması için. üretici bu standartları karşılaması için çaba gösterir. gerisini çokda tınlamıyorlar anlaşılan. zaman zaman böyle hileler yapanları amerika yakalıyor. avrupa zaten bildiği için gelene geçene bu aralar 5 yıldız veriyor. bu işi hakkı ile yapan volvo kaldı. herkesin arabadan beklentisi neyse firmalarda onu veriyor. her parçası ucuz yürütme maliyetleri ucuz yakıtı az araba isteyen adamın alacağı tenekeden öteye geçmez.

sanırım düzce belediye başkanıydı hep eleştiriyordum adamı ama şu yönden düşününce iki aracıda alacak param olsa gider bende passat yerine a8L alırdım. başkan işe sadece güvenlik yanından baksaymış bu kadar gündem oluşturmazdı. kısacası herkes hakettiğini yaşar. toyotanın airbag ve bu test faciasına rağmen hala dünyanın en değerli markası :S kimse kimseye zorla araba satmıyor isteyen istediğini alıyor. hala efsane corollanın önünde secde edecek adamlar biliyorum.

• Arkadaşlar mevzuyu uzatmaya gerek yok Fiat bu aracın hb versiyonuna test yapacak o da 5 yildiz alacak Olay bu.

Sedan gene muallak

• Hadi bakalim girsin de gorelim. Tahminim 4 yildiz. En azindan ncap testi bile yok diyemeyecekler.

• DolceVita. kullanıcısına yanıt
    O mantık öyle bir mantık değil ama, aynı hamurdan farklı ekmek çıkmaz mantığı burda ki.

Doğru hatırlıyorsam Hb olanı 45 kilo daha ağırdı, bunun en önemli sebebi bu aracın sedandan Hb yapılması. Diğer markalar genelde ilk Hb geliştirir, Hb üzerinden sedan üretir. Bunda ise asıl çalışma sedanında yapıldı. Hb olanı sedandan daha yüksek bunların hepsi karosere ekleme ile gerçekleşiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Bende sizinle aynı fikirdeyim dacia ya rakip

• quote:

Orijinalden alıntı: Mazda Motor Corporation

quote:

Orijinalden alıntı: atorbaci

Ncap güven vermiyor bana.

güvenmek istemiyorsan bu işin sonu mu var ihss girer egea good alır egea para yedirmiş dersin, karına güvenmiyorsun lokantaya gittiniz karın wc gidecem dedi acaba wc önünde bi adamla öpüştü mü, işe gidersin karım acaba eve adam mı attı bu işin sonu yok usta paranoya kötü bişey

Egea ile alıp veremediğim bir durum yok. Hatta hb modelini de oldukça beğenen bir insanım. Cevap verdiğin arkadaşı da zerre tanımam yalnız örnekleme yapmış da olsan, okuduğum en seviyesiz yorumlardan birini yazmışsın.

Kusura bakmayın hocam. Örnek bile olsa kimsenin karısını kızını karıştırmayın. Araba forumu burası.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Stainless Hardness kullanıcısına yanıt
    bende ne o kişiyi nede seni tanımıyorum kimseyede laf atmam ne kendine ne ailesine güvenemiyorum demiş bende örneklendirdim, bunda güvenemeyecek bişey yok sağdan soldan satıcıyla iş yapmıyorsun ncap fiatın renault nun vw nin kurumuda değil egea dağılmış ncapın umrundada değil.

güvenemeyecek ne var onu anlamadım

• 3.5 yıldızdan yuvarlama 4 alır o bile fazla egeaya

• Egea'nın euro n-cap testine gireceği ile ilgili hiçbir yerde resmi bir bilgi yok.Konu tartışılıyor ama gireceği ile ilgili net bilgi sahibi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarı arıza lambası

Sonuç 4 yıldız
    Uplayacam hatta

bence de 3 veya yıldız alacaktır. % 75 ihtimail ile 3 yıldız diye tahmin ediyorum.
  • mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    cahilliğimi mazur görün. Hile olduğunu nasıl anlıyorsunuz?
  • Hâlâ 3 yildiz 4 yildiz diyenler var

Egea HB girdi teste.
    5 yildiz almamasi icin hicbir sebep yok.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.