Şimdi Ara

Egea ncap testi açıklandı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
5
Favori
8.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hala da ayni seyi soylerim ne oldugu belli olmayan ikinci el c5 alacagima ne oldugu belli olan sifir egea alirim.

sana da esnaf arabasi olan toyotani birakip c5'e ya da o cok onerdigin jaguara gecmeni tavsiye ederim. hemen hemen ayni para nasilsa

superb olayina gelince hala araclarin segmentlerini neye gore belirledigini aciklamani bekliyorum. gecen bir iki sey zirvaladin, mesela surus zevki, teknolojik ekipman gibi. onlara da su arabalar o zaman hangi segment oluyor diye sorunca kizip beni muhattap alma demeye basladin. artik cevap mi veremedin, kafanda kurdugun segment sistemi mi coktu bilemem

o konu icin gerekli tek sey sadece bana kesin olarak hangi kriterlere gore arac segmenti siniflandirmasi yaptigini soylemektir.

• tofaş reklam vermiyormu ya dh ye
  • Arkadaşlar videonun ağır çekiminde önden çarpışmalarda arka kapılara dikkat ettiniz mi ?.. Açılmak için şartları zorlayan bir sallanma oluyor kapılarda. Yani içerden birşey sarsıntı esnasında kapıya çarpsa o kapı açılır. Merak edip başka bir hb. aracın test videosuna baktım gram sarsıntı yok, tok bir duruş sergiliyor. Olması gerektiği gibi. Bu durum bile bu aracın ne denli güvenlik zaafiyeti olduğunu gözler önüne seriyor ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

peeee,

dacia ile ayni seviyeye gelmisler

Bu arkadaşı iyi tanıyın,80 bine citroen c5 alacağıma egea alırım deyip bana konu açtıran şahıs kendisi,ve Superb in e segmenti olduğunu iddia edip hala konusunu açamamış olan da kendisi,ifşa team gururla sunar

Egea ilk ciktiginda cok sevmistim iliskimiz NCAP tan gelen haber üzerine son bulmustur

İsin sakasi bir yana Dacia'ya laf edecek adam ilk önce bir Duster çekmesi lazim ,neden mi?

*Dacia hiç bir aracını bir üst segment olmadığı halde bir üst segment göstermiyor.

*Dacia ben ihtiyaca göre araba yaparım fiyatlarıma bakın anlarsınız diyor,"ne kadar ekmek o kadar köfte".

*Dizel motorum hem esnek ,hem de piyasa da en tutumlu motor olduğunu kanitlayarak reklamini yapiyor...

Gelelim Fiat'a!

*Segmenti olmayan aracı ölçü oyunlarıyla bir üst segment gibi millete iteliyor

*Günümüzün premium otomobil markalarinin tasarimini olcekleyip kendi aracina uygularak olusturdugu algi ile fiyatlari şişiriyor!(güya yerli araç!)

*Otomobil dünyasinda her aracin sedani ,hb modelden agirdir (genelde boyle durum,istisna varsa baska benide bilgilendirin), bizim esnaf KOÇ!, sedan ile hb arasinda ayni donanimda 100 kg dan fazla hb lehine agir olacak sekilde imalat yaptiriyor(Avrupali guvenlik paketli 4 yildiza biner, kendi milletine daha teste girmemis sedani iteler!)

Daha neler sayayim ayni fiyat bandinda ki alincak bir ton arac var hem ,benzin hem dizel cephesinde ...

Bana söyleyin şimdi ben neden FİAT EGEA alayim???(Tekrar ediyorum ilk çıktığında deli gibi savunan biri olarak yaziyorum...)

• DXM06 kullanıcısına yanıt
    Arka tarafın durumunu hemen altındaki Peugeot 3008 videosu ile karşılaştırdım görsel olarak tamamen aynı geldi bana hatta arka soldaki çocuğun boynu kırıldı ve sürücününde kafası orta direğe çarpıp yarıldı resmen ncap nasıl değerlendiriyor onu çözemedim 3008 5 yıldız almış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 26 Ekim 2016; 19:36:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SezerDogan

Ah bi 5 yıldız alsın da şu forumun profesörleri sussun artık.

• Bu araba Türk halkına kaktırılmış bi kazıktır...

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin arkadaş için bir ekde ben yapayım. Kendisi fanatik malum partili. Yani birşey desende pek anlayanlardan değil.

• Bu başlıkta ilk sayfalarda iyi yorumlar yapan arkadaşları görüyoruz, hepsini bayiilere egea almaya davet ediyoruz. Hediye olarak iki tane yıldız vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

teste girse basarili olsa ihs denir oraya da gidip basarili olsa rusvet verdi denir bahane bulmak icin hersey var

Keşke iihs'ye girecek yüzü kalsaydı arabanın
  • Daha konusuyor ya,utancindan,açamıyor konuyu,segmenti neye gore belirleyecekmişiz
    İnsanlara tir sollayacam diye maymuna dönmüş bir kaportayi önerdin be,çoluğunu cocugunu bindirecek buna,simdide gelmis dacia macia,dalga geçiyorsun,hicmi utanma sıkılma yuz astar Allah korkusu yok sende?
    Ne oldugu belli degil dedigi d segment arabayla 3yıldızlı oyuncak gibi kaportalı arabayi kiyasliyor,80e egea alirim cunku 0 diyor
    Segmentler sadece boyutla belirlenmez.aracin malzeme kalitesi surus kalitesi imajı gibi bircok sey devreye girer.sana daha once anlattim,fakat bir seyi iskembeden uydurduktan sonra geri adım atmak,ozur dilemek zoruna gidiyor farkindayim,devam et boyle utanc icinde takmadigini soyledigin forumda gezmeye
    Ve sen superbin e segment oldugunu iddia ettigin o konuyu acamayacaksin bunu biliyoruz,hele ki su egea kepazeliginden sonra selam bile vermezsin@Jeopol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 26 Ekim 2016; 22:58:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Daha konusuyor ya,utancindan,açamıyor konuyu,segmenti neye gore belirleyecekmişiz
    İnsanlara tir sollayacam diye maymuna dönmüş bir kaportayi önerdin be,çoluğunu cocugunu bindirecek buna,simdide gelmis dacia macia,dalga geçiyorsun,hicmi utanma sıkılma yuz astar Allah korkusu yok sende?
    Ne oldugu belli degil dedigi d segment arabayla 3yıldızlı oyuncak gibi kaportalı arabayi kiyasliyor,80e egea alirim cunku 0 diyor
    Segmentler sadece boyutla belirlenmez.aracin malzeme kalitesi surus kalitesi imajı gibi bircok sey devreye girer.sana daha once anlattim,fakat bir seyi iskembeden uydurduktan sonra geri adım atmak,ozur dilemek zoruna gidiyor farkindayim,devam et boyle utanc icinde takmadigini soyledigin forumda gezmeye
    Ve sen superbin e segment oldugunu iddia ettigin o konuyu acamayacaksin bunu biliyoruz,hele ki su egea kepazeliginden sonra selam bile vermezsin@Jeopol

konusacagina madde madde segmentlerin neye gore belirlenecegini soyle.

surus kalitesiyse subaru wrx cogu aracin icinden icinden gecer. simdi wrx f sinifi mi olacak?

guvenlikse mesela mini cooper 2016 iihsden en iyi not alanlardan birisi. E mi yapalim F mi?

imaj ise, ortada maserati, porsche gibi markalar varken e serisini C mi yapacagiz?

kusura bakma, segmentlerin belirlenmesi boyutlara ve ici yasam alanlarinin hacimlerine gore yapilir. hosuna gitse de gitmese de bu boyledir. Ayni segmentteki araclar da aralarinda 'luks' gibi ibarelerle birbirlerinden ayrilir.

===

diger yazdigina gelince, bak senin arac hala burada duruyor.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-inan-2.el-den-2015-citroen-c5-1.6-e-hdi-confort-otomatik-326176664/detay kacirma bence bu firsati.

servisler en kucuk cizilmede bile +1000 lira masraf cikartirken camurlugu degismis ve sadece 383 lira hasar kaydi var. Tam da ne oldugu belli olmayan arac sinifina girer. yine tekrarliyorum. ne oldugu belli olmayan c5 yerine ne oldugu belli olan egea alirim

• Seni o konuyu acana kadar blokluyorum,lafinin arkasinda,duramayan adamlarla,isim olmaz

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    ne uzuldum bilemezsin.

neye gore siniflandirma yapiyorsun diyoruz ses yok. benim dedigim gibi boyutlara gore ise zaten konuyu acmaya gerek yok. rakamlar sabit ve herseyi acikliyor.
  • Butun ezberim bozuldu. Sene olmus 2016 alinan puana bak.
    Eski tipo tempralar bundan daha kotu olmaz herhalde.

Bence orta ve ust donanimlarda kask standart olmali

• Avrupa üretimi araç 3 yıldız aldiysa bizim Türkiyede özensiz üretilenler direkt 2 yıldız falan herhalde allahuekber

• 4 yıldız almış işte
    cöp diyenlere kapak olmuş
    videoda da araç çarpışmadan sonra bile diri duruyor

bravo egeaya

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.