Şimdi Ara

Egea ncap testi açıklandı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
5
Favori
8.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Soru su;neden 0 alalim?veya neden elantra gibi iihs den tank gibi cikmis servis kalitesi belli hakiki c segment arabayi lpg ile 65 e kapatmak vArken 70e b+ segment alalim?
    Yada kalitesi belli astra varken?

Sorunun cevabı çok basit hocam. İhtiyaçlar ve tercih meselesi. Benim 1,6 dizele ihtiyacım vardı. İkinci elde çok aradım temizine denk gelemedim. 40 olan bütçemide 44 e çıkarıp 24 de sıfır faiz kampanyası ile 120 lik lounge multijet aldım. Sen ncapi olsun atmosferik olsun dersin ben ncapi olmasın multijet olsun diyorum. tabi lafım sadece size de değil tüm forum ahalisine bunda anlaşılmayacak ne var bende merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca madem aracın sınıfını b+ olarak görüyorsunuz o zaman niye fiyatına laf atiyorsunuzki. Piyasadaki b sınıfı araçlardan çok az fiyat farkı var.

• Yıldızlarda kayar durmaz yerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

quote:

Başta konuyu açan arkadaş olmak üzere benzer zihniyete sahip olan insanların zeka seviyelerini tabiki burada tartışmayalım ki herşey ortada zaten. Asıl bizim gibi zeka seviyesine sahip olan insanların demek istediği ncap testine bakmadan yenı kasasının 1 ay sonra gelecek olmasına bakmadan hemen sazan misali aracı almaya hoplayıp zıplamanın zeka geriliği belirtisi olduğudur.
    Mesela vw alanlarda yenı kasasının cıkcagından haberleri yok astronomık paraları gozu kapalı verip aracı alıyorlar. Egea alanlar guvenliğe bakmadan tipine bakıp arabayı alıyor. Bizde senın canın onemlı değil hadı ailenın canıda mı onemlı değil diyoruz. Bu saaaten sonra ncap açıklanınca sana ne yaraı olacak? Sen zaten zeka seviyeni kullanarak ncap e hiç bakmadan arabanı almışsın. Hayırlı ugurlu olsun :S

Bende konuyu açan arkadaşın kafasında olduğumdan doğal olarak benimde zeka seviyem hakkında görüş belirtmişsin. Evet haklısin bizde zeka geriliği olduğu açık, neyse ki senin gibi süper zekalı arkadaşlar varda bizim gibilere yol gösteriyor. Hakkaten nasıl başardın bu kadar üstün zekalı, deha fikirli, ileri görüşlü, süper akıllı olmayı.

Yine anlamamışsın Bunu nasıl başarıyorsun bize açıklayabilir misin?

Bende onu diyorum işte benim zekam anlamaya yetmiyor. Şu süperzekanla bizlerede yardımcı olsan.

İşte diyorum ya hala anlamıyorsun. Benım yapabileegim malesef bişey yok. Sağlıcakla kal..

• Yahu milletin 0 arabasi boyali cikiyor,motor bozuyor siz ikinci el garantisi devam eden arabada,sahtekarlık ariyorsunuz
    0 faiz olayi da kandirmaca,rakipleri de kazik fiyatlara,sahipler zaten..1.4 egeayi birkac donanim eklenmesiyle 55e kapatmak en mantiklisi,yoksa dizel mizel hikaye yani,ciddi deger kaybedecek o araclar.
    B segmenti icin 55,c icin 70 uzeri verilen para satarken ciddi deger kaybıdır
    Siz arac bulamadim demissiniz de 70bine cikana kadar arac var,kralı var.
    Ben egea kotu arac demiyorum zaten,dizel b segmentine para kaptirmanin alemi yok diyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Başta konuyu açan arkadaş olmak üzere benzer zihniyete sahip olan insanların zeka seviyelerini tabiki burada tartışmayalım ki herşey ortada zaten. Asıl bizim gibi zeka seviyesine sahip olan insanların demek istediği ncap testine bakmadan yenı kasasının 1 ay sonra gelecek olmasına bakmadan hemen sazan misali aracı almaya hoplayıp zıplamanın zeka geriliği belirtisi olduğudur.
    Mesela vw alanlarda yenı kasasının cıkcagından haberleri yok astronomık paraları gozu kapalı verip aracı alıyorlar. Egea alanlar guvenliğe bakmadan tipine bakıp arabayı alıyor. Bizde senın canın onemlı değil hadı ailenın canıda mı onemlı değil diyoruz. Bu saaaten sonra ncap açıklanınca sana ne yaraı olacak? Sen zaten zeka seviyeni kullanarak ncap e hiç bakmadan arabanı almışsın. Hayırlı ugurlu olsun :S

Bende konuyu açan arkadaşın kafasında olduğumdan doğal olarak benimde zeka seviyem hakkında görüş belirtmişsin. Evet haklısin bizde zeka geriliği olduğu açık, neyse ki senin gibi süper zekalı arkadaşlar varda bizim gibilere yol gösteriyor. Hakkaten nasıl başardın bu kadar üstün zekalı, deha fikirli, ileri görüşlü, süper akıllı olmayı.

Bende onu diyorum işte benim zekam anlamaya yetmiyor. Şu süperzekanla bizlerede yardımcı olsan.

İşte diyorum ya hala anlamıyorsun. Benım yapabileegim malesef bişey yok. Sağlıcakla kal..

Dediğin gibi zeka geriliği var bende kafam basmiyo. Ben sağlıcakla kalırim ama sende kendine iyi bak ihtiyacımız var senin gibi süperzekali arkadaşlara.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dediğin gibi zeka geriliği var bende kafam basmiyo. Ben sağlıcakla kalırim ama sende kendine iyi bak ihtiyacımız var senin gibi süperzekali arkadaşlara.

ben demiyorumki sabahtan beri zeka geriligi var bende diye sen diyorsun. madem oyle nickin basina gz falan koy boyle anlasilmazki anca yorumlarini okuyqcak insanlarda fln filan. kimse kimseyi yormasin devir uzay cagi artik

• 3 yeter bence 5 falan gelirse fiat derki lan bunlar baya saglammiş der 10 bin zaman yapar.alacak varsa acele etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi INTRUDERTR -- 11 Ekim 2016; 15:10:24 >
  • quote:

Yahu milletin 0 arabasi boyali cikiyor,motor bozuyor siz ikinci el garantisi devam eden arabada,sahtekarlık ariyorsunuz
    0 faiz olayi da kandirmaca,rakipleri de kazik fiyatlara,sahipler zaten..1.4 egeayi birkac donanim eklenmesiyle 55e kapatmak en mantiklisi,yoksa dizel mizel hikaye yani,ciddi deger kaybedecek o araclar.
    B segmenti icin 55,c icin 70 uzeri verilen para satarken ciddi deger kaybıdır
    Siz arac bulamadim demissiniz de 70bine cikana kadar arac var,kralı var.
    Ben egea kotu arac demiyorum zaten,dizel b segmentine para kaptirmanin alemi yok diyorum

0 faiz olayı hangi açıdan kandırmaca hocam. Fiat aile indirimi yada filo gibi seçenekleriniz yok ise aracın lansman fiyatı 68 liyardi ve bende bu rakama aldım. Daha doğrusu taksitlerini ödüyorum.
    Bütçemide 70 e çıkarmadım zorla 44 e çıkardım.
    Mesela elinde bu meblağı olan ve dizel araç almak isteyene ne önerirsiniz.

• Alacak olanlar alsın 5 yıldız gelirse Dizel manüel egea 80 lira olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

Ben hiçbirine katılmıyorum. Bmw alırım her zaman ikinci elde zarar düşüncesi ile araç alınmaz ihtiyaca göre alınır ikinci eli iyi diye sıfır memnuniyetle arabaya binilmez. Arabadan anlayan zaten bu tür arabaları almıyor. Bmwdeki hizmet kalitesini hiçbirşeye değişmem. Bu dünyada bir tek bu ülkede ikinci eli iyi diye araba alımında en baskın kriter. Firmalarda bu tür kişileri bulup itiliyorlar neyimi egeayı 70 e poloyu 70 e filan nasıl olsa piyasada ikici eli iyiciler çok diyorlar. İteleyebildikleri kadar yeminle bu alışveriş türü tarihe geçer.

Herkesin geliri bir değil Egea 120bg 70 ise Bmw 1.16d 116bg 110 tl arada 40 tl var.
    Yeğenin arkadasın da 2001 3.16 var kaza yaptı parçalar inanılmaz pahalı sizin ki biraz ekmek yoksa pasta yesinlere benziyor.
    Borusan,Doğuş,Honda servis yedek parca konusmaya gerek yok.Yıllık vergi,trafik,kasko da cabasi...

• quote:

Mesaj yazıyorum yonetıcı yakınlarınıza sildiriyorsunuz arkadaslar komedı sınız ya kale alıp bu konuya yorum dahı yapmam ama yıne de acıdıgım ıcın yazdım. Pekı gıdın o zmn 70 bın tl verıp euro ncapsız aracınıza bınmeye devam edın ılk kazadan sonra sakat kalınca bılgısayar a daha cok gırersınız daha fazla muhabbet edersınız trolluk yapmaya devam edersınız burda sorun yok.
    Zaten yonetıcı arkadaslarınızla forumu ele gecırmıssınız ınsanlara karaktersız dıyorsunuz mesaj sılınmıyor kendı kendınıze gerızekalı dıyorsunuz benım mesajımın altında benım mesajım sılınıyor. Ben bosa kendımı yoramamkı sızın kapasıtenızdekı ınsanlara. Hoşcakalın keyifli kazalar...

Araba muhabbeti altında insanlarla alay etmeye calisiyorsunuz.Zeka geriliği vs hala da devam ediyorsunuz kapasitesi belli insanlar diye bu hakki nerden buluyorsunuz?
    Not: Mod vs kimseyi tanımam.

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    2015 1.3 urban 50 kilometrede (50k değil )54 bin tl ye aldı 1 ay önce abim. Bence araç için fiyat iyiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

quote:

Mesaj yazıyorum yonetıcı yakınlarınıza sildiriyorsunuz arkadaslar komedı sınız ya kale alıp bu konuya yorum dahı yapmam ama yıne de acıdıgım ıcın yazdım. Pekı gıdın o zmn 70 bın tl verıp euro ncapsız aracınıza bınmeye devam edın ılk kazadan sonra sakat kalınca bılgısayar a daha cok gırersınız daha fazla muhabbet edersınız trolluk yapmaya devam edersınız burda sorun yok.
    Zaten yonetıcı arkadaslarınızla forumu ele gecırmıssınız ınsanlara karaktersız dıyorsunuz mesaj sılınmıyor kendı kendınıze gerızekalı dıyorsunuz benım mesajımın altında benım mesajım sılınıyor. Ben bosa kendımı yoramamkı sızın kapasıtenızdekı ınsanlara. Hoşcakalın keyifli kazalar...

Araba muhabbeti altında insanlarla alay etmeye calisiyorsunuz.Zeka geriliği vs hala da devam ediyorsunuz kapasitesi belli insanlar diye bu hakki nerden buluyorsunuz?
    Not: Mod vs kimseyi tanımam.

Siz yanlış anlamışsınız galiba mesaj tekrar okumanızı tavsıye ederim. En azından anlayana kadar tekrar tekrar okursanız yorumunuzun yanşlış oldugunu görursunuz

• huso kullanıcısına yanıt
    ilk öncelikle bu yazdıklarınız gerçekçi değil. e46 kasadan bahsediyorsunuz sanırım kaputu 400 lira çamurluk yan sanayisi 70 lira oem olanı 150 tl. bu araçların en pahalı yeri ön farlar. geri kalan kısımları gayet uygun fiyatlı. ha tabiki bir egea ile yinede aynı olmayacak zaten aynı olsaydı birbirlerinden ne farkı kalırdı değilmi ? kasko 1458 lira çıktı bana yaptırmadıydım. yapı kredi bu teklifi vermişti. başka yerlere sormadım hiç. bugün egea parasına c180 var 2009-2010 model bmw 3 serisi var 2009-2010 model iyi bir servis expertizi ile hepsi öncelikli alınası araçlar. sıfırdaki değer kaybına yıllarca bu araçların yürütme maliyetleri çıkar. ha servisleri pahalıdır ona birşey demiyorum. özel servisler gayet makul seviyede ve mantıklıdır. egeaya göre bu araçları alan kişi 1.5 kat daha fazla masrafla yoluna devam eder. ben şahsen yürütme konusunda 1.5 kat fazla para vermeyi kabul ederdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreoz25

2015 1.3 urban 50 kilometrede (50k değil )54 bin tl ye aldı 1 ay önce abim. Bence araç için fiyat iyiydi.

B segmenti icin 55k iyi rakam.0 faiz su acidan kandirmaca,sizin cebinizden cikacak para 68bin tl.ve bu parayi verdiginiz arac b segmenti.
    Bu paraya 2015 c segmenti dizel arac alabiliyorsunuz siz.
    şimdi baktim 60a 2015 Elantra var mesela.
    Ha,siz benim arabam c segmentten daha iyi diyorsaniz 68i verirsiniz ona birsey diyemem,ki iyi degil.
    Fakat psikolojik sinirin üstünde b segment araca para verdiginiz zaman bunun geri dönüşü buyuk deger kaybidir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emreoz25

B segmenti icin 55k iyi rakam.0 faiz su acidan kandirmaca,sizin cebinizden cikacak para 68bin tl.ve bu parayi verdiginiz arac b segmenti.
    Bu paraya 2015 c segmenti dizel arac alabiliyorsunuz siz.
    şimdi baktim 60a 2015 Elantra var mesela.
    Ha,siz benim arabam c segmentten daha iyi diyorsaniz 68i verirsiniz ona birsey diyemem,ki iyi degil.
    Fakat psikolojik sinirin üstünde b segment araca para verdiginiz zaman bunun geri dönüşü buyuk deger kaybidir.

O zaman sizin sıkıntıniz Egea ile ilgili değil hocam. B sınıfı araçların fiyatlandırılmasına karşısiniz siz. B sınıfı araçların neredeyse hepsi 70k zaten.

• Ben egeayı gururla savunan biriyim çünkü bu ülkede üretiliyor.Mesele fahiş fiyatlandırmalar,dizel diye geçirmeler,toledo rapid nasıl 70k etmezse egea da etmez nokta.
  • quote:

Ben egeayı gururla savunan biriyim çünkü bu ülkede üretiliyor.Mesele fahiş fiyatlandırmalar,dizel diye geçirmeler,toledo rapid nasıl 70k etmezse egea da etmez nokta.

Doğru söze ne hacet

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

ilk öncelikle bu yazdıklarınız gerçekçi değil. e46 kasadan bahsediyorsunuz sanırım kaputu 400 lira çamurluk yan sanayisi 70 lira oem olanı 150 tl. bu araçların en pahalı yeri ön farlar. geri kalan kısımları gayet uygun fiyatlı. ha tabiki bir egea ile yinede aynı olmayacak zaten aynı olsaydı birbirlerinden ne farkı kalırdı değilmi ? kasko 1458 lira çıktı bana yaptırmadıydım. yapı kredi bu teklifi vermişti. başka yerlere sormadım hiç. bugün egea parasına c180 var 2009-2010 model bmw 3 serisi var 2009-2010 model iyi bir servis expertizi ile hepsi öncelikli alınası araçlar. sıfırdaki değer kaybına yıllarca bu araçların yürütme maliyetleri çıkar. ha servisleri pahalıdır ona birşey demiyorum. özel servisler gayet makul seviyede ve mantıklıdır. egeaya göre bu araçları alan kişi 1.5 kat daha fazla masrafla yoluna devam eder. ben şahsen yürütme konusunda 1.5 kat fazla para vermeyi kabul ederdim.

Hocam oncelikle araba tercih ve ihtiyac olayıdır.Sizin mantıgınız farklı olabilir.Araba da sadece veriyorsun araba para kazandıran birsey degil bir ihtiyac , bunu isteyen istedigi gibi giderir.
    Sıfır arac almak istiyorsanız Egea 1.6 Dizel Mjet2 120BG HB Lounge Plus 77.000 TL, BMW 1.16D 1.5 116BG 112 den baslıyor.Amcaoglu gecen sene sıfır C180 aldı.136.000 verdi.
    Golf 1.6 90BG TDİ 80 den baslıyor.Astra oyle burada sıfır arac almak istiyorsan Egea yanına yaklasan dizel yok.Ustune de 100.000 bandına kadar Egea kadar iyi motoru olan cok firma yok.

Sıfır yerine 2. El X,Y dediginde olay farklı bir yere geliyor.Ayrıca pratikte Egea nın 3 liralık parcası yerine BMW de 5 lira odeyince benim bir kazancım yok.Bugun Sıfır araba alıyorsun 1.3 ise 623 1.6 ise 997TL Tasıt Vergisi oduyorsun.Sadece 400 TL hacimden veriyorsun.Bunu da her sene vericeksin.Simdi o onemli degil,parcası onemli degil vs herkese hitap etmez.

1 yıl Skoda Fabia 1.2 HTP Benzin buyuk zevkle kullandık.Ama her turlu 20 yapacak aracı butun yetkili satıcılar 15 den sayarız dediler.17-18 saysalardı 40 civarına sıfır 1.2 TSI Ibiza'ya biniyor olacaktık.Ve aracı da 3-5 sene degistirmezdik.Simdi Punto ya biniyoruz.2. elden agzımız yandı.Onu da gec kokusu,gıcırtısı,motoru,kaportası vs 2. El ile Sıfır aynı olmuyor.

Bir arabada ne vardır.Motor,Konfor,Yalıtım,Aksesuar vb
    Egea da motorun kralı var.Lounge larda dolu donanım var.225 17 lastik var.Yarın Ncap da cıkıyor.77 lik arac varken 120 ye BMW mi alalım.

Bu araclar bu paraları eder mi denmis.Maalesef ediyor.Sen 90TL Osmangazi Koprusu dersen,Her kopru icin su kadar Dolar + KDV dersen, Otomobile,Yakıta devamlı ekledikce ekleyerek Luks Tuketim Vergisi vs eklersen o paralara cıkar.

Hala kızı Belcika'da yasıyor 2012 Focus'a 4000 avro verip TR,Avrupa yı geziyor.Biz de maalesef 40.000TL veriyoruz.Mutlaka distributorler de kazanıyor ama misal girisi 40.000 olan araca 30.000 vergi koyarsan 10.000 de distributor koyarsa fiyat 80 de olur 100 de olur.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.