Şimdi Ara

E8400 Mİ ATHLON II ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimiz de olan muhendıslık ornegi e8400 rev E0 işlemciye anakrt alacaz yanlız son donemlerde amd nın athlon II serisindeki performansı ilgimizi cektı SİZCE AMD 550 BLACK edit mi yoksa e8400 mü yada amd nin 550 sne yakın fiyatlarda daha yksek hangi işlemci alına bilir yoksa gidip intele anakart alcagım intel ankarta da para vermek istemiyorum elimizde ki e8400 ü iyi fiyata satp amd ye geçmek istiyoruz sizce hangisi tavsiye edebilceginiz amd işlemci ? o.c yapılacak ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HİPER -- 23 Eylül 2009; 1:44:06 >

• x3 720 black edition..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooppss

x3 720 black edition..

+1 overclock & overcore

E8400 Mİ ATHLON II ?

E8400 Mİ ATHLON II ?

E8400 Mİ ATHLON II ?

E8400 Mİ ATHLON II ?

• hocam kolay gelsin...
    http://www.donanimhaber.com/AMD_Athlon__X4_620_99a_satisa_sunulan_dort_cekirdekli_ilk_islemci_testte-15693.htm
    bunu bir incele e8400 çok çok daha iyiymiş.. bulabilirsen kaçırma
  • quote:

Orijinalden alıntı: menem

hocam kolay gelsin...
    http://www.donanimhaber.com/AMD_Athlon__X4_620_99a_satisa_sunulan_dort_cekirdekli_ilk_islemci_testte-15693.htm
    bunu bir incele e8400 çok çok daha iyiymiş.. bulabilirsen kaçırma

Sen yanlış okumuşsun sanırım hocam. Test sonuçları Amd diyor! Bir de İntel e8400 ile Amd athlon x4 620 arasında 70 dolar fark var hatırlatmak isterim. 70 dolar daha fazla vereceksin ve Amd athlon x4 620 daha performanslı olacak. Ben 1 ay kendime gelemem

E8400 Mİ ATHLON II ?

• amd atlon II 620 e8400'den oyunlarda çok iyi,daha performanslı demek şu günde yanlış olur kendimizi kandırmayalım.Ancak athlon II 620 fiyatına göre kendisinden beklenmeyecek kadar performanslı çok çekirdekli uygulamalarda ve e8400'den bu alanda kesin olarak daha başarılı.
  • E8400'ün O.C potansiyeli daha yüksek fakat diğer alternatiflere bakabilirsin.
  • İŞLEMCİ İÇİN AYIRDIGIM BUTCE 125 DOLAR MAX E8400 DEN İYİ VE O.C OYUN İÇİN KULLANILACAK :) ?
  • Athlon II X4 620 yi alabilirsiniz 110-119 dolar arası değişiyor fiyatları 3.1 ghz e voltajsız çıkabiliyormuş stok fan ve biraz voltaj ile 3.5 ghz de stabil çalışıyormuş bu kadar o.c size yeterli gelir umarım.
  • Hızaştırma açısından 8400 çok daha esnek. 4Ghz üstüne 8400 gibi çıkabilecek pek phenom yok. Ancak X4 620 de tadından yenmeyecek halde şu anda. Ayırdığınız bütçeye de gayet uygun görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hökela

Hızaştırma açısından 8400 çok daha esnek. 4Ghz üstüne 8400 gibi çıkabilecek pek phenom yok. Ancak X4 620 de tadından yenmeyecek halde şu anda. Ayırdığınız bütçeye de gayet uygun görünüyor.

4Ghz hızındaki E8400 ün 3.5 Ghz e o.c edilmiş athlon II 620 yi geçeceğini sanmıyorum.
  • Ben geçer ya da geçmez demedim. Daha esnek dedim.
  • Athlon II X4 620' yi, Asus M4A785TD-V EVO anakart ile L3 önbelleğini açmayı denedim ama nafile.ACC açtım ama en ufak bir değişme olmadı.Yine bilgisayar normal bir şekilde açıldı ve CPU Z de L3 görünmüyor.Bu işlemcide L3 hiç konulmamış.Zaten işlemcinin zar yapısına bakınca L3 biriminin olmadığı görülüyor.Tabi ortaya bir laf atıldı Phenom II ler talep karşılanamayınca L3 birimi kapatılıp piyasaya sürülebilir.Bunun doğru olduğuna inanmıyorum.Bir satış politikası olabilir.Herşeye rağmen şu anda alınası en iyi işlemci.Phenom II ler ile arasında öyle aman aman bir fark yok.Ben sadece L3 birimini açarım hevesiyle kimsenin bu işlemciyi almaması gerektiğini söylüyorum.Sonuç %99 hüsran olur.%1 de herşeye rağmen büyük konuşmamak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SK1P60! RequeM

quote:

Orijinalden alıntı: Hökela

Hızaştırma açısından 8400 çok daha esnek. 4Ghz üstüne 8400 gibi çıkabilecek pek phenom yok. Ancak X4 620 de tadından yenmeyecek halde şu anda. Ayırdığınız bütçeye de gayet uygun görünüyor.

4Ghz hızındaki E8400 ün 3.5 Ghz e o.c edilmiş athlon II 620 yi geçeceğini sanmıyorum.

4.5 ghz 8400 3.6 ghz 720 ayarinda diye biliyorum gozlemlerimden.atiyorum 4 ghz olani 3.2 720 ayarinda olsa 3.5 620 ile 3.2 720'yi gecerim mi diyorsun 2mb cacheyle?300 mhz 5.5mb farki kapatir mi diyorsun bir cekirdek farkla?gececen bence orayi begenmedigin 8400'de 6mb cache var ama denemek isterim gta4'de dehset'te calisiyorsa su anda 620 ama kart 4830 diyor 4890 yok muydu sende hatta 955 ne is?

• @.45 ACP

Bir arkadaşa kurdum yeni bir kasa.Ona taktım Asus M4A785TD-V EVO ile Athlon II 620 yi.Tabi kurulum yaparken baya bir inceleme fırsatım oldu.İlk önce L3 açılır mı acaba dedim.Tahmin ettiğim gibi açılmadı.DDR3 OCZ Urban 1600 MHZ Ram çok güzel oldu.Canım çekmedi değil hani

Yalnız hani o çok övülen HD4200 IGP si beni hayal kırıklığına uğrattı.Benim HD3300 IGP si bariz üstün.Çok şaşırdım.Üstelik IGP ler sistem Ram ini kullanıyor bilindiği üzere.Biri 1066MHZ diğeri 1600MHZ.Ona rağmen HD3300 üstün geldi.Açıkçası 785 çipsetini gözüm pek tutmadı.BIOS u da oldukça basit geldi bana ASUS un.Zaten ASUS a bir türlü ısınamadım gitti.Bir ara P5B-MX anakartla epey uğraşmıştım mavi ekran hataları yüzünden.Sonra öğrendim ki Samsung HDD takıldığı içinmiş.Söktüm Seagate taktım sorun kalmadı.Kaç tane BIOS değiştirdim nafile.Ya birinde düzeltilmez mi şu hata düzeltmemişler.O zamandır Asus a sıcak bakmıyorum.Gigabyte ta da bir antipatim var.En sempatiği Biostar.

Ben paneldeki sistemi mutlu - mesut bir şekilde kullanıyorum.HD4830 yetiyor bana 1280X1024 çözünürlükte.Bir GTA yan çiziyor herşeyi açamıyoruz.Ama yine de tatmin ediyor.955BE büyük konfor.

• neler diyorsun pazar gunu birader alacak o karttan hd4200 3 pci filan ayagina 5770'u bekle diye kandirdim da. eee ne aldiracam ben buna 4870 vapor diyor anakarti degistirmezse.

tahminim amd propuslari hazir edemedi ya da elinde bir miktar sorunlu deneb vardi o yuzden propus diye ilk basta deneb cikardi ama sonra propuslar hazir olunca simdikilerde yok hatta acilanlar tr'ye gelmemistir bence.

955 1280'de konfor olur tabi ama 4830 512 bence o islemcinin hakki degil 1280 bile olsa.nvidia marttan once cikarabilir de indirim filan olursa 5700 serisi gider bence yanina.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

neler diyorsun pazar gunu birader alacak o karttan hd4200 3 pci filan ayagina 5770'u bekle diye kandirdim da. eee ne aldiracam ben buna 4870 vapor diyor anakarti degistirmezse.

tahminim amd propuslari hazir edemedi ya da elinde bir miktar sorunlu deneb vardi o yuzden propus diye ilk basta deneb cikardi ama sonra propuslar hazir olunca simdikilerde yok hatta acilanlar tr'ye gelmemistir bence.

955 1280'de konfor olur tabi ama 4830 512 bence o islemcinin hakki degil 1280 bile olsa.nvidia marttan once cikarabilir de indirim filan olursa 5700 serisi gider bence yanina.

O Deneb ten dönme Propus lar düzmece bence.Satış taktiği.

Valla bende dediğin gibi ucuz yollu HD5XXX serisi bir kart alırım 6 ay sonra herhalde.Kare ekrandan vazgeçemiyorum bir türlü.Feci alışkanlık yapıyor.

Şimdi benim lafım aslında daha çok 785 çipsetineydi.Pek beğenmedim 790 kullanırken.Bir hevesle HD4200 ün neler yapabileceğini merak ederken daha olayın başında üstelik çok rahat oynatır dediğim PES 2009 u ekranda adamlar bir yere toplanınca kasıyordu bariz.Köşe vuruşunda ceza alanı ana baba gününe döndüğü zaman IGP feryat etmeye başladı.Çözünürlüğü ne beğenirsin 1024x768.Driver sorunu olduğunu düşündüm ama değildi.BIOS a girdim GPU hızını 750 ye çektim bir hışımla.Girdim oyuna eser kalmadı kasılmalardan.Oyundan çıktım Vista donar gibi oldu bir baktım sağ alt kutucukta IGP görüntü vermeyi kesti ama bbiz onu bu durumdan kurtardık filan.Ha dedim fazla geldi 750.Sonra düşündüm benim GPU hızını 575MHZ oha dedim kendime ben ne etmişim.Tabi üst limiti 1500 lerde olunca 750 tam ortası iyidir düşündüm o an.750mhz ı yemedi anlayacağın.

Öte yandan benim HD3300 IGP si 1280x1024 te en ufak kasılma olmadan oynatıyordu.Hayretler içine düşmüştüm ilk kullandığım sıralar.Ya TDU yu oynadım ben inanamadım yine.Crysis 1024x768 te düşük detay tatminkar bir biçimde oynatıyordu.Ama HD4200 hevesimi kırdı.Arkadaşta anlamıyor dedi PES oynasam yeter o zaman şimdi erkran kartı almayalım dedim.Ama pişman oldum sonra.

İlk defa DDR3 hemde 1600MHZ kullanmak acaba sorun yaşatır mı diye düşündürüyordu o konuda anakart iyi çıktı.1800 e kadar yolu var o anakartla.Unutmadan o anakartın iki farklı çeşidi var yanılmayasın benim söylediğim anakartta çift PCI-EXP slotu var.Birinin sunu V diğerinin M.Çift PCI-EXP lisi V yani benim aldığım.ASUS un üst seviye anakartını göremedik hiç ama alt seviyesinin beğenmiyorum.Yine de benim beğenmediğim konu IGP si ki o her anakartta öyledir.Şöyle söyleyim X4 620 ile oldukça iyi uyum sağladılar.Heyecan aramana da gerek yok.Aldığım Ram lerden de bulabilirsen tavsiye ederim fiyatı fena sayılmaz.OCZ 1600 Urban 2x2 gb 8-8-8-24 VATAN da 245 ti.Ben Adana da ki son kiti aldım.

• propus olayinin taktik olayi da var tabi ama eninde sonunda kullanici yeni mimari oldugunu anlayacakti aslinda kotu reklam bence mecbur kaldilar.bu satis taktigi isini daha cok 720 810'da yaptilar 810 arasana bir piyasada.

kare monitor sorunu bende de var 1600x1200 istiyorum ama 20" uretilmedigi icin 1000 liraydi son baktigimda.24" widenin yuksekligi var benim 19 karede ne ugrasacam wide mide gittigi kadar gitsin.

benim bu 3300 4200 karsilasmasinda takildigim iki nokta var birincisi senin anakartin msi platin degil miydi hani 1gb dahili ddr3 ram var uzerinde?eger oyleyse asusda 128mb var ne kadar sistemden de alsa anakartinki baska olur bu da cok farkeder.1gb degilse de 128 mb mi 3300 olan.
    ikinci takildigim islemci sen 955 ile denediysen dag tas kadar farkeder digeri 620 cache farki.cache kurtarir min fpsleri dolayisi ile ob ekran kartini.kardesim x3 720 760g ile witcher oynuyor anakartta dahili ram yok ve 2*1 1066 kullaniyor.ayni islemci ile 2x2 1600 ram ve 785 cift slot ile sonucun kotu olacagini zannetmiyorum.hevesini 4200 degil 620'nin cachesi kirmis bence.ocz urban bir arkadasta problem yapmisti ama intel sistemdi sanirim.ist'de yokmus ocz team bakiyoruz.yurt disindan 2000 geliyor 211 liraya 1.65v bence super ama garanti diyor ugrasamam diyor genc olacak bir de.

• Kardeş sende bence olağandışı bi sorun var çünkü 1 ay önce bi arkadaşa x2 245 ve asus 780g hd3200 olan bi pc topladık ve pes2009 görüntüsü beni şaşırttı gram takılma yoktu. hd4200 ün hd3200 den kötü olma ihtimali yoktur heralde.
  • Olay biraz karışmış

Beni anakart düz olanı Sideport bellek yok anakartta.Yani tamamiyle Ram den yiyordu.İkincisi ben HD3300 ile denediğimde X2 7750BE vardı.Bir de PES 2009 da ha x4 620 olmuş ha 955be olmuş ne fark eder ki.PES 2009 da olay tamamen IGP nin elinde.Ayrıca Ram lerin hızıda büyük önem taşıyor.Bu durumda OCZ Urban benim Corsair lardan bariz üstün.Biri 1066 diğeri 1600.Valla ben kurdum o kadar kurcaladım hatta zamanlamaları daha düşük girmiştim voltaj vermeyi unutmuştum filan ona rağmen ne bir kere olsun dondu ne de mavi ekran verdi.Uyumlu çalıştıklarından eminim bu üçlünün.Tek gördüğüm olumsuz yan HD4200 IGP sinin HD3300 den bariz kötü olması.BIOS ta hoşuma gitmedi ayrıca.Ama o kadarda takılacak bir durum değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.