Şimdi Ara

E5450 overlock olmuyor sebebi nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İntel E5450 işlemci
    Gigabyte P35 S3g anakart
    Gigabyte Windforce GTX750 Tİ ekran kartı
    Kingston 2*4 8GB DDR2 800MHZ Ram soğutuculu
    FSP 500W %85 verimlilik PSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Badelasum -- 11 Şubat 2019; 23:35:57 >

• oc etsen bile o işlemci yetmeyecek. o anakartın p35ds3l olan modeli ile zamanında ne overcloklar yapmıştım be en başta e2160 vardı 1.8 ghz den 3.5 ghz ye çıkartmıştım sonra gtx 660 alınca işlemci hiç bir şekilde yetmiyordu taktım q9300 ü yaptım 3.3 ghz gayette yeterli olmuştu
    anakartın oc destekliyorsa ramları kontrol et bazı ramlar takozdur 1ghz oynamaz. ramları aynı mhz de tutup işlemciye oc yap
  • Çarpan katsayısı kilitli, onu mu diyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün ayarları yapıyorum eskiden oc yapıyordu şimdi aynı ayarlarda bios kaydet diyorum pc yeniden başlarken anakart logo gözüküp pc kendine reset atıp bios kendini eski ayarlara geri getiriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

Çarpan katsayısı kilitli, onu mu diyorsunuz?
    çarpan kilidi her işlemcide açık olmuyor fsb yi arttır tabi fsb ile ram mhz side artacak eger ramlar kaldırmasa ramları düşüreceksin v.s.... araştır biraz aradan 10 yıl geçmiş tam hatırlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 12 Şubat 2019; 18:34:7 >
  • Ram yüzünden sanırım. Bende öyle düşünüyorum.

• Badelasum B kullanıcısına yanıt
    soğutuculu ve soğutucusuz ramlerde hızı autoda bırakacaksın.

soğutucusuz da ufak artışlarda tıkanacaktır.

soğutuculu da 3.5 in ötesini görecektir..
  • Hepsini denedim yine olmadı. Acaba bios ayarları mı sorunlu. Yeni bios mu yüklesem yeniden.

FSB yükselttikten sonra ram gecikme hızlarını manuel olarak yükseltmeyi denedin mi?
    olmadı ramlere biraz voltaj vermeyi dene birde.

quote:

şimdi aynı ayarlarda bios kaydet diyorum pc yeniden başlarken anakart logo gözüküp pc kendine reset atıp bios kendini eski ayarlara geri getiriyor.

Demişsin, Overclocking failed hatası veriyor mu?

Ayrıca denediğin FSB nedir?
    1 arttırınca bile mi olmuyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi negromancer -- 13 Şubat 2019; 16:33:48 >
  • negromancer kullanıcısına yanıt
    Onları da denedim ama nafile. Eskiden overlock olan sistem artık olmuyor. Default ayarlara dönüyor bios otomatikmen kendini resetleyerek.

• Ramlerden kaynaklanıyor,
    Fsb artınca ram de otomatik oc oluyor,
    4.0D 3.33D 2.0D filan var ordan 2.0D yi seçip öyle deneyin.

Biosunu resetleyip tekrar yüklemeyi dene birde.
    Overclock hatası verince bios varsayılan ayarlarda çalıştırır veya varsayılan ayarda açmanı belirten uyarı verir.

en son p45 bir anakartta 400 fsb ile özel bir ayar olmadan kurulum yapmıştım. %1 bile oc olmuyorsa ramlerle alakalı değildir.

Anakartın artık oc kaldıramıyor olabilir mi acaba? sonuçta eski bir donanım. x38 bir anakartta ne yaptıysam %10 oc dan sonra boot edememiştim ama aynı işlemciyi farklı bir anakarta takınca %15-20'leri rahat görmüştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi negromancer -- 13 Şubat 2019; 16:45:45 >
  • negromancer kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal emeklilik yaşı geldi ama yaşa takıldı. Aynen eski bir anakart ve ilk sahibiyim 11 yıldır bende.

• Sorunu buldum. Ekran kartına giden 6 pin kablo sorunluymuş. Kenarda eski bir yedek ekran kartı vardı onda OC yapınca dedim kesin kabloda problem var bir değiştim tamamdır. Sorun halloldu. Herkese teşekkürler tavsiyeler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Badelasum -- 13 Şubat 2019; 21:0:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.