B

Çavuş
26 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba. Ben Msi H370 gaming pro carbon almak istiyorum ama yanında Intel I5 9400F işlemci almak istiyorum. Şimdi I5 9400F 9. nesil olduğu için 8. nesil anakartlara Bios güncellemesiyle uyumlu hale geliyor. Benim sorum Bios güncellemesi için 8. nesil işlemci şart mı? 9. nesil işlemci takıp Bios güncellemesi yapabilir miyim? Yada Anakart kendinden yeni üretim olduğu için Bios sürümü güncel mi geliyor? Saygılar.
Sistem

İntel E5450 işlemci
Gigabyte P35 S3g anakart
Gigabyte Windforce GTX750 Tİ ekran kartı
Kingston 2*4 8GB DDR2 800MHZ Ram soğutuculu
FSP 500W %85 verimlilik PSU
Yeni çıkan Samsung s7 serilerinde Android 7 kendinden yüklümü geliyor. Yoksa Android 6 devam mı?
Skylake işlemci alanların çoğu forumlarda donma takılma sorunu yaşadığını söylüyor ve İntel bunu bir BİOS güncellemesi ile gidermiş diyorlar.
DDR4 daha yeni çıktı birzaman beklemek gerekir mi.? DDR2'den DDR3'e geçişteki büyük etki oluşmadı. CL değerleri DDR4 lerde çok yüksek RAM mesela 2133MHZ ama CL14 bu DDR3'te 1600MHZ CL9 idi. Oyuncular DDR3 devam ediyor DDR4 pahalı olduğu için iş dünyasına daha çok yaradı sanırım.
Evet arkadaşlar. Dolar gün geçtikçe artıyor. 3TL ve üzeri oldu artık. Buda bilgisayar satışlarını ve donanım satışlarını çok zora soktu. Piyasa neredeyse dondu. Çoğu elektronik şirket iflas etme eşiğinde. Donanım parçaları satılamıyor.
Tarafsız bakacak olursak sizce en iyisi hangisi?
Ülkemiz çok şiddetli bir ekonomik kriz içinde alım gücü çok çok düştü. Döviz arttıkça fakirleşiyoruz. Dün alabildiğimiz eşyayı bugün alamıyoruz TL çünkü eriyor.
Bir buçuk yıl önce Vatan'dan aldığım AOC 2260 monitörde dün bir ölü piksel çıktı iğne ucu gibi siyah renkli. Renkli görüntülerde belli siyahta gözükmüyor. Tam ortada gibi ve kafama takıldı. Garanti süresi üç yıl geçiyor Vatan'a gidip söylesem servise verirler mi? Acaba monitör değişimi yaparlar mı? Yada paneli değişirler mi?
Aralıksız kullandım ömrü sona ermişmidir.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 143
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 4.086 (Bu ay: 128)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 20 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.