Şimdi Ara

Düğün konvoylarının yasaklanması gerekliliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acilen alınması gereken bir karardır. Birinin sünneti, diğerinin kınası, öbürünün düğünü... Koca koca konvoylar kurup trafiğin içinden geçerler. Bir yandan da davul, zurna sesleri yetmezmiş gibi korna sesleri dört bir yanda yankılanır. Kimse sizin bu saçma adetlerinize katlanmak zorunda değil. İnsanları rahatsız etmediğiniz takdirde adetlerinizi yaşamakta özgürsünüz. Altını çiziyorum insanları rahatsız etmediğiniz takdirde!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaten yasak, ceza caydırıcı olmadığı için hala yapıyorlar.

• Düğün saçmalıkları bitse konvoyları da bitecek de...

• Konvoylarin yasaklanmasi gerekmiyor, devlet ve Polis girevini yapsin yeter. Dugunler icin trafigi keyfen aksatan zora sokan tehlikeye sokanlara iliskin agir cezalar uygulansin yeter. Yasa koyup uygulamadiktan sonra, yasaklasan ne yazar?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kesinlikle katılıyorum. Bi keresinde bana sinir krizi geçirttiler. Saygısızlık tam anlamıyla.

• Başkasının eğlencesi size biye dert oluyor (!) Toplumun bir kültürü buna katlanamıyorsanız yallah avrupaya (!)

• Sırf düğün konvoyları değil, sokak düğünleri de yasaklanmalı. Belki de yasaktır, ama cezai yaptırım uygulayan yok. Yaz geldi mi her akşam düğün gürültüsü dinliyoruz; bir de kır düğünleri var, onlar da fena.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 5 Ekim 2022; 11:38:5 >
  • Pazar günü sokakta düğüne gidecek konvoyun yola çıkışı yaşandı, yarım saat ana caddeyi trafiğe kapattılar, yetmedi bir de durmaksızın ateş ettiler, abartısız 15-20 dakika havaya ateş ettiler. Gece tekrar gelip yine yarım saat aynı hareketlere devam ettiler, şarjörleri tekrar 15-20 dakika boşaltıp durdular. Karakol 200 metre mesafede ve ne gündüz ne de akşam karakoldan bir kişi bile çıkıp ne oluyor diye bakmadı. 112'yi aradık, hemen ekip gönderiyoruz dediler inşallah ilk çocuğun doğumuna yetişecekler.

Bunları engellemek aslında çok kolay, sadece verilecek cezayı uygulayacak memur/görevli gerekli ama ilaç için bile olsa yok.

• Acilen bu ilkel Ortadoğu alışkanlıklarından kurtulup küçük yaştan itibaren Türk kültürünü aşılamamız gerek.

• enizam E kullanıcısına yanıt

Aynen öyle, cezaların hepsi komik rakamlar.

• Bu ilkel adetten kurtulmamız lazım diyeceğim ama hiç ummadığım eğitimli insanlar bile bu yola giriyorlar. Gece 12'de kornalar çalarak giden bir konvoy medeniyetin neresinde?
    Geçtiğiniz yollarda hasta, yaşlı, bebek olabileceği hiç mi aklınıza gelmiyor? Bu kadar mı ilkelsiniz? Bu kadar mı medeniyetten kopuk ve saygısızsınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düğün konvoyu tek yön yolu kapatmış ve gelinle damat oyun oynuyorlar, sen şimdi buna Toplumun bir kültürü mü diyorsun.

• marseltalon M kullanıcısına yanıt
    Türk kültüründe evlenen kişiler aş dağıtılır atlarla konvoy yapılırdı

• Görgüsüzlük, başka bir şey değil.

• Millet doğru düzgün düğün konvoyu yapsa eyvallah ama hepsi magandalık peşinde, kimisi camdan silah çıkarır ateş eder. Kimisi arabaların üzerine sürer artistlik gösteriler yapar. Dolu dolu örnekler var.

Zaten çoğu akşam haberlerde de görüyoruz. Anca biri çekecek videoya ilgili yerlere gönderecek ki öyle ceza alsın. Yoksa ben doğru düzgün denetlemeye denk gelmedim yada görmedim desem yeridir.

• herifin altında 10 milyonluk mercedes var, yol kapatmaya kesilen ceza: 1000 tl.

yahu bu rakam o herifin çerez masrafı

• Rezillik çocukluktan beri sevmem düğün,sünnet vb tantanalarını...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısınız; atların yerini arabalar, insanların yerini "insan görünümlü öküzler" aldı...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kesinlikle katılıyorum. insanların huzurunu sırf kendi keyfi için kaçırmak kanunen yasak olmalı.

• Gelin arabası önünü kesenlere 300 bin tl ceza kesiceksin sanki ben para vermel zorundayım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.