Yüzbaşı
03 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 143 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba,


Geçen günlerde n11'den bir galaxy fit 2 satın aldım, ama bozuktu ve 24 saat geçmeden iade etmek için satıcı ile iletişime geçmiştim. Satıcı da daha sonra iletişime geçtiğim n11 müşteri temsilcisi de ağız birliği yapmışçasına, ürünün iadesinin mümkün olmadığını, servise vermem gerektiğini, servisin iade mi değişim mi karar vereceğini söyledi.


Hiç hoşuma gitmedi. Dedikleri gibi de yaptım servise gönderdim.


Artık n11'den alışveriş yapmak istemiyorum o yüzden telefonumdan sildim ve üyeliğimi de iptal ettim.


Mal onlardaysa para da bende. Bundan sonra kuruşum gitmesin oraya.


(foruma bir kayıt bırakmak istedim sadece:))

Arkadaşlar merhaba, yaşım 40+, bundan 25 yıl önce babam bir oyma dut küçük bağlama almıştı biraz öğrenip köşeye bırakmıştım.

Sonra arada klasik gitara başladım biraz çaldım onu bıraktım davula geçtim biraz çaldım.


derken, Youtube'da Aşık Veysel'i tekrardan dinlerken içimde bir şey kıpırdadı. Bu adam, sözleri ve bağlamasının sesi ile benim içimi sızlattı. Sonra Neşet Ertaşı dinlemeye başladım, bağlama; gerçekten benim içinde benimle alakalı bazı şifreleri çözmeye başladı.

Hekimoğlu türküsünü ve bu türkünün hikayesini dinledim. Sonra Pir Sultan Abdal'ın sözlerinden türküleri dinledim, Nesimi 'yi dinledim.

hem karadenizden, hem Ege'den hem doğu'dan hem Alevi-bektaşi türkülerinden derin lezzet duydum.


Sonra baktım ki, hemen hemen her türkünün ardında ya büyük bir dram, yada büyük bir aşk, yada büyük bir hoyratlık var.

yani, hadi bir türkü yazalım da millet eğlensin değil.


Eski bağlamamı kendi imkanlarım ile elden geçirdim tellerini yeniledim zımparasını attım ve çalmaya başladım daha doğrusu yeniden öğrenmeye..


Yetmedi, günlerdir içimde bir sevda oldu çıktı, 43 tekne profesyonel bir bağlama sipariş ettim.

bunlara ilave olarak, elimdeki bağlamayı 33 tekne, bir cura yada bir ruzba (dede sazı) formatına çevirip onunla da hem hal olmaya başladım. sanırım ilerde bir dede sazı da alacağım gibi.


Nesimi düzenini denedim, abi deneyecek o kadar çok makam ve tavır ve akort varmış ki bağlamada!!! hayret ediyor insan.


bir gitarda bu yok mesela, standarttır genelde ama bağlama öyle değil. canın nasıl isterse ona göre tabi fiziksel sınırları içinde ona göre akort edebilirsin, istersen 2 telli dene, icracıları var, türküleri var, ister 3 telli dene, hepsi var. Sınır yok. ben eski bağlamamı, 2 telli denedim, 2 telli denedim, hatta altta 3 tel üste 1 tel, sonra altta 2 tel üste sırma tel. hepsi de oluyor. bağlamanın bu müthiş özelliklerini bizlerden gizleyen mi desem, yeterince akademik araştırma yapılmamasından mı desem, bilemedim. kimseye de kızgın değilim bu konuda.


Ama şu bir gerçek ki, "bağlama bu toprakların en büyük müzik hazinesidir"


bu arzudan mı nedir 2-3 günde günlük 1 er saat çalışma ile 1 parça öğreniyorum.


içimdekileri de sizlerle paylaşmak istedim sadece..

Bu habere çok üzüldüm ve paylaşmak istedim bir konuyu. Olay İstanbul'da oluyor.


Bundan sorumlu dolaylı olarak "yerel belediyeler"dir.


Dilenmek, ihtiyaç sahibi olmaktan değil, bu işi meslek haline getirmiş, "vicdan hırsızlığı"dır.


Dilenmenin yasaklanması gerekir! kolluk kuvvetleri bunun için var.


https://www.mynet.com/dilenen-kisiye-git-calis-dedi-bicaklanarak-olduruldu-110106669142

Malum sitede bir iPad Pro bakayım dedim,
Apple'ın resmi sitesinde bile 12.0 - 256 gb tablet 8500 tl. ama burda, 2.el aynı tablete bu fiyat ve daha yukarı fiyat yazanları çok merak ediyorum. Neyi amaçlıyorlar, ilan sürelerinden satamadıkları da belli... ama anlamak zor bu insanları!
Merhaba.
Bu sahibinden’e bir suçlama değildir. Fakat üyelik ve üyeler konusunda daha katı ve güvenli bir yol izlemek zorunda.

Geçen ayın başında burada 2 yıllık yazan bir dükkandan mac book pro alayım dedim. Mesajlaştık telefonla konuştuk herşey normaldi. Get açmak istemedi satıcı. Biz güvenliyiz her zaman satış yapıyoruz vs. Ben de tamam dedim çünkü ben de çom getsiz alışverişler yaptım. Ama durum öyle değilmiş. 4.800₺ parayı gönderdim ve dükkan kapandı daha iletişim kuramadım. Bu konu savcılıkta.

Neyse ben bir MBP alacağım ya durmadım.
Bir tane ilan gördüm mesaj yazdım. Ertesi gün şu cevap geldi bana: Merhaba bu hesap benim ama ilan benim değil. Biri hesabımı ele geçirip adıma ilan vermiş. Lütfen karşı tarafla anlaşma yapmayın zaten hesabı ve ilanı şikayet ettim dedi. Sağolsun iyi bir insanmış.

Sonra devam ettim aramaya. Geçen gün 5-6 tane ilana mesaj yazdım.
Dikkat:

Aşağıdaki 4 farklı kişi ve bilgisayar için gelen cevap aynı ve aynı cep numarası : özetle diyor ki, bu numaradan whatsapp ile konuşalım daha rahat olur.

Bu 4 farklı isim ve ilanın cep no’ları görünmüyor. Üyelik tarihleri garklı farklı ama gelen cevap 4’ünden de aynı kopya mesaj ve iletişim aynı.

Ben de birine sordum : elinizde kaç tane bilgisayar var? Diye cevap gelmedi.


Özetle arkadaşlar burası dolandırıcı kaynıyor.

Artım ben de 0 almaya karar verdim. Güvenim kalmadı artık.

Lütfen sizler de dikkat edin.Kaçak elektrik için ölmeye razı olan Diyarbakırlı :https://www.ensonhaber.com/kacak-elektrik-icin-olmeye-razi-olan-diyarbakirli.html

Diyarbakırlı kardeşlerime sesleniyorum.

Biliyor musun, bana bu yıl her zaman 100-120 tl gelen elektrik faturası geçen bu ay 178 tl geldi.

Neden biliyor musun? harcadığım elektrik bedeli 90 tl üstünde de bi o kadar bu ülkede kaçak elektrik kullananların bedeli.

Devlet, bu elektrik şirketleri zarar etmesin diye, bunların kaçak abonelerinden alamadığı elektriğin bedelini benim gibi saf(!)ların cebinden alıyor.

Çünkü sen, bir Diyarbakır'lı olarak (%25 bundan muaf), elektriği kaçırıyorsun, komşun da kaçırıyor. O ödemediğin evinin elektriğini, şofbenin, ocağının, çocuğunun izlediği tv'nin, cep telefonunun şarj elektriğini ben ve benim gibiler ödüyor!

Bunun adı açıkçası hırsızlık!

Halen buna devam edecek misin?
Bu ülkede, maalesef insanların geldiği bir nokta!

Eğer bizler, birbirlerimize karşı saygı ve hoşgörüyü yerleştiremezsek, kimseden ve hiç bir ülkeden saygı beklemeyin. Gidin ormana tek başına yaşayın en güzeli..

Eğer bu ülkede insanların haklarını savunan bir anayasa varsa, bu iki genç bu yaptığından dolayı hapsedilmeli veya (bence en iyisi) ağır bir para cezasına çarptırılmalı. Çünkü para bu toplumda candan daha değerli olmuş.

İnsana saygı göstermeyenin ve hatasını kabullenmeyenin bu toplumda yeri olmamalı.

---

Belki çok ağır sözler sarfetmiş olabilirim ama sırf sigara içtiğim için biri beni uyarsa ki zamanında da uyarmışlardı, "affedersiniz" deyip sigarayı söndürürdüm. Doğru olan bu.
Ama bu sadece gençlerin suçu da değil, içinde yetiştikleri aile yapılarının, arkadaş ortamını ve ego'larının da bir göstergesi bu.

Bu ruh halindeki insanlar; kız arkadaşlarını darp eden, evlendiklerinde eşlerini döven, çocuklarını döven, işten atıldı diye patronlarını döven, hastanede az bekletildi diye hemşireye, doktora saldıranlardan.

Kendi duygularını ve kendilerini kontrol etmekten aciz insanlardır.

Aslında, ilkel kabilenin insanları bunlar...

Hayatta başarılı olmaları mümkün değil, idealler, planlar boş laflar bunlar için. Özetle yazık!

https://www.ntv.com.tr/turkiye/metrobus-duraginda-sigara-icmeyin-dedi-dayak-yedi,BRN0qWgbiESTpPh2YhwKZA
Herkese merhaba,

Eski tv'mizi zamanında birine hediye etmiştik, tv'siz misler gibi geçinip gidiyorduk, çocukların da kendi aralarında bolca oyun oynamaya vakti oluyordu. Sonra İstanbul'dan taşındık, doğup büyüdüğüm sokağa geldik. Tabi tv yok evde. Ziyarete gelen 2 komşum farklı zamanlarda (büyüğümüz) bana direkt sordular, tarikatçı mısın? hangi tarikattansın

Dedim: Ne tarikatı?

Dediler : Saç sakal uzun, evde tv yok.

Anlatamadım, yada anlamadılar. (Ahh yok mu şu önyargılar - atomu parçalamak daha kolaymış)

Sonra nedense eve bir tv alma kararı aldım, internetten bir akıllı tv sipariş ettim.O gündür bu gündür çoluk çocuk youtube, çocuk kanalları, tv derken karşısında uyuşuyoruz

Yakın bir zamanda satıp kurtulacağım bu aptal kutusundan:)
Neden mi?

Öncelikle siyaset ülke gündeminde gereğinden fazla yer meşgul ediyor, haber kanallarının %80 i siyaset. Hepsinden önemlisi siyaset ve din bu ülkede insanları yani bizleri ayrıştırıyor, ötekileştiriyor.

Burada eski zamanlardaki gibi teknoloji, üretim, tüketim gibi konuları paylaşsak bence daha iyi olabilirdi.

Burayı siyasi tartışma formu gibi görmek (ki öyle değil ama bu gidişle böyle olacak) beni üzecek gerçekten.
Geneli şişirilmiş fiyatlar. Pazarlık yapmak gerekiyor. Oradaki fiyattan %20-30 alt fiyatla pazarlığa başlamak doğru karar olabilir.Adam aracına fiyat yazacak, şöyle düşünüyor,

önce araçları bir araştırıyor (zaten %20 fazla fiyatlar bunlar) sonra kendince bir tespitte bulunuyor, aracına yaptığı masrafları, aracını diğerlerine göre artı yanlarını vs hesaplıyor ve bir kaç bin tl üzeri fiyatla listeliyor.özeti bu kardeşim.Halbuki satılabilecek fiyatını en iyi satıcısı belirleyebilir. Kendine şunu sormalı satacak arkadaşlar."Ben bu aracı bu hali ile olsa kaça alırdım?" Sonra bu fiyatın üzerine bi tl pazarlık payını ilave ederek listelese daha kolay satılabilir.durum tespitim özetle böyle.--//---Bu ara ben de bir araç arayışındayım 15-20 bin tl. aralığında araçlara bakıyorum.

Liste fiyatını 20.000 tl gördüğüm araç sahipleri ile yaptığım görüşmelerde, daha pazarlık yapmadan 1000-2000 tl arası kendi düşüyor zaten.

Hatta 16.000 tl ye satmaya hazır bir satıcının liste fiyatı şu anda 20.000 tl
Hakkında
Konum: Samsun, Terme
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 48 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 sa. önce
Mesaj Sayısı: 507
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.445
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 7.717 (Bu ay: 470)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.772 (Bu hafta: 5)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.