Şimdi Ara

DSLAM kilidi nasıl kaldırtılır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TürkNet kullanıyorum ve altyapım 100 Mbps download hızını kaldırabilmesine rağmen, DSLAM kilidi aktif olduğu için maksimum 88 Mbps hız alabiliyorum. Kilidi kaldırtmak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Veya mümkün müdür?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Eski adresimde turnet'e kayıt açtım Onlar turktelekom'a kilidi kaldırttılardı

• cimbomlusinan kullanıcısına yanıt
    Nereden ulaşıp kilidi kaldırmalarını istediniz ? Online işlemler mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarıklıadam -- 20 Kasım 2020; 4:31:50 >
  • Merhaba,https://turk.net/online-islemler/login üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Teknik ekibimiz kontrol ederek size bilgi verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarıklıadam

Nereden ulaşıp kilidi kaldırmalarını istediniz ? Online işlemler mi ?

Evet online işlemler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı durum bende de var muhtemelen. Hattım 97-98 görmesine rağmen 79 alıyorum. Bugün kayıt açtırdım.

Burdaki arkadaş sağolsun denedi ama hata aldığını söyledi. @TurkNetDestek

Muhtemelen bu durumdan dolayı arttıramadı. Açtığım kayıta istinaden bu kilit kaldırılacak mı görücez.

• quote:

Orijinalden alıntı: cimbomlusinan

Eski adresimde turnet'e kayıt açtım Onlar turktelekom'a kilidi kaldırttılardı

İşlem ne kadar sürdü hatırlıyormusunuz?

• Fr.BJK kullanıcısına yanıt
    Benim ki 2 hafta sürmüştü...

Merhaba, oluşturduğunuz destek kaydına istinaden teknik uzmanlarımız ve saha ekipleri müdahalede bulunacaktır. Gelişme olması durumunda size bilgi verecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, oluşturduğunuz destek kaydına istinaden teknik uzmanlarımız ve saha ekipleri müdahalede bulunacaktır. Gelişme olması durumunda size bilgi verecekler.

Hocam dün özelden hatırlat demiştiniz. Bugünde hatırlattım dönüşünü bekliyorum.

Destek kaydına cevap veren arkadaşlara derdimi anlatamıyorum.

Aynı sorun bende var hocam Millenicom kullanıyorum hat değerlerim iyi ulaşılabilir hız 150 gözüküyor müşteri hizmetlerini arıyorum hattımı 100'e setliyorlar ama hala 80'de takılı kalıyor. İlk bağlandığında tam 100 alıyordum kafayı yiyeceğim vallahi.

Merhaba Hocam, güncelleme yaptım. Keyifli kullanımlar dilerim.
  • xgny58x kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaşadığınız sorunu saha ekiplerinin kontrol edebilmesi için www.turk.net/oim sayfamızdan modem buluşması gereken hızda buluşmuyor statüsünde destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Hocam rica etsem banada yardımcı olabilir misiniz? Hat değerlerim 120mbps göstermesine rağmen 88 alıyorum. 1 ay kadar oldu vae geçişi yapalı o günden beridir çözemedim.

@TurkNetDestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Androge0s -- 22 Kasım 2020; 18:48:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Androge0s

Hocam rica etsem banada yardımcı olabilir misiniz? Hat değerlerim 120mbps göstermesine rağmen 88 alıyorum. 1 ay kadar oldu vae geçişi yapalı o günden beridir çözemedim.

@TurkNetDestek

SNR değerin nedir hocam modem arayüzünden bakarmısın?

Eğer kılpayı 10 ve üzeriyse hiç uğraşma. Hız artınca SNR düşüyor ve kopmalar yaşatıyor.

Ben tekrar eski duruma döndüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fr.BJK -- 22 Kasım 2020; 23:32:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

SNR değerin nedir hocam modem arayüzünden bakarmısın?

Eğer kılpayı 10 ve üzeriyse hiç uğraşma. Hız artınca SNR düşüyor ve kopmalar yaşatıyor.

Ben tekrar eski duruma döndüm.

Alıntıları Göster
    DSLAM kilidi nasıl kaldırtılır ?

16-17 civarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Androge0s

16-17 civarı.

Alıntıları Göster

SNR de 12 nin altına düşmemek gerek. Ona göre bi arttırım yapılabilir. Sanki en azından 100 olabilir gibi ama 100 üzerinde SNR düşerse sıkıntı yaşarsın gibi.

Denemek gerek tabi.

100'ün üzerine çıkmaz zaten paketim 100mbps paket. Bilmiyorum artık en azından şuan ki aldığım değerden daha yüksek alabilirim gibi geliyor, geçenlerde 80'di herhalde güncelleme yaptılar herkese 88 oldu.

• Vdsl2+ 17a sinyalde snr margin tek basina bisey ifade etmiyor, dslamdaki ssd nin okuma yazma hizi aboneye fazlaca bolundukce, dslam kendi kaypaklik yapip snr düşürüyor, 4 db snr margin ile 100 mbps alan arkadasim var hicbir sorun yok, snr ve hat zayiflamasi ortak incelenmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert KÜÇÜKUNCU

Vdsl2+ 17a sinyalde snr margin tek basina bisey ifade etmiyor, dslamdaki ssd nin okuma yazma hizi aboneye fazlaca bolundukce, dslam kendi kaypaklik yapip snr düşürüyor, 4 db snr margin ile 100 mbps alan arkadasim var hicbir sorun yok, snr ve hat zayiflamasi ortak incelenmeli

Benim SNR ile Hat Zayıflaması 8 civarıyken kopuyor. Fakat hat zayıflaması 8 kalıp SNR 10 üzerine çıkınca kopma yapmıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.