Şimdi Ara

Dolu tamiri görmüş araba?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
13.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, başlıkta yazdığı gibi dolu tamiri görmüş ve bundan dolayı hasar kaydı bulunan araba alınır mı? Ne gibi sakıncaları olabilir?

• alınmaz.

ayrıca stepnesi kullanılan, ön camı değişen, fabrika'da takılan hava filtresi yağ filtresi değişen, fabrikada doldurulan yağı ve hidrolik, soğutma sıvıları değişen, fabrikada takılan ön arka cam sileceği değişen, fabrikadan çıkışlı yeni araç kokusu kaybolan, patlayan far ampulü değiştirilen, fabrikada takılan lastikleri değiştirilen araba da alınmaz. pert filandır neme lazım
  • onun yerine ağır hasarlı alın daha iyi

enişte 8 ay önceki doludan hemen sonra auto king e müracaat etti hala parça gelmedi diye oyalıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cehalet üzerine kurulu piyasada taklalı muamelesi görür.
  • Abi bukadarda takintili olmayin ufak tefek ezik gocuk boyasiz cekildiyse kime ne zarari var ki

• Onu da almayacaksanız gidin sıfır alın. İyice delirdi piyasa. Geçen de 2008 model araba 5000₺ hasar kaydı fazla mı diyen vardı.

• Bizim araç dolu onarımı gördü (boyasiz). Aracın boyası orijinal, sökülen takılan bir parça yok, haliyle kaza yapmadığı, gidişini etkileyecek bir sorun olmadığı belli. Kaskodan degil de cepten yaptırsam bir kaç nokta hariç anlama şansınız yok (yalan söyleyen o bir kac noktaya da bir bahane bulur). İşçiliği duzgunse, aşırı bir kayıt yoksa alınır.

• Hasar fotoğraflarını isteyin bence. Fotoğraflarda gözüken hasara göre yorum yapmak daha doğru olur.

Şayet çok aşırı bir hasarı yoksa, boyasız tadilat olduysa alınabilir bence.

• Benim aracimda dolu izi var ve ben yaptirmiyorum bile oyle biniyorum.

Pek belli degil ama olsun. Var bir suru var.

Soyle bir rahatligi var herkes dolu haberini alip arabalarini saga sola kacistirirken ben rahatim zaten dolu izli aracim bir daha olsa ne yazar amaaan diyorum :-)

• ben dolu hasarından dolayı yaptırdım. kaskodan yaptırmasam boyasız olduğu için anlaşılmayacak.dolu hasarından dolayı benden indirim isteyene araba satmam.gitsin başka araba alsın.
  • ortalama bir tane dolu hasarı için ne kadar onarım masrafı gidiyor?
  • Ben açıkcası vazgeçtim.
  • bende kaskodan yaptırdım,hatta 2 parça boyanmak zorunda kaldı, millet ileride laf eder diye ezik göçük arabaya mı binecektik :)
  • Mumkunse dolu hasari olmasin . Dolu hasari demek metalin uzerinde elastik defarmosyonu gecip plastik deformasyona ugramasidir . Yani kalici sekil degistirmedir . Biraz malzeme bilgisiyle metallerde kalici sekil degisiminin parcanin mukavemetini , degistirdigini bilirsiniz ve almazsiniz . Dolu hasarsiz ama tavaninda cizikler olan bir aracla dolu hasarli ama hasari yaptirilmis bir arac arasinda kalirsaniz mutlaka cizik olani alin .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alınmaz.

ayrıca stepnesi kullanılan, ön camı değişen, fabrika'da takılan hava filtresi yağ filtresi değişen, fabrikada doldurulan yağı ve hidrolik, soğutma sıvıları değişen, fabrikada takılan ön arka cam sileceği değişen, fabrikadan çıkışlı yeni araç kokusu kaybolan, patlayan far ampulü değiştirilen, fabrikada takılan lastikleri değiştirilen araba da alınmaz. pert filandır neme lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

alınmaz.

+ içinde küfür edilmiş

• Boyasız düzeltme ilk çıktığında arkadan matkapla delik açarlardı. Bu tür müdahale yoksa alınabilir.

Sıfır araba kokusu kaybolmuşsa yolculardan biri gaz çıkarmıştır. O araç alınmaz.

• Hasarı kaskodan yaptırdıysa servise gidip onarım fotolarını isteyin çünkü servisler sigorta şirketi için fotoları kayıt ediyorlar. O onarım fotolarında herşey açığa çıkar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.