Şimdi Ara

Doktorlarin grevlerinin sıktığı gercegi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
2
Favori
11.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • devletteki bircok memurdan yuksek maas almalarina ragmen hala grev yapmaya devam ediyorlar. randevusu olan Insanlari magdur ediyorlar. Devlet artik buna bir cozum bulmali isten cikarmaya varan agir cezalar getirilmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence az bile yapiyorlar. Adamlarla alenen dalga gecildi. Mayis bitiyor iki hafta sonra Haziran. Enflasyon yillik %70 (aslinda %120+ ama yersen), saglik personeline iyilestirme sozu verileli yarim sene oldu. Icraat SIFIR!

Ha ote yandan kur korumali mevduat ayagina milyarlarca TL basilip basilip parasi olanlara dagitiliyor.

Bence az bile yaptilar. Ben olsam toplu istifa eder saglik sistemini ellerine verirdim.  

kuryelerin, belediye iscilerinin doktorlardan fazla kazandigi bi ulkede; ulkenin, egitim icin en fazla emek verip, aldigi maasla kat kat ters orantili sekilde risk alip calismaya devam etmesi cok da mantikli olmasa gerek.

grev yerinde bi karar. bu sekilde devam ederse sigortlarinizin da bi anlami kalmayacak, zira nitelikli branslar devlette epeyce eksildi.

hatta bazilarini istesen de tutamazsin zaten. bi yandal uzmani, ozelde 50-60 alacagina, devlette 15-20 ye neden dursun ki.

hele hele istanbul gibi buyuksehirlerde asistan/pratisyen hekim maasi 10 bin tl. doner falan da yok cogu yerde.
    bi doktor neden kirayi, ay sonunu dusunmek zorunda kalsin ki.

hayati boyunca calismayip, bi basari elde edememis insanlar da camur atmaktan geri kalmiyo.
    davulun sesi uzaktan hos geliyo cunku.

taa kac aydir, kac kere bizzat cumhurbaskani ve saglik bakani agzindan zam haberi yapilmasina ragmen yapilan zam falan yok.

millet de saniyo ki her ay zam yapiliyo

Şimdi bazılarına hak vermekle bazılarınıda tamamen haksız buluyorum şahsen.

Adam twitter'de paylaşmış bordrosunu.

8.000 lira maaş yatmış, 6.500 lira döner sermaye yatmış toplamda 14.500 lira ve az demiş.

Şimdi ben kendi irademle düşünüyorum 14.500 lira az bir rakam mı sormak isterim siz değerli arkadaşlara? Bu doktor ne kadar maaş bekliyor acaba 30 bin felan versek mennun olur mu?

Hele birisi paylaşmış tam komedi.

13.000 lira yatmış hesabında kalan para 800 lira onu göstermiş nasıl geçincem ben demiş ay sonuna kadar demiş.

E doktor olmuşsun hesabını nasıl yöneteceğini evini nasıl geçindireceğini biz mi öğretecez sana? Hayır maaşın 25 binliraydıda 13 bin lıraya mi düştüde nasıl geçinicem diyorsun? Kardeşim 13.000 maaş alıyorsan 12.200 lirasını anında harcıyorsan demek ki senin bir gelirin daha var yada sen bütçe yönetmeyi bilmiyorsun.

Mayıs ayı olağan "Doktorlara sallama " konusu da açıldı şükür.

Benim merak ettiğim "Gurbetçiler" konusu yok ortalıkta uzun zamandır.

Tabii "Türk kızları" konusu da eksik kaldı. Onları da açsın birisi de bu ayı boş geçmeyelim.

Üniversite sınavında ilk 50bin içerisinde olursan kazanabildiğin (düzgün üni için ilk 10bin)

bir bölümü bitirmiş ,uzmanlığını vs yapmış adama utanmasanız asgari ücret neyine yetmiyor diyeceksiniz.

Fakirlik sınırının 20 bine dayanmış, eşdeğerleri gelişmiş ülkelerde 5-10 katı kazanan bir meslek erbabına atıp tutuyor

millet.

• Şimdi bazılarına hak vermekle bazılarınıda tamamen haksız buluyorum şahsen.

Adam twitter'de paylaşmış bordrosunu.

8.000 lira maaş yatmış, 6.500 lira döner sermaye yatmış toplamda 14.500 lira ve az demiş.

Şimdi ben kendi irademle düşünüyorum 14.500 lira az bir rakam mı sormak isterim siz değerli arkadaşlara? Bu doktor ne kadar maaş bekliyor acaba 30 bin felan versek mennun olur mu?

Hele birisi paylaşmış tam komedi.

13.000 lira yatmış hesabında kalan para 800 lira onu göstermiş nasıl geçincem ben demiş ay sonuna kadar demiş.

E doktor olmuşsun hesabını nasıl yöneteceğini evini nasıl geçindireceğini biz mi öğretecez sana? Hayır maaşın 25 binliraydıda 13 bin lıraya mi düştüde nasıl geçinicem diyorsun? Kardeşim 13.000 maaş alıyorsan 12.200 lirasını anında harcıyorsan demek ki senin bir gelirin daha var yada sen bütçe yönetmeyi bilmiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 18 Mayıs 2022; 13:43:17 >
  • Madem begenmiyorsunuz yada memnun degilsiniz
    Okuyup doktor olun olabiliyorsaniz
    Boylece hem kendinize hemde ailenizdekilerede bakabilirsiniz

Tabi doktor olabilirseniz

• Doktor ve öğretmenlerin ülke genel şartlarına bakıldığında maaşları gayet güzel.

İyileştirme yapılacaksa o kaynak asgari ücretlilere, emeklilere ayırılmalı.

• bir devlet üniversitesi hastanesinin mesai dışı öğretim görevlisi muayenesine bir akrabayı götürdük. 350 lira muayene ücreti aldılar. her 10 dakikaya bir hasta randevusu vermişler. ameliyat için kaç lira fark alınıyor diye sordum. 7000 lira dediler.

bir hesap yapalım:

350 liralık muayene ücretinin 200 lirası kendisine kalsa, haftada 3 gün, günde 10 hasta baksa, günde 2.000, haftada 6.000, ayda 24.000 lira muayeneden alır.

ameliyat için alınan 7000 liranın 5000 lirası doktora kalsa ve haftada 4 ameliyat yapsa bu şekilde, haftada 20.000, ayda 80.000 lira sadece ameliyattan alacak.

bir de devletin verdiği maaş vs, o da cabası. onlara da 10.000 lira dersek toplamda

80.000
    24.000
    10.000
    toplam 114.000 lira. iyi para.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • milletvekili kaç alıyo? bence doktor maaşının milletvekilinden çok olması lazım.

• tabi işten çıkartabilirsiniz tabi öyle lüksünüz varsa yapın

• Bence az bile yapiyorlar. Adamlarla alenen dalga gecildi. Mayis bitiyor iki hafta sonra Haziran. Enflasyon yillik %70 (aslinda %120+ ama yersen), saglik personeline iyilestirme sozu verileli yarim sene oldu. Icraat SIFIR!

Ha ote yandan kur korumali mevduat ayagina milyarlarca TL basilip basilip parasi olanlara dagitiliyor.

Bence az bile yaptilar. Ben olsam toplu istifa eder saglik sistemini ellerine verirdim.  

• doktorların cebine giren şuan 20 bin tl den az olmamalıdır.
    seneyede 30 bin civarı bir para almaları gerekir.

millete bak ne kadar da küçümsüyorlar mesleklerı
    birde kıyaslamaya gidiyorlar.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    14500 lira şu an için iyi bir rakam değil. Kira, gıda, yakıt masrafları uçup gitmiş. Bu adamın çocuğu da varsa vay hâline. Beni muayene/ameliyat edecek olan doktorun aklında kirasıdır kredi kartı borcudur aklına takılmasını istemem. Bu gibi şeyleri tüm meslek grubundaki insanlar takar ama birine direk canını emanet ediyorsun fark bu. Doğu illerde yaşayan bir doktor için yeterli sayılır ama, aileden destek almış batıdaki adam içinde iyi sayılır evi arabasını ailesi verdiyse. Ama destek görmemiş batı illerinde yaşayan adam için az.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ayrıca birilerinin hakkını istemesi sizin neden zorunuza gidiyor anlamıyorum.

• Mirzant kullanıcısına yanıt

Çünkü MHRS' den randevu aldığında "Yarın grev var hastaneye gitme" uyarısı vermiyor...

• doktorlara tip fakultesini yazarken maas garantisi mi verildi ben mi yanlis biliyorum?

• Mirzant kullanıcısına yanıt

Ben iyi veya kötü demedim dikkatinizi çekerim. Az yada çokta demedim sadece az bir rakam mı dedim? Sizde saolun hiç iyi bir rakam değil demişsiniz. Bende kendi şahsi yorumumu belirteyim bence TR şartlarında iyi bir rakam. Kira gıda yakıt masrafı bir tek doktorun var zaten değil mi hocam?

Temmuz ayındada enflasyon farkı aldıklarında 8500 net maaşı için %30 civarı zam aldığında döner sermaye ile maaşı 18.000 lira civarı olacak. Size göre hala az mı?

Yine söylüyorum bu vatandaşlara alın size 30 bin maaş denilipte 2 ay sonra 14 bin liraya düşürmediler.

Kusura bakmayında geçen sene 6-7 bin lira maaş alan doktorlar bu sene 30 bin lira maaş bekliyor çok özür dileyerek söylüyorum.

30 bin lirayı anca beyin cerrahi alır oda özelde belki.

2yıllık pratisyen hekim 30 bin lira maaş beklemesin bi zahmet. Lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 18 Mayıs 2022; 14:48:45 >
  • 14 bin liraya çok diyorlar deliriyorum. 875 dolar anca ediyor. Memur maaşı da temmuzda zamlaninca en düşük memur 10bin lira alıyor olacak. Bütün gün yatan adamlar bütün gün çalışanlar kadar alıyor olacak. Sabah akşam Türkçe bile bilmeyen, hayatında medeniyeti ilk defa görmüş yüzlerce tipi muayene etmeye çalışıyorlar. Bu çok yeni bir şey de değil ama son senelerde daha ağır basmaya başladı. Ben taa 4 sene önce tip ve hukukun abartıldigini, bölümlerin ve mesleklerin boş bir itibara sahip olduğunu söylemiştim. Bu sene makine mühendisliğinden mezun arkadaşım 18bin ile işe başladı. Devir makine ve yazılım mühendisliğinde dostlar.

• Her zaman söylerim geçirebilmek için minimum 1000 dolar ücret almanız lazım.
    Doktorlar yıllarca okumuş hayat kurtaran meslek sahibi olmuş aldığı ücret bin dolar bile değil.Yurtdışında çöpçülük yapsa daha fazla kazanırdı.
    Sorun doktorlarda değil!

• MuharremAylar kullanıcısına yanıt

Kayınçom mekatronik mühendisi yaşı 28.

Askerden yeni geldi 4 ay önce. 20 gün önce 12 bin liraya işe başladı.

Doktor arkadaşlarıda var. Biz boşa okumuşuz diyorlar.

Hayırdır sen 4-5 sene okudunda mekatronik mühendisi 1 sene mi okudu ?

Bide bu tavırları var.

Doktorluğu ilah olarak görmekten vazgeçin. Bu ülkede öğretmenlerde var, mühendislerde var.

O kullandığınız makineleri mühendisler, işçiler yapıyor, ekip liderleri doktor değil...

Sende doktor olabilseydin diyecek arkadaşlara bende; sende mühendis olaydın madem cevabını veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 18 Mayıs 2022; 14:53:40 >
  • Bugün annem randevu almıştı doktora gitti beyefendi grevdeymiş.

Sen mağdur oldun diye bizi neden mağdur ediyorsun ?

bıktım bu ülkeden etimle kemiğimle bıktım

• Sıfır otomobil veya evlerin fiyatlarının milyon TL ile ölçüldüğü enflasyonun %150 olduğu bir ülkede 15-20 bin TL para değildir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.