Binbaşı
02 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 755 (Bu ay: 22)
Gönderileri

Faizlerin düşüşü -> Döviz kuru artışı -> Maliyet enflasyonu artışı -> Asgari ücret artışı.


Asgari ücret arttı diye enflasyon artmıyacak, enflasyon arttığı için asgari ücret artıyor. İnternette üç gram ekonomi bilgisiyle ücret arttı ekmek 10 lira olacak diyen insanları anlamıyorum. Asgari ücret 6 aydır sabitti, enflasyon düşmüş müydü? Asgari ücret artmasa sonraki 6 ay enflasyon düşüşte mi olacaktı? Ülkede bir kişinin aylık açlık sınırı 6300 lira olmuş adamlar 5500 lirayı çok buluyor, ekonomiyi çökerteceğini sanıyor.

Bu konu, PlayStation 5 stok takibi ve takip sürecindeki tecrübelerin paylaşılması için oluşturulmuştur. Bu konuda fiziksel ve dijital mağazalardan aldığınız geri bildirimleri ve bu süreçteki tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

KPSS soru çözümlerini izliyorum. Adam her iki soruda bir işlem hatası yapıyor, yaptığı işlem hatasına rağmen sonuç şıklarda varsa cevap bu diyip geçiyor. Anca şıklarda olmadığı zaman hatasını fark edip tekrar çözüyor. + Bazı soruların cevaplarını çok anlamsız derecede uzatıyor. Bu adama kim video çektiriyor arkadaş?

F710 vs Gamesir T4 Pro. Oyun kollarının karşılaştırması.


F710


2017 yılında 160 liraya almıştım; şu an içinse 450 liraya satılıyor. 


Olumlu yanları:


+ Uzun kullanım ömrü: Batarya yerine pille çalışma sayesinde şarj etme, batarya ölme gibi durumlarla meşgul olmuyorsunuz. Benim haftalık ortalama 15-20 saatlik kullanımım ile bir çift pil 6-8 ay kadar dayanıyor.

+ Alışılan joystick pozisyonu: Xbox kollarındaki çapraz joystick konumlandırmasını sevmiyorum, bana ters geliyor. Bu biraz subjektif bir konu.

+ Garanti desteği: Ürünün Türkiye'de resmi olarak satılması sayesinde 2 senelik garanti desteği var.

+ Hassasiyet: Oyun kollarında ölü bölgeler kolların hassasiyetini azaltıyor ve bu da oyun deneyimini kötü etkiliyor. F710'da 4 senelik kullanımım sonunda bile ölü bölge oluşmadı. 

+ Daha iyi kavrama: Kolun arka kısmında bulunan mat kaplama elde daha iyi kavranmasını sağlıyor.


Olumsuz yanları:


- Ağır bir kol: 330 gram ağırlığı ile elde kendini hissettiren bir kol. Benim için sorun teşkil etmesede çoğu insanın bu kolu "takoz" olarak değerlendirmesine yol açıyor.

- Sert Tuşlar: Özellikle hack and slash oyunlarda parmakları ağrıtabiliyor. Bumpers denilen LB (L1) ve RB (R1) tuşları çok ses yapıyor.

- Sinyal kopmaları: Cihazın alıcısı ile arasında obje bulunması durumunda sinyal kopmaları sıklıkla yaşanıyor. O yüzden direkt önünüzde bulunması gerekiyor.


F710 vs Gamesir T4 Pro. Oyun kollarının karşılaştırması.
F710 vs Gamesir T4 Pro. Oyun kollarının karşılaştırması.


Gamesir T4 Pro


Doların 12 lira olduğu dönemde 28 dolara (328 Lira) aldım. 2 haftalık kargonun ardından 67 lira gümrük vergisi ödededim. Ve toplam 395 liraya gelmiş oldu. Aliexpress fiyatları dolar üzerinden olduğu için fiyat dolarla beraber çıkıyor iniyor. Şu an $33 fiyat etiketi ve 13 liralık dolar kuruyla 430 liraya geliyor. Bunun üstüne bir de gümrük vergisi eklenecek.


Olumlu yanları: 


+ Fonksyonel bir oyun kolu: Bluetooth sayesinde telefonlara, wireless alıcısı sayesinde pc'ye bağlanıyor. Ancak Nintendo Switch haricindeki oyun konsollarında kullanılmıyor. 

+ Daha Yumuşak tuşlar: F710 kadar sesli ve el yorucu değil. 

+ Işıklı: RBG ışıklandırmaya sahip. Bu ışıklandırma açılıp kapatılabiliyor.

+ Titreşim: Daha güçlü bir titreşime sahip ve bu titreşim seviyesi ayarlanabiliyor.


Olumsuz yanları: 


- Hassasiyet çok kötü durumda: LT (L2) ve RT (L2) tuşlarında %5-10 oranında ölü bölge var. Özellikle benim gibi similasyon yarış oyunu oynayanları rahatsız edecek durumda. Bunun dışındaki oyun türlerinde kendini çok hissettirmez. Tuşların kendisi yumuşak olsada yumuşak basmalarda basımı algılamıyor, sert/tam basmayı gerektiriyor. 

- Joystick pozisyonu: Xbox'ın çapraz joystick konumlandırmasını dediğim gibi ben sevmiyorum ama subjektif bir konu.

- Joystickler küçük ve pürüzlü: Daha iyi kavranması için eklendiği iddia edilen bu pürüzler benim parmağımı rahatsız ediyor. 

- Kavrama zayıf: Tamamen aynı düzeyde plastiğe sahip bu kol el terlediği zaman elden kayıyor.

- Kullanım ömrü: Sahip olduğu batarya benim haftalık 15-20 saat kullanımımda 2 hafta dayanıyor ve ardından 1 saatlik şarj istiyor. Şarjı yokken kablo ile de bağlanıp kullanılabiliyor. Ancak sahip olduğu batarya er ya da geç ölecek ve kolun "kablosuz" olma özelliğini yitirecek. 10 senedir her Ps4 kolunun başına gelen şey bu kola da gelecek. 

- Garantisiz: Firma her ne kadar 6 aylık uluslarası garanti sözü versede kargo gönderim ücretini sizden istiyor. Bu da insanları caydırma özelliği taşıyor.


F710 vs Gamesir T4 Pro. Oyun kollarının karşılaştırması.
F710 vs Gamesir T4 Pro. Oyun kollarının karşılaştırması.

Tamamen açık kaynaklı olan bu eklenti, tıkladıkça reklam açan sinir bozucu siteleri atlamanızı sağlıyor.


Eklenti https://universal-bypass.org/

Kaynak Kodu https://universal-bypass.org/


bünyesine ekledikleri 35’ten fazla link kısaltma sitelerinin zaman kaybettirici olaylarına karşı bypass işlevi gören açık kaynak kodlu bir çoklu tarayıcı eklentisi.


örnek olarak şu link kısaltma sitelerine karşı eklenti çok iyi çalışıyor :

adf.ly

adyou.me

akoam.net

animanganews.com

bc.vc

bit.ly

bluemediafiles.com

complete2unlock.com

cpmlink.net

cshort.org

cuio.io

do2unlock.com

goo.gl

grabify.link

hidelink.club

l.ly

link.tl

linkrex.net

losstor.com

mirrorace.com

mylink.zone

onepieceex.net

oke.io

ouo.io

rom.io

sh.st

show.co

sourceforge.net

sub2unlock.com

sub2unlock.net

srt.am

t.co

telolet.in

tetew.info

ux9.de

won.pe


bunların dışında ekleme yapmak isteyen kullanıcılara ise github’da ufak bir rehber eklenmiş, bu link kısaltma sitelerine yapılan bypass işleminde yaşanılan sorunlar ise orada çözümlenebilmektedir.

Klavye ve mouse ile oyun oynamayı her zaman tercih ederim. Çünkü kontrollere olan ulaşım kolaylığı ve daha net nişan alabilme vardır. Ama klavye mouse ile oynarken de belim ve bacaklarımda ağrı oluyor yeterince rahat oturamadıgım için. Ben de diyorumki iyi o zaman gamepad ile oynamaya devam edeyim çünkü f710'umu alıyorum elime istediğim gibi uzanabiliyorum yatabiliyorum, vücudum hiç gerilmiyor.

Gameped ile rpg, yarış spor oyunlarını oynarken sorun yok ama fps oyunlarına gelince kanser oluyorum. Çünkü nişan alamıyorum. Çoğu oyunda nişan ala basarsın ve otomatik olarak hedefe kitlenir, ama hedef haraket ederse veya ben haraket edersem kilit kopabiliyor. Hedefi öldürdükten sonra diğer hedefe otomatik geçiş de yok. Silahı indirip yeniden nişan ala basmak durumunda kalıyorum. Bazı oyunlar çok sert kitliyor nişan almayı, sadece hedefe odaklanabililiyorsun, böyle oyunlarda da zevk alamıyorum çünkü bana düşen bir şey olmuyor, nişan al ateş etten ibaret oluyor tüm oyun.

Şu gamepadlerde mouse gibi nişan alabilmemizi sağlayabilecek bir teknoloji gelmiyecek mi?
Geçen ay yeni eve taşındık. Bir tane böcek türü var başımıza bela oldu. Koku salıyor sürekli. Hele yakalarsak art arda salıyor. Peçeteyle alıyorum, peçetede sarı sarı izler oluyor. Her hafta muhakkak 2 3 tane evin çeşitli yerlerinde görüyoruz.

Her pencere de sineklik var. Başka giren sinek böcek bir şey yok. Bunun nerden geldiği belli değil. Az önce bir tanesini ıslak mendille aldım attım. Elim 1 saat bunun osurugu koktu.

Ne bu böcek. Çaresi nedir? Osuran böcek istilası altındayız Osuran böcek istilası altındayız
Telefonlar ekrana sahip olmaya başladıktan sonra hep daha büyük daha geniş ekran koyma çabası oldu. 1 2 inçden başladık şimdi 6.7 leri görüyoruz. 7 inçden sonrası tablet oluyor zaten daha ne kadar ileri gidilecek? Sadece 2 sene önce ideal telefon 5 inç, plus modeli 5.5 inç iken. Şimdi küçük boylular 6 dan başlıyor. 6.4 6.5 ideal deniyor. Çerçeve kalkmasıyla en boy çok değişmeden ekran büyüdü evet ama artık firmalar en ve boyu da maksimuma çıkartmaya çalışıyor. Bu ekran boyutları daha ne kadar büyüyecek? 7 inç üstünü görür müyüz?
Normalde 25mbit'lik paketimiz vardı, bugün sabahtan beri çok ilginç değerler alıyoruz. İndirme hızımız 200 ile 700 arası gidip geliyor şu an.
https://www.speedtest.net/result/8654982194

Hız patlaması oldu Edit: Yeniden oldu 31.12

Edit : 26.11.19. 1 yıllıgına yeni taahhüt yaptık 35mbit için. ilk ay 100mbit hediye dediler.

Hız patlaması oldu Edit: Yeniden oldu 31.12Hız patlaması oldu Edit: Yeniden oldu 31.12

Edit 31.12.19 Yılbaşı hediye olarak yeniden yükseltme yaptılar indirme hızı için, ama yükleme hızını topal bırakmışlar.

Hız patlaması oldu Edit: Yeniden oldu 31.12Hız patlaması oldu Edit: Yeniden oldu 31.12
Hakkında
Konum: Adana, İmamoğlu
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
amd
Otomobil
volkswagen
Mobil cihaz
xiaomi
Oyun Platformu
pc
Steam
https://steamcommunity.com/id/Killshot31/
Ekran Kartı
Evga
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Mesaj Sayısı: 1.851
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.048
İkinci El Bölümü Mesajları: 24
Konularının görüntülenme sayısı: 27.852 (Bu ay: 6.551)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7.074 (Bu hafta: 9)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.