Şimdi Ara

Dışardan Sipariş Vermeyi Bıraktım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
4.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zamlar belimi büktü, geçen seneye göre ortalama iki buçuk kat arttı yiyecek fiyatları. 2 güne bi zam yapıyolar.

artık kendim yapabildiğimi yaparım yapamadığımı da ayda yılda bir göz hakkı diye alırım.
    Yumurta bile kıramayan ben Evimin Masterchefi olacağım

Örneğin 1 kilo çiğ köfte 80 lirayı geçti. yarım kilosu daha pahalıya geliyor.
    Evde 15 lirayı bulmuyor.
    Pide lahmacun yarı yarıya farkediyor. Odun ateşinde pişmediiği için tat ve doku farkı oluyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Ben asyaya yolculuk eden birisiyim ilk gittiğimde bangkok'ta kimsenin evde yemek yaptığını görmedim neden diye sorduğumda dışarıdan satın almak daha ucuz demişlerdi şaşırmıştım şuanda türkiyedede aynı mevzu var hatta krallıkla yönetiliyorlar kral yoldan geçtiğinde herkes duruyor geçmesini bekliyor konvoyun bu ne saçma iştir dedim demez olaydım aynısı türkiyede oluyor krallıkla yönetiliyor babadan oğula nesil herhalde bunlar.

Dusmandan siparis vermeyi biraktim diye okudum, dedim bugun de kime dusman olduk. Neyse parasini gectim, saglikli duzgun beslenmek adina dogru bir karar diyecegim ama ayni haltlari evde yapip yersen hicbirseye faydasi olmaz.  Madem siparis vermeyi biraktin, yeme aliskanliklarini da degistir tam olsun. Kiloluysan kilo verirsin, degilsen ileride kilo alma riskini azaltirsin.

• up

• Dusmandan siparis vermeyi biraktim diye okudum, dedim bugun de kime dusman olduk. Neyse parasini gectim, saglikli duzgun beslenmek adina dogru bir karar diyecegim ama ayni haltlari evde yapip yersen hicbirseye faydasi olmaz.  Madem siparis vermeyi biraktin, yeme aliskanliklarini da degistir tam olsun. Kiloluysan kilo verirsin, degilsen ileride kilo alma riskini azaltirsin.

• Eskiden Makdomalts Dominyoz Popoye Gentaki falan sipariş verirdik.Şimdi sabahları erken kalkıp halk ekmek kuyruğuna giriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41F3DB120 -- 21 Mart 2022; 15:10:3 >
  • 2018 yılında Fiyuu' daki açık sayesinde 2.700 TL' lik menüleri bedava yemiştim 45 gün.

Sonra obez oldum...

• Almanya bizim halk ekmeği kıskaniyeeaah

onlarda yok halkekmek

• Sen dışarıdan siparişi bıraktın biz siparişin her türlüsünü bıraktık. Geçen iki çocuk menüsü hamburgere 82 tl verdikten sonra tövbe.

• Bu her türlü lokanta cafe esnafı, iktidara patronun kim olduğunu hatırlatmıyor, gıklarını çıkarmıyorlar. Bunun yerine her türlü işletme giderine yapılan zammı direkt fiyata yansıtıyorlar, nasıl olsa satın alırlar diye.. İşte bu yüzden fiyatlar yükseliyor. Onlar yükseldikçe ben almıyorum

• dekareme kullanıcısına yanıt
    Bulunduğum şehirde çok ünlü bi ekmekçi var, tatlılara zam yaptı yaptı yaptı
    Sonunda artık almayı bıraktık

geçen ekmek almaya girdik tatlıları kaldırmışlar, iş öyle hesap yaptım %100 kar alayım yeter de demiyolar enaz %300 etmeden de bişey satmıyolar
    Evde yaparız daha iyi

• Bizde bıraktık neredeyse ama kalitesizlik yüzünden. Yediğimiz yemekler berbat ötesi son 3 aydır özellikle. İyi restoranlar dediğimiz yerlerde bile kalite korkunç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Restoran veya paket servis yapan yerler fahiş zam yaptılar. Kendilerine göre haklı sebepleri vardır. Ama bu seferde yine haklı şekilde tüketici siparişleri dibe vurdu. Arz ve talep kesişmedikçe hepsinin sonu dükkanı kapatmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Mart 2022; 19:23:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde 15 lirayı bulmuyor mu? Bulgurun kilosu 15 lira, pul biberin kilosu 30 lira salça keza 15-20 lira.

Evde yemek yapmak önceden ucuzdu şimdi tek başınıza yemek yapıyorsanız külliyen zarar. Öğrenciyseniz iki-üç kişi için hazırlıyorsanız belki daha avantajlı kalır.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    kalitede çok düştü, konu sapmasın diye yazmadım, ama bence en önemli 2. faktör kalite. Beğenmeyince başka yerden veriyordum alternatif vardı şimdi esnaf kepenk kapattığı için alternatifde kalmadı.

• ressi1 kullanıcısına yanıt
    Dene ve gör 😊
    15 lira tutmuyor 1 kilosu

• isimgerekmez kullanıcısına yanıt

Onlarda halk ekmek yoksa halk araba var, volks wagen  

• kapıştıralım bizimki onların volks lerini döverrr

Bizim Volks Ekmeğimiz daha çok talep görüyor. Sıra var kapısında 😎😎

• Bircogu malesef "nasil olsa alirlar"duşuncesiyle zammi yeri geliyor her hafta yapiyor."Reset"lazim ülkeye mümkün oldugunca alt kesim ve alt kesime iş yapan ticaretle ugrasanin işi zora girerse birseyler değişir.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Antep fıstıklı midye getirde, Yemeksepetinde 190 lira fiyat çekmiş, dükkanda 130 liraya satıyor.

Pide, döner filan ancak iyi kupon olursa sipariş veriyorum.

• bugün 1 pideyi zor söyledim çok pahalanmış onuda kupon indirimiyle söyledim  

• Esnaf batmak üzere birçok insan bıraktı dışarıdan yemeyi içmeyi

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.