Şimdi Ara

Didier Drogba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tam adı: Didier Yves Drogba Tébily
    Doğum tarihi: 11 Mart 1978 (35 yaşında)
    Doğum yeri: Abican, Fildişi Sahili
    Boyu: 1,89 m (6 ft 21⁄2 in)
    Mevkii: Santrafor
    Resmi Sitesi:www.didierdrogba.com
    Yardım Fonuhttp://www.thedidierdrogbafoundation.com/
    Menajerlik Şirketi: Mondial Promotion
    Toplam Ödenen Bonservis Ücreti: 43.100.000 €
    Güncel Performans Bilgileri:http://www.mackolik.com/Futbolcu/7297/Didier-Drogba-Galatasaray
    Kariyer Başarıları:http://www.transfermarkt.com.tr/tr/didier-drogba/erfolge/spieler_3924.html

Hakkında

1:) Didier Drogba Chelsea'ye(37.000.000 € ) transferi, o an itibariyle Rio Ferdinand (46.000.000 €) ve Juan Sebastian Veron (42.600.000 €) dan sonra en pahalı 3. transferidir.FC Le Mans'dan EA Guingamp'a 100.000 € EA Guingamp'tan Olympique Marseille'ya 6.000.000 € a transfer olmuştur. Shanghai Shenhua F.C. ve Galatasaray SK'ne transferleri bonservis bedeli ödenmeden gerçekleşmiştir.

2:) Kariyerinde en çok Liverpool ve Bolton'u (12) yenmiş, en fazla golü Arsenal'e (13) atmıştır.

3:) Drogba 2007 yılında "The Didier Drogba Foundation" kurmuştur.

4:) Ünlü teknik direktör Jose Mourinho 22.10.03 Marsilya Porto(Stade Vélodrome'daki maç) maçında kendisinden çok etkilenmiş devre arasında “seni alacak kadar param yok, ama Fildişi Sahillerinde senin gibi oynayan bir kuzenin falan var mi?” diye sormuş Drogba kendisine “bir gün mutlaka beni alabilecek bir takımın başına geçeceksin” demiştir.2004 yılında Chelsea'nin başına geçen Jose Mourinho takımın Rus Milyarderi Roman Abramovic'e ilk görüşmesinde Drogba'yı istediğini söylemiş ve Premier ligin en pahalı 3. transferi Marsilya'dan Chelsea'ye gerçekleşmiştir.

5:) Chelsea'den eski takım arkadaşı Paulo Fereira, Mourinho Chelsea'den kovulduğunda Drogba'nın bir çocuk gibi ağladığını söylemiştir.

• 2012 Şampiyonlar Ligi Finali Performansı

Chelsea Kariyerindeki 100 Golü

Shanghai Shenhua'da Attığı 8 Gol

Drogba'nın Kaderi Belgeseli

• Arsenal'a 15 gol attı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donut*

Arsenal'a 15 gol attı.

Hazırlık maçı
  • kimin akli hayaline gelirdi Drogba'nin birgun GS'da oynayacagi, cok sansliyiz cok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar Targaryen

quote:

Orijinalden alıntı: Donut*

Arsenal'a 15 gol attı.

Hazırlık maçı

Onlar sayılmıyor muydu

Bir de senin eski nick neydi ya her gördüğüde düşünüyorum aklıma gelmiyor.

• Sayılmıyor diye biliyorum.

f_the_answer adımın ilk harfiyle Allen Iverson'un lakabı olan The Answer solda çıkmıyor mu artık yav eski nick ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar Targaryen

Sayılmıyor diye biliyorum.

f_the_answer adımın ilk harfiyle Allen Iverson'un lakabı olan The Answer solda çıkmıyor mu artık yav eski nick ?

6 aydan sonra geçiyor herhalde.
  • doğduğu yer abican
  • güzel konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  Didier Drogba
  • Özel Drogba Koleji açılacak. Kolejin semti henüz belli deil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O bonservis bilgileri muhtemelen sadece İngiltere ligiyle kısıtlı.
  • marophat M kullanıcısına yanıt
    Anlamadım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraBöcü

Özel Drogba Koleji açılacak. Kolejin semti henüz belli deil.

kadıköye açsınlar.
  • "Didier Drogba Chelsea'ye(37.000.000 € ) transferi, o an itibariyle Rio Ferdinand (46.000.000 €) ve Juan Sebastian Veron (42.600.000 €) dan sonra en pahalı 3. transferidir."

Verdiğin bu bilgi dünyanın değil EPL'nin en pahalı transferleri o gün için. Onu diyorum.
  • marophat M kullanıcısına yanıt
  • iptal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bumbada1 -- 16 Şubat 2018; 19:15:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.