Şimdi Ara

DEV ANKET - SURİYELİLER GÖNDERİLSİN Mİ KALSIN MI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
4
Favori
34.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
358 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

DEV ANKET - SURİYELİLER GÖNDERİLSİN Mİ KALSIN MI ?

(En Son Oy Tarihi: 27.6.2022)
Giriş
  • Evet Arkadaşlar Malum Son Zamanlarda Sıkça Konuşulan Bir Konu. Görüşlerinizi Alalım.

Bu Arada Öne Çıkarırsanız Sevinirim
    (herkesin görmesi için) DEV ANKET - SURİYELİLER GÖNDERİLSİN Mİ KALSIN MI ? DEV ANKET - SURİYELİLER GÖNDERİLSİN Mİ KALSIN MI ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deveyehendekatlatanadam -- 6 Ocak 2019; 0:55:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Gönderilsin taraftarıyım çünkü:

Her millet kendi ülkesinde yaşamalı, gerekirse vatanı için kahramanca savaşarak ölmeli. Eğer farklı sebeplerden yabancı ülkeye asimile olup yeni vatandaşlık alıyorsan da eski ülkenle tamamen duygusal bağını koparıp, yeni ülkenin vatandaşı olup orayı benimsemelisin. Mağdur edebiyatıyla gelip bu topraklarda Suriya bayrağı açmıcaksın. Vergini vereceksin, eşit şartlarda emek verip bizim çektiğimiz sıkıntıları çekip sen de Türk vatandaşı olacaksın, ben Türk'üm diyeceksin. Her Türk erkeği gibi askerliğini yapacaksın. Türkçe'yi iyi derecede konuşup Türk kültürümüzü benimseyeceksin.

Pozitif ayrımcılıkla bir ülkeye mülteci olarak yük olmamak gerekir bunu Suriyeli için değil genel söylüyorum. Mesela Almanya'ya gidip o ülkenin her türlü imkanından faydalanıp ikiyüzlü takılan alamancılara da uyuzum. Öylesi benim gözümde ne Alman ne Türk, menfaat için her şeyini satan hain vatansızlardır. Önce kim olduğunu bileceksin, sonra şartlara göre bulunduğun ülkeye minnet borcunu ödeyecek, yediğin kaba pislemiceksin.

Savaş vardı herkes zor durumda kalabilir ve Suriye'ye destek verdik ülkemize misafir oldular. Misafir misafirliğini bilecek, gerekli şartlar sağlanınca ben Suriye'li olsam kendi ülkeme dönmek için ne gerekirse yapardım. Yok, beyin göçü, savaş mağduru gibi sebeplerden Türkiye'ye yerleşeceksem de dediğim gibi bu ülkenin sırtına yük değil, bu ülkenin bir ferdi olmak için bunu hak etmek gerekir. Nedense bu konular hep suistimal ediliyor ve ülke içindeki yabancılar o ülkeyi bölmeye yönelik ayrımcı takılıyorlar. Bu dünyanın her ülkesinde aynı. Sonra ırkçılık da oluyor, millet birbirinden nefret de ediyor işte.
    Sen Almanya'da keyfini sürerken Suriye'lilerle biz mi uğraşacağız sen gittin 150 km ötede oy kullandın diye ? Nasıl bir beyin taşıyorsun sen ya ? İç işlerinde gram söz hakkınız yok kimse kusura bakmasın. Çok meraklıysan kalk gel buraya burda yaşa. Maaşını euroyla al, vergini orda ver yatır, Avrupa'da hayatını geçir, Türkiye'ye tatil için gel euroları 6'yla çarpıp bi güzel yiyip yatıp içip Almanya'ya geri dön. Seçim günlerinde de "yozollo kolomotro godop oy kollondom bon" diye söylen. Maşallah ya o nasıl iş öyle ?

Çok meraklıysan al götür. Ne halt olduğu belirsiz, vasıfsız Suriyelilerin başıboş sürüler gibi ülkeye doldurulması bu devlete yapılmış en büyük kötülüklerden birisidir.
  • Suriyeli kardeşlerimiz din kardeşlerimizdir. Onlar bir elmanın yarısı biz diğer yarısıyızdır. Bölünmez bir bütünüzdür. Gönderilmeleri dahi teklif edilemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    İroni ? Dimi :)

• Gönderilsin taraftarıyım çünkü:

Her millet kendi ülkesinde yaşamalı, gerekirse vatanı için kahramanca savaşarak ölmeli. Eğer farklı sebeplerden yabancı ülkeye asimile olup yeni vatandaşlık alıyorsan da eski ülkenle tamamen duygusal bağını koparıp, yeni ülkenin vatandaşı olup orayı benimsemelisin. Mağdur edebiyatıyla gelip bu topraklarda Suriya bayrağı açmıcaksın. Vergini vereceksin, eşit şartlarda emek verip bizim çektiğimiz sıkıntıları çekip sen de Türk vatandaşı olacaksın, ben Türk'üm diyeceksin. Her Türk erkeği gibi askerliğini yapacaksın. Türkçe'yi iyi derecede konuşup Türk kültürümüzü benimseyeceksin.

Pozitif ayrımcılıkla bir ülkeye mülteci olarak yük olmamak gerekir bunu Suriyeli için değil genel söylüyorum. Mesela Almanya'ya gidip o ülkenin her türlü imkanından faydalanıp ikiyüzlü takılan alamancılara da uyuzum. Öylesi benim gözümde ne Alman ne Türk, menfaat için her şeyini satan hain vatansızlardır. Önce kim olduğunu bileceksin, sonra şartlara göre bulunduğun ülkeye minnet borcunu ödeyecek, yediğin kaba pislemiceksin.

Savaş vardı herkes zor durumda kalabilir ve Suriye'ye destek verdik ülkemize misafir oldular. Misafir misafirliğini bilecek, gerekli şartlar sağlanınca ben Suriye'li olsam kendi ülkeme dönmek için ne gerekirse yapardım. Yok, beyin göçü, savaş mağduru gibi sebeplerden Türkiye'ye yerleşeceksem de dediğim gibi bu ülkenin sırtına yük değil, bu ülkenin bir ferdi olmak için bunu hak etmek gerekir. Nedense bu konular hep suistimal ediliyor ve ülke içindeki yabancılar o ülkeyi bölmeye yönelik ayrımcı takılıyorlar. Bu dünyanın her ülkesinde aynı. Sonra ırkçılık da oluyor, millet birbirinden nefret de ediyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Madridista1 -- 6 Ocak 2019; 3:15:25 >

• Egitimli, Türkiye kültürüyle uyumlu Suriyelilere secenek verilsin, onlar isterse kalsin isterse dönsün.

Diger vahsi barbar tipler geri gönderilsin.

• Devletini düşünen bir işveren olarak kalmalarından yanayım

Anlatayım.

Bir bireyin 18 yaşına gelene kadar devlete maliyetini hiç düşündünüzmü?

Bunu düşünecek beyine sahip bir birey suriyelilerden rahatsız olmaz.

Asayiş olayları istatistiki sınırlar içinde olduğu müddetçe,kapılarımız herkese açık olmalı

Dua ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demiyor ki "ucuz işçi bulmuşum gitmesinler"

• Kardeş bak sorun teşkil eden şeyde küçük kız fotosu atmana gerek yok genellikle çıkan olaylarda baş gösterenler hep genç sağlığı yerinde erkekler ve bunların sayısı 2 Milyon civarında kız kadın çocuk yaşlı sayısı o kadar fazla değil.Sorun genç erkek nüfusu suriyeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elk.de

Devletini düşünen bir işveren olarak kalmalarından yanayım

Anlatayım.

Bir bireyin 18 yaşına gelene kadar devlete maliyetini hiç düşündünüzmü?

Bunu düşünecek beyine sahip bir birey suriyelilerden rahatsız olmaz.

Asayiş olayları istatistiki sınırlar içinde olduğu müddetçe,kapılarımız herkese açık olmalı

Dua ile
    Sen Almanya'daymışsın senin ne haddine ülkenin iç işleri hakkında hüküm vermek.
  • Türkiye’de sağa sola rahatsızlık veren tipler derhal gönderilsin. Kalanlardan nitelikli olanları vatandaş yapılsın. Bunların haricinde kalanlar ise Suriye’de yaşanabilecek bölgeler oluşturulduktan sonra peyder peyi gönderilsin.

• Hocam Farkındaysan İki Fotoğraf Var.
    Birisi Gerçek Mülteci Fotoğrafı Diğeri Devletimizin Baktığı Arap Delikanlıların Fotoğrafı. İkisi de Şıklara Uygun

• quote:

Orijinalden alıntı: Madridista1

Gönderilsin taraftarıyım çünkü:

Helal olsun be parti kur oy vereyim hocam 100 de 100 haklısın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Helal olsun be parti kur oy vereyim hocam 100 de 100 haklısın

Alıntıları Göster
    Eyvallah, bu iş baya sinirimi bozuyor ülkede kendi vatandaşımızın derdi yetmezmiş gibi böyle şeylerle uğraşıyoruz. Nasıl yurtdışına göç eden Türkler var, Türkiye'ye gelen yabancıların da bu ülkeye yük değil bir faydası olmalı.

• deveyehendekatlatanadam kullanıcısına yanıt
    Gerçek mülteci nedir ya?

Valla yeni yeni terimler, ufkumuz açıldı sayende!

O ufak kız çocuğu orada olacak ise, kalsın.

Diğer her türlü gitsin.
  • Fark etmiyor benim için zaten burada tonla yabancı var. Suriyeliler var yada yok bir şey değişmiyor benim için.
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    Bak Sana Düzgünce Açıklama Yapıyorum Ters Ters Mesaj Yazıyorsun.
    Ben Napayım Herifler Çakma Mülteciyi İcat Etti Bana Neden Soruyorsun ?
    Taksim'de Yılbaşında Eğlenenler Mülteci midir? Bunlara Çakma Mülteci Deyiverdim. Anlamazlıktan Gelmeyelim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.