Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “500 bin öğrenciye ücretsiz tablet bilgisayar dağıtacağız”

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
2.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle yüz yüze eğitim konusuna değinen Erdoğan, bu konuda öğrenciler ve ailelerini ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Hatırlanacağı üzere 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı, 21 Eylül’de okul öncesi ile ilkokul 1. sınıflarla sınırlı şekilde başlamış ve diğer sınıflarla ilgili bir adım atılmamıştı. Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada yüz yüze eğitimin kapsamının genişletileceğini duyurdu. Buna göre 2,3 ve 4. Sınıflar, ortaokul 8 ve lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel Eğitim Okulları ile İl Hıfzısıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığını ve bunlarda eğitim ve öğretimin başlayabileceğini belirtti. Erdoğan, ilgili sınıfların ne zaman okula gitmeye başlayacağı ile ilgili bir detay vermedi. 

Tabletlerin dağıtımı, önümüzdeki hafta başlıyor

Erdoğan konuşmasında, öğrencilerin eğitim ile öğretim ihtiyaçları doğrultusunda ve uzaktan eğitim sürecinin devamı kapsamasında ise 500 bin ücretsiz tablet dağıtılacağını da söyledi. Tabletler MEB kontrolünde önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilere ulaştırılmaya başlanacak.

Yüz yüze eğitimin genişletilmesiyle birlikte okullarda alınan Kovid-19 tedbirleri de yeniden gündeme geldi. Buna göre;

• Sınıflarda oturma düzeni yüz yüze gelecek şekilde karşılıklı değil çapraz oturma şeklinde olacak.

• Temaslı takibi için sınıflarda aynı öğrencinin aynı yerde oturması sağlanacak.

• Dersler mümkün olan en az kişi sayısı ile yapılacak, birkaç sınıfın bir araya gelmesi ile ortak yapılan derslerde oturma düzeni sosyal mesafe en az 1 metre olacak.

• Okulda iken semptomu başlayan öğrencilerin en kısa sürede ailesi ile iletişime geçilecek ve hasta öğrenci ayrı bir yerde izole edilecek. Hasta öğrencilerin yakın temaslısı öğrenci ve personel evlerine gönderilecek.

• Hasta öğrenci veya personel gönderildikten sonra oda/alan/sınıf havalandırılacak, yüzeyler temizlenip dezenfekte edilecek.

• Öğrenciler mümkünse aynı sınıflarda ders görecek, sınıf değişikliği yapılmayacak.

Kaynak:https://www.haberturk.com/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-dan-kabine-toplantisi-sonrasi-aciklamalar-2825404
    Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-kabine-toplantisi-sona-erdi-erdogandan-yuz-yuze-egitim-aciklamasi-6067900/

• İşte bu yüzden eline her gelen şeyi eğlence aracı olarak görmeleri yüzünden eğitim ilerlemedi.

İADE Sorumluluk sahibi olmayı devletin malına zararın iyi bir şey olmadığı kendisine ait olmayan ürünlerle nasıl bakılması gerektiği hakkında bilgiler öğretecektir.

Kusura bakmayın sorumluluk bu yaşlarda öğretilmezde i ilerde sorumluluk alamayan nesiller yetişir.

• Bakalım buna ne kulp takacaklar??

• Fatih projesinde 1 milyon dan fazla tablet dağıtıldı proje de tablet de yok oldu. İnşallah bu sefer iade şartıyla verilir öğrenciye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiber yatırımı yapılsa ülkeye daha faydalı olmaz mı ? İhtiyacı olanlara tablet yerine bilgisayar versen ? Yarın çöp olcak o tabletlerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8BE2B0B2F -- 5 Ekim 2020; 21:39:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Umarım tablet bilgisayarların parası için bağış istemezler milletten.

• quote:

Orijinalden alıntı: flegga34

Fatih projesinde 1 milyon dan fazla tablet dağıtıldı proje de tablet de yok oldu. İnşallah bu sefer iade şartıyla verilir öğrenciye

Mantıklı fikir hocam, cunku cocuklara verilen andoridli general mobile ve windowslu vestel duo cihazlarin sahibinden.comda ilanlarini cok gormustum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah iPad verirler de çocukların işini görür.

• IBAN Coming ...  

• Durumu olmayan öğrencilere tablet,geri kalan öğrencilere zoom ve eba için 8 gb vb. değil tamamen sınırsız internet vermeleri lazım.

• Bu millete iyilik yaramaz.Millet aldığı gibi satmaya başlıyor.Devlet ihtiyacı olanra dağıtması lazım ve interneti sınırsız vermesi lazım.Yeri geldiğindede tableti iade alması lazım ki satış olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Mantıklı fikir hocam, cunku cocuklara verilen andoridli general mobile ve windowslu vestel duo cihazlarin sahibinden.comda ilanlarini cok gormustum

Alıntıları Göster

Aynen durum tam olarak bu. Cihazlar aileye zimmetlenmesi lazım ki güzel baksınlar cihaza temiz kullansınlar

• flegga34 kullanıcısına yanıt

Hocam Allah tepenizden baksin. Siz hayatinizda hic cocuk olmadiniz mi ? cocuklara verilen oyuncaklarin, hediyelerin geri alindigi nerde görülmüş. Allahim eşinize, ailenize vs... sabir versin.

fatih projesinde dagitlan tabletlerin özelliklerine baktiniz mi. bu tabletten daha fazla işlem güçü olan bir sürü beyaz eşya var. bu tabletleri iade alip ne yapıcaksiniz cok merak ettim lütfen anlatirmisiniz...

kaynak:

https://www.teknodakik.com/haberler/fatih-projesi-tabletleri-inceleme.html

https://www.sabah.com.tr/teknokulis/incelemeler/2012/03/28/fatih-projesindeki-tablet-general-mobile-etab

• Anlaşılan birisi 500 bin kelepir tablet buldu satacak yer bulamadı ve millet olarak bu basiretli iş insanına yardımcı olacağız. :) (Bknz: Fatih Projesi)

• quote:

Orijinalden alıntı: BuBBa123

Hocam Allah tepenizden baksin. Siz hayatinizda hic cocuk olmadiniz mi ? cocuklara verilen oyuncaklarin, hediyelerin geri alindigi nerde görülmüş. Allahim eşinize, ailenize vs... sabir versin.

fatih projesinde dagitlan tabletlerin özelliklerine baktiniz mi. bu tabletten daha fazla işlem güçü olan bir sürü beyaz eşya var. bu tabletleri iade alip ne yapıcaksiniz cok merak ettim lütfen anlatirmisiniz...

kaynak:

https://www.teknodakik.com/haberler/fatih-projesi-tabletleri-inceleme.html

https://www.sabah.com.tr/teknokulis/incelemeler/2012/03/28/fatih-projesindeki-tablet-general-mobile-etab

Bu ne şiddet bu celal yiğidim otur soluklan hele. Oyun için değil ders için bunlar. Ailesi de göz kulak olacak yoksa daha çok görürüz milli servetin letgoda sahibindende satıldığını

• maximus8282 M kullanıcısına yanıt
    Bu partinin mensupları portakal bıçaklayıp, dolarla burnunu sildi. Kola döküp, iphone çekiçledi. Şimdi kesin ipad verirler :)

• Bence gayet yerinde bir karar. Etrafımızda bir sürü aile var. 2-3 çocuklu. Dersler aynı anda başladığı için annenin telefonu sadece 1 çocuğun derse girmesine imkan tanıyor. 3 çocuğa da tablet almak asgari ücretli biri için oldukça zor. Allah devlete zeval vermesin. İyi yönden bakmak lazım.

• parayı acuna versinler daha iyi dağılır tabletler

• Apple İpad Pro dağıtırlarsa çok iyi olur.

• Google aramaları;
    Meb tablete oyun nasıl yüklenir
    Tablete pabci yükleme
    Tablete maynkıraft yükleme

• Tahminim tabletler evde uzaktan eğitime ihtiyacı olan öğrencilere değilde yüz yüze eğitim gören öğrencilere dağıtılacağı.

Bu arada dizüstü dağıtıldı mı hiç?

quote:

FATİH projesi kapsamında dağıtılan tabletlerin yerini dizüstü bilgisayarlar alıyor! Fatih projesi kapsamında okullarda dağıtılan tabletlerin yerini, hem tablet hem dizüstü bilgisayar olabilen 2’si 1 arada bilgisayarlar alacak. Yeni sistem 2018-2019 eğitim döneminde uygulanacak.
    https://www.donanimhaber.com/FATiH-projesi-kapsaminda-dagitilan-tabletlerin-yerini-dizustu-bilgisayarlar-aliyor--95434

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.