Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “500 bin öğrenciye ücretsiz tablet bilgisayar dağıtacağız” (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
2.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bize niye hiç uğramıyor bu tabletler 500 bin adet boru mu??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BuBBa123 B kullanıcısına yanıt

Öncekileri satmışlar kısıtlanmasını kırıp oyun oynamışlardi.

Bu tablet ders için eğlence için değil

• Bedava tablet dağıt,öğrencilere kdv ötv indirimi de yap

İşte bu yüzden eline her gelen şeyi eğlence aracı olarak görmeleri yüzünden eğitim ilerlemedi.

İADE Sorumluluk sahibi olmayı devletin malına zararın iyi bir şey olmadığı kendisine ait olmayan ürünlerle nasıl bakılması gerektiği hakkında bilgiler öğretecektir.

Kusura bakmayın sorumluluk bu yaşlarda öğretilmezde i ilerde sorumluluk alamayan nesiller yetişir.

• Hiç kimse kusura bakması ama çocuklar bu tabletleri 2 ayda parçalıyor.tabletler çöp oluyor.
    tabi bunda dağıtılan tabletlerin en dandik çin malları olmasınında payı büyük

• Mesut çevik in dediğine yüzde bin kere katılıyorum. Tablet ile eğitim olmaz. Vereceksen notebook ver. Notebook ta yazılımda öğrenirsin, kendi yazılımını da yaparsın. Daha işlevli. Tablet dediğin izle ve tıkla bu kadar. Bundan ibaret.

• TheKill02 kullanıcısına yanıt

hocam sizin haberiniz yok heralde evinde bilgisayari tableti interneti olmayan bir sürü cocuk var, bunlarin cözülmesi lazım. cocuk tabletle oyun oynuyacak tabi.

bu tabletler eğitim icin diyorsaniz, o zaman cocuga 2 tablet vericeksiniz bununla oyun oyna, bu ders icin diye cocuk ugraşmaz o zaman bu tablet nasil kırılıyor diye

diyorsaniz bu tabletleri satiyor, o zaman insanlari delikli kuruşa muhtaç etmeyeceksiniz, insanlarin para ihtiyaclari olmuyacak,

ülkedeki refah seviyesi yükselticeksiniz, aileler cocuklarina kendileri sorumlukluk sahibi olmayi ögreticektir. bunun icin devlette gerek yok. zaten cocuklara sorumluluk sahibi olmak bildigim kadariyla ailenin görevi.

Gelelim bu işin maliyet kismina gerekiyorsa yap işlet devret projelerinden 2 tane iptal ediceksiniz. her sene cocuklara yeni tablet dagitabilirsiniz.

olmadi sarayi kapattirsiniz

şimdi mesajta gördüm tablette neymiş hepsine notebook dagitmak lazıım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuBBa123 -- 5 Ekim 2020; 23:22:55 >
  • Ne zaman benim mahsullerim öldükten sonra mı?

Bende isterim refah yüksek olsun hayat güzel olsun tablet dağıtılmaya ihtiyaç olmasın burada herkese görev düşüyor aslında ...

• Onun yerine bilgisayarlarda ÖTV, KDV vs indirimi yap da ülke bi teknolojiye doysun tabletle bu işler olmaz beybi

• Devlet alım yaparken ihale yapmalı, 500 bin tablet için ihale ilanı nereden yapılmış, kimler katılmış ve hangi teklifleri vermişler? Bilen var mı?

• TheKill02 kullanıcısına yanıt

Hocam haklisiniz, sanırım asil sorulmasi gereken soru, "devletin tablet dagitmasina niye ihtayac var ?"

• Çok iyi olur çünkü gerçekten bilgisayar veya laptopa ihtiyacı olan öğrenciler var.

• Okullarda dağıtılan kitaplarla aynı masrafa gelmiyor mu tabletler? ara derslerin(sağlık/astronomi/proje) kitapları pdf yapılarak tablet masrafları bütçeden telafi edilebilir. Zaten fatih proje ile milyonlarca dağıtıldı, ne oldu o tabletler kullanıldı mı acaba?

• Öğrencilere ne yatırım yapılıyorsa buna kaynak ayıran onay merci seçilen tabletlerin kullanım ömrünü dikkate alsın. Öğrenci evet kıymetli ama 2-3 yıl ömrü olan teknolojik cihazlara para gömmesinler.

Öğrenciye verilen cihazı da aileye zimmetliyorlar mı ne yapıyorlar, bedavanın canı burnunda olur.. Para verilmeyince başına bir şey gelmesi kolay olur, hor kullanılır.

*Bilgisayar daha doğru bir seçim olur. Evde 10 yıllık HP (i3) bilgisayar hâlâ kullanımda (kardeşim liseye giderken alındı, üniversite okudu, şimdi avukat), benim kullandığım cihaz 8 yıllık Lenovo (i5), beklenmeyen bir şey olmazsa bu canıyla bi 3-4 yıl daha iş görür.
    Sonrasında eve giren iki tablet çöp oldu.

• oo sahibinden de bol miktarda tablet ilanı göreceğiz.

• Fatih projesi versiyon2

• YALAN

• Ben lise 2deyken Fatih projesi geliyor deniyordu, üniversiteyi bitireli 1 sene oldu eğitimde bir adım öteye gidilmedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Meali : Yeni vergiler geliyor, sıkı tutunun.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.