Şimdi Ara

Corsair beni asla yanıltmadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
2.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllardır Corsair’in kasa, fan, ram, sıvı soğutma ürünlerini kullanırım. Satış sonrası destek konusunda özellikle yerli firmaların rolmodel alacağı bir firma olduğunun ispatı bizzat yaşadığım aşağıdaki hikayededir.
    Corsair Crystal Series 570X kasamda power tuşu ve öndeki Corsair logosundaki ışıkların yanmadığını görünce 2017 yılında alınmış ve garantisi çoktan bitmiş ürünümle ilgili çözümler aramaya başladım. Vatan Bilgisayar, Corsair’in Türkiye distrübütörlüğünü yapmış Boğaziçi Bilgisayar Penta gibi yerlere açmadığım telefon yazmadığım mail kalmadı. Hiçbiri yardımcı olmadı. Son çare garanti olmamasına karşın Corsair RMA’ya mail atmak oldu. Onlara durumu aktardıktan sonra cevap beklerken ışıkların Asus Maximus XI Hero kartımın BIOS içinde yer alan bir enable disable vakasıyla çözüldüğünü keşfettim. Bu arada Corsair mailime döndü ve yaşadığım sorun karşısında üzgün olduklarını ve adres verirsem bana kasam için yeni bir IO paneli ücretsiz göndereceklerini söylediler. Sorunu çözdüğümü belirtip teşekkür ettim. Asıl bomba yine de yaşadığım stres adına üzgün olduklarını eğer istersem yine de kasam ile ilgili herhangi bşr şey gönderebileceklerini söylemeleri oldu. Ben de uzun zamandır Türkiye piyasasında aradığım ama bulamadığım Shroud Cover denen kapağı sordum. Ve bugün UPS ile elime ulaştı… Keşke gümrüktü oydu buydu olmasa da her ihtiyacımı araya hem fiyat farkı hem de satış sonrası destek konusunda yetersiz firmalar girmeden Corsair’den yapabilsem hissiyle, hikayeyi bitiriyorum. Büyüksün Corsair… Yıllar önce de H80 sıvı soğutmamı bir üst modeliyle değiştirmişlerdi, üstelik garantisi bitmiş olmasına rağmen. Okuyan herkese ve Corsair’e teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMIGAMania -- 14 Nisan 2022; 16:41:14 >

• Corsair mouse'u dışında hangi ürünlerinde sorun yaşadınız ? Ürünleri çöp derken aldığınız her Corsair markalı ürün de sorun yaşamış olmalısınız ki bu da yine o markayı kötü yapmaz, yanlış anlaşılma olmasın marka savunuculuğu yapmıyorum ama bu tür genellemeler yapmak doğru olmuyor, her markanın belirli ürünleri sorunlu olabiliyor bu çok doğal, burada satış sonrası verilen hizmet önem taşıyor 

Evet aldığım 2 ürün hariç hepsinde sorun yaşadım. Şu an bilgisayarın içinde Corsair Vengance 4x8 RAM, Corsair PSU ve Corsair H150i var. Ramlerde XMP çalışmıyor, manuel OC atıyorum. Geçen yıl Corsair kulaklık vardı, kendi kendine kablosu soyulup bozuldu. Mouse olayını zaten yazdım. Ayrıca bunları yazdığım klavye K95 RGB Plat, tuşların altında ki plastikler kendi kendine ikiye ayrılıyor. Hatta bazı tuşları garanti kapsamında değiştirdimCorsair beni asla yanıltmadı 

Edit : ah yazmayı unutmuşum, SSD disklerimden biri de Corsair, Yazma hızı 450 den 120 civarına düştüCorsair beni asla yanıltmadı 

• @LEON-X Severiz Corsair beni asla yanıltmadı 

• Derdini seviyim
  • garantisi iyi, ürünleri çöp firma. aldığım mouse bozulduğu için yenisiyle değiştirmişlerdi ücretsiz. gelen mouse de aynı şekildi, orta tuş sertçe basmadığın sürece tık sesi çıksa bile algılanmıyordu. en sonunda sinirlenip kırıp çöpe atmıştım 

• Corsair mouse'u dışında hangi ürünlerinde sorun yaşadınız ? Ürünleri çöp derken aldığınız her Corsair markalı ürün de sorun yaşamış olmalısınız ki bu da yine o markayı kötü yapmaz, yanlış anlaşılma olmasın marka savunuculuğu yapmıyorum ama bu tür genellemeler yapmak doğru olmuyor, her markanın belirli ürünleri sorunlu olabiliyor bu çok doğal, burada satış sonrası verilen hizmet önem taşıyor 

• LEON-X kullanıcısına yanıt

Evet aldığım 2 ürün hariç hepsinde sorun yaşadım. Şu an bilgisayarın içinde Corsair Vengance 4x8 RAM, Corsair PSU ve Corsair H150i var. Ramlerde XMP çalışmıyor, manuel OC atıyorum. Geçen yıl Corsair kulaklık vardı, kendi kendine kablosu soyulup bozuldu. Mouse olayını zaten yazdım. Ayrıca bunları yazdığım klavye K95 RGB Plat, tuşların altında ki plastikler kendi kendine ikiye ayrılıyor. Hatta bazı tuşları garanti kapsamında değiştirdimCorsair beni asla yanıltmadı 

Edit : ah yazmayı unutmuşum, SSD disklerimden biri de Corsair, Yazma hızı 450 den 120 civarına düştüCorsair beni asla yanıltmadı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halikarnas Şakşakçısı -- 16 Nisan 2022; 20:33:19 >
  • Corsair aldığım 2 ürün dede sorun yaşadım beni hep yanılttı. Sıvı soğutması ses yapmaya başladı pompadan. Mousesi kafayı yedi.

• Sandisk beni çok yanılttı.

Fiyatına göre arıza oranı yüksek bir marka

• Corsair klavyemin bilek desteği kırılmıştı. irtibata geçtim ücretsiz şekilde yenisini yolladılar. corsairciyiz Corsair beni asla yanıltmadı 

• @sevecen69 @Halikarnas Saksakcisi Geçmiş olsun sizlere... Corsair'zedeler diye bir konu açmak lazımCorsair beni asla yanıltmadı  Ben de ne kendim ne de etrafımda ki arkadaşlarımda bir sorun yaşamadık, buna ne diyelim o zaman şans belki de...

Ram xmp sorunu anakartınızla alakalı olabilir, bir çok klavye kullandım tuşları kendi kendine kırılanı vs. görmedim hiç, kablo soyulması vb. sorun bugün en iyi kaliteli kordona sahip saati de alsanız madde kaybına uğrayıp ortamdan da zarar görerek (nem, soğuk, sıcaklık durumu vb.) dökülebiliyor, elektronikte ki durum daha farklı kalitesiz malzeme kullanılmış olabilir, aynı şey ups'ler de de var ve çalışırken berbat bir koku yayıyor ucuz Çin plastiği yüzünden vs. yani bu sorunlar bitmez illa ki iyi de kötü de denk gelecek.

Ürünleri almadan önce sanırım yorumlarına da bakmışsınızdır diye düşünüyorum, şikayet oranı yüksek olan bir ürünü almak hatadan başka bir şey değildir, yani bizim o ürünü beğenmemiz ya da bütçemize uyması bir şey ifade etmiyor, yani her markanın her ürünü alınmıyor.

• Hikayenize istinaden bende hala severek ürünlerini aldığım Corsair markası ile ilgili deneyimlerinden bahsetmek isterim.

Öncelikle teknoloji şans işidir.

2013 yılında H100i sıvı soğutma kitini almıştım. Garanti süresince ilk 1 yıl içinde pompa arızası, aşırı gürültülü pompa rölesi ve i-link connector arızası dolayısı ile 3 defa Hollanda ya RMA kaydı ile karşılıklı ürün göndermek kaydı ile değişim yaptılar. En son geçtiğimiz yıl bu aylarda sattığımda sistemimde sorunsuz çalışıyordu.

Buna karşın, H100i sonrası uygun kasa ihtiyacı nedeni ile Carbidge C70 kasa satın almıştım. Kasanın ilk yılında taşınma sırasında ön panel kolilemeye rağmen darbe sonucu hasar almış I/O panelinde kozmetik kusur olmuştu. O sıralar tr servisi gelmesi ile sayısız taleplerinde ön paneli tedarik edemediklerini belirtiyordu. Çıkma parça aradım ama bulamadım. En son 2 yıl önce pek çok uğraş sonucu yurt dışına RMA açabildim ve ülkemizdeki sıfır kasa fiyatına gelen bir ücret ile ön paneli satabileceklerini söylediler. Bende mantıklı bulamadım maalesef.

Bazen insiyatif ldıklarında mutlu olabiliyoruz. Ancak almadıklarında ise bütçemize göre davrnmamız gerekebiliyor.

• Uzun bir süredir bende birçok ekipman bileşenlerim olsun hep corsair kullanırım ve hiçbirinde bir sıkıntı yaşamadım.Cidden verdiğiniz paranın hakkını veriyor ürünler.

• Mail adreslerini verirmisin. Corsair h45 sıvı sgutucum var. Yeni sistem dizdim anakart aldım gigabyte b450 yalnız am4 socket olduğundan uymuyormuş. Eski anakartım am3 soketti uyuyordu. Bana bunun hakkında bilgi verebilirler mi içinden am4 aparatı çıkmadı kutunun destek var mı yok mu bi yol izlicem kendime
  • Corsair mallari kalitesiz :) seven vardir yoktur bilemem hem pahali hem kalitesiz bana gore böyle
  • Logitech 1
    Corsair 2
  • Fanları sadece rgb den ibaret, ramleri de aynı şekilde (ramler ram sonucta isini yapiyor ama cok pahali yav, fakirim :D) aio sıvı soğutmaları arıza yapmayı seviyor. GPU Water Blocklarında uzun süre farketmedikleri aptalca bir sorunları vardı. Dikey takarsan kartı kasaya ve boru eğilirse birazcık, kasanızın içini temiz tutma derdinden kurtarıyorlar sizi. Sonunda düzelttiler ama umarım çift vidalı sıkıntılı versiyonlar hala piyasada yoktur. Bunlar benim araştırmalarım sonrası edindiğim izlenimler :D

Not: rgbleri de güzel şimdi hakkını yemeyelim :D ramler de başka markada 200 dolarsa corsairde 250 dolara buluyorsun. Fanlarını rgb dışında sevmem, gereksiz yere gürültü gelsin istemiyorum kasadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lamperouge -- 17 Nisan 2022; 5:17:50 >
  • boxor kullanıcısına yanıt

Logitech özellikle mouselardan dilim yandı hep. Clickleri bozuluyor genelde. G400üm vardı clickleri taş gibiydi ama onun da kablosunda sıkıntı çıkıyordu. Garanti konusunda da corsair kadar övüldüğünü görmedim ben.

• Corsair beni asla yanıltmadı

Sen Corsairi savundun
  • Faturası olmayan ram kitimi bile değiştirdiler daha ötesi yok benim için.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.