Şimdi Ara

12V dan kaç amper?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
11.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorum su aralarda populer konulardan olan PSU larla ilgili hd 4830 için power supply in 12v üzerinden kaç amper vermesi gerekir arkadaslar kullandıgım model aopen inhttp://www.videopro.com.sg/products/product_info.php?manufacturers_id=30&products_id=1146&osCsid=600ndr0lh3e07q3g480k4tpah5 ayrıyetten bu hd3850 de ne kadardir yani hd4830 la arada fark varmidir

yokmudur linkteki power supply ile hd 2xx 3xx 4xx serisi kartlardan kullanan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendoze87 -- 27 Ocak 2009; 1:57:54 >

• 20 diye biliyorum ama anlamadığım daha düşük olursa ne oluyor. Ben High Power 560W kullanıyorum ve 12V üzerinden 18 amper veriyor.
  • Aopen Z serisi güç kaynaklarının 12V hatları pek sağlam değil.

4830 ise çok güç harcayan bi kart değil.

Ama güncel bir sistemle 4830 kullandığınızı düşündüğümüzde bu psu sınırda ancak yeterli gelir diye düşünüyorum.
    2.el 400-450W üst sınıf ürünlere uygun fiyatlarla geçiş yapabilirsiniz. Tagan, FSP BlueStorm benim ilk anda aklıma gelenler...

Biraz geleceğe yönelik olması açısından, 12V hattından kombine en az 25-30A civarı akımı verebilen ürünler tercih etmeniz yararınıza olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: treabacks

20 diye biliyorum ama anlamadığım daha düşük olursa ne oluyor. Ben High Power 560W kullanıyorum ve 12V üzerinden 18 amper veriyor.

dumanlar çıkar

kısadevre yaptırır anakarta ve ekran kartına sonuç bozulan parçalar

bu arada o psu eski nesil konfigrasyonlar için 2.0

anlayacağın yeni bir 2 tane 12v çıkışlı birşeyler al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 27 Ocak 2009; 7:48:00 >
  • Bütçeniz uygun olursa Corsair 750w 12v tek rail 60a veriyor

http://www.mavibilgisayar.com/ud/9275

Corsair 650w 52a veriyor

http://www.mavibilgisayar.com/ud/9274

Bunları alternatif olarak yazdım bu tip başka ürünlerde vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 27 Ocak 2009; 16:48:59 >

• quote:

20 diye biliyorum ama anlamadığım daha düşük olursa ne oluyor. Ben High Power 560W kullanıyorum ve 12V üzerinden 18 amper veriyor.

High Power 560Watt'ın 12V raili 3 kanallıdır ve 14+23+15A'dir.

@K.Kahriman

Sistem için yetersiz bir güç kaynağı kullanılırsa, bu yazdıklarınızın tek olma ihtimali "kalitesiz" güç kaynağı kullanılması durumudur.

Yoksa kaliteli ancak gücü yetersiz bir güç kaynağı ancak sistemin reset atması ve stabilite bozukluğu gibi sorunlara yol açar.
    Kısa devre, duman, patlama vb. şeyler olmaz, lütfen yanlış bilgilendirmeyelim

• yani şimdi kimse bu power supply le hd3xx serisi kartlardan kullanmıyor demek neyse teşekkürler arkadaşlar değerli yorumlarınız için
  • Bendede high power 500w var 2 adet 12V çıkışı var ve her birinden 18A. Bu rail dediğiniz olay nasıl oluyor Bir aparat filanmı var? Bir aparat varsa bu 2 çıkışı birlerştirip tek çıkış veren "Y" kablosu gibi bişimi?

quote:

Orjinalden alıntı: X-GeN

quote:

High Power 560Watt'ın 12V raili 3 kanallıdır ve 14+23+15A'dir.

@K.Kahriman

Sistem için yetersiz bir güç kaynağı kullanılırsa, bu yazdıklarınızın tek olma ihtimali "kalitesiz" güç kaynağı kullanılması durumudur.

Yoksa kaliteli ancak gücü yetersiz bir güç kaynağı ancak sistemin reset atması ve stabilite bozukluğu gibi sorunlara yol açar.
    Kısa devre, duman, patlama vb. şeyler olmaz, lütfen yanlış bilgilendirmeyelim

• Rail'ın anlamı "güç hattı" aslında, yani güç kaynağının kanalları. 12v kanalı veya 12v rail'ı denebilir..

Birleştirme vb. bir durum söz konusu değil
  • Yanıt için teşekkürler.. Bendeki power 12V da 18A verdiğine göre o zaman HD 4830 kullanamam dimi (20A gerekiyormuş) Poweri de yeni aldım sayılır. Taksitleride anca bitti bu yüzden taksitel HD 4830 lara bakıyordum.. Bendeki 2 ayrı 12V luk 18A yı birleştirip tek 12V 36A güç verdiren bir aparat gibi ucuz bişiler olsa fena olmazdı.. (powerimden oldukçamemnunum. Ati X1600pro da Crysis oynarken PC kitleniyordu güç kaynağını değiştirince problem kalmamaıştı)
    Rail desteği olan güç kaynakları nasıl çalışıyor. Rail yapmak için güç kaynağında bir düğme filanmı bulunuyor? (Düğmeye basınca 2 inci 12V soketinden akımını kapatıp, bu kapatılan akım değerini birinci sokete aktaran gibi bir düzenek mi var? )
  • 12V kanalından 20A güç tüketmez HD4830, sadece kullanılacak güç kaynağının minimum bu değerde olması istenmiştir. Yoksa 20A akım, 240Watt güç demektir, ve HD4830'un zaten tek başına böyle bir güç çekmesi mümkün değil
    Sizin elinizdeki 500Watt High Power 4870 dahil HD4800 serisinin tek gpu'lu modellerine fazlasıyla yeter
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.