Yarbay
08 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 414 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Bu firmayı gördüm kullanan var mıdır acaba. Fiyatlar ve iddialar güzel görünüyor. Var mı kullanan.

6 adet internet sağlayıcıyı bizzat uzun süreli kullanıp denedim. Yıldız sayıları puanlama olarak koydum genel memnuniyetime göre 5 yıldız en iyi 1 yıldız en kötü sonucu aldığım sağlayıcılar.


  1. ***TTNET - Vadettiği hızı vermedi. Durmadan dalgalanma veya yavaşlama yaşadım. Sorun çözüldü 3 güne yine aynı oldu. Kullanım süresi: 2 Yıl
  2. *Fixnet - Uzak durun pingler tavanda oyun kesinlikle oynanmaz, üstelik download yapınca internet hızınızı azaltıyorlar arayıp sordum kabul ediyorlar verdikleri hizmet böyleymiş. Kullanım süresi: 1 Ay
  3. ****Gıbırnet - 1.5 yıl kullandım ilk yıl sorunsuzdu son zamanlarda pazar günleri ping sapıtıp +500 lere çıkmaya başladı. Modemi resetlemek zorunda kalınca da ping normalde olanın 2 katına çıkıp sabitleniyordu, nadirde olsa pazar günü bir kaç saatliğine internetimin gittiği veya hiç düzelmeden sorun çıkardığı paket kaybı yaşattığı zamanlar oldu. Genel olarak memnundum ancak pazar gün yaşadığım tablo internetimi değiştirmeme neden oldu. İşin saçma tarafı forumdaki temsilcinin internetimin gitmesinin bağlandığım sunucular ile alakalı olduğunu söylemesiydi. Telefondan yardımcı olmaya çalıştılar ancak söz vermelerine rağmen sorunu çözemediler. Sanırım pazar günleri dns sunucuları cevap vermiyor yedeğe geçince bazı sunuculara olan pingleri artıyor. Şuan kuzenimde aktif olarak kullanılıyor sorunlar tamamen ortadan kalkmış. Kullanım süresi: 1,5 Yıl
  4. *Teknobil - An itibari ile teknobilden çıktım tam olarak 3 ay boyunca kullandım bu interneti. Neden 3 ay diye sorarsanız ping değerleri ttnet turknet gıbırnet gibi internet sağlayıcılarının 2.5 katı fazla. Bir internet düşünün ttnetle yurt dışı pinginizi size yurt içinde veriyor. İstanbula +40 pingle çıkıyorsunuz. Bunun nedeni pop noktalarının Antep olması diye düşünüyorum. Hız çoğu zaman stabil ancak hafta sonları sapıtıyor ping yüksek ve stabil değil akşamlar 300 pingler havada uçuşuyor kesinlikle alınmamalı. Sadece film izleyip dosya indirecekler alabilir belki. Fiyatı 100mbit için 75 lira gayet uygun. Kullanım süresi: 3 ay
  5. ****internetkutusu - ikinci hattımdan geçiş yaptım şuan için temiz hız veriyor herhangi bir ping sorunu veya kopma yaşamadım. Pazar günleri de stabilitesini koruyor. Oyuncular için şimdilik bir problem görünmüyor merkezi istanbul'da.
  6. **Netgalaksi - Şuan yeni bağlattım merkezleri İstanbul'daymış ancak milisaniyelik anlarda ping fırlıyor. Örneğin oyun oynarken 1-2 saatte bir anlık atlamalar oluyor. Bu atlamalar paket kaybı gibi veya anlık ping yükselişleri olabilir. Sorun ile alakalı arıza kaydı bıraktım ancak herhangi bir düzelme olmadı. Dosya indirme ve gezinme açısından kullanılabilir. Sorun düzelirse tekrar güncelleyeceğim. Atlamalar devam ediyor tekrar değişikliğe gitmeye karar verdim.


İnternet sağlayıcı seçerken dikkat etmeniz gerek bir kaç husus olduğunu düşünüyorum.

  1. Kesinlikle pop noktasını öğrenin. Marmara bölgesi veya Marmara çevresindeki illerde pop noktası olan sağlayıcıları tercih edin. Oyun oynuyorsanız kesinlikle bu kurala uyun yoksa +50 pingle sunucuda kek olursunuz.
  2. İnternet için sıfırdan başvuru yapılıyorsa sıkıntı yok ancak var olan internetinizi başka sağlayıcıya taşıyacaksanız 3 ay boyunca başka taşıma işlemi yapamayacağınızı tek yolun kapatıp açıp tekrar kurulum ücreti ödemek olduğunu bilin. O yüzden elinizden geldiğince temiz bir seçim yapın. İnterneti her kapattığınızda portu kaybetme ihtimaliniz oluyor.
  3. Birinin memnuniyetsiz oluşu sizin de o sağlayıcıdan memnun kalmayacağınız anlamına gelmiyor. Örneğin Gıbırnet te yaşadığım problem geneldi hatta teknik destekteki arkadaş bile hafta sonu oyun oynarken yaşamış sorunu ileride düzelebilir ve siz yaşamayabilirsiniz bu sorunu, teknobil deki sorun firmanın alt yapısı ile alakalı ve genel bir sorun kesinlikle yaşayacağınız bir sorun. TTNET teki sorun ise genel değildi.

Teknobil internet almak istiyorum gıbırnetten geçicem. Sorun şu müşteri hizmetleri biraz farazi konuşuyor. Acaba teknobil kullanan biri kablolu bağlantıyla nperf comnet tr üzerinden test yapabilir mi? Mümkünse League of legends valorant cs go gibi oyunlardan ping paylaşabilir mi?


edit: Tbt comnet kullanan arkadaşlar varsa onlarda test edebilir.

Arkadaşlar 13 aydır gayet memnun kaldığım internetimden sonra 2 aydır pazar ve cumartesi günleri yüksek ping ve paket kaybı sorunları ile defalarca görüşmeler teknik ekiplere bağlanmalar gerçekleştirsem de hatta kesin bir daha yaşanmayacağı sözü verilse de yine sonuç alamadığım için aboneliğimi sonlandırıyorum.


Hafta içi çok iyi çalışsa da hafta sonları internette bazen kullanılamayacak seviyede ping giriyor. Modem resetleyince normalin 3 katı pinge sabitleniyor sadece internete çıkabiliyorum. Bazen düzeliyor bazen ise yine zirveyi görüyor. Gıbırnet gerek isminin sempatik olması gerekse iyi hizmetiyle memnun bırakmıştı beni.Şimdi gelelim asıl soruya Türknet dışında geçebileceğim firma hangisidir fazla şikayet almayan rekabetçi oyunlarda pingi düşük bir firma istiyorum. Türknet netspeed dışında önerilere açığım büyük bilindik firma olmasına gerek yok.

.

Arkadaşlar ironclaw mouse aldım 350 lira verip. icue 4 kurup ayar yaptım ancak mouse tuşlarına ne atasam stok özelliği ile birlikte yapıyor o görevi de. Mesela dpi artırma tuşuna başka görev atıyorum ama basınca hem o görevi hemde dpi artırmayı yapıyor, tuşu tamamen iptal et diyorum ama yine dpi artırıyor dpi seviyelerinin hepsini aynı yapıyorum programda yazmayan farazi bir dpi a yinede artırıyor. Programda bununla alakalı ayarda mevcut ama açıp kapamak hiçbir anlam ifade etmiyor. İcue kurup donanımımı da bu program üzerinden güncellediğim için artık icue 3 yüklesem de mousem programda görünmüyor. Kısaca mouse kullanılmaz halde ve bir çaresi yok. İron Claw wireless kullanıyorum ve mouse tamamen gözümden düştü. Sakın siz olun corsair klavye mousesi almayın.

Büyük harf diye ban yedim, üstüne birde açtığım konuda lütfen kelimesi geçiyor diye yine ban yedim. Hayatımda ilk defa böyle baskıcı bir forum gördüm. Kelime kullanmayı yasaklamak nedir? Üstelik banım saatlik yazıyor ama hala açılmadı :)


O yüzden sonsuza dek burası DH orası ise technopat olarak kalacak. Gerçekten adamların forumlarının 1 adım ilerlemesini istemiyor sanırım.

Arkadaşlar forumda çok fazla bilgi kirliliği var. Şuan için click bait haberler almış yürümüş dh de her alt forumda da. Windows 11 uefi destekleyen anakartlara kuruluyor işlemci farketmeksizin sadece tpm muhabbeti var. Cpu support list eski sürümlerde de vardı ama bir anlam ifade etmiyor. Uefi olmayan pclere kurulum ile alakalı rehberler var internette hatta tpm muhabbettinide aşıyorlar. Yok bende 5960x var 6700k var çöp oldular tiribine giriyor forumda insanlar gereksiz bir keşmekeş var ve gerçekten sinir bozucu olmaya başladı. Eğer tpm konusu aşılırsa yada tam sürümde zorunluluk kalkarsa i7 2600k ya bile kurabilirsiniz arkadaşlar size işlemciniz eski kurulmuyor demeyecek windows. Windows 10 cpu support list inceleyin isterseniz 6xxx serisi altı desteklenmiyor diyor :) Lütfen forumdaki editörlerin click bait konularına atlamayın artık.


https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-10-21h1-supported-intel-processors


Hatta size basit bir rehber atayım adam core 2 quad a kurmuş. Elinizde uefi sistem varsa tpm aşan herhangi bir iso ilede kurulum yapabilirsiniz bu videodakileri yapmadan. Zaten windows 11 tam sürüm çıkınca tpm muhabbeti kalkacaktır. Windows 10 kurulan herhangi bir uefi sisteme kurabilir hale gelirsiniz msdn haliyle.


Bildiğiniz gibi arkadaşlar ülkemizdeki gaming koltukların büyük çoğunluğu pu deriden üretiliyor. Bu tür suni deriler dökülme ve kırılma nedeniyle bir kaç yıl içinde mahvoluyor tabi ki aldığınız ürünün fiyatı da eskime katsayısına etki ediyor. Ballandıra ballandırıla satılan bazı koltuklar 2 senede pert olabiliyor. Benim koltuğum 5 yılı aşkın süredir sağlamdı ancak güneş ve temizlik ürünleri nedeniyle bir anda hızlı bir dökülme sürecine girdi. Öyleki 5 yıldır kullandığım ürün bir anda bozuldu ve dökülmeye başladı. Sonrasında internetten bir kaç siteye girerek koltuk bakayım dedim. Ancak hüsranla karşılaştım çünkü koltukların ayakları standart ofis koltuğu formunda tekerlekler ise bildiğimiz üstü kapalı tekerleklerdendi. Var olan koltuğum kat be kat kaliteli ve güzel görünüyordu bu koltuklardan. Üstelik ben koltuğu 350 TL ye almıştım ancak sitede ki koltuklar minimum +1000 tl den başlıyordu. Bende koltuğumu tamir ettirmeye karar verdim ve kumaşa çevirttirmek istedim. Bursa'da yaşıyorum ve yapan yer bulmak gerçekten çok zor kimse ellemiyor. Sonunda birini buldum ve yaptırdım. Son 2 resim koltuğun tamir görmüş hali. Size tavsiyem yapan bir yer bulursanız kesnilikle yaptırın hem yeni koltuk fiyatının 5de 1 fiyatına yaptırıyorsunuz hem de eskisinden bile güzel oluyor. Bu kötü görüntüden ve yere düşen deri parçalarından kurtuldum.İsmiyle dalga geçiyoruz arkadaşlar ama test yaptığımda aldığım sonuçlar memnun edici tarifem 35mbit. Kapanma döneminde sizin internet performansınız nasıl acaba. Şuan ttnette çok problem yaşayan ablamın evinede gıbırnet kurduk oda gayet iyi.Hakkında
Konum: Bursa, Osmangazi
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 16 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 3.208
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.701
İkinci El Bölümü Mesajları: 495
Konularının görüntülenme sayısı: 141.090 (Bu ay: 159)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.246 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.