Şimdi Ara

CNG DÖNÜŞÜMÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
9
Favori
49.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi akaryakıt fiyatları sol şeritten kapattı gidiyor. yani yakıt akmaz oldu, bende aracıma doğalgaz (CNG) dönüşümü yaptırmaya karar verdim.

Ankara gülverende PO da dönüşüm yapıyorlar ve dolumuda var. ancak hala bazı endişelerim yok değil.

Gerçi onlarla konuştum bana güvence verdiler 2 yıl garanti var dediler aracada uygun olduğunu söylediler ( 2004 peugeot 307 xt)

85 metreküplük tüp takılacak yaklaşık 30 TL ye doluyor ve 300 km yol yapıyor. LPG ile kıyaslandığında gerçekten büyük fark var yarıdan fazla. dönüşüm fiyatı 2500 TL

bilgisi olanlar yada kullananlar varmı CNG aracın çekişini nasıl etkiler ? ileride sorun yaparmı ? araç bu yakıtı kabul edermi ?

şu endişeleri giderirsem direkt olarak gidip yaptırıcam dönüşümü.

• 30 tl 300 km çok iyi hatta mükemmel, yaptırabiliyorsanız iyice araştırın yaptırın bize de haber verin.
  • Dönüşüm bir şekilde halledilir de, dolum yaptırabilecek misiniz sürekli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Dönüşüm bir şekilde halledilir de, dolum yaptırabilecek misiniz sürekli?

orada birkaç yıldır cng satıldığını biliyordum ama bunun binek araçlara satıldığını bilmiyordum hatta dönüşümden haberim bile yoktu, 2 hafta önce gaz alırken fark ettim
  • istanbulda sanırım cng satan bir istasyon dahi yok, eğer oyle olsaydı hemen yaptırırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

istanbulda sanırım cng satan bir istasyon dahi yok, eğer oyle olsaydı hemen yaptırırdım.

Olmaz olur mu hiç, yanlış bilmiyorsam bir ara İETT'lerde de kullanılıyordu.

LINK
  • bahçeşehir buyukcekmece tarafında birkactane olsa hiç düşünmeden taktırırım ancak bu durumda çok mantıksız oda kapanırsa yandık sonra :)
  • O istasyona yakın oturuyorsanız taktırın bence. Almanya'da fabrika çıkışlı CNG'li araçlar var ve bir sorun olduğunu duymadım, zaten Ankara'da pek çok Belediye Otobüsü de CNG ile çalışıyor.
  • Aşağıdaki liste CNG'li araçlar listesi.

Passenger cars

Audi A5 2,0 TFSI CNG (planned) (unveiled 12/07)
    BMW 3 Series (E36) 316g CNG
    BMW 5 Series (E34) 518g CNG
    Chevrolet Cavalier Bi-Fuel CNG
    Citroën C3 1,4 GNV man.
    Citroën Berlingo Multispace 1,4 GNV (MPV) man.
    Fiat Panda Natural Power
    Fiat 500 Natural Power
    Fiat Punto 1,2 60 Natural Power/BiPower
    Fiat Grande Punto 1,4 Natural Power/BiPower
    Fiat Multipla Natural Power/Bipower
    Fiat Doblò SX 1,6 Natural Power/BiPower
    Fiat Siena Tetrafuel
    Ford Crown Victoria CNG
    Ford Contour Bi-Fuel CNG
    Ford Fusion[disambiguation needed ] CNG (CH)
    Ford Focus CNG (Not Available in US)
    Ford Focus C-Max CNG
    Ford S-Max CNG (CH)
    Ford Mondeo Sedan/STW CNG (CH)
    Ford Galaxy CNG (CH)
    Ford Tourneo (MPV) CNG
    Ford Kuga CNG (CH)
    Ford Maverick CNG (CH)
    Honda Civic CNG
    Honda Civic GX CNG
    Mercedes-Benz B170/B200K NGT (W245) automatic
    Mercedes-Benz C200K T NGT wagon (S207) automatic
    Mercedes-Benz E200K NGT sedan (W211) automatic
    Opel Combo 1,6 CNG Comfort
    Opel Zafira 5D 1,6 CNG Comfort (MPV)
    Peugeot 207 (3D/5D/SW/CC) VTi CNG (CH)
    Peugeot 308 (3D/5D/SW) VTi CNG (CH)
    Peugeot 807 2,0 CNG (CH)
    Peugeot Partner 1,4 GNV (MPV) man.
    Proton Saga Iswara 1,3 L (modified)
    Proton Wira 1,3 / 1,5 / 1,6 Auto/Manual BiFuel - EFI Mixer Type (Converted)
    Proton Campro 1,6 BiFuel - EFI - using sequential type (Converted)
    Renault Kangoo 1,6 CNG (MPV)
    Samand CNG
    Suzuki Wagon R CNG/LPG
    Suzuki SX4 CNG
    Toyota Camry CNG
    Volkswagen Golf Variant 2,0 BiFuel man.
    Volkswagen Caddy/Caddy Maxi Life EcoFuel CNG (MPV) man.
    Volkswagen Touran EcoFuel CNG (MPV) man.
    Volkswagen Passat Sedan/Variant 1,4 TSI EcoFuel CNG (unveiled 12/07) man/aut.(DSG)
    Volkswagen Transporter/Transporter Shuttle/Caravelle/Multivan T4/T5 2,0 I4/3,2 VR6 BiFuel/EcoFuel CNG and TSI EcoFuel CNG (latter planned) (MPV) (also LWB)
    Volvo C30 MultiFuel 1,8F (Gasoline/FFV E85/CNG) (CH)
    Volvo S40 MultiFuel 1.8F (Gasoline/FFV E85/CNG) (CH)
    Volvo V50 MultiFuel 1.8F (Gasoline/FFV E85/CNG) (CH)
    Volvo S60 Bi-Fuel CNG man/aut.
    Volvo V70 Bi-Fuel CNG man/aut.
    Volvo V70 MultiFuel 2.0F / 2.5FT (Gasoline/FFV E85/CNG) (CH)
    Volvo S80 Bi-Fuel CNG man/aut.
    Volvo S80 MultiFuel 2.0F / 2.5FT (Gasoline/FFV E85/CNG) (CH)

Vans

Citroën Berlingo 1,4 GNV
    Citroën Jumper GNV
    Dodge Caravan CNG
    Fiat Doblò Cargo BiPower
    Fiat Ducato BiPower
    Ford Transit 2,3 CNG (also LWB)
    Iveco Daily CNG
    Mercedes-Benz Sprinter 316 NGT (also LWB)
    Opel Combo 1,6 CNG Tour
    Peugeot Partner bivalent
    Peugeot Bipper CNG (CH)
    Peugeot Expert CNG (CH)
    Peugeot Boxer bivalent
    Renault Kangoo 1,6 CNG delivery van
    Volkswagen Caddy/Caddy Maxi EcoFuel CNG (a camping car/van version also available as the Caddy Life Tramper EcoFuel CNG)
    Vokswagen Eurovan(Transporter) T4/T5 2,0 I4/3,2 VR6 BiFuel/EcoFuel CNG and TSI EcoFuel CNG (latter planned) (also LWB)
    Suzuki Mehran VX CNG BI FUEL

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_natural_gas_vehicles#Passenger_cars

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilimveEdebiyat -- 30 Mart 2012; 15:22:09 >

• km de 0.1 tl yakan araç var mı?

edit: cng deniyormuş bilmediğim bir şey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayF -- 30 Mart 2012; 15:28:20 >
  • Cng şuan otomobil için en ucuz yakıt. Dediğiniz istasyonu çok sık görüyorum. Geçen hafta motorin alırken sordum görevliye alan varmı diye, günde bir kaç araca dolum yaptığı söyledi.
  • ankara'da belediye otobüsleri cng ile çalışıyor. hiç mi dikkatinizi çekmedi. hatta benzine zam yapınca belediye otobüslerine zam yapılmasına sırf bu yüzden sinirleniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tasfiye

Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi akaryakıt fiyatları sol şeritten kapattı gidiyor. yani yakıt akmaz oldu, bende aracıma doğalgaz (CNG) dönüşümü yaptırmaya karar verdim.

Ankara gülverende PO da dönüşüm yapıyorlar ve dolumuda var. ancak hala bazı endişelerim yok değil.

Gerçi onlarla konuştum bana güvence verdiler 2 yıl garanti var dediler aracada uygun olduğunu söylediler ( 2004 peugeot 307 xt)

85 metreküplük tüp takılacak yaklaşık 30 TL ye doluyor ve 300 km yol yapıyor. LPG ile kıyaslandığında gerçekten büyük fark var yarıdan fazla. dönüşüm fiyatı 2500 TL

bilgisi olanlar yada kullananlar varmı CNG aracın çekişini nasıl etkiler ? ileride sorun yaparmı ? araç bu yakıtı kabul edermi ?

kitin markasi nedir?

• CNG: Compressed natural gas

doğalgaz depolanmadan önce sıkıştırılıp cng haline getiriliyor.
  • Ankara'daki EGO otobüsleri yıllardır CNG'li daha çatlayan patlayan görmedim. Ayrınıtılı adres verebilir misiniz? (PM)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

quote:

Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi akaryakıt fiyatları sol şeritten kapattı gidiyor. yani yakıt akmaz oldu, bende aracıma doğalgaz (CNG) dönüşümü yaptırmaya karar verdim.

kitin markasi nedir?

bilgileri telefondan aldım, iş yerinde olduğum içinde gidemedim. akşam iş çıkışında gidip her şeyini soracağım. telefonda aldığım sadece ne kadar yakıt alıyor ne kadar yol gidiyor ve buna benzer tabu bilgiler.

detaylı bilgi aldıktan sonra buradan yazarım

• quote:

quote:

quote:

kitin markasi nedir?

bilgileri telefondan aldım, iş yerinde olduğum içinde gidemedim. akşam iş çıkışında gidip her şeyini soracağım. telefonda aldığım sadece ne kadar yakıt alıyor ne kadar yol gidiyor ve buna benzer tabu bilgiler.

tmm hocam ayrintili cevablarini bekliyorum, lpg ninde boku cikti artik, devir cng devri

hocam birde pompadan cng nin satisina bakar misin, kactan satiyorlar, ve kg mi litremi m3 uzerinden mi hesapliyorlar, eve giren dogalgaz 0.9 tl civari, orasi 85 m3 30 a doluyor diyorsa pompada cok ucuz demektir ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 30 Mart 2012; 16:09:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: merdempc

km de 0.1 tl yakan araç var mı?

edit: cng deniyormuş bilmediğim bir şey...

cng yi yuksek fiyata alıyorsanız km de 10 kuruş yakar, ben gecenlerde yeni civic için evden dolum ihtimaline karşın hesaplamıştım 100 km de 6 tl gibi bir rakama geliyordu yakıtı. Hondaya sordum neden yurt dışında satıyorsunuz hatta arabayı alana evde dolum sistemini ucretsiz kuruyorsunuzda bizim daha çok ihtiyacımız varken turkiyede satmıyorsunuz dedim, genel mudurlukten aradılar bakanlık tarafından izin verilmediğine ve hiçbir zamanda turkiyede satılmayacağının bilgisini verdiler...

Burası turkiye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: angel_f!re

Ankara'daki EGO otobüsleri yıllardır CNG'li daha çatlayan patlayan görmedim. Ayrınıtılı adres verebilir misiniz? (PM)

istasyon adresimi ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kitin markasi nedir?

tmm hocam ayrintili cevablarini bekliyorum, lpg ninde boku cikti artik, devir cng devri

hocam birde pompadan cng nin satisina bakar misin, kactan satiyorlar, ve kg mi litremi m3 uzerinden mi hesapliyorlar, eve giren dogalgaz 0.9 tl civari, orasi 85 m3 30 a doluyor diyorsa pompada cok ucuz demektir ...

sitede cng pompa fiyatı yazmıyor onuda sorup net bilgi verebilirim.
    artık psikopata bağladım aracın arkasına römork bağlayıp 8-10 tane tank bağlatmayı dusunuyorum
    hatta dorse bile bağlatabilirim bunaldım artık LPG den benzinle yarısıyor mundar yakıt !

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.