K

Yüzbaşı
12 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
Gönderileri
En kötü durumlar arasında sayılabilir belki, genelde düşman olan anne baba arasında kalmak. hep bir şekilde yarım hissetmek.

Hele ki boşanma dönemi benim gibi ergenliğin başlangıç ve bitiş dönemine denk geldiyse, yıllar boyu sürebilen bir depresyon süreci yaratabiliyor. Buraya kadar sanırım her parçalanmış aile çocuğu aynı hisseder. ama istisnalar var, ben ve kardeşimin yaşadıkları gibi.

tam 6 sene sürdü boşanmaları, başladığında 12 yaşında bir çocukken bittiğinde 18 yaşında bir delikanlı oluvermiştim. o 6 sene içerisinde gördüklerim beni daha mı hızlı büyütmüştü ne ? İlk duyduğumda nasıl afalladığımı, neler hissettiğimi anlatamam, annem demişti bana 'oğlum babanın hayatında birisi var ' olamazdı ki böyle bir şey , yapmazdı ki benim babam. annem yalan söylüyordu, olmazdı. Sonra kim olduğunu öğrendim ' sekreteri '. Zamanla içime bir şüphe doğmuştu,
acaba olabilir miydi ? ufak tefek ip uçları yakalamıştım ama, kesin değildi hiçbiri. böyle yaklaşık 2 yıl geçirdim. her yıl babama olan güvenim biraz daha sarsıldı. Garip anam, ne uğraştı o dönemde. Namlunun ucunda buldu kendini bir an, silah çeken babamdı. o gün ben babama olan güvenimi kaybettim ya zaten. Nasıl bir adam çocuklarının annesine silah çekerdi ? Evi terk ettik, ama bir elim sürekli oradaydı, mahalle arkadaşları, komşular sürekli arıyor, soruyordum. En sonunda eve geldiğini görmüşler ya zaten. Kurana el bastı yemin etti, herkesin içerisinde, herkes inandı da bir ben inanmadım o gün, inanmak istedim de olmadı , boşanma davasında bunu söyledim diye babam bana yalancı dedi gerçi ama, bakın ne oldu sonrasında.

Yıl oldu 2008, Temmuz ayı sıcak bir yaz günü. Mahkemedeyiz küçük kardeşimle, benim söylediklerimin aynını oda söyledi, boşandılar. Dünyalar zengini babam mal kaçırmanın derdine düştü ya, hemde annemin parasıyla kurduğu şirketten kazandığı parayla aldığı malları. Kaçırdı en nihayetinde, dağın başında taşlık bir arsa ile bir ev verdi, o servetinden. eyvallah zaten para değildi ki derdimiz. özel okula göndermişti kardeşimi de beni de. o kısmı da ele alacağım.

boşanmanın üzerinden 1 yıl geçmişti, yine sıcak bir günün gecesi, bahçeye gitmiş, dönüyorduk. Ben evleniyorum dedi, iyi tamam ama ismi duyana kadar bekleyin. kim ? tabii ki sekreteri. Adı çıkmış ya, sebebi bahanesi oymuş. yemedim, kimse yemedi, yemiş gibi yaptılar. kurana el bastığında inananların içi cız etti ama, artık o sapağı kaçırdık. 2 ay falan sonra düğün yaptı, ev düzüldü görseniz. beni bile çağırdı kardeşimle. gittik ama duramadım ki. Bir halam var, köyde. onun ağladığını gördüm bize bakıp. zaten bir onu severim ya ailede, oda köyde haberi yok hiçbir şeyden. Çıktım dışarı yürümeye başladım, bağırdım çağırdım ama artık hiçbirşey değişmezdi ki. Babam bırakıp gitmişti bizi temelli. ulan zaten azcık güvenim vardı o da kayboldu gitti.

Gel zaman git zaman okulla ilgili sıkıntı yaşadım, şehir dışına yollamamak için bana okul beğenmişlerdi ya yeni karısıyla , hiç sevememiştim okulu. zaten annem tek başına yetemiyordu 3 kuruş emekli maaşıyla. borç çoğaldıkça çoğaldı, yapacak birşey yok bırakmak zorunda kaldım üniversiteyi. bırakıp çalışmaktı niyetim. babam ona da engel oldu, yanına aldı. annem de istedi önceleri babamın yanında olmamı. gittim neyse, gittim de, karısının üç kardeşi de orada çalışıyor ya. istemediler beni, ne oyunlar döndü üzerimde bilseniz, Babam da onlardan taraf olunca panayır yeri gibi oldu hayatım. çıktım başka işler buldum çalışırken yine rahat bırakmadı. yanına aldı yine aynı durumları yaşadım. şu an hâlâ babamın yanında çalışıyorum, boşanmadan dolayı yaşadığım ruhsal çöküntüyü yaşarken, birde şu durumlarla uğraşmak zorundayım ya anlatamam halimi. gerginim, sinirliyim, dengesizim. öfke kontrolüm yok. sırf bu yüzden kız arkadaşlarımdan ayrılmak zorunda kalıyorum onlara zarar vermemek için. kendi kendime düşünürken bir anda karamsarlığa kapılıyorum, içime doluyor sıkıntı, aşamıyorum bazı şeyleri. şirket içerisinde o kadar tahammülsüzüm ki o şerefsiz üç adamın sesini duymak bile beni katil edebilir.

Ha birde, ikide birde bırakıp gittiğim için babam işle ilgili bana güvenemiyormuş, öyle diyor. Yahu o bizi bırakıp gitti, hiç sormadı ki ben ona güveniyor muyum ? Sen ki bizi bir başımıza bırakıp gittiğinde hiç düşündün mü be adam ?

Defalarca gittim psikologa, hepsi de aynı şeyi söylüyor ' sen oradan, o insanlardan uzaklaşmadan iyileşemezsin'

Artık düzelmek istiyorum, korkuyorum kendime yada birilerine zarar vermekten, inanın bana hiç olmadık bir duruma sinirlenip, olmadık işler yapabiliyorum.
Arkadaşlar Ben dağılmış bir ailenin en büyük çocuğuyum,

Babam zengin, annem emekli. annemle kalıyorum ben, babam tekrar evlendi. Yıllarca yalnız kaldım, ayda 1-2 gün harici görüşemedim babamla.

Özel üniversiteye gönderdi, ancak gerek ödeme dönemlerindeki tantana, gerekse evdeki geçim sıkıntısı yüzünden okulu bırakıp, iş hayatına girmek zorunda kaldım.. yanına aldı bir süre çalıştım, eşinin ailesinden bireylerde çalışıyor yanında , onlarla beraber çalışamadık. haliyle bir çatışma ortamı doğdu, babam onlardan taraf oldu.

çıktım iki yıl başka yerlerde koşturdum, ama baskılardan dolayı dönmek zorunda kaldım. sürekli bir gerginlik, huzursuzluk. bu ev hayatıma da yansıyor. yıllarca babamla birbirimizden uzak kalmanın verdiği bir soğukluk var.

anlayacağınız, çözüm üretmeye çalıştıkça önüme bir engel koyuyorlar. Para pul değil isteğim, huzurlu olmak istiyorum. önce boşanma süreci, ardından eğitim hayatındaki aksaklıklar, iş derken inanılmaz derecede yıprandım.

en az 10 sene daha yaşlı gibi hissediyorum kendimi. Yorgunluk belirtileri başladı, melankolik bir insan olmaktan korkuyorum artık.

varmı çözüm önerileriniz ?
Getz 1.5 CRDI VGT aracımın baskı balata'sını değiştireceğim, aldığım fiyatlar hemen hepsi 250 TL üstü.

Ancak şu ürünü buldum, Kararsız kaldım sanırım biraz. yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.otosupermarket.com/Hyundai-Getz-Debriyaj-Seti-15-CRDi-Baski-Balata-Bilya-Ithal-Tip-2006-2010-STAHLEISEN,PR-62539.html
Arkadaşlar,

Sahibinden.com üzerinden ilan verilerek yapılan bir dolandırıcılık furyası baş gösterdi bir zamandır. Forum üyelerimiz bu konuda duyarlı, yakalananlar burada deşifre ediliyor ancak maalesef yeterli değil. Geçenlerde bir arkadaşım 500€ civarında bir para kaptırdığını söyledi. Sahibinden.com ile iletişime geçilip Bu konuda aynı diğer alışveriş sitelerinde olduğu gibi, ürün hakkında yorum yapılabilmesine olanak tanıyan bir özelliğin siteye eklenmesini sağlayabiliriz diye düşünüyorum. Bu şekilde insanlarımızın yıllardır biriktirdiği parayı, araç almanın heyecanı ile bu tarz dolandırıcılara kaptırmasının bir nebze de olsun önüne geçebiliriz.

Forum.donanimhaber üyeleri olarak buradan sürekli olarak yayın yapıyoruz, ancak takdir edersiniz ki her yurttaşımız bu forumun üyesi değil. Biz şu an sadece forum üyelerimiz ve forumu bilen gerektiği zaman buradan bilgi alabilen yurttaşlara ulaşabiliyoruz. En azından 'ilan altına yorum' şeklinde bir düzenlemeye ön ayak olabilirsek bu insanların can yakmalarını önlemiş oluruz diye düşünüyorum.

Bu konuda, daha farklı, daha çözüm odaklı, daha etkili fikirleri olan arkadaşlarımızın bu başlık altında fikirlerini sunmalarını rica ediyorum.

Türkiye'nin en büyük forum sitelerinden bir tanesi olarak, Sahibinden.com üzerinde baskı kurarak önerilerimizin dikkate alınmasını, mantıklı olanların uygulanmasını sağlayabiliriz.


Saygılarımla...
Bu otomobil 14 bin TL
Rusya’nın dev otomobil şirketi AvtoVaz son model Lada Vesta’ların test üretimine başlıyor. Gelecek hafta sonuna kadar 25 aracın test üretimi yapılacak. Seri üretim ise Eylül ayına kadar başlayacak. Otomobilin fiyatı 6100 dolardan başlıyor. Otomobilin Türkiye'ye gelmesi durumunda vergilerle birlikte satış fiyatının 26 bin TL'yi aşması bekleniyor. İşte fiyatıyla olay yaratan o otomobil...

Kaynak:Cihan


http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/91179/2/1/28001063/bu-otomobil-14-bin-tl
Dün (15/1/2015) büyük bir market zinciri kampanya yapmış, 39,90 ₺ 'ye araç kamerası satıyordu. uzun zamandır almak istediğim için, akşam iş dönüşü gidip inceledim. kullanılan plastik, kamera neredeyse kullanılan her parça dandik, daha önce şirket araçlarında da kullanmıştık, ciddi manada kalitesiz. ayrıca harici hafıza olduğu için sd kart almak gerekiyor. 32 gb lik bir sd kart neredeyse kameradan pahalı, ayrıca gece kayıt yapmak isteseniz hafıza yetmiyor, maksimum 6-8 saatlik bir kayıt tutabiliyor, enerji ihtiyacı da cabası, şarjları yetmiyor.

Aklıma gelen, sd kart yerine harici hard diske kayıt yapabilecek, Batarya ömrü uzun, kamera çözünürlüğü yüksek bir kamera arıyorum. Böyle bir kamera kullanan üyelerimiz varsa tavsiyelerini bekliyorum. Bu kameralar lüksten çok ihtiyaç haline geldi.
2008 model hyundai getz II aracıma depo nerdeyse bittikten sonra 50₺ mazot aldım, litresi 4₺ den. amacım aracın yakıt değerlerini ölçmekti, yaklaşık 215 km yaptı şehir içi orta halli kullanımda. daha gider miydi bilmiyorum ama pek cesaret edemedim ve en yakın benzinlikten tekrar mazot aldım, mazotun litre fiyatında indirim olduğunu fark ettim, 100 km de 5.8 litre yaktı buda 23 kuruş yapıyor km'de yeni fiyata göre hesap yapıldığında 22,5 kuruş gibi bir fiyat çıkıyor, insanların 30-40 kuruşları konuştuğu bir dönemde aracın yakıtı bana gayet makul geldi, kaldı ki bu şehir içi ve Ankara soğuğu rakamları birde şehir dışı denemesi yapmak istiyorum, Getz almayı düşünen arkadaşlara 2006 model üstü yani Getz II yi şiddetle tavsiye ederim piyasadaki en ekonomik araçlardan birisi, tecrübeyle sabit.


Şehir içi 5.8 LT

Şehir dışınıda en kısa zamanda deneyip burada paylaşırım.
quote:

Orijinalden alıntı: Hurts

Ya buna bizim devletimiz kesin bi onlem alır :D O araclara ya buyuk vergiler koyara yada benzini 5 ytl yapıp dengeler Olmadı elektrik faturası keserlersize yemmin ediyorum bilmiş taaa 7 sene öncesinden hemde !

durumumuz bu kadar komik yani...
arkadaşlar merhaba 2008 1.5 CRDI VGT getz sahibiyim. bugün eve gelirken kırmızı ışıkta durmak amacıyla frene bastığımda frenden gelen kamyonvari bir ses ve aracın sağa sola hafif meyilli gitmesi. rot balans ta sorun var gibi direksiyon sağ sol yaptı bu neden olabilir ? disk mi diyorum ama sabah bişey yoktu bir anda oldu balatalar yeni bir anlam veremedim açıkcası. bir bilen gören duyan varsa bilgi versin rica ediyorum
Arkadaşlar herkeze iyi akşamlar, uzuun uğraşlar sonucu kafama yatan bir araba almayı başardım ancak, şu andada bir arkadaşım için maksimum 6000 tl civarında acemiliği atabileceği bir araç bakıyoruz. reno spring brodway , skoda forman,favorit gibi araçlar düşünülenler arasında, ancak ilk aracı olacağı için takdir edersinizki biraz zorlanıcak araç, bu açıdan bakıcak olursak motor konusunda yaşına göre dayanıklı olabilecek bir araç tavsiyeniz varmıdır ? yada bu araçlardan bir yada birkaçını kullanmış veya halen kullanmakta olan arkadaşlarımız bize tecrübelerini aktarırsa bizde ona göre bir yol çizmiş oluruz. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Hakkında
Konum: Ankara,Keçiören
Meslek: Muhasebe
Forum İmzası:
Ey Türk ulusu! Silkin ve kendine dön! Niçin yanılıyorsun? bütün bunlar kendinden,kendi öz benliğinden uzaklaşıp düşmana dönük yaşadığın için oldu. BİLGE KAĞAN
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 437
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 493
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 59.392 (Bu ay: 60)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 246 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.