Şimdi Ara

Cihat E. Çiçek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
13
Favori
14.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun zamandır hiç bir videosunu kaçırmıyorum pröfesörlerden daha iyi bu finans konusudna tavsiye ederim, aramızda takipçisi vardır ben onun sayesınde 800,000 3 yılda kazandım abartı yok.

• cihat hoca korkusuzdur, iyi akıl verir, yalnız yıldızı düşüktür. burada 800k kaldıran arkadaşı hariç tutarak hocanın ilk 1000 takipçisi arasında olan bir dostunuz söyleyeceklerim şöyle:

1) hoca malın dibini sıyırır, yeri geldi mi evi arabayı bozar, altına, fona yatırır.

2) geçen aralık'taki malum dolar tiyatrosundan sonra hoca fona yatırın dedi, nasdaq, s&p tabanlı bin bir çeşit fon tanıttı, yabancı hisse fonları elimizde patladı mı patladı.

3) sonra altına saldırın dedi, altında mal elimizde kaldı mı kaldı.

4) tabi hocaya göre bunlar andersenden hikayeler ama malım içeride kaldıktan sonra şimdi şillediği bist100'e girmek için zararına çıkmam lazım.

5) hoca bist fonları demeye başladığından beridir, borsa istanbul'dan pis tırsmaya başladım. o yüzden malı dolara çektim fırsatları bekliyorum.

Arkadaşlar 43 yaşındayım. 1,5 yıldır Cihat Çiçek'i takip ediyorum. 10 sene önce tanısaydım en az 4 evim olurdu kiraya para demezdim.

Günlük can kulağıyla dinleyin. Hayat tecrübelerini anlayın öğrenin. Kendisinin dışında 1 kişi bile yok onu da bilin.

Alayı duruma göre sallıyor, hiç kimseye kulak asmayın başka. Hepsi vakit kaybı.

• iyi o zaman belki ne demek istedigini bize de anlatirsin..kredi kartina hisse al dan baska da birseyini bilmiyorum..

• Evet Cihat Hocayı ben de takip ediyorum ama şunu sormak isterim size, ne yaparak hangi yatırım hamleleriyle kazandınız bu parayı biraz açıklayabilir misiniz ?

• trmkc kullanıcısına yanıt

Bu paramı ben bunu cuzdanımda tasıyorum sadece fonlara yönelın- etf- özellıkle nasdaq fon ögrenın - halka arz ögrenın

• ahmetdelihoca A kullanıcısına yanıt

ney paramı hocam anlayamadım ? 800.000 tl mi cebinizde taşıyorsunuz siz hangi ülkedensiniz Türkiye değil sanırım ? :D

• cihat hoca korkusuzdur, iyi akıl verir, yalnız yıldızı düşüktür. burada 800k kaldıran arkadaşı hariç tutarak hocanın ilk 1000 takipçisi arasında olan bir dostunuz söyleyeceklerim şöyle:

1) hoca malın dibini sıyırır, yeri geldi mi evi arabayı bozar, altına, fona yatırır.

2) geçen aralık'taki malum dolar tiyatrosundan sonra hoca fona yatırın dedi, nasdaq, s&p tabanlı bin bir çeşit fon tanıttı, yabancı hisse fonları elimizde patladı mı patladı.

3) sonra altına saldırın dedi, altında mal elimizde kaldı mı kaldı.

4) tabi hocaya göre bunlar andersenden hikayeler ama malım içeride kaldıktan sonra şimdi şillediği bist100'e girmek için zararına çıkmam lazım.

5) hoca bist fonları demeye başladığından beridir, borsa istanbul'dan pis tırsmaya başladım. o yüzden malı dolara çektim fırsatları bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yanıyor -- 18 Kasım 2022; 20:31:46 >
  • yanıyor Y kullanıcısına yanıt

ki bist de pirt.. 

• yanıyor Y kullanıcısına yanıt

azar azar . 3 4 5 10 yıl sonrasına yatırım yapmak için ayda 500 3000 liralık almak gerek.

tüm parasını basanlar pahalı fiyatlardan almak zorunda kaldı ya zararına satacaklar ya da bekleyecekler..

hatta kredi kartı ile altın siparişi verenler var . dolar 14 e düşerse ve yıllarca orada iran tümeni vietnam dongu suudi riyali gibi beklerse ne olacak .cevap yok.

cihat amcanın oyun planı dolar tl nin patlaması. sp nasdaq fonlarının yukarı gitmesi üzerine kurulu. kredili ev alımı asıl silahı..

100bin liranız varsa 3 4 bin liralık alımı geçmeyin. çünkü fiyatın nereye düşeceğini ve ne kadar süre orada kalacağını bilemeyiz.

altın petrol tekno sağlık yeşil enerji. yabancı yerli hepsinden olsun ama zarar da beklediğinizde birçok fırsat kaçıyor..

dolar ve ya TL yatırım ürünü değildir değişim aracıdır.

• biz sabirsiz milletiz. oyle yillarca kazanmayi bekleyecek dirayetimiz yok, her gun azar azar alim yapacak sebatimiz da paramiz da yok. disiplinli bireyler olabilseydik zaten dediklerini o soylemeden yapardik :)

• arkadaşlar bende adamı sürekli dinliyordum, demek ki bu dünyada herkesi dinleyen ama sen karar vereceksin yatırımına. malesef bende altın alardanım cihat hoca sayesinde :(

• Cihat hocanın tuzu kuru. zamanında çok güzel gayrimenkul yatırımı yapmış. çok güzel sabit getirisi var. piyasa şartlarına göre hareket etmek lazım. bazen altın çok fazla getirir bazen borsa. Rüzgar ne tarafa doğru istiyorsa o tarafa gitmek lazım. Türk yatırımcısı için ise Tek seçenek borsa gibi kaldı şu ortamda. Yatırım fonları üzerinden risk anlayışınıza göre bir sepet yapılabilir.
  • Petrolü baskılıyor faizi baskılıyor Euro'ya çakıyor sonra GBP ye çakıyor sonra altına çakıyorlar . Küçük yatırımcıya borsadan başka kaçıs yolu görünmüyor . Sonra faize çakıyorlar. Bunu yapan covid değil. Bu üç yılımızı çalan merkez bankaları. Hepsi danışıklı.
  • yüksek miktar kredi ile ev almanın neden akıllıca olduğunu ondan öğrendim , çok kritik birkaç noktayı ondan duydum ve sonra işin matematiğine girip aydınlandım

altınla biriktir , yüksek krediyle ev alıp büyü

en temel stratejisi bu , hisse fon vs günlük oyun bahçesi gibi onun için beklentisi yok,

sayesinde paramı 7 8e falan katladım
  • yakup13 kullanıcısına yanıt

nasıl katladın aldıgın ev den mı

• gs190505 G kullanıcısına yanıt

evet , %70-80 krediyle evler aldım , 1 sene geçti geçmedi evler 3e katladı. hatta şuan 4e katlamak üzere.

şuan evleri satsam , kalan kredileri kapatsam cebimde kalan para , bugüne kadar ödediğim peşinat kredi taksitleri ve masrafların toplamanı göre 7-8 kat falandır , hatta güncel durumda 9-10 kat olabilir hesap etmek lazım yeniden.

kaldıraç mantığı var çünkü.

• Demek ki her yırtık dondan çıkar gibi fiziksel altın al diyen adamlar bu adamın kanalından türedi. Belliydi hepsi ağız birliği yapmış gibi aynı cümleleri kuruyordu. Nihayet buldum :)

• yakup13 kullanıcısına yanıt

%80 krediyi ne zaman hangi bankadan almıştınız hcam? Devlet bankaları 250.000 Tl den fazla vermiyor. Ayrıca özel bankalaarda da faiz yüksek en düşük 2.15 civarı

• 2021 yaz aylarında aldım en sonda 2022 nisanda

ikisi 1.39 dan ikisi 1.29

2022 hazirana kadar kriterleri karşılıyosan konut kredisi alabiliyodun , şuan dediğin gibi vermiyolar

özel bankalar ... 2.05e var diye biliyorum , eğer evin %80 kredi çekebiliyosam ,taksitlerle başedebilceksem , peşinatımda varsa hiç acımam yapıştırırım. 2.1 desek faize , yıllık 28 29 gibi bişey olur. enflasyon bikaç sene gaha %30un altına düşmeyeceği için sıkıntı yok.

çünkü şunu unutma bugün 2m olan bir ev , bu bahsettiğimiz konut kredisi çekememe problemi ortadan kalktığı hafta 2.2m , ertesi hafta 2.5m. o zmn bugün %2 ile 2mden almak çok daha karlı  

• kırılanhayaller kullanıcısına yanıt

fizikı altın aldım dun n11 den aldıkalrıma baktım 6000 tl falan odemısım ortalama ve taksıtle aldımhep- bugun fıyatına baktıgımda 18 bın tl cıvarı- adam mucıze

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.