Şimdi Ara

Chevrolet Epica nın dizeli neden tutulmuyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
25.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlanlara bakıyorum da, benzinli motorlular sadece 2007 model. Ondan sonra sadece dizel motorlular var. Bizim milletin dizel hastalığına yorsak bile, hiç benzinli modeli gelmedi mi Türkiyeye 2007 den sonra?

Bir de bugün bir ilan gördüm. "Dizellerle karıştırmayın" diye bir ibare vardı. Epicanın dizel motorlusunda ne gibi bir sorun var ki? 2010-2011 modelleri bile benzinli 2007 ile aynı fiyat neredeyse.

Bu Epica nın dizel motorlusu neden bu kadar tutulmadı? Aslında ben dizel motor sevmem. Benzin-LPG olacak illa. Ancak arabamın modelini yükseltmek amacıyla, bir araba bakayım dedim. Epica nın fiyatları çok uygun. Konfor, deri döşeme, donanım olarak oldukça zengin. Benzinli sevmeme rağmen, yüksek model uğruna dizel Epicaya bile sıcak bakmaya başlamıştım. Ancak bir çok araba markasının dizel motorlusunun aksine, Epica nın dizel motorlusu, neredeyse benzinliden daha ucuz.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

• Tasarım zayıf, servis az, marka ülkeden çekildi,aşırı verimsiz ve performans olarak 1.6 motordan farksız.

Bu ülkede 2.0 motor Passat bile satılmıyorken epica ilanlara düşecek kadar satıldıysa helal olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • epica normalde de fazla tutulan bir araç değil ki dizeli tutsun.
  • 2.0 Ve tutulmayan dizel d sınıf araç alacak olsam sonata 2.0 crdi alırdım.Ama bana kalsa hiç brinin yanına yaklaşmam.D Sınıfında passat harici maceradır.Helede bizim gibi esnaf vs iseniz.Ama benzilide avensis felanda olabilir.
  • Arkadaşlar, aracın tutulup tutulmaması beni hiç ilgilendirmiyor. İmzamdaki araç da tutulmuyor, ama aldığım günden bu yana 2 yıl geçti. Aracım ilk defa sanayiye gitti. 2 gün yattı. Bu arada elimden 1 adet Megane 2, bir adet Toyota Carina geçti. Arabamı alırken, neredeyse sarılıp öpecektim. Diğer tenekelere cebimdeki 1 TL yi bile vermem.

Araba alırken de, esnaf kafasıyla hareket etmem. Tamamen kendi zevkime odaklı araç alırım. Onun için mantık değil, tamamen duygusal olarak araç seçimim Chevrolet Epica, Mazda 6, Subaru Legacy ve Saab 9-3 veya 9-5 modellerine odaklı. Passata binen binsin, ben dönüp bakmam Passata.

Epica benim 2009 yılında, Dubai de şirketimin bana sağladığı araçtı. O da 2007 modeldi. Benzinli-otomatik. Arabanın motoru, kasaya oranla küçüktü, 2000 motordu. Tek handikapı buydu. Bunun dışında eksisi yok denecek kadar azdı. Yani kullandığım, bildiğim bir araç. Oldukça da kaliteli bir araçtı.Zaten hem Libya da hem de Dubai de Amerikan yapımı olarak biliniyordu. Yani Daewoo bozması bir araç değil.

Merak ettiğim, dizel motorlu olanında ne gibi bir sorun olduğu....

• bu tür arabalara bende hayranlıkla bakıyorum lakin bir türlü cesaret edemedim..makyajlı omega lar efsanedir zaten..yanlız epica da daewoo diye biliyorum sanırım "daewoo tosca" olarak geçiyor ama bu onu kötü yaparmı kesinlikle yapmaz kore olunca kötü olmaz hatta cesaret edebilsem kia opirus alırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrHw -- 13 Nisan 2016; 23:45:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Arkadaşlar, aracın tutulup tutulmaması beni hiç ilgilendirmiyor. İmzamdaki araç da tutulmuyor, ama aldığım günden bu yana 2 yıl geçti. Aracım ilk defa sanayiye gitti. 2 gün yattı. Bu arada elimden 1 adet Megane 2, bir adet Toyota Carina geçti. Arabamı alırken, neredeyse sarılıp öpecektim. Diğer tenekelere cebimdeki 1 TL yi bile vermem.

Araba alırken de, esnaf kafasıyla hareket etmem. Tamamen kendi zevkime odaklı araç alırım. Onun için mantık değil, tamamen duygusal olarak araç seçimim Chevrolet Epica, Mazda 6, Subaru Legacy ve Saab 9-3 veya 9-5 modellerine odaklı. Passata binen binsin, ben dönüp bakmam Passata.

Epica benim 2009 yılında, Dubai de şirketimin bana sağladığı araçtı. O da 2007 modeldi. Benzinli-otomatik. Arabanın motoru, kasaya oranla küçüktü, 2000 motordu. Tek handikapı buydu. Bunun dışında eksisi yok denecek kadar azdı. Yani kullandığım, bildiğim bir araç. Oldukça da kaliteli bir araçtı.Zaten hem Libya da hem de Dubai de Amerikan yapımı olarak biliniyordu. Yani Daewoo bozması bir araç değil.

bu forumda sizin sordugunuz teknik soruya cevap verecek bilgisi olan birisi oldugunu düşünmüyor.

sadece saçma ve boş mesajlar atarlar...

bence kendi forum sitesi varsa oradan bakın belki kullanıcılardan bilgi alabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

quote:

Arkadaşlar, aracın tutulup tutulmaması beni hiç ilgilendirmiyor. İmzamdaki araç da tutulmuyor, ama aldığım günden bu yana 2 yıl geçti. Aracım ilk defa sanayiye gitti. 2 gün yattı. Bu arada elimden 1 adet Megane 2, bir adet Toyota Carina geçti. Arabamı alırken, neredeyse sarılıp öpecektim. Diğer tenekelere cebimdeki 1 TL yi bile vermem.

bu forumda sizin sordugunuz teknik soruya cevap verecek bilgisi olan birisi oldugunu düşünmüyor.

sadece saçma ve boş mesajlar atarlar...

bence kendi forum sitesi varsa oradan bakın belki kullanıcılardan bilgi alabilirsiniz

Ne bileyim, foruma uzun zamandır yazmıyordum. Belki Passat, Golf hayranlığı azalmıştır da, at gözlüğünü çıkaranlar olmuştur diye bir umut yazdım işte. Hala teknik düzeye gelememiş forum anlaşılan. Benim arabam senin arabanı döver den 1 adım ileri gidememiş.

Demek aynı tas aynı hamam....

Haklısınız, ben Chevrolet alt forumuna yazayım. Teşekkürler.

• Epica kullanıcısı forumdan bir arkadaşımız vardı.Yardım edebilir...
  • benim aracım da 2. kasa Aveo, motor, şanzıman hariç Daewoo üretimi. Çok kaliteli değil ancak, fiyatı düşük olduğu için eksiklikleri göze çarpmıyor. 2. eli , yedek parçası vs her türlü bulunur, bir şekilde temiz Epica alma durumunda olsam hiç düşünmeden alırdım.
  • Chevrolet alinasi bir marka degil de ondan. Hem de tutulmayan D sinifi 1 modelle...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sure icinde yolculuk ettigim bir arac.soyle diyeyim cok rahat bir otomobil ve yayla gibi genis.otomatigi gecisleri hissettiriyor birazda motor gurultusu sorunu var.onun disinda temizi bulunrsa alinir binilir.parcasida sorun olmaz ortak kullandigi otomobiller var diye biliyorum.

• Troy arkadaşımızda vardı, o daha iyi bilgi verebilir.

Motoru çeşitli Hyundai ve Kia modellerinde ve Opel Antara'da kullanılan motor.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_VM_Motori_engines#RA_420_SOHC

https://en.wikipedia.org/wiki/GM_6T40_transmission

• 2.0 vcdi dizel motor.

Bazı parçaları benzese de Opel'in 2.0 cdti'yla aynı değil. 2 sene önce sanayideki ustamda 2.0 dizel Cruze vardı parça beklediği için yatan. Sorduğumda motor iyi ama her parçası bulunmuyor hemen, parçayı bekliyoruz demişti.

Arabanın içi deri olsa da, işçilik, parça birleşim yerlerindeki özen vasat- vasat altı sayılır.

Sizin dubai'de kullandığınız farklı fabrika üretimi ve daha kaliteli olabilir. Aynı bizdeki Cruze'ların ABD'deki eşdeğerlerinden düşük kaliteli olması gibi.
  • Epica motoru melez bir motordur. 1.9cdti ile tüm parçaları ortak değildir. Ancak tasarruflu ve bir o kadar da güçlü bir motordur. Epica D segmentte algı nedeniyle tutulmayan bir araçtır. Mondeo, Epica, Laguna, Mazda 6 hak ettiği ikinci el değerini asla görmez. Tam bir f/p aracı. Epica klima modülleri çabuk bozulur. Elektronik arıza yaşamadığınız müddetçe iyi bir araç. Beyin bulmak epica da mesele.
    Edit: Beyin tamir edilebilen cins. En fazla 1000 liranız gider sıkıntı yaşarsanız. Hyundai Grubunun çoğunun beyni tamir edilemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick8141 -- 14 Nisan 2016; 11:43:46 >
  • butun ayrintilari yazicam biraz isim var aksama dogru burda olun 5 senedir arac biz ne istiyosaniz söylerim hee birde dizel icin bir arkadas motor performansi 1.6 dan farksiz demis o kadarda degil arkadasim neyse iyi günler dilerim
  • Tutulmamasının tek sebebi az bilinir olması
    Bide 2,0 vergi dez avantajı var.

Ben şahsen 2,0lık dizel epica alacağıma mondeo alırım.
  • quote:

Hocam Epica hakkinda cok bilgim yok ama Legacy veya Mazda 6 derim ben bunlar arasindan. Legacy nin ikinci eli cok ucuz hem de bir sekilde ozel bir arac. Cercevesiz camlar vs.

• Adam dizeli benzinliye oranla neden tutulmuyor demiş. Yorumlar çünkü epica tutulmuyor
  • Hocam bakmayın ergenlerin veya ergen kafası yaşayanların yorumlarına, üst kattaki komşu bürodaki arkadaşın sanırım 0 km aldığı bir epica var, dizel, bir kere gümüşhaneye gittik zigana geçidinden araç çok güçlü ve çok konforluydu aklımda onlsr kaldı sanırım araç 6 yaşındadır arkadaş memnuyetle kullanıyor servisi çok yaygın hemen her ilde gm nin servisi var [opel] yedek parça fslan sıkıntısı yok izmirde dev bir depo ve şirket merkezi var chavrolet aklınoza gelecek en sıradışı parça serviste yoksa 3 güne ana merkezden tedarik ediliyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.