Şimdi Ara

Chevrolet Cruze kararsızlığı. Almalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. İlanları gezerken cruze çok gözüme çarpıyor. Bakım ve parça masrafı, kronik problemleri, otomatik mi manuel mi vs diğer etkenleri göz önünde bulundurup, şu an sahip olanlar ve daha önceden kullanmış olanlar bilgilendirebilirse memnun olurum.

Diğer alternatiflerim Opel astra 1.4t sport, Kia rio sedan 1.4 cvvt fancy ve mazda3 1.6 touring.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alma abi. Bu forumda ne hikmetse bi cruze övücüleri derneğimidir nedir öyle birşey var yere göğe sığdıramıyorlar arabayı.
    Chevrolet artık türkiyede yok, araç zaten o vakitler bile segmentinin en ucuzu olarak çıkmış. Parça sıkıntısı bugün olmayabilir ama yarın bir kapı kolunu bütün sanayide aramak da var.
    Aslına bakarsanız şu anki piyasada araç almak pek mantıklı değil ama,Az daha para biriktirip daha sağlıklı araçlara bakmanızı öneririm.
    Pert bir opeli bile anahtarını galeriye bırakır 3-5 zararına çıkarsınız. (Enflasyon nedeniyle 5 sene once 40 a aldım şimdi 60 ediyor diyenlere aldırmayın. Değer kazandığı filan yok. Para değer kaybediyor sadece.)
    valla hocam sizi bilmem ama ben sahip olduğum 2 araçta parça sorunu yaşadım.

1- Chevrolet Aveo . Aracın lastik bijon somununu tam 1 hafta aradım. Sonunda şansa buldum. Kalorifer peteği bozulmuştu, parçayı 3 haftada bulabildik. Gelen parçalar uymuyordu vs. Son olarak da fren diskleri orijinal değişim yaptım araca uymadı, yan sanayi aldım daha kötü çıktı, marka marka parça taktık. Şu an böyleyse ilerde nasıl olur bilemedim.Fiat araçları daha sorunlu ama en azından yedek parçası bulunuyor.

Bir diğer araç ta Marea idi. O da artık eski olduğu için parçaları üretilmiyor. Birçok parçası kırılıp bozulduğu halde çıkmacı çıkmacı dolaşmaktan bezmiştim.

Bu olaylardan sonra 12-13 yaş üstü araçlar ile tutulmayan yada TR'den çekilen markalardan araç almam ben. 2 parça bulabilmek için boşa harcayacak hiç zamanım yok çünkü. Yoğun çalışıyorum, o yüzden tutulan araçolsun ama uğraştırmasın isterim.
    Yaw bırakın allasen, ortaçağda kalmışmış. Ortaçağda kalan şey o araba olabilir ancak.
    Kapı kolu bir örnek sadece.
    Bu millet serviste bakımı keyfine yaptırmıyor.
    Aracın lastik havalarından filtresine bilgisayar üzerinde kontrolünden balatalarına kadar herşeyi ne durumda diye kontrol ediliyor.
    Zaman = para.
    insanlar sanayide kapı kapı harcayacağı vakitte çalışarak parasını kazanıyor. Kaldı ki doğru yapılacağı bile muamma.
    Sizde sanayide sağda solda uğraşarak harcadığınız vakitte garsonluk yapsanız servise harcayacağınız paranın fazlasını kazanırsınız yapılan iş de servis garantisi altında olmuş olur.

Ben zamanında götü başı dağılan arabalarla çok uğraştım sanayilerde. Kimsenin adam gibi iş yaptığı yok. Harcadığım vakte paraya yazık. Kaldı ki kendimde bir karbüratörü dahi tamamen sökebilen tamir kiti ile toplayıp takabilen bir insanım. En son bu lanet sanayicilerden dolayı conta yakıp Gittim golf aldım şimdi servis bakımlı yaptırıp kullanıyorum kafam rahat.
    Yarın bir gün de satarken buyur kardeşim bu arabanın bütün kayıtları burada diyeceğim içim rahat bir şekilde.
    Sizde ölmüş eşşeğe daha ne kadar binerim diye hesap yapmayın. Hiç de gerilmeyin. Gerçek net ve tektir.
  • bende 2 senedir 2010 1.6 lpgli cruze var otomatik . toplam 30bin km yaptım. lpgyi kendim taktırdım. 4000km oldu hiçbir sorun yok . çekişte aynı (2000tllik simit tanklı atiker) arabadan çok memnunum

artı yönler: geniş, otomatik 6 vitesli 100km hızda 2000 devir, lpg ile şehir dışı 25-30krş arasında yakıyor full klima açık, konsol çok kullanışlı ve iyi. trim sesi sıfır , 8 hava yastığı, yol tutuşu çok iyi

eksi yönler: süspansiyonlar çok kötü çok sert. görüş açıları yetersiz ,kronik sorunları var ( subap, yağ soğutucusu)

2 yılda yaptığım masraflar : 1 kere bobin bozuldu 300tlye alıp kendim taktım. kısa far bozuldu onun yerine led alıp taktım.

benim araba 150bin kmde . subap sorunu olmadı. yağ soğutucu sorunu olmadı,

bu fiyata otomatik lpgli geniş sağlam bir araba bulmuşum kesinlikle satmam
  • Bende Aveomu satıp ilk arabam olan Cruze almak istiyorum ama kararsızım senin gibi. Bendeki Aveo dizel, manuel, LTZ paket ve MyLink var. Cruze almak istiyorum ama MyLink'li ve sunrooflu olması tercihim onların da temizini bulamadım. 2020 yılında dokunmatik ekranı olmayan bir araba alasım gelmiyor nedense. Arabanın orjinalini bozup takılan dokunmatik ekranları sevmiyorum, birde onları taktırdığın zaman direksiyondaki multimedya tuşları iptal oluyor. Arama geldiği zaman direksiyondaki tuştan kabul etmek/kapatmak büyük kolaylık benim için. Keza direksiyondaki tuşlardan müzik değiştirmek, ses açıp kısma vs. de aynı şekilde. Küçük ayrıntı gibi görünebilir ama benim şuana kadar kullandığım bütün arabalarda vardı bu özellikler o yüzden benim için olmazsa olmazlardan.

Birde benzin, dizel ve manuel, otomatik konusu var Cruze'da. Şuan kullandığım Aveo dizel, manuel 6 ileri. Eğer Cruze alırsam ya otomatik benzinli alırım ya da dizel manuel çünkü benzinlilerin manueli 5 ileri, otomatikleri 6 ileri. Dizellerde manuel de otomatik de 6 ileri o yüzden onda sıkıntı yok ama dizellerin de fiyatı yüksek benim için. Ayrıca dizellerin yıllık vergisi 2.114 iken benzinlilerin 730 TL bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Bütün bunları göz önünde bulundurunca benim için en mantıklı seçenek benzinli otomatik. Ama kararsızım senin gibi, kararsızlığımın sebebi de şu ara arabasız olamam işten dolayı. Arabayı değiştirirsem sattığım gibi almam lazım aynı gün içinde veya en fazla 1 gün arayla. Bu virüs zamanında ve sıcakta toplu taşımayla veya taksiyle hiç uğraşamam valla :D

Pahalı ama örnek olması açısından temiz, MyLink'li benim bahsettiğim paket:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-hatasiz-celik-subapli-sport-plus-cruze-840682495/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emperor Karl Franz -- 13 Temmuz 2020; 2:4:51 >

• Cruze kesinlikle bu fiyatlara mantıklı ve oturaklı bir araç. Temiz bakımlısını bulun yıllarca sorunsuz binin, parça sıkıntısı yok. Parçaları bol ve ucuz. Kesinlikle tavsiye ederim. Soracağınız sorular varsa yardımcı olurum.

• yakın arkadaşım Chevrolet ustası olduğu halde bana Cruze aldırtmadı, çok direttim ama asla bulaşma dedi. Yorumu siz çıkartın artık.
  • Konuyu açan arkadaş bu konuyu inceleyin burada benzer konuşmalar oldu.
    https://forum.donanimhaber.com/70-000-tl-ye-aveo-sedan-aldim-yorum--144422050

• Cruze sahibiyim. Sen gibiydim cruze aldım. Bir iki bakım yaptırdım lpg de var. Şuan sorun yok. Otomatik. Arac rampalarda seri değil ve biraz bağrıyor . Ama arac güvenli aşırı konforlu tavsiye ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

yakın arkadaşım Chevrolet ustası olduğu halde bana Cruze aldırtmadı, çok direttim ama asla bulaşma dedi. Yorumu siz çıkartın artık.
    neden hocam? çok mu arıza çıkartıyor?
  • 2011 model 1.6 124 beygir hb sunroof lu modelini 6-7 ay civarı kullandım ben lpg de kullanmıyordum araç dış görünüm konfor donanım olarak gayet iyiydi şaun ki piyasada alınır mı derseniz ben o zaman 30 bin tl almıştım şimdi 60-70 den başlıyor alınır mı alınsa acil satılsa satılır mı bilemem
  • uyguna_iphone kullanıcısına yanıt
    pecochip vardı sanki rampalarda bayılma sorununu çözüyordu
  • alternatifler daha mantıklı. hatta astra almanızı öneririm.
  • Alma abi. Bu forumda ne hikmetse bi cruze övücüleri derneğimidir nedir öyle birşey var yere göğe sığdıramıyorlar arabayı.
    Chevrolet artık türkiyede yok, araç zaten o vakitler bile segmentinin en ucuzu olarak çıkmış. Parça sıkıntısı bugün olmayabilir ama yarın bir kapı kolunu bütün sanayide aramak da var.
    Aslına bakarsanız şu anki piyasada araç almak pek mantıklı değil ama,Az daha para biriktirip daha sağlıklı araçlara bakmanızı öneririm.
    Pert bir opeli bile anahtarını galeriye bırakır 3-5 zararına çıkarsınız. (Enflasyon nedeniyle 5 sene once 40 a aldım şimdi 60 ediyor diyenlere aldırmayın. Değer kazandığı filan yok. Para değer kaybediyor sadece.)

• Mesele Cruze u övmek değil. Kaç paraya ne aldığın. Temiz ve donanımlı bir Cruze ile efsane kasa diye yutturulan pertten dönme birçok araç aynı fiyata satılıyor.
    Burada tercih işin içine giriyor. Elalemin ne dediği mi yoksa kendi içine sinen bir aracı almak mı? Cruze alırsan için rahat eder. Verdiğin paraya göre konforlu, sağlam, geniş ve donanımlı bir araç almış olursun. Ama aynı zamanda " buna bu parayı verene kadar bizim bir arkadaşta km si düşürülmüş 15 parça boyalı 2001 model efsane kasa vardı sana onu alırdık" diyen eş dost akraba da edinmiş olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yiğit_kemal -- 13 Temmuz 2020; 10:9:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

Alma abi. Bu forumda ne hikmetse bi cruze övücüleri derneğimidir nedir öyle birşey var yere göğe sığdıramıyorlar arabayı.
    N11 e cruze kapi kolu yaz istedigini al. Ortacagda kalmis insan sanayide fildir.fildir doner tabiki. Servis destegini cekecek diye sanayide destegini cekecek saniyosun heralde 😂. Serviste sanziman yagi degisimi bile 1500 lira . O yuzden hic servise gitmedim bu zamana kadar

• realitych R kullanıcısına yanıt
    Yaw bırakın allasen, ortaçağda kalmışmış. Ortaçağda kalan şey o araba olabilir ancak.
    Kapı kolu bir örnek sadece.
    Bu millet serviste bakımı keyfine yaptırmıyor.
    Aracın lastik havalarından filtresine bilgisayar üzerinde kontrolünden balatalarına kadar herşeyi ne durumda diye kontrol ediliyor.
    Zaman = para.
    insanlar sanayide kapı kapı harcayacağı vakitte çalışarak parasını kazanıyor. Kaldı ki doğru yapılacağı bile muamma.
    Sizde sanayide sağda solda uğraşarak harcadığınız vakitte garsonluk yapsanız servise harcayacağınız paranın fazlasını kazanırsınız yapılan iş de servis garantisi altında olmuş olur.

Ben zamanında götü başı dağılan arabalarla çok uğraştım sanayilerde. Kimsenin adam gibi iş yaptığı yok. Harcadığım vakte paraya yazık. Kaldı ki kendimde bir karbüratörü dahi tamamen sökebilen tamir kiti ile toplayıp takabilen bir insanım. En son bu lanet sanayicilerden dolayı conta yakıp Gittim golf aldım şimdi servis bakımlı yaptırıp kullanıyorum kafam rahat.
    Yarın bir gün de satarken buyur kardeşim bu arabanın bütün kayıtları burada diyeceğim içim rahat bir şekilde.
    Sizde ölmüş eşşeğe daha ne kadar binerim diye hesap yapmayın. Hiç de gerilmeyin. Gerçek net ve tektir.

• Bütçeniz nedir bilmiyorum ama parasına göre gayet iyi araçtır cruze, 6 yıl kullandım. Parça bulamazsın başka araba bak diyenler aynı paraya 2005 civic aldırır adama, dikkate almaya gerek yok onları.

Yağ soğutucusu, egzantrik dişlisi gibi kronik sorunları vardır onlara dikkat etmek gerekir, bir de lpg ile subap eritme durumu oluyor belli bi km sonra, bunlara dikkat ederek, mümkünse uğraşmak istemiyorsanız bu parçaları değişmiş olan bi araç bulup kafa rahat binebilirsiniz.

• ruzgarnufel kullanıcısına yanıt
    Sana vereceğim cevapla genele de cevap vermiş olayım kardeşim. Dün çok düşündüm baktım inceledim ama gittim bütçemi zorlayarak Mitsubishi Asx İnvite aldım. Km de düşük sorunsuz tramersiz değişensin. İçime de sindi açıkçası.

• bytar89 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun. İyi günlerde sorunsuz kullanın inşallah.

• bytar89 kullanıcısına yanıt
    Kaça aldınız

• Hayatımda kullandığım en kötü en gitmeyen araba cruze du hemde 90 bin km idi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.