Binbaşı
19 Mart 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 158 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba kamuda sözleşmeliyim maaş 7k şuan. İşim şuan sözleşmeli oldugu ıcın garantide değil. Yurtdısı fırsatım var. Finlandiya . Kuzen gel diyor götürürüm diyor evlilik yaptırırım dedi. Gidersem garson olarak baslarım muhtemelen. Sizce? Ne dusunuyorsunuz?
Ne yapalım arkadaslar ölelimmi? Adam akıllı bir tatil yapamicakmıyız? 5 güne 10 bin tl istiyorlar. Hersey dahil. 18 e kadar yolu var. Yazın tatile gitme meseleside bitti artık.
Arkadaslar içten bir şekilde csb siz yazıyorum . Nişanlıydım 2 sene once ayrıldım 5 yıllıktı ılıskım. Anlasamadık şidddetli geçimsizlik vardı. Genel itibari ile ev arabam var allaha sukur. Kamuda sözleşmeliyim. Yapı olarak capkınım . Hıc bır sekılde flirtsiz bir ay geçirmiyorum. Ama bu durum canımı cok sıkıyor. Flirtlerim kafa yapıma uygun olmadıgı ıcın olmuyor. Mesela kimisi evlenınce calısmam diyor ben calısmasını ıstıyorum kimisi bana karısma istediğim gibi gezerim diyor buda bana göre değil .

Yani çıkmaza girdim. Yaşım 30 bu arada. Kendimi clublere atıyorum aylık 5 bin lira sacma sapan harcıyorum. Evet belki ogün cok eglenıyorum ama eve gelınce depresyona giriyorum. Bakın yeminle abartmıyorum hayatım boyunca yasadıgım ılıskı 70 80 i geçmiştir. Kime sölesem hepsi bana manyakmısın diyor evlenme hayatını yasıyorsun diyor ama bıktım arkadaslar odamda mal gibi dusunuyorum. Bi kızım olsun bide sevdiiğim bir eş. Bu arada galiba cok seçiciyim güzelliğe bakıyorum e güzel kızlarda ya calısmak ıstemez yada özgür olmak ıster ama etkılenmedıgım biriylede evlenmek ıstemıyorum napacam bilmiyorum
Merhaba haftaya 30 a gircem. İki kardesız en buyuk benim. Evlenmedim sadece nişan attım. Memurum. Allaha şükür eksiğim yok. Gel gelelim eve gelince babamın asık suratını annemin nişan attıgımdan beridir moralinin bozuk olması beni bunaltıyor. Kız kardesımle babam arkadas gibi sakalasıyor ama sırf ben kazandıgım paramla dısarıya eglenceye harcadıgım ıcın bana suratı düşman gibi bakıyor.

Bu zamana kadar babamı gram borca sokmadım hiç bir lüks ihtihacımı aldırmadım. Kendi arabamı kendi paramla kendi telefonlarımı hep kendim aldım. 5 kurus parada istemedim. Şuan ailemin durumu normal yani para var. Eve yardım etmiyorum hatta bi ara teklıf ettim ınternetı ben ödeyim diye gerek yok dediler.

Ayrı eve çıkmaya niyetliyim arkadaslar. Kararım kesin gibi. Evde huzur bulamıyorum. Hayatımda 1 gram yalak olmadım kimseye yalaklık yapmadım ve beceremem ama kardesım babama yalaklana yalaklana herseyını aldırdı. Kıskanma durumu asla yok ama bana böle kötü bakması hep canımı cok sıkıyor.

Demek istedğim 30 yasına gelen herkes genelde evden ayrılıyormu? Aile sorunları yasayıp?
Arkadaslar yeminle 6 bin maaş para bile değil . Kafayı yicem her allahın günü zam geliyor. 1500 liraya eşyalı studyoya çıksam geçinirmiyim? Hergün aksam makarna yesem falan. Dışardan yemek sölemeye kalksam 50 liradan aşağı adam akıllı yemek yok. Gezmeyi severim . Gece hayatımda var ama çıkasım gelmiyor.

Napsam yav . Ayrı eve çıkasım var.
Arkadaslar yabancı bi kız var arkadasım bana diyorki bana ev tut kirasını aylık kendi cebimden veririm… mesela ben kiralık ev tutsam onu oturtsam diyelimki o kirayı 1 ödemedi. Benim adıma yapılan sözleşmeden cayabilirmiyim? Örnek veriyorum 3. Ay kirayı ödemedi 4. Ay ödemedi diyelim ben ev sahibine sözleşmeyi fes etmek istiyorum deyip borcu ödeyip kız arkadasımı çıkarabilirmiyim evden??
Hani normalde belli aydan sonra maaşımızı tam alamazdık kesilirdi o şimdi kalktımı yoksa yine o gelir vergisi matragına girdiğimizde kesilcekmi bizden
Merhaba zabıtayım . Yaklasık 4 ile 4 bucuk arasında maaş alıyorum ocakta ise 5 küsür lira maaş alacam. Bekarım 30 yasındayım.

Bekar oldugum halde aylık 3 binim üzerinde harcama yapıyorum. Arabam var. Ama gel görki mutlu değilim. Yarın obur gün evlensem ne olacak bu ülkede gelecek göremiyorum. 5 bin lira bile para değil. Bide günde 1 bucuk saat yol çekiyorum ilçede görevliyim

Kuzenim ısrarla gel götüreyim seni finlandiyaya diyor . Oda orda bekar kendisi. Restorantfa pizza ogrenırım en fazla . Gidip gitmeme konusunda kararsızım. Gidersem 1000 euroyla baslıcam zaten. 1 senede 2000 e çıkar . Kısacası bulasık pizza temizlikle baslarım.Şu kesinki burda rahatlıgı belki orda bulamam ama kazancım olur en azından. Ne dusunuyorsunuz? Gitsemmi?
İkisi arasında kararsızım . İ20 style paket 0 i20 otomatik 340 bin tl. C3 1.2 turbo feel veya shine var bide 1.6 var

İkisi arasında kararsızım. Konfor yol tutusu bakımından hangisi sizce ?
Arkadaslar inanın araba almaya korkuyorum 310 bin tl ye 2015 arabalar var. Şimdi alırsam ilerde elimde patlamazmı?beklemek lazımmı yoksa daha az fiyatlaramı bakayım?
Hakkında
Forum İmzası:
ben
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.122
İkinci El Bölümü Mesajları: 158
Konularının görüntülenme sayısı: 22.991 (Bu ay: 282)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.045 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.