Şimdi Ara

Caner Taslaman vs Forum Üyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
3
Favori
7.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Caner hoca TV'de iyi işler çıkarıyor. İyi tartışıyor. Zannediyorum foruma gelip felsefe bölümünde tartışsa hepimizi çiğ çiğ yer. Fakat mesela başka siteler örneğin ateist forum ya da turan dursun forum gibi sitelerde Caner hoca sıkıntı yaşar. Siz ne düşünüyorsunuz? Caner hoca'yı bu foruma davet edip tartışalım mı? Caner hoca biraz forumlardan geri duruyor gibi. Ateist foruma ve turan dursun foruma gelmedi. Fakat bu forum popüler olduğu için gelebilir. Kendisini tanıyan ve çağıracak olan var mı? Felsefi konularda güzel bir tartışma olur, kendisinden bir çok şey öğrenebiliriz.

3 Kasım 2017 güncelleme: Arkadaşlar bu konu, Caner Taslaman'ın foruma(bu veya başka forum olabilir) gelip üyelerle tartışması gerekliliği veyahutta tartıştığında ne olacabileceği üzerine açılmıştır. Fakat Caner Taslaman'ın forumlara geleceğini sanmıyorum, kendisi televizyon programlarında büyük kitlelere hitap eden ünlü bir akademisyendir, forumlarda böyle bir kitleye hitap etmek gibi bir durum yoktur. Kendisi de forumlara davet edildiğinde geri dönüş alınamamıştır kendisinden. O yüzden Caner Taslaman'ın forumlara gelip tartışması şeklindeki beklentimizi askıya almak veya sonlandırmak gerekir.

Bu noktada Caner Taslaman'a meseleyi indirgemek veya sadece ona yönelmek hatadır, kendisini bir örnek olarak görerek genel yaklaşabiliriz. Akademisyenlerin durumu ve yetkinliği, eğitim sistemi, bilim ve felsefenin akademik durumu vb konular bu başlık altında konuşulabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulpi -- 3 Kasım 2017; 9:46:40 >

• Caner Taslamanla tartışması gereken ateistler değil müslümanlardır. Hatta müslümanların kendi içinde tartışıp -gerçek islam- tanımını yaptıktan sonra gelip burdaki ateistlerler veyahut inançsızlarla tartışması mantıklı olur. Din adamları için kıvırmalar kolaydır. Ayetleri hadisleri seçip veya anlamlarıya hafifçe oynayıp mantıklı gözüken cümleler kurabilirler ama sonuç olarak islam hala bildiğiniz islam.
  • Olmaz gibime geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bırakın gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalvarırım gelsin.
    TV deki kurgusal tartışmalarda iyi iş cıkartıyor. Iyi tiyatrocu ve Hatip olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence havada karada alır.Forumda ki bir çok insandan daha mantıklı konuşuyor kendileri

Daha akıllı evrim teorisini bilmeyenlerin,kadının erkeğin kaburga kemiğinden yaratıldığını ve Tanrının egosu olduğunu sananların mekanı burası.Sorulan sorular da ergen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 6 Temmuz 2016; 22:05:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Bence havada karada alır.Forumda ki bir çok insandan daha mantıklı konuşuyor kendileri

Daha akıllı evrim teorisini bilmeyenlerin,kadının erkeğin kaburga kemiğinden yaratıldığını ve Tanrının egosu olduğunu sananların mekanı burası.Sorulan sorular da ergen

Forumda Caner hocayı yenebilecek bir üye tanımıyorum. Fakat başka forumlarda çok değerli zatlar var. Ama burası için konuşursak Caner hoca çiğ çiğ yer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LePortaBim

Olmaz gibime geliyor.

Gelmez mi yani çağırsak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perceptron

Yalvarırım gelsin.

Ne kurgusu yahu? Karşısında prof ve doçentler oluyor onlarla tartışıyor. Karşısına çıkabilirsin misin Caner hocanın? Fizikçi gibi programı terkedebilirsin
  • Kızıl İmam'ı da alsın gelsin, bekleriz. Gerçi pek özgün bir argümanı yok ama idare ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bill Russell

Kızıl İmam'ı da alsın gelsin, bekleriz. Gerçi pek özgün bir argümanı yok ama idare ederiz.

Kızıl İmamcılar falan diye insanlar dalga geçiyor falan hani Harun Yahya kaynaklarıyla gelme falan deniyor fakat programda Ergi hocayı iyi terletiyorlar. Ayrıca Caner Taslaman karşısında üniversite öğretim üyeleri proflar falan oluyor. Baya iyi tartışıyor onlarla. Forumdakileri ham yapar. Çağırmak için tanıyan birinin nazikçe söylemesi lazım.
  • Caner Taslamanla tartışması gereken ateistler değil müslümanlardır. Hatta müslümanların kendi içinde tartışıp -gerçek islam- tanımını yaptıktan sonra gelip burdaki ateistlerler veyahut inançsızlarla tartışması mantıklı olur. Din adamları için kıvırmalar kolaydır. Ayetleri hadisleri seçip veya anlamlarıya hafifçe oynayıp mantıklı gözüken cümleler kurabilirler ama sonuç olarak islam hala bildiğiniz islam.
  • Felsefeci olmasina ragmen engin teorik fizik, kimya, biyoloji, kozmoloji, matematik ve ilahiyat bilgilerinden faydalandiriyordu bizi yillardir halbuki, forumla zaman kaybetmesin, bilimsel calismalarina devam etsin. Rivayete gore yakin zamanda tum derslerini Caner TASTAMAM 'in verdigi Istanbul'un 64. universitesinin acilisini yapacak haşmetli cumhurbaşkanımız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Caner Taslaman'ın Youtube'da ateistleri rezil eden videoları dolu. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.

• silll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RadioactiveRc -- 25 Ocak 2018; 22:15:4 >
  • Caner Taslaman: Acının varlığı cehennemin varlığına delildir.

Bunu söyleyen mi ateistleri rezil etmiş?

Beynini rafa kaldırmış bir demagogtan ötesi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Save The Day

quote:

Yalvarırım gelsin.

Ne kurgusu yahu? Karşısında prof ve doçentler oluyor onlarla tartışıyor. Karşısına çıkabilirsin misin Caner hocanın? Fizikçi gibi programı terkedebilirsin

Senin Caner,daha bilimsel teorinin ne olduğunu bilmiyor bide bilim adamlık taslıyor.
    Fizikcıde ben nasıl bu Cahillerin arasına düştüm.deyıp terk etti.
    Tabi sende, ooo Caner adamı fena ezdı vay be ne adammıs diye sayıklayanlardansın.

• quote:

quote:

quote:

Yalvarırım gelsin.

Senin Caner,daha bilimsel teorinin ne olduğunu bilmiyor bide bilim adamlık taslıyor.
    Tabi sende, ooo Caner adamı fena ezdı vay be ne adammıs diye sayıklayanlardansın.

Ne bilmemesi arkadaşım. Bence sen bilmiyorsun. Orada fizikçi deneysel dedi sonra zebralar gibi kaçtı. Sözünün arkasında durup ne demek istediğini açıklayacaktı. Madem fizikçi olmuş açıklamasını yapacak. Rezil olunca kaçar tabi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yalvarırım gelsin.

Ne bilmemesi arkadaşım. Bence sen bilmiyorsun. Orada fizikçi deneysel dedi sonra zebralar gibi kaçtı. Sözünün arkasında durup ne demek istediğini açıklayacaktı. Madem fizikçi olmuş açıklamasını yapacak. Rezil olunca kaçar tabi.

Bunun bencesi sencesi yok. Adam en başından beri, Cahillerin arasına düştüm halindeydi. Adamın deneysellik demesini carpıtıp, dınlememezlık, takmamazlık,alaycılık ile carpıttılar. Adamda Cehalete dayanamadı çekti gitti. Zaten Cahillerle tartışması hataydı.
    Caner,cahil olmasına rağmen iyi Hatiptir. Bir Fızıkcı, bu adamın laf oyunlarına karşılık veremez.
    Foruma gelsin, yazılı halde tartısalım.
    Ama yemez. Adam ün ve para pesınde.
    Buraya gelse, adamın... ederler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yalvarırım gelsin.

Bunun bencesi sencesi yok. Adam en başından beri, Cahillerin arasına düştüm halindeydi. Adamın deneysellik demesini carpıtıp, dınlememezlık, takmamazlık,alaycılık ile carpıttılar. Adamda Cehalete dayanamadı çekti gitti. Zaten Cahillerle tartışması hataydı.
    Caner,cahil olmasına rağmen iyi Hatiptir. Bir Fızıkcı, bu adamın laf oyunlarına karşılık veremez.

Ne cahili kardeşim adam deneysel dediyse bunu açıklamak durumunda. Deneysel deyip kaçıyorsa yanlışını düzeltmeden rezil olduğundan zebralar gibi kaçıyordur. Çarpıtma yok. Potansiyel olanla gerçekleşen arasında fark olduğunu belirtti Caner hoca. Diğer adam madem fizikçi ve fiziği iyi biliyor, o zaman kaçmak yerine durumu izah edecekti. İzah etseydi sorun olmayabilirdi. Ama yanlış ifade kullanınca açıklayıp düzeltmek yerine kaçmayı tercih etti. Caner hoca buraya gelse tabiki güzel bir tartışma olacaktır. Fakat burada ona kafa tutabilecek bir insan olduğunu sanmıyorum. Başka forumlarda çok değerli zatlar varken buradaki felsefe bölümü daha basit. Mesela ateist forumda iyi zorlarlar Caner hocayı. Ya da turan dursun forum iyi olurdu ama kapattılar siteyi maalesef.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yalvarırım gelsin.

Ne cahili kardeşim adam deneysel dediyse bunu açıklamak durumunda. Deneysel deyip kaçıyorsa yanlışını düzeltmeden rezil olduğundan zebralar gibi kaçıyordur. Çarpıtma yok. Potansiyel olanla gerçekleşen arasında fark olduğunu belirtti Caner hoca. Diğer adam madem fizikçi ve fiziği iyi biliyor, o zaman kaçmak yerine durumu izah edecekti. İzah etseydi sorun olmayabilirdi. Ama yanlış ifade kullanınca açıklayıp düzeltmek yerine kaçmayı tercih etti. Caner hoca buraya gelse tabiki güzel bir tartışma olacaktır. Fakat burada ona kafa tutabilecek bir insan olduğunu sanmıyorum. Başka forumlarda çok değerli zatlar varken buradaki felsefe bölümü daha basit. Mesela ateist forumda iyi zorlarlar Caner hocayı. Ya da turan dursun forum iyi olurdu ama kapattılar siteyi maalesef.

Yazılı ve sözlü iletısımde fark var.
    Sözlü iletısımde muhatabının açıklama yapmasına engel olabilirsin.

Buyursun gelsin ,benimle yazılı olarak tartışsın.
    Ama yemez, çünkü düşünceleri yanlış ve tutarsız. Kaybetmeye mahkum.
    Yazılı tartışmada, Hitabet oyunları işe yaramaz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.