Yarbay
14 Şubat 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
30 üye
Görüntülenme
Toplam: 2412 (Bu ay: 105)
Gönderileri

Her şeyi kuramların,soy kütüklerin gözleriyle görenlerin sayısı az değildir.Kafayı o perspektife fixlemiş olanların dar görüşlülüğü kendilerini istemedikleri şeye dönüştüren şeyin ta kendisidir.Kafayı açık tutmazsan,gerçek dostların yoksa ahmak olmak çok kolaydır

Travmanızın esiri değil efendisi olun.Sınırlarınız olmasın ya da sahici sınırlar olsun.Duygularınızı gerçeği bulmak için kullanın,bulantının hazzına esir düşmek için değil.Sarhoşluk,solipsizm ve narsizmdir.Gerçek ise diri ve apaçıktır

Joker gibi ruh hastalarının övülmemesi gerekir.Kararsız kalanların sarhoşluğudur o

Kimse kendini yerden yere atan çocukları,çocuk zihinlileri sevmez.Ağlamanın da bir şekli vardır

Taşkın duygularını hissetmekten memnun insan onla yıkanmayı istemiş insandır.Onsuz yapamaz.O yüzden onun o duygusunu elinden aldığın zaman çocuğa dönecektir

İnsan kendisinin düşmanı olmalıdır.Memnuniyetsiz olmalıdır.Amaçlar sadece memnuniyetsizliğimizin bir ajendasıdır

Akıllı tek bir insan bile yok mu ? Eminim ben akıllı değilimdir,kişiliğim defoludur ve binbir türlü psikolojik sorunum vardır

Hatta daha da fenası düşünememek ve salmak.Hiçbir şey ne düşünüyorum ne de düşünmek istiyorum

Konu gene imkansızlıklar.Bir şeylerin kazanımı diğer şeyleri kaybı

Fakat bu kayıp total bir kayıp değil,yolda sadece bir tercih değil

Artık aslında neyin iyi olduğu neyin anlamlı olduğu hakkında net bir fikrim var

O yüzden nihilizm buyurganlığı yapanlara,yolun sonuna geldiği sanan bir takım insanlara gülüyorum.Evet nihilizmden fersah fersah uzakta olup onun hakkında toptan,net çizgilerle konuşan,nihilizmin nasıl olması gerektiğinin formülünü veren ''düşünce'' tarifi veren aşçılar da gizli nihilistlerdir

Kayıp kayıp olduğu için kazanabiliyorsun.Gerçek bir umut olmasa bile o halin ıslak rüyası için bile denemek ister insan

Deneyip toz olmanın,büyük dao yolunda yanmanın umutsuzluğundan yeğdir.Biz zaten tozuz ki.Yaşayan tozlar.Sönen ateşler.Ne diye korkuyoruz ki.Korkunun negatifi anlamsızlık.Ama kafamızı çevirdiğimizde etrafımızdaki şeylere hepsi de çok anlamlı gözüküyor.İstediğin kadar kendine şeyleri yalan ve önemsiz olduğunu söyle.Gerçekten böyle düşünemeyenler için bu sadece geçici bir uyuşturucu.İnsan doğası böyle bir şey.Uyuşanlar,uyananlar,acı çekenler,öylece yaşayabilenler

Ya içindeki orantısız renkli dünya yaşatır,ya da takıntıların ve korkuların.Ya da başka bir şeyler.Tatmin olmak gibi mesela

Sanatçı triplerine girdim

Başka bir şey yok mu ? Mesela daha iyi şeyler.Mesela karakterli insan gibi

Kendinizden bir şeyleri atarken neyi attığınıza dikkat edin.Kötü şeylerin arkasında gizlenen iyi şeyleri atmanız pek hoş olmaz

Odağınızı değiştirip durun.Böylece hem öğrenmiş hem tatmin olmuş olursunuz.Tıkanmış hissetmezsiniz

Mesele tarih olmak değil.Ne kadar tarih olup olmadığımız

Bir tarihi yaşıyor olabiliriz

Tarih olan tarih değil.Sürekli kendisini üreten tarih

Ne doğru doğru olduğu için doğrudur ne de doğru sandığımız şeyler doğru olmayabilir.Bize çok yanlış gelen şeyler olsa dahi umursamamak en iyisidir.Dünyayı kurtaracağını sanmak safça bir düşüncedir.Bunu nefretle yapabileceğini sanmak ise gaftır

Bunu demek istedim

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 17.542
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 23.449 (Bu ay: 2.179)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 14.196 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.