Yüzbaşı
18 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 0)
359192 Gün Cezalı
357065 gün 2 s. 39 dk. kaldı
Gönderileri
Ülkemizin medar-ı iftiharı, saray yemeklerinin vazgeçilmezi, maraş dondurması üstadı Kadir Mısıroğlu'nun yeni iddiası. Söylediğine göre Shakespeare, aslında Şeyh Pir isminde gizli bir Müslüman imiş.Not: 52:40'tan itibaren.
Türkiye ölümünün 16. yıldönümünde Kemal Sunal'ı anarken, dinci Akit gazetesinde skandal bir başlık atıldı.

Usta oyuncu için, "İslam'a en büyük zararı veren Yeşilçam'ın baş aktörlerinden olan Kemal Sunal" ifadeleri kullanılan haber sosyal medyada büyük tepki çekti.

Kemal Sunal'ın ölüm yıldönümünde bir blog yazısını haber yapan dinci site yazının sonuna da "İşte Özgecan'ın gerçek azmettiricileri" başlıklı TİB tarafından engellenmiş haberini ekledi.

 Yeni Akit: Kültürümüze ve İslam'a En Büyük Zararı Kemal Sunal Verdi


 Yeni Akit: Kültürümüze ve İslam'a En Büyük Zararı Kemal Sunal Verdi


Kaynak:http://odatv.com/akitten-skandal-kemal-sunal-haberi-0307161200.html
Robotik alanındaki çalışmalar ilginç olaylara sahne oluyor. Rusya'da gerçekleşen son olayda, öğrenme yeteneğine sahip robot laboratuvardan kaçarak trafiği alt üst etti.

Robotik alanındaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Rusya’nın Perm şehrindeki Promobot Laboratuvarı ilginç bir olaya sahne oldu. Bilim insanlarının bir süredir geliştirdiği, öğrenme yeteneğine sahip robot laboratuvardan kaçarak kendini sokaklara vurdu. Büyük macera robotun pili bitene dek sürdü.

Russian Channel 5 televizyonunun yayınladığı görüntülere göre, yola çıkan robot trafiğin bir süreliğine kapanmasına da neden oldu. Robotun yolun ortasında gören sürücüler ve trafik polisleri olaya müdahale etmedi. Ardından robot trafiğin açılması için yol kenarına alındı.İnternet ortamında ilgi gören habere inanmayanlar da çok. Özellikle Rusya’da yaşanan olayın Promobot şirketinin ilgi çekmek için yaptığı bir faaliyet olduğu iddia ediliyor. Şirketin verdiği bilgilere göre robot insanlarla etkileşime girebiliyor, sorularını cevaplayabiliyor ve yol tarif edebiliyor. Robotoun öncelikli amacı ise promosyonel ses mesajlarını yerleşik hoparlörleri aracılığıyla yayınlamak.

Kaynak: WebTekno
Eski Bir Fotoğrafı
 2500 Yıllık Kubbeli Mezar Dozerle Dümdüz Edildi


2006 Yılındaki Fotoğrafı
 2500 Yıllık Kubbeli Mezar Dozerle Dümdüz Edildi


2015 Yılındaki Fotoğrafı (Dinamitle Patlatılmış)
 2500 Yıllık Kubbeli Mezar Dozerle Dümdüz Edildi


Son Çekilmiş Fotoğrafı
 2500 Yıllık Kubbeli Mezar Dozerle Dümdüz Edildi


Öyle bir yapı ki 2.500 yıl boyunca varlığını korudu. Zamanın tüm yıkıcılığına direndi ama tam da korunması için daha yoğun çaba gösterilmesi gereken dönemde, son elli yılda, parçalandı ve geçtiğimiz aylarda da dozerle dümdüz edilerek tarihten silindi. İşte Kocaeli’nin Körfez ilçesine bağlı Kutluca Köyü’ndeki Kubbeli Mezar’ın başına gelen... Burası sıradan bir mezar yapısı değildi. Bithynia’nın bu bölgesinin antik tarihi açısından özel öneme sahipti. Bilim dünyasına 1939 yılında bölgede bir inceleme gezisi yapan Alman arkeolog F. K. Dörner tarafından tanıtılmıştı. Daha sonra Arif Müfit Mansel, 1973 yılında mezarı incelemiş ve Türk Tarih Kurumu tarafından hazırlanan Belleten dergisinin 146. sayısında hakkında makale yayımlamıştı.

Bilimciler tarafından MÖ 4. yüzyıla tarihlenen bu mezarı özel kılan neydi? Mimari özellikleri. Taş bindirme tekniğiyle yapılmış mezar odalarına Anadolu’nun birçok yerinde rastlansa da bu yalancı kubbe üslubu Doğu Trakya kültürüne özgü bir yapı tekniği.

Ayrıca antik dönem yazarları, Trak kavimlerinin, kolonileşme döneminde, kültürlerini göçlerle Bithynia’ya da taşıdıklarını yazar. Mezar, sahip olduğu mimari üslup sayesinde bu tarihsel gerçeklik konusunda çok önemli, somut bir kanıttı. Artık yok; ortadan kaldırıldı... Öbür taraftan Kutluca Köyü Kubbeli Mezarı’nın başına gelen bu son yok edilişin yöntemi başka şeyler de düşündürdü. Genellikle tarihi yapılar define kazıları sırasında büyük zarar görür. Ama burada böyle bir şey sözkonusu değil. Tamamen yok etmek için bilinçli şekilde dozerle ortadan kaldırılmış. Ağaçlar kesilmiş, arazi dümdüz edilmiş...

Bünyad Dinç / Magma Dergisi
Osmanlı Ocakları'ndan Odatv'ye tehdit

AKP'ye ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Osmanlı Ocakları İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Furkan Gök, Twitter adresinden samuray kılıcıyla çekilmiş bir fotoğraf paylaşarak Odatv'yi tehdit etti.

Odatv'yi, Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerini "kafir" ilan eden Furkan Gök, "Odatv'miş Sözcü Gazetesiymiş Cumhuriyet Gazeteymiş MİŞ MİŞ de miş miş Hiç bir Kafirden korkumuz yok ev el ALLAH" diye yazdı.

IŞİD militanı olan canlı bombaya rahmet dilemişti

Osmanlı Ocakları İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Furkan Gök, Suruç katliamını gerçekleştiren IŞİD militanı olan canlı bombaya sahip çıkmıştı. AKP’li Gök’ün Twitter’de yazdığı “Canlı bombaya rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum...” mesajına tepki yağmıştı.

 Osmanlı Ocakları Başkanı Muhalif Basını Tehdit Etti


http://odatv.com/osmanli-ocaklarindan-odatvye-tehdit-0405161200.html


Öğrencileri sıraya dizip salavat getirterek sakal öptürdüler

Mersin'in Akdeniz İlçesi'ndeki Selahattin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrencileri sıraya dizip, içinde peygamberin sakalı olduğu iddia edilen bir kavanozu sırayla öptürdüler.

soL portal’ın haberine göre, görüntülerde, Selahattin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu'nda bir yönetici, "Kutlu Doğum" haftası etkinlikleri kapsamında, peygamberin sakalı olduğu iddia edilen bir nesneyi elinde tutarken, erkek öğrenciler "salavat" getirdi, kız öğrenciler de kuyruğa girerek okul yöneticisinin elinde tuttuğu kavanozu sırayla öptüler.

Eğitim-İş'ten tepki

Eğitim İş Mersin Şube Başkanı Hakan Boyar, farklı sendikalardan 9 öğretmenin, Okul Müdürü hakkında usulsüz harcamalar, zorla para toplama gibi konularda Milli Eğitim'e şikayet dilekçesi verdiğini ama hiçbir işlemin yapılmadığını açıkladı. Boyar, bu tür dini motifli etkinliklerin laik eğitim olmadığını çok net ortaya koyduğunu, Milli Eğitim'in 'Kutlu Doğum' haftasının tüm okullarda eş zamanlı ve etkin kutlamasına büyük özen gösterdiğini söyledi.

http://odatv.com/ogrencileri-siraya-dizip-salavat-getirterek-sakal-opturduler-0205161200.html
"Askerim resmimi çekmeyin. ÖSO için savaşıyorum"

Kilis'te incelemelerde bulunan CHP'li Milletvekilleri Zeynep Altıok, Gamze Akkuş İlgezdi, Dursun Çiçek, Murat Bakan ve Ahmet Akın Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Zeynep Altıok, Kilis'in adeta savaşın bir cephesine dönüşmüş durumda olduğunu belirterek kimsenin can güvenliğinin bulunmadığını söyledi.

Kilis'in Suriye'deki savaşın merkezi haline geldiğini aktaran Altıok, "Kilis'te kim kimdir belli değil. Sokaklarda ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) militanları geziyor. Bu kişiler sınırı istedikleri gibi kullanıyorlar. Görüştüğümüz bir Suriyeli 'Askerim resmimi çekmeyin. ÖSO için savaşıyorum. Haftanın üç günü oradayım' dedi. ÖSO militanlarının IŞİD'le çatışmalarda para karşılığı köy alıp köy verdikleri, birkaç gün sonra tekrar köyleri teslim aldıkları gibi iddialar var. Kilis'te pek çok kişi ÖSO'nun IŞİD'den farkı olmadığını söylüyor. Bunu en iyi Kilis halkı biliyor. 27 plakalı araçların geceleri geçiş yaptığını söylüyorlar" diye konuştu.

"Vali roketlere karşı süperman olup bunları engelleyemeyeceğini söylemekte"

Zeynep Altıok, Kilis halkının korku ve panik içinde olduğunu kaydederek şöyle konuştu: "Vali roketlere karşı ancak anonslarla önlem alınabildiğini kendisinin Süperman olup bunları engelleyemeyeceğini söylemekte. Hatta roketlerden yaralanan vatandaşları ziyaret ettiği sırada 'Her zaman bizim üzerimize de gelebilir. Abdestsiz dışarıya çıkmıyoruz' sözleriyle akıllara durgunluk veren bir açıklamaya imza attı. Kilis tehlikeli günlerden geçiyor hükümet ve kamu otoritesi bilgi saklıyor. Bu ülkenin bir kenti terörün ortasında kalmış durumda. Her an sosyal bir patlamanın yaşanabileceğini gözlemledik. Valilik ve resmi makamlar halk ve Suriyeliler arasında uyum, sorunsuz eğitim ve barınma gibi olumlu tablo çizerken vatandaş aksine tedirgin korku güvensizlik içinde olduğunu paylaşıyor. Acilen terör ve afet bölgesi kapsamına alınacak tanımlama yapılmalı."

http://odatv.com/askerim-resmimi-cekmeyin.-oso-icin-savasiyorum-2704161200.html
Son haftalarda Suriye tarafından gelen roket ateşlerinin hedefi olan Kilis’te alınan güvenlik tedbirleri konusunda da bilgi veren Kalın, “Kilis’te yaşanan hadiseler birçok insanın hayatına mal oldu. En üst düzeyde tedbirler alınıyor. Sorunun kaynağı Suriye’dir” dedi.

Kilis’e Katyuşa mermilerinin bilinçli olarak atılıp atılmadığı sorulan Kalın, “Bunun bilinçli olarak yapıldığı, yapılmadığı konusunda bize ulaşan bir bilgi yok. Suriye tarafında kaotik bir savaş ortamı var. Bunun bir kısmı yanlışlıkla geliyor olabilir, bir kısmı kasıtlı atılmış olabilir. Son tahlilde karşımızda bizim de mücadele ettiğimiz bir terör örgütü var. Biz mücadeleyi yoğunlaştırdıkça tabi ki DAİŞ ve benzeri terör örgütleri de Türkiye’ye karşı daha farklı eylemlere girişebilirler. Ama bu bizim mücadele azmimizi hiçbir zaman ortadan kaldırmayacaktır” yanıtını verdi.

http://www.dha.com.tr/sozcu-kalindan-kritik-kilis-sorusuna-yanit_1207300.html
"Bir kereden birşey olmaz" diye düşünüyorlar herhalde.

 Akit Sivas Katliamcılarının Serbest Bırakılmasını İstedi
Türk siyasetinde HDP'li vekilin Ankara saldırganına taziye ziyareti tartışılırken, arşivde kalan bir taziye görüntüsü tartışma yarattı. Odatv'nin ulaştığı fotoğrafa göre AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, öldürülen bir YPG'linin taziyesine katıldı.

20 Ağustos 2013’te IŞİD'e karşı savaşırken hayatını kaybeden Şerzat Diyarbaz kod adlı Abdulkadir Durgın'ın 19 Haziran 2015'te Türkiye'ye getirilen cenazesine AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu da katıldı. 21 Haziran 2015'te aileye Durgın için kurulan taziye çadırına giderek taziye dileyen Ensarioğlu, sosyal medya hesabından da taziye fotoğrafını paylaştı ve "Dicle deran köyünde Şengal'de çatışmada yaşamını yitiren Abdulkadır Durgın'ın taziyesindeyiz. Allah rahmet eylesin" mesajını paylaştı. Ensarioğlu'nun arkasındaki YPG bayrağı ve YPG liderlerinin posterleri dikkat çekiyor.

 AKP’li Milletvekilinin Haziran Ayında YPG Taziyesine Katıldığı Ortaya Çıktı


KUZEY SURİYE'DE ÖLMÜŞTÜ

Kuzey Suriye'de 20 Ağustos 2013 tarihinde IŞİD'le savaşırken hayatını kaybeden YPG'li Abdulkadir Durgın'ın cenazesi 19 Haziran 2015'te Diyarbakır Dicle ilçesinde toprağa verilmişti. Cenazesinde konuşan baba Buhar Durgın, "Oğlum Kürdistan şehididir. O inandığı dava uğruna Kürt halkının onuru ve şerefini korumak için barbar çetelere karşı savaşırken şehit düştü" demişti.

TÜRKİYE "YPG TERÖRİST" DİYOR

YPG'nin terör örgütü olup olmadığına ilişkin tartışma ABD ile Türkiye'yi tartışırken Türkiye, YPG'nin terörist olduğunda ısrar ediyor. Ankara saldırısının YPG tarafından yapıldığı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından iddia edilirken, YPG ile PKK'nın aynı organizasyon olduğu Türkiye tarafından dile getiriliyor. YPG'ye ABD'nin verdiği silahların PKK'ya aktarılarak Türk askerine karşı kullanıldığı da sözü edilen bir başka ayrıntı. Ankara saldırısının ardından saldırgan Abdulbaki Sömer'in taziyesine HDP'lilerin katılması tartışma yaratmış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan dokunulmazlıklarının kaldırılması çağrısı yapmıştı.

Kaynak: OdaTV
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Mesaj Sayısı: 812
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.626
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 13.503 (Bu ay: 55)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.751 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.