Şimdi Ara

c5 ile tamam dedik LPG dönüşümü yaptırdık. Şimdi tecrübeleri paylaşıyoruz || 16THP + LPG li günler :

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
118
Cevap
2
Favori
8.761
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> c5 ile tamam dedik LPG dönüşümü yaptırdık. Şimdi tecrübeleri paylaşıyoruz || 16THP + LPG li günler :
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1588 Mesaj
    Merhaba Arkadaşlar,

Bir süredir kullandığım c5 1.6 thp otomatik aracımdan genel olarak memnun olmama rağmen yakıt olarak memnun değilim. Önümde olan 2 seçenek için sizlerden bir fikir almak istiyorum. İlk seçenek LPG ile kullanıma devam etmek, ikinici seçenek 320d f kasaya geçiş. Bunlardan ilkinde yakıt nisbeten düşecek ama LPG nin ortaya çıkaracağı potansiyel sorunlar gözümü korkutuyor. İkincisinde ise bir c5 parası daha üzerine eklemem lazım. Siz olsanız ne yapardınız?

Edit: C5 ile devam dedik ve LPG taktırdık. 1,6THP + LPG tecrübelerini paylaşıyoruz.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zanos -- 12 Ağustos 2016; 9:30:29 >

|
    |

Mesajı Yerinde Gör

Vallahi dostum aracı satmadan evvel övgülere doyamamışsınız, sonrasında bu cümle aslında bu ana kadar herkesi yanılttığızı gösteriyor sanırım.

• Yüzbaşı
    682 Mesaj
    C5 hdi ile takas edin hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theblackside -- 28 Temmuz 2016; 1:34:39 >

If it runs,it's crackable...
  • Yarbay
    7554 Mesaj
    Konuyla alakasiz ama bulmusken sorayim
    Periyodik bakimlari serviste mi yaptiriyorsunuz ne kadar tutuyor?

2012 Renault Fluence 1.5 dci 110 hp 2016 kasım alındı 45.750 tl
  • Yarbay
    6690 Mesaj
    Bizde 110luk skpk var... geçen gün ıspartaya git gel ortalama 5lt yaktı araç...

Abimde devamlı değiştirsemmi havasında hatta talisman almaya niyetlendi... Ben baya bir kızdım 100bin km de arabayı satıp neden alıyorsun bir 5 sene daha bin dedim... sonuçta çokta eski durmuyor ve arıza yapmıyor...

Arkadaşımda Bmw 325d var. Malzeme deformasyonu çok hızlı... bir mercedes değil... Öte yandan aracın arkası da 3 kişilik değil 2 kişilik resmen araç 4 kişilik yapılmış.. C5 e ufak diyordum ama 3 kasa daha ufak... Yanlız tavan c5 e göre yüksek...

Bmw de yanlış olabilir belki tam hatırlamasamda bose müzik sistemi vardı ve gayet iyiydi... c5 teki sistem yanında hava civa kalıyor...

Yanlız süspansiyon olarak c5 tabiki daha üstün tartışmam bile...
    |
    |

Chery kimo 1.3
  • Binbaşı
    1588 Mesaj
    Arkadaşlar ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim. Arkadaşlar araca verdiğiniz para çok sıradışı bir durum olmadıkça satarken geri geliyor. Yakıta verilen para ise uçup gidiyor. 156 hp bir arabadan 115 e geçmek de pek işime gelmiyor açıkcası. Geçen konyaya gittim geldim hız sınırları 90 olduğunda 90 ile olmadığında 110 ile gittim geldim 5.8 yaktı. Uzun yolda yakıtı güzel. Ama şehir içi 10-11 litreden aşağı neredeyse hiç düşmüyor.

Bi kafam da bi kadjar al geçiş aracı gibi bir süre kullan sonra 320 yada 520 bak diyor.. Kafam karışık..
    |
    |

Orijinalden alıntı: Ters Adam

Konuyla alakasiz ama bulmusken sorayim
    Periyodik bakimlari serviste mi yaptiriyorsunuz ne kadar tutuyor?

Bakımları hep serviste yapıldı araç 78000 de şu anda. 300-500 arası bakıma göre. Pahalı değil.
    |
    |

Orijinalden alıntı: o.lut03

bmw ye geçin bence düşünmeden turbo benzine tüp takınca keyfi kaçıyor

Bende ondan korkuyorum. Sorun peşinde koşacaksak bi anlamı yok.

Orijinalden alıntı: dkerem2

lpg sorun falan çıkarmaz kardeş lpg tak devam et.

Bu motora LPG taktırıp uzun süre kullanan kimse ile görüşemedim. Zaten piyasada çok olan bir araç değil.. O nedenle korkuyorum.
    |
    |

bmw f kasa 320d ler se gayet guzel arac 180 hp ne diye duruyorsunuz bilmiyorum direk gecin bence

|
    |
    Zanos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    intel i7 2600k 5.5 ghx,phenom 965 4.69,i7 4770k 4.5ghz/asus maximus VI formula,asus maximus ıv extreme,gıgabyte 870a-ud3,gigabyte z97x gaming g1/msı gaming 780 ti,TİTAN X,zotac 1080gtx amp ext sli /gskill 8gb 1600mhz cl7/corsair h90 sivi sogutma/cm haf942/cooler master silent pro gold 1200w
  • Binbaşı
    1176 Mesaj
    abi bmw 320d veya 520d'ye binecek paran varken c5'e binmen çok gereksiz
    quote:

Orijinalden alıntı: zobcuuuk

abi bmw 320d veya 520d'ye binecek paran varken c5'e binmen çok gereksiz

Bi yandan öyle bi yandan da ne gerek var o kadar paraya araba almaya diyorum kendi kendime :) Acayip kararsız biriyim. Şu anki arabamın değeri 55 bin civarı. Birden 2 katı pahalı bir araç almak garip geliyor. Bir yanda da mantıklı da.. Valla bilemiyorum.
    |
    |
    |
    |
    *2017 Nissan Pathfinder SL 4WD *2006 Toyota Avalon Limited *2015 Honda Civic 1.6 Elegance ECO LPG Otomatik *2008 Opel Astra HB 1.3 CDTI Enjoy Easytronic *2012 Hyundai i30 1.6 CRDI Elite Manuel *2010 Chevrolet Cruze 1.6 LS Otm. *2001 Ford Focus HB 1.6 Ambiente Otm.
  • Yarbay
    8510 Mesaj
    kullandıgınız aracın eksisi çok değilse gözünüzde satmayın.3.20d gönüle cazip geliyor ama cüzdanı boşaltması da mantığa ters gelebilir :)
    |
    |
    Hocam yakit olarak 320d az yakacaktir fakat aradaki olusacak mtv farkinida goz onunde bulundurun sonucta odenen mtvde havaya gidicek ama biraz daha bekleyip megane 1.6 dci 130 hp eger fiyati uygun olursa cok mantikli bi secenek olcaktir hem mtv acisindan hem yakit acisindan hemde performans acisindan kaybiniz en az olur

|
    |

|
    |
Reklamlar
Bey Azura
üniversite
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.