Şimdi Ara

c5 ile tamam dedik LPG dönüşümü yaptırdık. Şimdi tecrübeleri paylaşıyoruz || 16THP + LPG li günler : (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
11.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • insignia aklıma yatmıyor değil. Kadjar da baya aklıma yatıyor.
  • sanırım lpg ile devam edeceğim.
  • thp motorlar sorunlu her adam lpg takamaz ben vti taktirdim takan salak yuzunden cok ugrastim balikesirde bir ustaya tekrar gosterdim sorunlari halletti simdi saat gibi calisiyor ama thp takilmiyor diye biliyorum takarim diyen adama kanma 4 5 yer ile gorus balikesir yakinsan usta tavsiyesi yapayim once sor olursa olur olmazsa olmaz der

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en ekonomik çözüm lpg, 320d kağıt üzerinde alması kolay gelir ama kasko+sigorta+mtv 2ye katlanınca işler değişir
    ama kendim bu soruna çözüm arasam hdi motora geçerdim
  • Zanos kullanıcısına yanıt
    Hocam konuyla alakasız ama cevaplarsanız sevinirim, ortası sabit direksiyonu kullanmak herhangi bir sıkıntı yaratıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theblackside

Yakıt parasından şikayet olunduğu halde, bir araba parası kadar daha verip başka araca geçmeyi düşünmek

hep böyleyiz. Tüketmek için "bahane" arar olduk.
  • LPG deki Potansiyel sorunlar dediğiniz şeyleri karbüratörlü araçlar zamanında yaşıyorduk. O günden beri bilgi güncellemesi yapmadıysanız, LPG taktıran birileriyle görüşmediyseniz, internette bir araştırma yapmadıysanız; Önce araştırma yapın sonra kararınızı verin. THP motora LPG taktıranlar mevcut. Ancak kit parası biraz yüksek diye okumuştum. Temizliğinden emin olduğunuz başka bir araç varsa "sınıf ve donanım düşürmeden" dizele yönelebilirsiniz.
  • 2. El bmw alip ustune bir araba parasi ekleyeceginize 5-10 bin ekleyerek c5in dizelini alin.

Sifir alacak olsaniz bmw alin denebilir ama bu durumda ekonomi yapacam derken cok fazla zarar edersiniz. Verdigin parayi geri aliyorsun diye dusunmeyin
    Bunun bakimi var, yedek parcasi var, vergisi var...

5 bin farkla dizel c5

• Acik soyluyorum kafana sık daha iyi.sehir icinde 2.0motor dizel zaten 7lt yakiyor.4lt benzin parasi icin 50k para mi vereceksin?
    Arabana binmeye devam et derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: m_kucukaksoy

thp motorlar sorunlu her adam lpg takamaz ben vti taktirdim takan salak yuzunden cok ugrastim balikesirde bir ustaya tekrar gosterdim sorunlari halletti simdi saat gibi calisiyor ama thp takilmiyor diye biliyorum takarim diyen adama kanma 4 5 yer ile gorus balikesir yakinsan usta tavsiyesi yapayim once sor olursa olur olmazsa olmaz der

Normal LPG olmuyor zaten. Karışık yakan sistem oluyor. Lovato nun distribütör firması takacak. Teknik sorumlu kişi tanıdığım. Daha önce de çok defa takmışlar. Adamlarda DYNO var. takmadan önce benzin ile taktıktan sonra LPG ile DYNO da bakacağız hiç fark görmeyeceksin diyor. Daha önce de bu arkadaşlara LPG dönüşümü yaptırdım sorun olmamıştı. Prins de takarım diyor ama fiyatları çok yüksek. Sahibinden de bu motorlu olan araçların lpg li olanları ile görüştüm. Sorun var diyen olmadı. Gerçi insanlar yoğurdum ekşi demez ama kaç kişi ile görüştüm ise sorun yok diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

en ekonomik çözüm lpg, 320d kağıt üzerinde alması kolay gelir ama kasko+sigorta+mtv 2ye katlanınca işler değişir
    ama kendim bu soruna çözüm arasam hdi motora geçerdim

Ben de böyle düşünüyorum. Ama aracın sorun çıkarma potansiyelini bilmemek beni korkutuyor. LPG den ziyade genel itibari ile de sorun çıkarmaya başlar mı kestiremiyorum. Şöyle 150-200 bin c5 kullanan birini de tanımıyorum soralım öğrenelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hemide kamanlı

Hocam konuyla alakasız ama cevaplarsanız sevinirim, ortası sabit direksiyonu kullanmak herhangi bir sıkıntı yaratıyor mu?

Hiçbir soru yok aksine alışınca daha bile güzel. c5 kullanım keyfi konforu falan çok yüksek olan bir araç.
  • Dizel otomatik s60 da düşünebilirsiniz, neticede volvonun kalitesi tartışılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Yakıt parasından şikayet olunduğu halde, bir araba parası kadar daha verip başka araca geçmeyi düşünmek

Bu konuda haksızsınız. Araç kendi değerini çok büyük bir durum olmadığında koruyor. Satınca para yine cebinizde. Ama yakıt öyle değil. Bence bakış açınız yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Acik soyluyorum kafana sık daha iyi.sehir icinde 2.0motor dizel zaten 7lt yakiyor.4lt benzin parasi icin 50k para mi vereceksin?
    Arabana binmeye devam et derim.

Sanırım LPG ile binmeye devam edeceğim.
  • yagli sistem lpg kullanabilirsiniz.onlarin direkt enjeksiyonlu motorlara uygun olanlari da mevcut.senelik kaç km yapiyorsunuz?
  • 20 000 civarı yapıyorum
  • Zanos kullanıcısına yanıt
    vti ile cok ugraştırdı takan usta hatta bende vti motorun sorunlu oldugunu dusundum nerdeyse sokturecek pozisyona geldim usta var usta var balikesirde bir usta ile tum sorunlarim gitti saat gibi calisiyor
    tanidiksa malinin arkasinda olcaksa daha once yapilmissa taktirin

• quote:

Orijinalden alıntı: Zanos

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Bu konuda haksızsınız. Araç kendi değerini çok büyük bir durum olmadığında koruyor. Satınca para yine cebinizde. Ama yakıt öyle değil. Bence bakış açınız yanlış.

Şu an söylediğiniz şey ile konuda sorduğunuz şey çok farklı. Yakıt fazla, lpg mi taktirayim 320d mi alayım diyorsunuz, yani probleminiz sadece yakıt. Aracınız değeri vs söz konusu değil. Amacınız model yükseltmek ise yine eyvallah derim. Sadece konuda sorduğunuz şeyeistinaden böyle yorumlar geldi.

• Bilemiyorum belki ben yanlış düşünüyorum. Ama ÖTV ve kasko farkı olmasa ben yeni araba alırdım. Şu anda LPG ile devam edeceğim gibi görünüyor. Ama belli de olmaz. Açıkcası net kararımı da vermedim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.