Şimdi Ara

C5 Chip Tuning tecrübeleriniz...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar malum aracımız biraz ağır, ağır olmasında da dolayı ara ara stop bile ediyor aracı kaldırmakta zorlanıyor 110luk dizel motor. size sorum chip tuning yaptıranınız oldu mu. bi galerici abi: serviste 1500 Tl ye yapıyorlar dedi, hatta 2.viteste araç patinaja dahi kaçıyormuş. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

• Başka bir forum sitesinde görmüştüm. 110 hp'lik yeni C5'i 140-145 hp yapan bir kişi vardı...
  • 500 TL.ye malolur. Hiçbir sorun olmaz. Ben 100.000 km.dir chipli C5 kullanıyorum. Sadece ani gaz yüklemelerinde siyah duman atar ki o da bir hata değil aracın zengin karışım yapabildiğinin göstergesidir.
  • arkadaslar selamlar...
    ben rusyada yasiyorum.dun 2006 model citroen c5 2.0 hdi exclusive aldim.ama aracin parktronkleri bazen calisiyor bazen calismiyor.aracin sahibi soketde temassizlik var dedi.daha baska klimada problem var.sol taraftaki klima cok guzel soguk uflerken sagdaki ilik ufluyor.ikisininde sicaklik degerini ayni yaptigim halde.bunlar aracin problemleri.allah sukur baska problemi yok.ama beni daha cok mutsuz eden navigasyon sisteminin almanca olmasi.bunu turkce yapma sansimiz varmi?? ne gibi bir yol takip etmek gerekir?? yazmis oldugum bu konular hakkinda yardimci olursaniz cok sevinirim.ayrica sunu yazmak istiyorum.aldigima kesinlikle pisman degilim.kesinlikle mukemmel bir arac.1 gunde 950 km yol yaptim :) hic kontak kapatmadan.arac 120.000 km de.tik diye bir ses bile gelmedi hic bir yerinde.simdiden ilgi ve alakanizdan dolayi tesekkur ederim.
  • mesmev kardeşim başka bir forumda seninle görüşme fırsatımız oldu,tanıştığıma memnun oldum ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz

500 TL.ye malolur. Hiçbir sorun olmaz. Ben 100.000 km.dir chipli C5 kullanıyorum. Sadece ani gaz yüklemelerinde siyah duman atar ki o da bir hata değil aracın zengin karışım yapabildiğinin göstergesidir.

Yavuz kardeşim selamlar gerçi bu konuda citroenim sitemizde fazla bilgi vardı ama sitemiz ne hikmetse kapatıldı. Soracağım yeni olan 1.6 112 bg c5 e 4000 km de çip önerirmisin önerirsen bana güvenilir bir isim bir de alpin powerbox nasıldır?
  • kardeşim netten araştır: mehmet gazihan...
    adamın işine bak referanslarına bak kendin karar ver ;)
  • merhaba bu konuda isteyen arkadaşlara yardımcı olabiliriz..
  • ne gerek var ya zaten araba çok yakıyor

bir ikincisi o baskı balata o kasayı ve o motoru kaldırmıyor bence arabanın baskı balatasını daha fazla yıpratır.

bizde 1.6 sı var ama güç istesem sattırır 2.0 ını aldırırm hidroaktif süspansiyonda cabası olur.
  • sissil kardeşim hep sana mantıklı gelenden bahsetmişsin ancak içten yanmalı motorlu dünyası mantıkla yürümüyor :D
    araç 1.6 hdi kesinlikle çok yakmıyor... 10bin km genel ortalamam aracı çok zorlarım 6.5 Lt/ 100km gayet makul bir değer 1.5 tonluk bir araç ve D sınıfı konfor için...
    motor 240 Nm torkta zorlanıyor evet ama chip uygulaması ile 300 Nm tork olabiliyor. Bu tork değeri de c5 i değil tankı bile yerinden çok rahat kaldırır yokuş kasist demeden... araç kolay kalkacağı için de baskı balatayı zorlamamış olursun ;)
    aracın 2.0 hdi motoru hem vergi avantajı hem de alım maliyeti bakımından herkes için matıklı gelmeyebilir ...
  • izmirde bu işi yapan yer var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8ball

izmirde bu işi yapan yer var mı arkadaşlar?

var hocam best adında bir yer..stadyum metro yu geçtiktan sonra 200 metre ilerde solda(stadyum a doğru giderken)ben 1,4 xsarama yaptırmıştım 30.000 km kullandım çok memnunum hem daha az yakıyor araç hemde bastın mı gayet güzel yiyor gazı
  • Hocam tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8ball

Hocam tesekkurler

Hocam yaptırdınızmı ne kadar fiyat çekiyorlar :)
  • Konu ustunden seneler gecmis belki bi hort olacak ama bende c5 ime yazilim yaptitmayi planliyotum. Uzun vadede kullananlar nasil yorunlar acaba . Benim aracim 223000 kmde 1.6 hdi 2010 model

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Raven

Konu ustunden seneler gecmis belki bi hort olacak ama bende c5 ime yazilim yaptitmayi planliyotum. Uzun vadede kullananlar nasil yorunlar acaba . Benim aracim 223000 kmde 1.6 hdi 2010 model
    Ben Ankara'da bir yere sordum. 1.400 TL dedi. Nakitte 1250 olurmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Ben Ankara'da bir yere sordum. 1.400 TL dedi. Nakitte 1250 olurmuş.

Alıntıları Göster
    Ben yaptirdim ama kara duman var biraz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.