Şimdi Ara

C5 bakım aralıkları ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2011 1.6HDİ sx px aracım var bakım aralıkları 15 binde bir mi yapılıyor ? Bu site doğrumudur ?http://data.citroen.com.tr/satis-sonrasi-hizmet/periyodik-bakim/

• 20 binde yağ, 2 yağda bir yağ filtresi. kafana göre kabin polen filtresi. aralıklarlada motor hava filtresinin temizliği yapılmalı.
  • Vincent54 kullanıcısına yanıt
    Teşekür ederim hocam biraz erken yaptırmakta fayda var yinede 15 binde bir yaptırayım diyorum zaten tüm arabalarımde her bakımda yağ filtresi-polen-mazot-hava filtresi değiştiririm hiç aksatmadan. Triger değişimi ne zaman biliyormusunuz ? 180 bin yazıyor bir kaç yerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRad67 -- 21 Ocak 2019; 15:14:4 >
  • Bakımlar her 15 bin km de. Mazot filtresi iki bakımda bir 30 binde bir değişir. Triger ile ilgili üreticinin tavsiyesi 10 yıl / 180 bin km (hangisi önce dolarsa).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üreticinin bakım aralığını 15.000 km önermesine rağmen bizim dangalak ustalar 10.000’de bir çağırır. Hiç bir mantıklı açıklamaları da yoktur.

• erAn_ kullanıcısına yanıt
    Ben şuan 12-13 bin civarında yaptırıyorum trigeri normalde 180 bin km diyordu 130 da değiştim hafif hafif çatlamalar varmış servisi aradım sordum genelde 140-150 de değişiyor cevabı alınca erkenden değiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

Ben şuan 12-13 bin civarında yaptırıyorum trigeri normalde 180 bin km diyordu 130 da değiştim hafif hafif çatlamalar varmış servisi aradım sordum genelde 140-150 de değişiyor cevabı alınca erkenden değiştim
    Yani kişisel tercihtir, 15.000 km'yi beklemeden yaptırmak isteyebilirsiniz. Ama ustaların bunu kafalarına göre 10.000'e çekmesine anlam veremiyorum.

Triger konusunda da risk almaya değmez, haklısınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.