Şimdi Ara

Bugun ilk defa otomatik araba kullandım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 yıllık manuel araç kullanıcısıyım bugun ilk defa otomatik corsa kullandım.

Ayağım sürekli debriyaj arıyor ,trafikte yavaş frenleyemiyorum .Debriyajla fren yapıp yavaşlıyordum otomatikde lank diye duruyor :)

Şükür kazasız belasız gelebildim

İlk otomatik kullanışınızda sizdede böyle oldumu bende mi bi anormalik var :D

• Yav kardesim, kimi manuel sever kimi otomatik sever. Sana ameleliktir bana keyiflidir. Bu sana fetisist deme hakkini verir mi? Otomatik bana keyifsiz geliyor, evet rahat mi rahat ama ben zaten yilda 10k km gecmeyen biriyim, bindigim zaman yolda ara hizlanma yaparken o vites kucultme anindan keyif aliyorum. Surekli dur kalk yapsam otomatik alirim. Ne bu nefret bir “vites topuzuna” karsi? Hayirdir kotu anilarin mi var?
  • İlk otomatik kullandığımda sadece park ederken sorun yaşadım. Araba ileri geri yaparken manuelde daha ivmelenme durmadan vites geçişi yapabiliyorken otomatikte tamamen durmasını beklemek çok hantal gelmişti bana.
  • Ne kadar da büyütmüşsün. Hiç bir farkı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sol ayağı hiç kullanmayacaksin

• Otomatik araçlarda sol ayağı ayak dayama bölmesine sabitlemezsen kaza yaptırır...

En azından iyice alışana kadar sol ayağı ordan kaldırmamaya dikkat edeceksin...

• Otomatik arabada yarım debriyaj yapamıyorum bazen lazım oluyor lanet girsin alışana kadar çukurlarda durup geçiyordum alışamadım şu otomatik araca

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Start stop a alisamamistim. Ilk durdu lambada aha bozduk dedim :D
  • İlk kullandığım debriyaj yerine freni köklemiştim. O gün bugündür her otomatik arabaya bindiğimde, kendi kendime bunda debriyaj yok deyip dururum. 5 yıldır aktif araç kullanıyorum kesinlikle manuel candır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hem otomatik hem de manuel araçlarımız var. tercihim daima manuel'den yana. manuel demek düşük yakıt tüketimi demek, sürüş zevki demek... tabii dur kalk trafikte biraz sıkıntı oluyor kabul ediyorum ama gülü seven dikenine katlanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Otomatik araçlarda sol ayağı ayak dayama bölmesine sabitlemezsen kaza yaptırır...

En azından iyice alışana kadar sol ayağı ordan kaldırmamaya dikkat edeceksin...
    Katlayıp poponun altına da koyabilirsin. Kesin çözüm.
  • peki vites d deyken N ye alıp beklemekmi lazım yoksa frende durmanın bi zararı varmı ?
  • Uzun süre beklemeyecekseniz(1 dakikadan fazla) D'de kalsın.
  • Otomatik varken manuel ilkel geliyor artık.
    Vites kolu fetişistleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayrettin_79

peki vites d deyken N ye alıp beklemekmi lazım yoksa frende durmanın bi zararı varmı ?
    uzun süreli duruşlarda n ye alabilirsin
    fakat çok da gerekli değil
  • 25 yıl düz vitesten sonra 2015te focus dizel otomatik aldım. Sanki 25 yıldır otomatik kullanıyormuşum gibi hiç bir sıkıntı , şaşkınlık olmadan kullanıyorum . Şimdi ara ara eşimin düz vitesini kullandığımda vites değiştirmeyi unuttuğum çok oluyor.
    Yıllardır eziyet ediyormuşum kendime
  • Çok uzun yıllar manuel kullandım.

Şu an 2 aracımız var. Birisi manuel, diğeri otomatik.

Manuel vites hamallıktan başka bir şey değil. Manueli satınca bir daha kolay kolay manuel almam.
  • ilk otomatik kullandığımda, debriyaja basma hissine kapılmadım.
    çok kolay alışmıştım. şimdi şirket araçları otomatik kendi aracım manuel pek kafa karışıklığı olmuyor.

birde değinmek istediğim, milyarlarca insan var ve milyarlarca insanın milyarlarca ayrı zevki var, lütfen kendi zevklerinizi karşı tarafa bastırmaya çalışmayın.
    ben manuel kullanmayı seviyorum diye bu beni hamal etmez. sizde rahatlık için otomatik kullanıyorsanız sizin rahatınızda bana batmaz. önemli olan aracın insanın hizmeti için kullanıldığının farkında olmak.
  • 6,5 sene otomatik araç kullandıktan sonra, manuel araca tekrar döndüm, hiç bir şekilde otomatik aramıyorum, çok sıkışık trafiği olan bir şehirde yaşamıyorsanız (İstanbul, Ankara gibi) bence gereksiz, en azından ben İzmirde aramıyorum.
  • 9 sene manuel kullandım, sonra oto ya geçtim, bundan sonra otomatikten başka araç almam hele ki istanbul trafiğinde. İlk kullanımda sadece aşırı kasıldım bir kaç kere de vites geçirmeye çalıştım o kadar :)
  • Peki bundan bize ne?!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.