Şimdi Ara

dizel motor egzozdan su gelmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

merhaba videosunu ekklediğim kısımdan su damlıyor bu neden olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highflyeer -- 22 Eylül 2016; 0:37:47 >

• VİDEO EKLENDİ
  • Su değilde yağ geliyor olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Terlemiş olabilir mi ?
  • Klima kapali aracinizi calistirin. Eger su akmasi duruyorsa klima tahliyesi tikanmis o yuzden degisik biyerden (sizinki gibi egsoz dolaylarindan) akiyor olabilir.

• Silindir kapak contasındaki herhangi bir yanma vb. arıza durumunda da egzozdan su atışı olabilir. Yağ kapağının altında aşırı köpürme oluştuysa silindir contası bitmiş olabilir.

Radyatörü kontrol ettirmekte fayda var. Sürekli radyatöre su ekliyorsan soğutma suyu silindirin içine kaçıyor olabilir. Arkadaşın dediği gibi su değil yağ ise motoru yakabilirsin. Göstergeleri takip etmekte fayda var. Hararet yükselirse arabayı sağa çekip rölantide hareketlerini izlemek mantıklıdır.

Yanma sonucu co2 (karbondioksit) h2o (su) olarak da katalik konvertör gaz atıyor olabilir. Tıkanmaya bağlı gerçekleşir diye biliyorum.
  • Yag degilde su bence cunku elledim kaygan degildi? Egzozun direk ucundan degil videodaki ilk kismindan damlama yapiyor.

Hic su eklemedim arabaya herhangi bir eksilme yok.

Yag kapaginin altina dinlenmis soguk haldeykenmi bakayim yoksa calistirdiktan sonrami bakayim kopuk varmi diye?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.