Şimdi Ara

BUCA NASIL BİR YERDİR??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
12.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar üniversite sınavında 9 eylül iktisatı kazandım,fakulteninde bucada biliyorum..orda okuyan ve yasayanlara sorunca bucanın cokta iyi ve tekin bir yer olmadığını duydum,halbuki buca hemen hemen izmirin merkezinde bi yer..orda yasayan varsa bana buca ve eğer biliyorsa fakulte hakkında bilgi verebilirmi?simdiden cok sağolun arkadaslar..

• öncelikle hayırlısı olsun. Buca her ne kadar alsancak, karşıyaka, balçova, bornova gibi pek cazip olmasa da fena bir yer değildir. Fakültenin çevre yoluna yakın olması ve öğrenci sayısının fazla olup buna paralel bazı kalite cafelerin de olması avantaj. Kiralar yüksek. Vaktin olduğu sürece fazla Buca'da takılacağını zannetmem.
  • iktisat fakultesi Google earth'da :

Dokuzeylul Universitesi-Dokuzcesmeler Kampusu" lat=38.3851151892, lon=27.1809599893
  • quote:

Orjinalden alıntı: waterman

iktisat fakultesi Google earth'da :

Dokuzeylul Universitesi-Dokuzcesmeler Kampusu" lat=38.3851151892, lon=27.1809599893

hocam bunları yazdım ama baska biere goturdu beni,yoksa yanlışmı yasdım

@zanetti35..

saol yorumların için
  • bir de böyle yazmayı dene :

copy paste yap :

38.3851151892, 27.1809599893

not :orda yanı başında gözüken D.E.U iktisadi idarei bilimler fakultesi yanlış yer işaretlenmiş

doğrusu dokuz çeşmeler kampusudur aynı zamanda hukuk fakultesi ile adalet meslek yüksek okuluda aynı alan içindedir
  • tmm hocam oldu saolasınz..bide buca ile ilgili bilgi alabilsem=(
  • buca çok güzel bir yerdir izmirin eski yerleşimlerinden'dir kim tekin degil dediyse kendi tekin degildir eski rum evleri ile harika bir yerdir göleti,içi güzeldir alsancakta ne varsa ne pislik ararsan orda gece alsancakta tek başına bir bayan dolaşamaz erkekler hemen arabayla yaklaşıp rahatsız eder,kafanı dinleyecegin bana göre harika yerde okuyacaksın kardeşimin ogluda orayı kazandı kamu yönetminde okuyacak biz bayıldık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 30 Ağustos 2006; 12:36:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

buca çok güzel bir yerdir izmirin eski yerleşimlerinden'dir kim tekin degil dediyse kendi tekin degildir eski rum evleri ile harika bir yerdir göleti,içi güzeldir alsancakta ne varsa ne pislik ararsan orda gece alsancakta tek başına bir bayan dolaşamaz erkekler hemen arabayla yaklaşıp rahatsız eder,kafanı dinleyecegin bana göre harika yerde okuyacaksın kardeşimin ogluda orayı kazandı kamu yönetminde okuyacak biz bayıldık

saolasın dostum içim rahatladı biras zaten oda hayat alsancak,konak ta filan diodu ben ole zırt pırt gezmeyide sewmem ama tabiki arasıra cafelere,parklara bisde gideris..bide ben iö yüm gece kotu oluomuş dediler,ozeliklede gece hasanağa parkında tinerciler cirit atıomuş nekdr doğru bilemicem

• dostum 4,5 yıl bucada yaşayan biri olarak buca sakin yerdir eski evler max 2 katlı eski rum evleri felan .zevk meselesi . kimi alsancak ( taksim) tarzı mekan takılır kimi de sakin ..

sana yazdım ya sen git hele memnun kalacaksın izmirden

yalnız gözün açıksa eger gözün kapalıysa bir şey bekleme ordan vakit okul-yurt ikilemi içinde geçer
  • @BMW 528

hocam saol zaten sen bana üsenmeyip okadar cok say yazdın saolasın..pm atıyorum sana
  • arkadaşım ben öğrenci değilim. ama fakulteye çok yakın oturuyorum.
    Yukarıda arkadaşlara aynen katılıyorum.
    Şunu söyleyeyim gönül rahatlığı ile gelebilirsin. yurt ve kiralık ev oldukça fazladır. ( bir kaç yeri google da bile gösteriyor .) dedikleri gibi biraz pahalıdır. yeni yeni sadece öğrenci için daireler yapılmakta çevremde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gøød chãrlotté

arkadaslar üniversite sınavında 9 eylül iktisatı kazandım,fakulteninde bucada biliyorum..orda okuyan ve yasayanlara sorunca bucanın cokta iyi ve tekin bir yer olmadığını duydum,halbuki buca hemen hemen izmirin merkezinde bi yer..orda yasayan varsa bana buca ve eğer biliyorsa fakulte hakkında bilgi verebilirmi?simdiden cok sağolun arkadaslar..

hocam senin kayıt ne zaman bende eğitim fakultesindeyim bucada daha dorusu bundan sora ordaym gorusuruz
    inş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BuRiiX33

quote:

arkadaslar üniversite sınavında 9 eylül iktisatı kazandım,fakulteninde bucada biliyorum..orda okuyan ve yasayanlara sorunca bucanın cokta iyi ve tekin bir yer olmadığını duydum,halbuki buca hemen hemen izmirin merkezinde bi yer..orda yasayan varsa bana buca ve eğer biliyorsa fakulte hakkında bilgi verebilirmi?simdiden cok sağolun arkadaslar..

hocam senin kayıt ne zaman bende eğitim fakultesindeyim bucada daha dorusu bundan sora ordaym gorusuruz
    inş.

benm kayıt 9-10 eylul istersen pm den at msni ordan dewam edelim

• 16 yıldan beri buca'dayım.sen iibf ye gitcen.iibf dokuzçeşmelerde kampüsü idare eder.ama çevre o kadar iyi değil üst taraflarında gecekondular falan var.çevresinde fazla olmasada cafeler falan var.hasanağabahçesi eskiden çok güzel piknik alanıydı.şimdi ise pek iyiolduğunu söyleyemiycem.ama eğitim fakültesi nin kampüsü mükemmeldir.ortam konusunda için rahat olsun.otobüse atladınmı 5 dakkada şirinyerdesin.şirinyer daha sosyetiktir.özellikle sevgi yolu karşıyaka,bornova gibi yerleri aratmaz.ev tutacak olursan evka1 i tavsiye ederim.iibf nin yukarısındadır.5-10 dakikada inip çıkabilirsin okula.ev kiralari 250 ytl falandır.evka 1 dediğim yer toplu konutlardır.varoşlar falandeğil haa

şimdilik bu kadar daha istersen bilgi veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoNQueRoR -- 30 Ağustos 2006; 13:46:29 >

• @gøød chãrlotté yedin bitirdin izmiri yeter yaw. Oğlum seni bulacam mutlaka orda heralde aynı kampüsteyiz
  • vay be memleketlim bana güvenmiyon bi de buralarda soruyon hee.. öyle olsun bakalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

vay be memleketlim bana güvenmiyon bi de buralarda soruyon hee.. öyle olsun bakalım.

ilkay abi ole diil sana sordum oh dedm snra orda okuyan birileride ole annattıki sasırdım kaldım yaf resmen ama ben sana güweniom zaten toprağımsın nede olsa,hemde aynı liseyi bitirmişz senle

quote:

Orjinalden alıntı: Moskovalı

@gøød chãrlotté yedin bitirdin izmiri yeter yaw. Oğlum seni bulacam mutlaka orda heralde aynı kampüsteyiz

bulamassınki bulamasınki hehehe

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

vay be memleketlim bana güvenmiyon bi de buralarda soruyon hee.. öyle olsun bakalım.

ilkay abi ole diil sana sordum oh dedm snra orda okuyan birileride ole annattıki sasırdım kaldım yaf resmen ama ben sana güweniom zaten toprağımsın nede olsa,hemde aynı liseyi bitirmişz senle

şaka yapıyorum Gökhancm :) denildiği gibi her yerin iyi yeri de var kötü yeri de, Bilecik'te yok mu sanıyosun :)
    kalacağın yer benim eve yakın olacak, sık sık görüşürüz zaten. gelince de sorun yaşamayacaksın eminim.

• Buca hakkında hiçbir şüphen olmasın
    Kesinlikle korkulcak hatta şüphe dyulcak biyer bile değil.
    asosyal bir insan değilsen çok kısa bi zamnda ortam kurarsın
    zaten buca dendiğinde insanların aklına hemen dokuzeylül geliyo.
  • buca 15 yıl öncesine kadar etrafı zeytin ağaçları ve üzüm bağlarıyla kaplı tarihi iki katlı cumbalı bahçeli rum evlerinin olduğu çok şirin adeta sayfiye yeri gibi yemyeşil biryerdi.

ancak göç sebebiyle nüfus artışı felaket boyutlarına ulaştı.

önce kuruçeşme denilen (9 eylül iktisata yakın) bölge gecekondulaştı.sonra evkalar,buca kooplar,çarpık yapılaşma,8 kat imar izni derken yemyeşil bucayı beton yığınına çevirdiler.

halbuki eski evleri ve tarihi dokusu korunabilseydi,talan edilmeseydi şimdi dünyaca ünlü bir turizm merkezi bile olabilirdi.

bizde talan ruhu olmasaydı o evler restore edilir taş kaplı dar sokaklar korunur etrafındaki üzüm bağları şarapçılık için kullanılır şaraphaneler yapılır vs ....

ama nerde bizde o düşünce....

yık, dik 8 katlı betonu....ancak ondan anlıyoruz malesef.....

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.