Şimdi Ara

Mersin nasıl bir yer ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
19.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaslar seneye Tarsus amerikana gecicem ama Mersin nasıl bir yer acaba ? Hani orada birçok arkadasım var sadece tek sorunum Mersin'in nasıl olduğunu bilmemem. İstanbuldan gideceğim oraya. Özellikle Tarsus amerikanin bulunduğu bölgeye göre yorum yaparsanız sevinirim.

• adanadan farkı yok gerisini sen düşün
  • Tarsus mersin arası biraz uzak.Mersin çarşısı iyidir,çamlıbel-enteller-pozcu-sahil-kuşimato takılırsın bolca.Mersinin herşeyi Mersin forumdur.Hayat ordadır her gün kalabalıktır.Kürt çok olsada çarşıda fazla görmezsin,onlar genelde nasıl istanbulda belli semtlerde yoğunlaşmışlarsa mersindede aynıdır.Haberlerde izlediğin olaylar onların kendi yogunlastıgı yerlerdedir mersın dısında yani.Ben memnunum Mersinden,yalnız sen İstanbuldan gelince elbet sana yetmicektir,sıkılıcaksındır filan.
  • çok sıcak. ayrıca tarsus tarafları tekin değil. istanbuldan geliyorsan eğlence işinde sıkalabilirsin yapıcak fazla bir şey yok tatil yerleri güzel diyorlar bende daha gitmedim ama yol parası ve mesafeler çekilmez araban yoksa tek iyi yanı istanbuldan çok daha ucuz
  • Ben mersindeyim ve güzel şehir ama nezih yerde yasarsan çok güzeldir , çarşı civarı vs. Sırf göçmenler ve apachilerle doludur
  • 3 sene kaldım o şehirde. Oradan Almanya ya gittim sonra Kayseri ye sonra Malatya ya geldim . Halen Mersin i arıyorum eğer biraz akıllı biriysen çok güzel ortamlar arkadaslıklar kurabilirsin kendine. Belki şehir olarak Avrupa standartlarında bir şehir degildir ama o ortam o dolu dolu geçen zaman.. mükemmel bir şehirdir BENCE. Ev olarakta Mezitliden şaşma eğer Mersinde tutcaksan evi.
  • bir tarsuslu olarak seve seve bilgi veririm şu andada bi iş için mersindeyim..

öncelikle yazları havası çok berbattır donundan ter damlar okadar yani hayat çok pahalı değildir 3-5 liraya karnını güzelce doyurursun ulaşım çok pahalı değil mersin tarsus arası öğrenci tok da 3.5 tl trenle 2.5 tl tren 20 dk da tok da 45 dk da filan varıyor oğrenci kimliğin ile e-kart çıkarırsan 1 tl ye otobüslere 80 kuruşa dolmuşa binersin sabah 7 akşam 21 her semte kolaylıkla otobüs bulursun bu saatten sonra seyrekleşir terör olayları konusunadda gelince tarsusta sadece barbaros ve girne mahallelerinde olay olur ordadanda kalkıp çarşıya pazara çok fazla gelmez oranın adamları zaten sabahın 6 sında kalkıp tarlaya takıma giderler 16-17 de gelirler halleri mecalleri kalmaz piyasada görünmezler. tarsusta gezilecek çok fazla yer yok malesef bikaç güzel mekan var onlardan da zamanla sıkılıyorsun bir yeni yeni mersinin forum kültürü gelişmeye başladı foruma benzer tarsu diye bir yer açıldı ama oda çok fazla dayanmaz diye düşünüyorum bunun dışındada merak ettiklerini sorabilirsin ha bu arada mersinden tokla da gelirsen american kolejinin çok yakınında inersin yürüme derdi filanda olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce_1

bir tarsuslu olarak seve seve bilgi veririm şu andada bi iş için mersindeyim..

öncelikle yazları havası çok berbattır donundan ter damlar okadar yani hayat çok pahalı değildir 3-5 liraya karnını güzelce doyurursun ulaşım çok pahalı değil mersin tarsus arası öğrenci tok da 3.5 tl trenle 2.5 tl tren 20 dk da tok da 45 dk da filan varıyor oğrenci kimliğin ile e-kart çıkarırsan 1 tl ye otobüslere 80 kuruşa dolmuşa binersin sabah 7 akşam 21 her semte kolaylıkla otobüs bulursun bu saatten sonra seyrekleşir terör olayları konusunadda gelince tarsusta sadece barbaros ve girne mahallelerinde olay olur ordadanda kalkıp çarşıya pazara çok fazla gelmez oranın adamları zaten sabahın 6 sında kalkıp tarlaya takıma giderler 16-17 de gelirler halleri mecalleri kalmaz piyasada görünmezler. tarsusta gezilecek çok fazla yer yok malesef bikaç güzel mekan var onlardan da zamanla sıkılıyorsun bir yeni yeni mersinin forum kültürü gelişmeye başladı foruma benzer tarsu diye bir yer açıldı ama oda çok fazla dayanmaz diye düşünüyorum bunun dışındada merak ettiklerini sorabilirsin ha bu arada mersinden tokla da gelirsen american kolejinin çok yakınında inersin yürüme derdi filanda olmaz

Yorum yapan bütün arkadaslara teşekkürler.

Hocam size birkaç sorum olacak ;

1- Ben direk okul yurdunda kalacağım acaba oralarda en fazla 30dk mesafe ile neler yapabilirim?

2- Terör olayları benim orada bulunmamı etkiler mı ? Yani benim yaşantımı aksatır mı?

3- Anlatılanlara göre Mersin/Tarsus sosyal acıdan çok ta iyi değilmiş ama sizce o okulda okumak için gitmeye deger mı ?

4- Birde biraz özel Olacak ama Mersin ya da Tarsus'ta Amerikan ogrencileri ile denk geliyor musunuz ? Yani genellikle ne ile uğraşıyorlar ?

5- çok uzun oldu ama son acaba bu Mersin-Tarsus-Kolej arasındaki mesafeleri mümkünse İstanbul'u baz alarak vermeniz mumkun mü?

"Bu arada araban varsa"/"Ev tut" gibi ibare kullanan arkadaslar lise 3 olarak gideceğim oraya bu yüzden o ihtimaller zor

• 1- Ben direk okul yurdunda kalacağım acaba oralarda en fazla 30dk mesafe ile neler yapabilirim?

C> yurd nerde bilmiyorum okula göre konuşayım Yaya olarak 30 dk mesafede yapabileceğin çok bişe yok bir koleje yakın cafeler sokağı diye tabir ettiğimiz bir yer var cafeler barlar hep o muhitte okulla arası yaya olarak 10 dk kadar- benim bildiğim okulda yemek çıkıyor ama en yakın beslenme alanı pizza pepino hemen okulun karşısında baksan kıytırık bir börekçi gibi görünür iş yeri ama muazzam bir pizası vardır atakule unalburger filan halt etmiş yanında takılacağınız o çevrede çok fazla alan yok

2- Terör olayları benim orada bulunmamı etkiler mı ? Yani benim yaşantımı aksatır mı?

C> ben 23 yaşındayım ve 6 yaşından beride tarsus ta yaşıyorum burda okudum burda çalışıyorum kürt kökenli olmama rağmen kürtlerden pek hazzetmem lafımıda hiç bir zaman sakınmam çok samimi iyi kürt arkadaşlarımda var nefret ettiğim konuşmadığım karaktersiz kürtlerde aynı şeyler bütün ırklar için geçerli öncelikle kürtlükle teröristleri karıştırmamak lazım. pkk sempatizanları genelde barbaros ve gine mahallelerinde var mersin-tarsus- adana karayolunun g
    neyinde kalıyor o yerleşim yeri ve çok nadir çarşıda sağda solda görürsün ki oda istanbul kadar kötü değil burda durum kimse birbirine zarar vermez hertaraf polis zaten özellikle bazı fırlamalar var yarenlik caddesi diye bir yer var biz abazalar caddesi deriz 5-6 yıldır var onun hemen yanında olmama rağmen 2-3- kez geçmişimdir orda görürsün bikaç tip farketmezsin bile ne olduğunu o yüzden salla seni etkilemez

3- Anlatılanlara göre Mersin/Tarsus sosyal acıdan çok ta iyi değilmiş ama sizce o okulda okumak için gitmeye deger mı ?

C>
    Amerikan koleji hakkında çok iyi şeyler duyuyoruz bikere kafadan tarsustaki başarılı isimlerin yarısı ilk okul bile okumamış yarısıda amerikan koleji mezunu

okul iyi ama bu birazda senin okuldan ne alabileceğin ile ilgili bide şöyle bir düşüncem vardır benim başarılı olmak için illaki okumak gerekmiyor bir nebze bilgi sonrası ilgi ve sabır öğrenmeye niyetliysen diğer okullardadaki eğitimde birbirine yakın. evet sosyal açıdan çok iyi olduğumuz söylenemez senin girebileceğin mekan sayısı bi elin parmaklarını geçmez. ama kaç yıl kalacaksınki zaten ha bidde sosyallik birazda arkadaş çevrene bakar birde paraya ben düz liseyi 3 yıl okudum o dönemler 3 yıldı 3 yıl boyunca toplanıp bikaç kez top oynamaya filan gitmiştik
    son yıl bıraktım okulu 3 yıl ara verdikten sonra maol e yazıldım
    haftada 1 gün gördüğüm adamlarla her pazar biyerlere gider eğlenirdik. olay kişilerde bitiyor yani

4- Birde biraz özel Olacak ama Mersin ya da Tarsus'ta Amerikan ogrencileri ile denk geliyor musunuz ? Yani genellikle ne ile uğraşıyorlar ?

bizim burda amerikan koleji öğrencileri biraz kalbur üstü insanların çocukları idi neticede özel okul ve zengin aileler gönderiyor çocuklarını amerikan kolejinden çok fazla arkadaşım olmadı bir uzun süre takıldığım bir hatunum vardı adı şenol çok güzel bir kızdı onu bilirim :d ne yaparlar ne ederler bilmiyorum ki diğer öğrenciler gibi evden okul okuldan dersane ordan özel ders koşturup duruyorlardır bence :P

5- çok uzun oldu ama son acaba bu Mersin-Tarsus-Kolej arasındaki mesafeleri mümkünse İstanbul'u baz alarak vermeniz mumkun mü?

C>
    istanbulu baz alamıyorum çünkü hiç gelmedim ama mersin merkezden amerikan koleji 27 km filan tokla dura kalka gelirsen 40-45 dk trenlede 25 dk da gelirsin ineceğin yerle okularası 3-5 km dolmuşa filan binmeye değmez yarenliği geçer bi kavşaktan dönersin okulu karşısına çıkarsın hemen hemen aynı zamada denk gelir toklada gidersen mersin merkezden bindikten sonra amerikan kolejine 300-400 mt mesafede inersin aynı sayılır yani bide sen yurdda kalıcam diyorsun yurdun adresini verebilirsen okula ulaşım hakkındada bilgi veririm hatta sen buraya gelecek olursan erdal@simbilgisayar.com ekle ben tarsustaki şubede çalışıyorum yerimde okula yakın daha ayrıntılı bilgi verebilrim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce_1 -- 16 Mayıs 2012; 16:22:41 >

• Mersin çok harika bir yerdir öncelikle havasından bahsedeyim yazları çok sıcak ve bunaltıcıdır ama yazlık evler çok tur insanlar oraya akın eder.kışları yağmurlu geçer 1 gün çok soguk olur donarsın ertesi gün güneşli olur yanarsın insanlarına gelirsek genel olarak medeni, düzenli, çağdaş insanı çoktur.kötüsü de var elbette her büyükşehirde olacağı gibi ama pozcu mezitli civarı gayet avrupayi bir hava vardır.mezitliden erdemliye uzanan 20 km sahil boyunca yazlıklarla doludur.kuzey mersinde ve mezitlide son derece lük plazalar residans lar bulunur.mezitlide evler 10-20 katlı evler doludur ve hepsi siteli yarısıda havuzludur.yani tam bir yaşam alanı.Üniversitesi ise dağ tarafında bulunan güzel okuldur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.