Şimdi Ara

BU YAPILAN GASP DEĞİLDE NEDİR?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
173
Cevap
1
Favori
3.410
Tıklama
Giriş
    591 Mesaj

|
    |
    rbcntechnic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: bende345

Olur böyle şeyler.

Bir zamanlar ehliyet alırken ,bana da zorla polis piyangosu bileti satmışlardı. Hayır zaten çekiliş yapılalı 3 ay olmuş.

çok yıllar önce de benzeri başıma gelmişti. İstanbulda ortalık kar kıyamet. Araçlar yola çıkamıyor. Okullar felan tatil.
    Eve yakın bir mesafede yoldaki tek araç olarak polis durdurdu peşimizden gelip. arabada arkadaşlar da var.
    Selam kelam faslından sonra, haftasonu Ali sami yen stadında Polis günü törenleri/konser için bilet satmıştı zorla.
    Tabii tören felan olmamıştır, millet sokağa çıkamıyordu kar yüzünden.
    |
    |
    Oncelikle cok gecmis olsun.

ama bunun polisle mafyayla alakasi ne ? Aracinizi yanlis yere cekerseniz araciniz cekiciyle cekilir. Bu normal bisey degil mi?

79 tl 80 tl konusuna gelirsek , siz o parayi odemeden o arac ordan alinmaz. Nihayetinde giris cikis islemleri yapılıyor. Memur kendi cebinden odemek zorunda degil. Sizin cezai yukumlulugunuzu yerine getirmeniz sart. Nasil 81 tl istemiyorlarsa sizde 79 tl de siz teklif edemezsiniz.

sistemin yanlisligidir cezanin fazlaligidir vs. Bunlar ayri konu. O konuda hak veririm size. Ama sistem boyleyken malesef yapacak birsey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: NovaTHOR

Neyini tartışalım ülkenin çivisi çıkmıs herkese herşey normal geliyor. Adam emniyet para kazansın diye tuttuğunu çekiyor, yargı kararı var desen çekemezsin desen adama, elinde mahkeme kararı olan Başsavcı vekilini takmıyor seni beni hiç takmıyor, kısaca elimiz kolumuz bağlı. İspark yasak hemşerim evimin önü diyon para alamazsıın dion basıyor cezayı alıyor parasını. Hukukun olmadıgı, hukuk kararlarının sallanmadıgı bir ülkenin bular iyi günleri. Yarın bir gün insanlar kendi adeletlerini kendilerin uygulamaya geçtiklerinde ozaman göreceğiz şamatayı.

Çok doğru.
    |
    |

İspark olayı zaten bir kere kesinlikle yasal hırsızlıktan başka bir şey değil. Tayyibin cebini doldurmaya çalışıyorlar olay bundan ibaret. Bizim gibi 3 üncü sınıf ülkelerde devlet halkın arkasında olmaz tam tersi her fırsatta halkı soymanın derdindedir. Bunu bilerek buna göre yaşayın. Burası türkiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 8 Ocak 2014; 12:38:45 >
    |
    |

• Binbaşı
    1815 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

Cebinde 80 lira bulunduruver bi zahmet 80 liran yoksada hatalı yere parketme

İçiniz de birazcık olsun insanlık olsaydı şu yorumu yapmazdınız. Rezalet.
    |
    |
    |
    |
    Trafiğe engeli olmayan yerde araba çeken devlet ya da devlet görünümlü varlıkları savunanlar var yahu.
    Ben yukarıdaki kadar sert beddua edemem ama,inşallah paraya en sıkışık döneminizde arabanızı çekerler de,o 80 Lira'yı yana döne arar,en istemediğiniz kişiden borç almak durumunda kalırsınız..Benim başıma tam olarak bu geldi,darısı size.
    |
    |
    1673 Mesaj
    E adalet varda neden polislerin sahsi araclari cekilmiyor hic. Sapkalarini torpidonun onune biraktiklari icin mi. Neden kendi arkadaslarinin abilerinin arabalari cekilince bu 80 tl 50 tllere yada sifirlara dusuyor? Polisevinin yanina cekiyorum aracimi trafik rahat hatta trafik polisi beni goruyor. Sokagin diger tarafina polis arkadasi aracini cekince yol daraliyor az once gozumun icine bakan polis gelip yolu daraltiyorsunuz aracinizi cekin diyor. Bende ceza yaz o zaman dedim hic bir sey yapmadi. Bu mu adalet? Herseyden once 2 aylik bebekten bahsedilirken bile insanlik olsa icinizin ciz etmesi gerekir. Sacmalamaya yet arayanlar var forumda ve hayatta.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

Orijinalden alinti: Huseyin-ZST

quote:

Orijinalden alinti: ugurozer

quote:

Orijinalden alinti: Ras0

Cebinde 80 lira bulunduruver bi zahmet 80 liran yoksada hatali yere parketme

BIR GÜN INSALLAH 8 TL YE MUHTAÇ KALIRSIN

Böhöhöhö... Sikisinca millete beddua... Iki elini yukari assagi sallayarak ben de edeyim: "Evine ates düssüüüüün!"

Sanki Allah böyle saçma talepleri ciddiye alip da is yapacak... Neyse, adamin bir garezi yok ki? Hatali yere park etme diyor. Beddua ne bileyim... Çocukça...

savundu?un ?eye bak

Savunduğum adam değil. Adamın üslubu ile ugurozer'in uslubu arasında bir fark yok. Onu diyorum. Biri "suçu işliyorsan parayı yanında tut, tutmuyorsan suçu işleme!" tarzı enteresan ve saçma bir çıkış yapıyor. Diğeri de ona beddua ediyor. Konsept süper. Televizyonlardan göre göre millet iyi alıştı memlekette Saruman'lığa... Hadsizliğe hadsizlikle cevap vermezdik biz. Ama bir yerde ayarlarımızı bozdular. Tepeden aşağı hadsizlik bulaştı memlekete. Hal böyle olunca benim gibiler karamizahsız bu memlekette yaşayamaz abi, kusura bakma.

Ek olarak:
    Ben adam gibi anlattım. "Trafik cezası + çekici parası dışında ücret ödediniz mi? Ne ödediniz?" Diye sordum. Henüz bir cevap alamadım. Aracınızı yanlış yere koyduysanız ve aracınızı çektilerse "tüü Allah da belalarını versiiin, gözleri körolsuuun, çükleri kopsuuun!!??" mu diyeyim? Çektilerse çektiler, geçmiş olsun. Neticede uygulama bu şekilde. Yanlış bir uygulama olduğunu da düşünmüyorum. Benim de birkaç kere arabamı çektiler. Laf etmedim. Haklılardı. Çıkartırken de park cezası kestiler. Çekici ücreti aldılar. Ankara'da Trafik Vakfı çekicileri mevcut. Aracı çıkarmak için ödediğiniz 80TL çekici parasıdır ve Vakıf makbuzu kesiyorlar. Bunun dışında para alıyorlarsa bu suçtur. Ancak bu parayı almaları normaldir. Aracı çekilen kişi ne sanıyordu acaba? Aracının sıfır maliyetle çekildiğini mi sanıyordu?
    |
    |

• Yarbay
    6842 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Biz kendisine çekici ücreti diyoruz.

İlk gün aracı kurtarırsanız 10TL'yi ödemiyorsunuz sanırım. Geçmişte bol bol arabam çekildi. Gayet normal bir süreç. Araca lastik kilidi takmaktan daha sinir bozucu. Taa aracın çekildiği yere gitmek, gerekli evraklar ve/veya yetkili ile gelmek gerekiyor. Çekilen araçlar çoğunlukla çekildiğinde trafik de rahatlamıyor. O yüzden çekmenin aslında çok bir etkisi yok. Caydırıcılık etkisi var. O yüzden lastik kilidi iyi fikir. Ancak onda da araç başında kavga çıkma riski var.

Daha geçenlerde lastik kilidi takmışlardı Ordu'da.

Çözümüm çok zevkli oldu.

Hehehehe!! Ben de bu ve benzeri sorunlardan bahsediyorum işte. Adam haklı abi arabayı çekmekte. Baksana arabadan çıkan malzemeye...

Arabayı çekince ne senle muhatap oluyor, ne senin ve hırdavat malzemelerinin adamın takım taklavatına verebileceği zararı düşünüyor. Kafası rahat herifin. Çekici parasını da alıyor zaten. Mis...
    |
    |

• Yarbay
    5753 Mesaj
    hak hukuktan bahsettigin ulkede yolsuzluk operasyonu yapan polisler operasyon bitmeden gorevden aliniyor, bu yuzden senin araban siradan bir araba oldukca boyle seylere mahkumsun

|
    |
    Düşününce 80TL civarı olan hatalı park cezasını çıkar 160TL'ye. Araba bir yeri kilitlemiyorsa çekme. Yapıştır cezayı geç git. Bu daha mantıklı. Ona lafım yok. Ama araç çekme mantığı yürürlükte iken otoparktan araba çıkarmak için para ödemek zorunda olmanız kadar normal bir şey yok.

Ancak Caddeye ikinci sıra park eden hayvanlar var ülkemde. Tunalı'da bol bol görebilirsiniz. Eskiden arada sırada keyfen ayna alarak geçiyordum oralardan. Şimdi bıraktım sarhoşu yıkılana kadar.

Size bir tüyo: Aracınız geç çekilsin istiyorsanız yokuşları tercih edeceksiniz . Önünüzdeki arabaya dayadınız mı tamamdır. Öndekini çekmeden sizinkini çekemezler. O zamana kadar yetişeceğinize inanıyorsanız işlem tamam. Keneddy caddesinde paralı park yokken park etmek yasaktı. Arabaları çekerlerdi. Ancak sağ şerit komple araba dolu olur... Ben de Orta hizalara denk gelecek şekilde yokuşta öndekine dayayarak park ederdim. Çekiciler yokuşta ortalardan başlayamaz. Önden arkaya çekerler. Yerçekimi kanunu... Onlar çekene kadar ben gelir arabamı çekerdim. Temiz iş...

Şimdi aynı cadde paralı park bölgesi oldu. Demek ki oraya park etmek sakıncalı değilmiş. Rantın parçası olduğu an bu tarz yerlere park etmek legal oluyor... Tunalı bölgesinde Parkçıların kimin olduğu konusunda bayağı iddia var. Aynı parkçılar kestiği bileti geri alıyor bazen. Bu ne demek? Para çalıyor, kendi cebine atıyor demek. Aynı bileti gelen başkasının camına koyacak adam. Sizden aldığı parayı cukkalayacak. Ben bunu yapmalarına hep izin veriyorum; hatta onları teşvik ediyorum. Evet adam hırsız; ama oradan kazanılan paranın nereye gittiğini bilmiyorum. Çok fazla dedikodu dönüyor. Böyle bir ihtimale karşı otoparkçı gariban para çalmış olsun daha iyi...
    |
    |

• Yarbay
    4128 Mesaj
    konuyu açan arkadaşa geçmiş olsun ama,
    hatalı yere park edenlerin aracı hemmen çekilsin ve çok daha fazla cezalar ödesinler istiyorum.
    |
    |
    2037 Mesaj
    Sorun degil Ben hep 50 liralık alıyorum.yok o bu degildi galiba bilemedim şimdi.
    |
    |
  • Yarbay
    12334 Mesaj
    Geçmiş olsun arkadaşım,

Devlet nereden soyacağını şaşırdı, son zamanlardaki cam filmine kesilen cezaların neden olduğunu zannediyordunuz ki? Emniyet şeridi ihlalini 700 TL yaptılar, istedikleri gibi ekmek yiyemediler, şimdide farkı yerlerde arayışa geçtiler. Çekici durumu da buna örnektir, devletimiz için yaşıyoruz.

Konu içeriğinde abuk subuk yorum yazanların amacıda belli, Gezi Parkı zamanında Kazlıçeşme'ye giden gruptan farksızlar.
    Devlet senin hatalı parkı bilinçli mi bilinçsiz mi yaptığına bakmaz ki.

Ortada bir hatalı park varsa gerekli olan prosedür neyse o uygulanır.

Sana özel kimse kanun koymuyor.

80 tl isteyende görevli bir kişi adam işini yapıyor.

O da ekmek parası kazanıyor.

Parayı almadan araba çıkmaz dediyse kanun koyucu.

Çıkmaz.
    Halen bazı arkadaşlar kanundan,cezadan bahsediyor.Herhalde son 1 aydır uzayda yaşıyorlar.Duymadınız mı,hukuk öldü :)

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Emniyet şeridi ihlalini 700 TL yaptılar,

Sadece alıntı yaptığım kısım için yazıyorum.

700 TL güzel olmuş, sıkı şekilde denetimle bu ceza uygulanırsa çok da iyi olur....

Kuyrukta bekleyen bizler enayi, emniyet şeridinden basıp giden uyanık ya, ödesin bakalım uyanıklar...

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
emek server
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,820
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.