Şimdi Ara

BU YAPILAN GASP DEĞİLDE NEDİR? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
3.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SonNn_

Eger gercekten saglik yonunden acil durum varsa ambulans cagirirsin. Yok illa ben cici arabami istiyorum diyorsan bir deponun 200 liraya doldugu bu donemde 80 liracagi da yaninda bulundurursun bu kadar basit.

haklısın dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

Orijinalden alıntı: SonNn_

Eger gercekten saglik yonunden acil durum varsa ambulans cagirirsin. Yok illa ben cici arabami istiyorum diyorsan bir deponun 200 liraya doldugu bu donemde 80 liracagi da yaninda bulundurursun bu kadar basit.

İnsanın her günü birbirine uymaz. Gün gelir cebinde 0 lira ile kalırsan o zaman bu konuyu hatırlarsın.

Hem adam çocuğunu doktora kontrole götürmüş. Kim kontrol için ambulans çağırıyor?

Adam bebegin durumunun acil oldugunu yazmis.onun icin ambulans cagursin dedim. Benim birbucuk yasinda oglum var ve surekli hastalanir kackere hastaneye gittim hatirlamiyorum bile. Ama park yasagi olan yere birakmam ve birkere bile olsa aracim cekilmemistir. Neden ? Cunku ben tipik kendi bildigini okuyan her seyi ben bilirim , isime gelmediginde devlet dokundugunda veryansin eden birisi degilim.
    Eger acelesi olmasaydi polisi mafya gibi gostercek baslik atip da gozumuze sokar gibi kocaman harflerle yazmazdi heralde. Konuyu bir daha oku bence.

Hic parasi olmayan arabasini satar . Ama yook olur mu hem binecem hem de bana kimse dokunmayacak. Yok oyle. Nekadar ekmek o kadar kofte. (zengin birisi de defilim yanlis anlamayin. İmzamdaki araca bakan anlar zaten. ) bizim insanimiza ozellikle buyuk sehirler bedava satar mi. Dunyanin en ucuz metropolu İstanbuldur her zaman soylerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

ARACINIZI BİLİNÇLİ VEYA BİLİNÇSİZ OLARAK HATALI BİRYERE PARK ETTİNİZ ,ACİL BİR DURUMUNUZ SÖZ KONUSU, YUKARI ÇIKTINIZ İNDİNİZ ARACINIZ YERİNDE YOK,

CEPTE PARA YOK ARACI ZAR ZOR ÇEKİLDİĞİ OTOPARKTA BULDUNUZ CEZAYI TABİKİ HAK ETTİNİZ, ANCAL ACİL DURUMUNUZDAN DOLAYI ARACINIZA İHTİYACINIZ VAR

ODA NE !

ARACINIZA EL KONDU SUÇUNUZ HATALI PARK !

CEZANIZ PLAKANIZA YAZILDI NE ZAMAN ÖDERSENİZ ÖDEYİN ANCAK DİĞER CEZANIZ OLAN ARACINIZA KONULAN ELİ KALDIRMAK İÇİN 80 TL HEMEN VERMENİZ GEREK !

YOK VERMEZSENİZ ARACINIZI ALAMIYORSUNUZ

BU 80 TL NİN 70 TL Sİ POLİS BİLMEMNE YARDIMLAŞMA VAKFI 10 TL Sİ OTOPARK ÜCRETİ !

79 TL BULUŞTURSANIZ DAHİ ALAMIYORSUNUZ,

2 AYLIK BEBEĞİNİZİ HASTANEYEMİ YETİŞTİRECEKSİNİZ KİMSENİN UMRUNDA DĞEİL BEBEK ÖLSÜN GEBERSİN ! 80 TL Yİ VER ARABANI AL RESMİ BİR CEZA OLMADIĞI İÇİN ADRESE GELME SONRADAN ÖDENME İMKANI YOK ARABANA EL KONULDU BAŞKA ŞANSIN YOK GİT İSTERSEN SOYGUN YAP,,,

HADİ BUYRUN BUNU YORUMLAYIN ARKADAŞLAR...

hatalı park yüzünden belkide hastaneye yetişeyemen nice bebekler olacak bu olay yüzünden. Sırf kendini düşünme. Az bile 80 lira.

• Memlekette ne gasplar yapılıyor buna mı takıldınız?
  • Trafiği engellemeyen veya bir tehlike oluşturmayan yerlerdeki araçların çekilmesi, bizim gelişmemişlik düzeyimizin göstergesi.trafik polislerinin amaçlarının trafiğin düzgün şekilde işlemesi olduğunu bilerek hareket etmeleri gerekiyor. Bu ise hemen olacak birşey değil. Tüm kamu personeli vatandaşa hizmet için vardır, vatandaşı cezalandırmak için değil. Tabiki suç işleyen sonucuna katlanır ama amaç hizmetin yürütülmesi olmalı, para kazanmak!!! degil.

• Yorumlardan midem bulandı sokağa çık bakalım 10 kişiye sor kaçının cebinde 50tl ve üstü para var yazık ya valla yazık

• ugurozer U kullanıcısına yanıt
    bir salakla asla tartışma. Dışarıdan bakanlar hanginizin salak olduğunu anlayamayabilir.
    Demişler usta ne gerek var beddua etmeye kale alıp cevap vermeye , Arkadaş durumun hassasiyetini bilmeden espri yapmak istemiş olabilir.
    An geliyor milyon dolarlık adamların cebinde parası olmayabiliyor.
    Sakıp sabancının biyografisinde okumuştum çok defalar kendisi köprü gişelerinde üzerinde nakit parası olmadığı için kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

Cebinde 80 lira bulunduruver bi zahmet 80 liran yoksada hatalı yere parketme

+1
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

Cebinde 80 lira bulunduruver bi zahmet 80 liran yoksada hatalı yere parketme

BİR GÜN İNŞALLAH 8 TL YE MUHTAÇ KALIRSIN

Böhöhöhö... Sıkışınca millete beddua... İki elini yukarı aşşağı sallayarak ben de edeyim: "Evine ateş düşsüüüüün!"

Sanki Allah böyle saçma talepleri ciddiye alıp da iş yapacak... Neyse, adamın bir garezi yok ki? Hatalı yere park etme diyor. Beddua ne bileyim... Çocukça...

80 TL paran yoksa hatalı park etme demek ne kadar olgunca?

bir insan bile bile hatalı park eder mi?
    iki insan kasıtlı cepte parasız gezer mi?

hocam sıkma canını boşuna,başına gelmemiş bu arkadaşların tabi boş konuşuyolar.

Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin

• ya arkadaş, konuya gelen cevaplar inanılır gibi değil... durduk yere sinirlendim.. ahh benim başıma böyle bişey gelcekti (Allah göstermesin), bu lavuklar yüzüme söyleyecekti böyle cevapları... hepsinin suratına imzamı atardım !

@ugurozer hocam geçmiş olsun.. hastaneye yetişebildiniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Emniyet şeridi ihlalini 700 TL yaptılar,

Sadece alıntı yaptığım kısım için yazıyorum.

700 TL güzel olmuş, sıkı şekilde denetimle bu ceza uygulanırsa çok da iyi olur....

Kuyrukta bekleyen bizler enayi, emniyet şeridinden basıp giden uyanık ya, ödesin bakalım uyanıklar...

Orası öyle tabi, doğrusu da budur. Yalnız, "kocaballi mesajınızı alıntıladı" cümlesini görünce, bir an irkilme geldi.

• Geçen hafta Cuma günü, Keçiören Kaymakamlığın yeni binasının yanına park etmis iki araç var; biri Palio digeride güncel kasanin bi önceki kasasından olan E 250. Çekici geldi ve direk palioyu cekti. Sonrada gitti, adalet mi bu ? Güçlü olup zengin olunca kurallara uymamak gibi bir hak mı doğuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sersai

quote:

ARACINIZI BİLİNÇLİ VEYA BİLİNÇSİZ OLARAK HATALI BİRYERE PARK ETTİNİZ ,ACİL BİR DURUMUNUZ SÖZ KONUSU, YUKARI ÇIKTINIZ İNDİNİZ ARACINIZ YERİNDE YOK,

CEPTE PARA YOK ARACI ZAR ZOR ÇEKİLDİĞİ OTOPARKTA BULDUNUZ CEZAYI TABİKİ HAK ETTİNİZ, ANCAL ACİL DURUMUNUZDAN DOLAYI ARACINIZA İHTİYACINIZ VAR

ODA NE !

ARACINIZA EL KONDU SUÇUNUZ HATALI PARK !

CEZANIZ PLAKANIZA YAZILDI NE ZAMAN ÖDERSENİZ ÖDEYİN ANCAK DİĞER CEZANIZ OLAN ARACINIZA KONULAN ELİ KALDIRMAK İÇİN 80 TL HEMEN VERMENİZ GEREK !

YOK VERMEZSENİZ ARACINIZI ALAMIYORSUNUZ

BU 80 TL NİN 70 TL Sİ POLİS BİLMEMNE YARDIMLAŞMA VAKFI 10 TL Sİ OTOPARK ÜCRETİ !

79 TL BULUŞTURSANIZ DAHİ ALAMIYORSUNUZ,

2 AYLIK BEBEĞİNİZİ HASTANEYEMİ YETİŞTİRECEKSİNİZ KİMSENİN UMRUNDA DĞEİL BEBEK ÖLSÜN GEBERSİN ! 80 TL Yİ VER ARABANI AL RESMİ BİR CEZA OLMADIĞI İÇİN ADRESE GELME SONRADAN ÖDENME İMKANI YOK ARABANA EL KONULDU BAŞKA ŞANSIN YOK GİT İSTERSEN SOYGUN YAP,,,

HADİ BUYRUN BUNU YORUMLAYIN ARKADAŞLAR...

hatalı park yüzünden belkide hastaneye yetişeyemen nice bebekler olacak bu olay yüzünden. Sırf kendini düşünme. Az bile 80 lira.

Arabaya da el koysalarmış dimi

• Alışmış kudurmuştan beterdir, ben de tereddütte kalıp birşey olmaz bir şey demezler diye bıraktığım çok oluyor, aslında cezalar katı ve net olsa psikolojik olarak asla bırakmam, veririm 5 tl mi otoparka parkederim. Zaten yediğin ceza 1-2 senelik otopark parasına tekabül ediyor. Çok acilse de ceza yiyeceğimi bile bile bırakırım kabullenirim baştan. Ama işin birazcık piyango tarafı olması can sıkıcı, sorun burada bence. Daha somut bir örnek verecek olursak otobüste muavinin öndeki kadına değilde sana paso sorması sacmalığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hftblgc -- 8 Ocak 2014; 17:16:18 >
  • Park yasağı olan yerlere park etmeyeceksiniz olacak bitecek gelip burada ağlamanızı anlayamıyorum.Birde garaj çıkışı veya girişine park edenler var tabi.Park etme kardeşim
  • Hatalı park nedeniyle araba çekmek kadar saçma bir uygulama yoktur herhalde. Caddede 50 araba var hatalı, geliyor birini seçip gidiyor. Diğerleri orada duruyor. Tarifiğe faydası yok, amaçsız bir hareket. Madem hatalı parkla mücadele edecekler, 50 arabaya da yazsınlar cezayı. O gün kim şanslıysa kabak onun başına patlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebulut

Halen bazı arkadaşlar kanundan,cezadan bahsediyor.Herhalde son 1 aydır uzayda yaşıyorlar.Duymadınız mı,hukuk öldü :)

Son bir ayda mı öldü? 5 sene? 10? 30 sene önce de ölüydü. Dönüp bu taraftakilerin bir tarafına girince mızmızlanmaya başladılar. Bu konuda kusura bakmasınlar hukuk camiasını son derece suçlu buluyorum. 40 senedir neredelerdi? Şimdikiler delikleri, boşlukları kendi lehlerine kullanabilince mi hukuk ölmüş oldu? Bu delikler, boşluklar, yavaş süreç, suçsuzun hakkının yenmesi 40 yıldır vardı ve birilerinin aleyhine işletilebiliyordu. O zaman neden sustular?

İstanbul konusunda mızmızlanan mimarlara sinirlendiğim gibi sinirleniyorum hukukçulara. İstanbul bu hale gelene kadar 40 sene mimarlardan güçlü ses duyamadık. Silüetin eskiden de içine ediyorlardı. O zamanlar odanın sesini duyamıyorduk. Şimdi yeni mızıklıyorlar. Geçmiş olsun.

Neyse, bundan 20 sene önce de aracınız çekilirse bir park cezası yerdiniz, bir de çekici ücreti öderdiniz. Çekici ücretini ödemeden aracınızı parktan çıkaramazdınız. Hala aynı düzen işliyor. Çekme olayı saçma bulunabilir, orası ayrı. Ama çekme ücretine isyan etmek abestle iştigal. Ödemeden adamın seni çıkarmaması da doğaldır. Park cezası olmadığı için, gidersen adam seni bir daha nasıl bulacak? Vakıfların içini boşaltıp birilerine çıkar sağlıyor olduğu iddiasında bulunuyorsanız bu tamamen ayrı bir mevzudur. Bu konuda size katılırım.

• Altmış binlik arabaya biniyorum herkes inansın elli liradan fazlaya benzin alamıyorum ve cebimdede iki aydır seksen lira bir arada durmadı. He öğrenciyin orası ayrı ama memleketin durumu ortada burada boş beleş konu sahibine karşı çıkanlara bende diliyorum inşallah birgün aynısı gelir başlarına.

• POLİS ÖNCE GÖREVİNİ ADAM GİBİ YAPSIN. ARABASINA GÖRE MUAMALE YAPMASIN..

Yaklaşık bir ay önce. Minibüs yolunda ki kaldırım üzerinde aralıklar ile 3 araba park halinde duruyor. Ofisim cadde üzerinde ve gayet net görüyorum. Camdan bakınırken tesadüf gördüm. 3 arabadan biri sarı Hyundai taksi. Biri Renault 19, diğeri ise beyaz Poesche Cayenne. Trafik Polisi önce taksiye anons etti arabanı kaldır diye. Ardından Renault 19'a anons etti arabanı kaldır diye ve bu ikisinin yanında yavaşladı birde. Porsche'nin yanında yavaşlamadı ve anons dahi etmedi gitti.

Konu sahibi hatasını kabul ediyor. Ama bu 80 lira mevzusunun bu kadar katı olmasından şikayetçi. Yani trafik cezası gibi 10 gün sonra ödense ne olur? İnsan hiç parasız kalamaz mı?
  • senin hatalı parkın yüzünden o yoldan bir ambulansın itfaiyenin geçemediğini düşün ve bunun yüzünden insanların hayatını kaybettiğini.bizim apartmanın altında garaj var o kadar uyarıya rağmen hala gelip parkediyor insan müsvetteleri bende bikaçını çektirdim.ya o an bi hastalık acil bi durum olsa ne olacak hiç düşündünüz mü???
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.