Şimdi Ara

BU YAPILAN GASP DEĞİLDE NEDİR? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
3.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenerliyildiz

quote:

Orijinalden alıntı: sersai

quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

ARACINIZI BİLİNÇLİ VEYA BİLİNÇSİZ OLARAK HATALI BİRYERE PARK ETTİNİZ ,ACİL BİR DURUMUNUZ SÖZ KONUSU, YUKARI ÇIKTINIZ İNDİNİZ ARACINIZ YERİNDE YOK,

CEPTE PARA YOK ARACI ZAR ZOR ÇEKİLDİĞİ OTOPARKTA BULDUNUZ CEZAYI TABİKİ HAK ETTİNİZ, ANCAL ACİL DURUMUNUZDAN DOLAYI ARACINIZA İHTİYACINIZ VAR

ODA NE !

ARACINIZA EL KONDU SUÇUNUZ HATALI PARK !

CEZANIZ PLAKANIZA YAZILDI NE ZAMAN ÖDERSENİZ ÖDEYİN ANCAK DİĞER CEZANIZ OLAN ARACINIZA KONULAN ELİ KALDIRMAK İÇİN 80 TL HEMEN VERMENİZ GEREK !

YOK VERMEZSENİZ ARACINIZI ALAMIYORSUNUZ

BU 80 TL NİN 70 TL Sİ POLİS BİLMEMNE YARDIMLAŞMA VAKFI 10 TL Sİ OTOPARK ÜCRETİ !

79 TL BULUŞTURSANIZ DAHİ ALAMIYORSUNUZ,

2 AYLIK BEBEĞİNİZİ HASTANEYEMİ YETİŞTİRECEKSİNİZ KİMSENİN UMRUNDA DĞEİL BEBEK ÖLSÜN GEBERSİN ! 80 TL Yİ VER ARABANI AL RESMİ BİR CEZA OLMADIĞI İÇİN ADRESE GELME SONRADAN ÖDENME İMKANI YOK ARABANA EL KONULDU BAŞKA ŞANSIN YOK GİT İSTERSEN SOYGUN YAP,,,

HADİ BUYRUN BUNU YORUMLAYIN ARKADAŞLAR...

hatalı park yüzünden belkide hastaneye yetişeyemen nice bebekler olacak bu olay yüzünden. Sırf kendini düşünme. Az bile 80 lira.

Arabaya da el koysalarmış dimi

Ne alaka ? Neyse iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ~MidNiqT.

quote:

Orijinalden alıntı: insideman

Devlet senin hatalı parkı bilinçli mi bilinçsiz mi yaptığına bakmaz ki.

Ortada bir hatalı park varsa gerekli olan prosedür neyse o uygulanır.

Sana özel kimse kanun koymuyor.

80 tl isteyende görevli bir kişi adam işini yapıyor.

O da ekmek parası kazanıyor.

Parayı almadan araba çıkmaz dediyse kanun koyucu.

Çıkmaz.

Konu sahibi arkadaşın amacı zaten 80 liraya itiraz etmek değil ki. Bu kadar katı olunmasından şikayetçi. O an olabilir yani hepimiz insanız cebimizde paramız olmayabilir, ne yapalım yani. Belli ki çocuğunu hastaneye yetiştirmek zorunda. Yada başka acil bir işte olabilir. Alsın kaydı tc sini ruhsat kaydını sonradan ödensin.Bu kadar katı olunmasına ne gerek var yani ? Diğer şekilde de tahsil edebilir.

Ayrıca şurada yorumları okudukça insanlığımızın bitmiş bir vaziyette olduğunu bir kez daha anladım. Umarım o kadar katı yorum yapanların başına gelmez. Ne diyeyim ki..

Ben ne diyorum sen ne diyorsun.

Sadece yazmak için yazmayın şu foruma.

Kural yanlış olabilir. Trafiği engellemeye aracın bencede çekilmemesi gerekir.
    Yazarsın cezayı olur biter.

Fakat aracı teslim etmeyende görevlidir. Hesap vermesi gereken amiri vardır.
    O adama yüklenmeyin diyorum umarım şimdi anlaşılmıştır.

• Bigün pazar alışverişine gittim arabayla, pazar kamyonlarının parkettiği bi kısım vardı.5-6 Tane kamyon dip dibe park etmiş 2 sıra halinde.Bu arada yerde ortaköy şu yeni sosyete pazarı.Kamyonların park ettiği arada benim paralel park yapabileceğim kadar yer var arada.Oraya parkettim hiçbir şekilde asla yolu falan engellemiyor hem onlarla aynı sırada aynı hizadayım.Üstüne numaramıda bıraktım.Gittim aldım eller kollar dolu geldim bi baktım araba yok.Bi dünya poşet afedersiniz mal gibi kaldım.En yakın otopark kuruçeşme açık otoparkı.Ortalama 5 KM falan mesafesi var.Cebimde 80 TL para vardı sadece.Taksiye falanda binemedim başladım yürümeye.Baya bi yürüdüm gittim.60 TL istediler sadece çekici parası aldılar.Sordum niye çektiniz bişey yoktu diye.Dedi biz bilmiyoruz.Sonra aldım arabayı çıkarken çekici içeri giriyodu.İndim dedim niye çektiniz arabamı.Oda dedi park yasak tabelası vardı orda (kamyonlar kapatmış) e dedim kamyonlarda parketmiş.Adam dedi onları çekemiyoruz.Kapatalist düzen işte lanet olsun ne diyelim...

• Bilinçli veya bilinçsiz hatalı park yapmayacaksın. Yaparsanda ceza yedim diye bağırmayacaksın.Kurallar belli.

• Tek taraflı düşünmemek lazım.Otoparkçıya sormak lazım günde kaç kişi üstümde para yok diyor.Ordaki adam her parası olmayandan para almasa nasıl hesap verecek?
    O duruma düşmek istemem ama acil bir şeyin olduğunu anlatamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

Cebinde 80 lira bulunduruver bi zahmet 80 liran yoksada hatalı yere parketme

Acil durumdan bahsediyoruz hocam. Olur olur olmayacağı bir ana denk gelir.

quote:

Orijinalden alıntı: andan44

Bilinçli veya bilinçsiz hatalı park yapmayacaksın. Yaparsanda ceza yedim diye bağırmayacaksın.Kurallar belli.

Acil durum hocam, hastalık mevzu mesela. Aracımın üstünde numaram var. Oradan beni aramak yerine arabayı çekmeyi tercih ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 8 Ocak 2014; 18:05:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: andan44

Bilinçli veya bilinçsiz hatalı park yapmayacaksın. Yaparsanda ceza yedim diye bağırmayacaksın.Kurallar belli.

katılıyorum
    birde şu acıdan dusun
    sen hatalı parkettin diye itfaye gecemiyecek biri ölecek ?
    sen hatalı parkettin diye ambulans gecemiyecek biri ölecek?
    senin acil bir durumun varsa 112 ara vs..
    ama baskalarının yolunu tıkamak seni haklı gostermez.
    simdi diyeceksinki yolu tıkamadim.
    yolun acik tıkalı olamsı degil oranın yasak olması onemli
    ahmetede yasak mehmetede yasak.
    o ceza ahmetede aynı mehmetede kimseyede ayırım yok
    başınıza bir iş gelmiş gemiş olsun lakin bunu size ozel yapılmış yada sizin hiç sucunuzun olmaması gibi gostermek sacma oldu.
    kurallar yasalar var . begenelim begenmeyelim bunlar var ve uyulması gerekli okadar.

• Arkadaşlar bir ara hatalı park edenin lastiğini çiziyorlardı. 3 çizgi olunca arabayı çekiyorlardı. Adam bebek hasta diyor. Böyle bir durumda ne arabayı düşünürsün, ne de parayı yanına almayı.

• Yanında 80 tl bulundur diyenler

Tam bir zavallısınız..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonuna kadar haklisin, demokratik ulkelerde bence boyle bir olay olamaz. Araci para odemeden cikartirsin, sonra cezan neyse eve gelir, odemezsen icra olur vs. vs. Ama aracini vermiyorum para ode diye bir mantik olamaz.

Ayni durumu ben de yasadim, yanimda para vardi ama bu tarz bir davranisi kabullenemdim. Zaten arabai 4-5 arabanin yanyana gecebilecegi, serit czgisi olmayan, pazar gunu sabahin 8in de birak arabayi, insan gorsen sasiracagin bir yerden cekmisler tepem atmis. Atladim arabaya bastim gaza, otoparkci cocuk onume gecti, mecbur durduk. Abi motoru kapa arabadan in diyor. Tabi o sirada baskalari da geldi icerden (uniformali kimse yoktu)

Neyse ben inmem dedim, neyse cezam gonderirsin ben cikicam buradan. Yok olmaz oyle sey geliceksin iceri cekici parasini odeyeceksin imza atacaksin bik bik konusuyolar. Tamam dedim lanet olsun indim tabi soyleniyorum, iste sen beni alikoyamasin bilmem ne. Yine de odedim ama o sirada Adamda bir iki ters laf etti, dedim polis gelsin, arkadan bir kil kuyruk geldi ben polisim dedi. Goster kimligini dedim, gostermedi. Ode git yoluna falan bir artistlikler. Ya dedim sen once dogru konus yalan soyleme. Ben ne yalan soyluyorum diye yakama yapisti. ittim ellerini polisim diyorsun kimligini gosteremiyorsun dedim. Gel iceri gosterecem ben sana kimligi falan diye ustume yurudu, neyse araya digerleri girdi. Allah`in dan bulsum deyip bindim gittim arabaya.

Ama hala da sinirlenirim bu olay aklma geldikce.

medeni ulkelerde arabam trafigi engellemiyorsa, tehlike yaratmiyorsa cekemezsin, sadece ceza yazarsin.
    Cektiysen de beni alikoyamazsin, cezam neyse masrafim neyse gonderirisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Olur böyle şeyler.

Bir zamanlar ehliyet alırken ,bana da zorla polis piyangosu bileti satmışlardı. Hayır zaten çekiliş yapılalı 3 ay olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmem ne vakfı o paraları nasıl harcıyor kim bilir.
    ayrıca ülkede bir kesim var ki herşey normalmiş gibi konuşuyor.
    "80 TL çekici paran yoksa çıkma"
    "5 tl benzinin litresine veremiyorsan araba alma"

çünkü bir şekilde yollarını buluyorlar ve çekiciye verilen 80 lira yada benzinin litresinin 5 lira olması bu kesimi rahatsız etmiyor. Bu kesim zaten bu çarkın dişlisi kime ne anlatıyorsun.

Bu arada genelge var 2011 de yayınlanmış hala savunanlar var

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/05/01/artik-araclar-cekilemeyecek-422482698866

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dj_Gençkan -- 8 Ocak 2014; 18:14:19 >

• Herkesin her zaman bi bahanesi vardır bu kuralların çiğnenmesini gerektirmez kural neyse uygulanmalıdır taviz verilmeden

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Sonuna kadar haklisin, demokratik ulkelerde bence boyle bir olay olamaz. Araci para odemeden cikartirsin, sonra cezan neyse eve gelir, odemezsen icra olur vs. vs. Ama aracini vermiyorum para ode diye bir mantik olamaz.

Ayni durumu ben de yasadim, yanimda para vardi ama bu tarz bir davranisi kabullenemdim. Zaten arabai 4-5 arabanin yanyana gecebilecegi, serit czgisi olmayan, pazar gunu sabahin 8in de birak arabayi, insan gorsen sasiracagin bir yerden cekmisler tepem atmis. Atladim arabaya bastim gaza, otoparkci cocuk onume gecti, mecbur durduk. Abi motoru kapa arabadan in diyor. Tabi o sirada baskalari da geldi icerden (uniformali kimse yoktu)

Neyse ben inmem dedim, neyse cezam gonderirsin ben cikicam buradan. Yok olmaz oyle sey geliceksin iceri cekici parasini odeyeceksin imza atacaksin bik bik konusuyolar. Tamam dedim lanet olsun indim tabi soyleniyorum, iste sen beni alikoyamasin bilmem ne. Yine de odedim ama o sirada Adamda bir iki ters laf etti, dedim polis gelsin, arkadan bir kil kuyruk geldi ben polisim dedi. Goster kimligini dedim, gostermedi. Ode git yoluna falan bir artistlikler. Ya dedim sen once dogru konus yalan soyleme. Ben ne yalan soyluyorum diye yakama yapisti. ittim ellerini polisim diyorsun kimligini gosteremiyorsun dedim. Gel iceri gosterecem ben sana kimligi falan diye ustume yurudu, neyse araya digerleri girdi. Allah`in dan bulsum deyip bindim gittim arabaya.

Ama hala da sinirlenirim bu olay aklma geldikce.

medeni ulkelerde arabam trafigi engellemiyorsa, tehlike yaratmiyorsa cekemezsin, sadece ceza yazarsin.
    Cektiysen de beni alikoyamazsin, cezam neyse masrafim neyse gonderirisin.

Benim arabayı da sırf otobüsçüler "Geçemiyoruz" diye şikayet ettikleri için çektiler. Yol kenarına park eden tüm 11 arabayı. Hal bu ki kalan yoldan 2 otobüs yan yana giderdi. Peki şu anda orada ne mi var? Park etmiş 3 otobüs ve 4-5 tane otomobil. Üstelik "Park Yasaktır" levhası duruyor hala. Ama onlar sabah görecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: SonNn_

Eger gercekten saglik yonunden acil durum varsa ambulans cagirirsin. Yok illa ben cici arabami istiyorum diyorsan bir deponun 200 liraya doldugu bu donemde 80 liracagi da yaninda bulundurursun bu kadar basit.

Ne kadar saçma yazmışsın, ama bir elin yağda bir elin balda yaşıyorsun kanımca.

• Olay nasıl oluyor ona bakmak lazım. Çocukla birlikte çekilen otoparka mı gittin? Eğer hasta çocucuğu göre göre çektilerse hata çekende, iş işten geçmiş ve sen çocuğu hasta hasta aracın çekildiği otoparka götürdüysen hata sende gibi çünkü memur dinlemez.

• Konu sahibi arkadaş hak veriyorum sana fakat biraz empati yapıp o otoparktaki memurlara da hak vermen gerektiğini düşünüyorum..

Tabi ki hepimiz insanın, birbirimizin acil durumlarına hak vermeli ayrıcalık tanımalıyız fakat durumun bukadar kötüleşmesi, insanlığın yozlaşmasıda süistimallerden ötürüdür..

Kimbilir günde kaç kişi acil işim var sonra vereyim şunu yapayım edeyim diyerek adamı sıkboğaz ediyor.. Birçoğu da yalan dolan süistimal..

Zaten o adam belli bir paraya çalışıyor orada, her gelene tamam kardeş derse yarın adamın maaşından kesilir o paralar, o adamda evine ekmek götüremez..

Onuda düşünmek lazım.. Sizde çok haklısınız fakat demekki acı bir ders olmuş sizede birdaha zulada kıyıda köşede torpidoda bir 100TL bulundurmak lazım gizlide saklıda...

Size hak veriyorum yanlış anlamayın beni ama o adamında eli mahkum alacak o parayı.. Araç çekilmesini, fahiş çekici ücretlerine kesinlikle karşıyım bunuda bildireyim buradan..

• Yazılanları okuyucunca şok oldum bir oldurmediginiz kalmış adamı.insan hali cebinde para olmayabilir

• İstanbul genelinde günde 1000 araba çekiliyormudur? bence çekiliyordur.

70TL x 1000 = 70.000 TL/gün 2.100.000TL/ay 25.200.000 TL/yıl.

Trafik vakfına akan paraya bak. Bunun kaç lirası çekicilerin masrafıdır? hadi 5 milyon TL si olsun. Geriye kalan 20 milyon tl ne oluyor acaba?
  • park cezalarına karşı değilim ama arabayı çekmelerini ben de sindiremiyorum. buna bir şekilde dur denmeli. ayrıca ispark adlı şirketin kapımızın önünü bana kiralamak istemesi ve vatandaşın parasını cebe indirmesine de karşıyım. devletin kasasına giden saati 1 lira bozuk parayla çalışan parkmetrelerinden olmalı.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.