Şimdi Ara

Bu arac alınır mı kullananlar varmı COLT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
24.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Km çok ben kullandım direkler görüş açısını çok engeller orta havalandırma üstündeki gösterge bozuk olabilir kronik otomatiği pek konforlu değil benden bu kadar
  • niroli N kullanıcısına yanıt
    sanırım km den dolayı arıza çıkarabilir japonda olsa teşekkür ederim.
  • birde merak ettiğim bu aracın motorunda vs kronik sorunlar mevcut mu
  • sınıfının en dengesiz araçlarından, tavsiye etmem
  • Forumdaki ana konusunda öve öve bitiremiyorlar aracı.
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    vazgeçtim hocam km otomatik vites ve tipinden dolayı .. herkez övüyor ama sokakta 5 jazz goruyorsam 1 colt goruyorum
  • İlandaki araç hakkında bişey diyemem lakin araç hakkında bilgisi olmayan kişilerin yorumlarına göre hareket etmeyin.
    Bahse konu aracı 4.5 sene 85000km kullandım. Bendeki araç 2008 COLT 1.3 İnvite AMT modeliydi.

Otomatiği piyasada hızlı diye tabir edilen şanzumanlar gibi değildir. Geçişleri hissettirir. Lakin kullanıcısını üzmez. Ben 49000km de aldım 134000km de sattım. Bendeki araçta şanzuman sorunu yoktu.

Bu model araçların kronik sorunu konsolda olan ekran arıza verebiliyor ve klima kompresörü . BU iki sorun dışında kronik sorun duymadım.

Bazı arkadaşların beğenmediği COLT 1,3 motor 95 HP güç ve 6 ileri yarı otomatik vitese sahiptir. Yakıt olarak ekonomik bir araçtır. İçi beklendiğinden daha geniştir.Temiz bir colt asla sorun çıkarmaz. İkinci elde de bahsedildiği gibi değildir zira temiz bir colt kolay satılır.

Aklınıza takılan ne varsa sorabilirsiniz.

http://forum.jdmspiritturkey.com/viewforum.php?f=33&sid=a3641e39213f2919178b64f916849fa3

Veya forum sayfamızdan Colt ile alakalı bilgi edinebilirsiniz.

• mgzgn kullanıcısına yanıt
    hocam kendi aracımı satıyorum daha kucuk bı arac almak ıcın , sahibide bana bu arac ile takas yaparmıyım diye sordu aslında araç bana uyuyor ama km si çok yüksek geldi yani otomatik şanzımandan hep korkmuşumdur ama , km ve otom şanzıman birleşince biraz çekiniyor insan temiz colt bulabilirsem sanırım alırım .. merak ettiğim colt 2 eli nasıldır ? ve kaç km ye kadar alınması mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

hocam kendi aracımı satıyorum daha kucuk bı arac almak ıcın , sahibide bana bu arac ile takas yaparmıyım diye sordu aslında araç bana uyuyor ama km si çok yüksek geldi yani otomatik şanzımandan hep korkmuşumdur ama , km ve otom şanzıman birleşince biraz çekiniyor insan temiz colt bulabilirsem sanırım alırım .. merak ettiğim colt 2 eli nasıldır ? ve kaç km ye kadar alınması mantıklı

Size diyeceğim tek şey temiz bir Colt asla elde kalmaz. Anında satılır. İlanları takip edin temiz araçların özellikle de AMT olanlarının kısa sürede satıldığını göreceksiniz.

Bakımlı olduktan sonra km nin çok önemi yok yeterki araç bakımlı olsun. Tabiki düşük km almak her zaman daha iyidir. Colt 15000 km de bakıma girer. Bakımdan bakıma sanayiye gidersiniz.

Yukardada belirttim 2009 ilk yarısı ve öncesi Colt lar pikaçu kasa diye bilinir ve kronik sorunu klima kompresörüdür. Ufak tefek illaki vardır lakin klima komp. bilinen arızasıdır. 2009 ikinci yarısı ve sonrası makyajlı kasalarda klima komp. denso yerine mitsubishi kullanılması sonucu bu arıza ortadan kalkmıştır.

Yukarıda verdiğim forum sayfamızda Colt ile alakalı hatta Mitsubishi ile alakalı her türlü bilgi mevcut.

• Yüksek kilometre olduğu için şanzımanı arıza verir diye bir şey YOK. Milletin öve öve bitiremediği alman araçlarının GETRAG marka şanzımanı var bu araçta. Araç smart forfour ile aynı banttan çıkıyordu çoğu parçası da ortak.

Kilometresinin yüksek olmasının tek dezavantajı, VİTES AKTÜATÖRÜ arıza verebilir. Bunu da test sürüşünde anlarsınız, araç vuruntu yapıyorsa arızalıdır. Çok pahalı bir parça değil, servise gidersiniz alırsınız olur biter.

2008'de sıfır aldığım ve şu an 136.5xx kmde olduğum Mitsubishi Colt CZ3 aracımı RUTİN BAKIMLARI HARİCİNDE sanayiye götürmedim. Sanayiye gitme sebebim de yetkili servisimin sanayide olması.

Ne konsoldaki ekranım bozuldu ne de klima kompresörüm.

Araca dengesiz diyen de olmuş, kendisini herhangi bir virajda yan koltuğuma davet ediyorum, neresi dengesizmiş deneyelim.

Aracı kullanmayan tiplerden yorumlarını dikkate almayın

• Batuhan Kılıç kullanıcısına yanıt
    Yüksek olduğu icin yan rüzgarlardan etkileniyor. Ancak yol tutuşu çok iyi.
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    Jazz, Colt'tan gereksiz derecede daha pahali bir araba.
  • Selami Şahin 1.6 ie kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ayni fikirdeyiz. Colt'un yol tutuşu kesinlike cok iyi. Kötü diyen ya ön yargılı ya da bilgisizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selami Şahin 1.6 ie

Yüksek kilometre olduğu için şanzımanı arıza verir diye bir şey YOK. Milletin öve öve bitiremediği alman araçlarının GETRAG marka şanzımanı var bu araçta. Araç smart forfour ile aynı banttan çıkıyordu çoğu parçası da ortak.

Kilometresinin yüksek olmasının tek dezavantajı, VİTES AKTÜATÖRÜ arıza verebilir. Bunu da test sürüşünde anlarsınız, araç vuruntu yapıyorsa arızalıdır. Çok pahalı bir parça değil, servise gidersiniz alırsınız olur biter.

2008'de sıfır aldığım ve şu an 136.5xx kmde olduğum Mitsubishi Colt CZ3 aracımı RUTİN BAKIMLARI HARİCİNDE sanayiye götürmedim. Sanayiye gitme sebebim de yetkili servisimin sanayide olması.

Araca dengesiz diyen de olmuş, kendisini herhangi bir virajda yan koltuğuma davet ediyorum, neresi dengesizmiş deneyelim.

dengesiz diyen de olmuş derken ben demiştim

evet araç sınıfının en dengesiz araçlarından biri, araç kullanmayı da farklı onlarca aracı en üst limitlerde kullanmış olduğumdan merak etme senden çok daha iyi biliyorum

öyle aracın süspansiyonuyla lastikleriyle oynayıp tutuşu adam ettikten sonra iddialarda bulunmak kolay, standart haliyle gir bir viraja da gör dengesini canlı canlı, lastiği patladığında yan yatan bir araç colt, öyle yarın bir gün satarım aracı belki birileri görür okur da piyasasını kurtaralım diye forumlarda övmenin lüzumu yok

ha ben b segmentinde başka araç bilmem, benimki canavar dersen onu bilemem

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Kılıç

quote:

Yüksek kilometre olduğu için şanzımanı arıza verir diye bir şey YOK. Milletin öve öve bitiremediği alman araçlarının GETRAG marka şanzımanı var bu araçta. Araç smart forfour ile aynı banttan çıkıyordu çoğu parçası da ortak.

evet araç sınıfının en dengesiz araçlarından biri, araç kullanmayı da farklı onlarca aracı en üst limitlerde kullanmış olduğumdan merak etme senden çok daha iyi biliyorum

öyle aracın süspansiyonuyla lastikleriyle oynayıp tutuşu adam ettikten sonra iddialarda bulunmak kolay, standart haliyle gir bir viraja da gör dengesini canlı canlı, lastiği patladığında yan yatan bir araç colt, öyle yarın bir gün satarım aracı belki birileri görür okur da piyasasını kurtaralım diye forumlarda övmenin lüzumu yok

Aracımda süspansiyona veyahut yol tutuşuna dair en ufak bir modifikasyon bile yok. Ne yay var ne başka bir şey. Ve ben bu araçla Intercity İstanbulpark'a, Körfez Pisti'ne çıktım. Savrulduğum viraj yok. Üst limitlerde kullanmaktan kastın benim kadar değildir herhalde?

Soğuk presli ya da kesilmiş yaylarla rollingde kaza yapan sığırların videosunu izleyip de bu yorumu yapıyorsanız başka.

Bu aracı 135 bin kilometredir türlü yerlerde pist dahil sürdüm. Bir dengesizliğini görmedim. Bence siz viraj yeteneklerinizi sorgulayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selami Şahin 1.6 ie -- 15 Eylül 2017; 0:50:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Kılıç

quote:

Insan gibi suren coltu yan yatiramaz, ha insan degilse normal tabi.bunu 9 sene 156bin km colt kullanan ben soyluyorum. Ve ben colt hakkinda bir sey soyluyorsam bu kesin bilgidir.

Colt stok hali ile bile cok iyi yol tutar. Colta yol tutmuyor diyen b segmenti arabadan super spor arac yol tutusu filan bekliyordur.

Motoru tas gibidir, iyi kacar az yakar, sanzimani getrag mersedes mitsubishi ortak uretimidir. Hollanda malidir.

Ayrica ufak araba alicam demissiniz colt asla ufak araba degildir. Binince sasiracaksiniz.

Hayirli gunler.

• Aracı hiç kullanmadım ama yıllar yıllar önce bir dergide incelemesini okumuştum. Czt modeliydi, basın mensubu aracın önden kayma eğilimleri olduğunu söylüyordu onu hatırlıyorum ve şanzımanına alışamadığını söylüyordu.

Aracı beğendiyseniz bakımları nerde yapılmış, değişmesi gereken parçaları var mı soruşturun.

Robotize mekanik şanzımanlar hem yakıt tüketimi, hem bakım ve onarım maliyetleri olarak hesaplıdırlar endişeniz olmasın. Bildiğiniz manuel şanzıman, debriyajı yöneten bir eleman var gibi düşünün. Robotize mekanikleri kullanım bakımından herkes sevmez hatta bazı sürücüler saç baş yolduran cinsten diye tabir ederler. Huyunu suyunu bilmek lazım, performans odaklı kullanım durumunda üzebilir. Bence almaya niyetiniz varsa; trafik, yokuş, park etme gibi deneyimleyin aracı. O zaman o şanzımanla iyi anlaşabilir mi anlaşamaz mısınız karar verirsiniz. Aracı alın veya almayın her iki durumda da neşenizin daim olması dileğiyle...

• Yedek parçası pahalıdır , araba ucuz ama parçası pahalıdır. 2.eli pek hareketli değildir.

Ama hafif araba olduğu için 1.3 motor olmasına rağmen seri gidiyormuş.

Mesela colt ön far 820 tl
    http://m.n11.com/mitsubishi-colt-2004-2007-3d-5d-on-far-sag-P173633468

Accent era ön far 100tl
    http://m.n11.com/on-far-sol-accent-era-2010-elek-beyaz-P181076738?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMI-dah1rmm1gIVV8-yCh0BigcwEAQYASABEgJ8AvD_BwE&gclsrc=aw.ds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 15 Eylül 2017; 8:25:59 >

• Beni mart ayında 2.araç olarak aldım ve kullanmaya devam ediyorum. Oldukça memnunum çünkü lpg ile neredeyse hiç yakmıyor, hafif olduğu için atik bir araç. İç hacmi oldukça geniş, arka diz mesafesi felan sanırım sınıfının en genişlerinden. Yalnız bagaj ihtiyacınız oluyorsa uzak durun çünkü adamlar arabaya bagaj koymayı unutmuşlar. Şehir içinde küçük pratik, az yakan, ekonomi arabası işte çok birşey beklememek lazım. Ben memnunum tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.