Şimdi Ara

ATİKER SIRALI SİSTEM UYARI SESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
44.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arac 3 4 gundur lpg ye gecmiyor. Sadece benzin kullaniyor. Mesela ilk calistiginda , belirli sicakliga geldikten sonra(lpg ye gececegi sirada ) lpg gostergesinden uyari sesi geliyor. Ve benzine devam ediyor. Ne anlama geliyor bu ses?

https://youtu.be/vTIieAqNrc8

Bu arkadasta ayni sorun var. Ama benimki arac calistiktan bir sure sonra oluyor. Videodaki gibi hemen degil. Uyari Sesi ise ayni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lpg yi taktırdıginiz yere rutin bakim için gitme vakti geldi sesi, filtre değişecek diyecekler ama siz degistirmeyin, devam edin, bilgisayara bağlayacak herhangi bi sorun yok diyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: dddr

Lpg yi taktırdıginiz yere rutin bakim için gitme vakti geldi sesi, filtre değişecek diyecekler ama siz degistirmeyin, devam edin, bilgisayara bağlayacak herhangi bi sorun yok diyecek

bilgisayara bağlayacak, bi ayar yapıyorum diyecek bakım ücreti alacak. Aynen. Filtre değişmesinde de sakınca görmüyorum. Çok ender de olsa filtrede birikmiş bir şeyler görülebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dddr

Lpg yi taktırdıginiz yere rutin bakim için gitme vakti geldi sesi, filtre değişecek diyecekler ama siz degistirmeyin, devam edin, bilgisayara bağlayacak herhangi bi sorun yok diyecek

Hic bisey yapilmasa Lpg ye gecmeme durumu devam etmez mi hocam? Bilgisayara baglayarak duzeltebiliyorlar mi ?
    Birde Ben akuyu 5 10 kere takip cikarmistim . Beyni ayarlari falan karismis olabilir mi ? :))

• mr.big kullanıcısına yanıt
    Filtreyi ben degistiremez miyim ? Zor bi yerde gibi görünmüyor

• O kadarını bilmiyorum ama başımdan geçeni söyledim

• Başımdan geçen birşeyi de ben paylaşayım aynı şey midir bilemiyorum ama. Megane 2 aracımi aldıktan bi kaç hafta sonra benzin de çalıştıktan sonra gaza normal geçip bir süre sonra (bazen 2 dk bazen yarım saat) gazdan dit dit dit diye uyarı verip benzine atıp bir daha tekrar gaza geçmiyordu. Iki üç defa bilgisayara bağlattim en sonunda hata göründü: map sensörü arızalı. Garantiye değişti sıkıntı kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ufkbyrk

Filtreyi ben degistiremez miyim ? Zor bi yerde gibi görünmüyor

Eli pense tutan değiştirebilir, Ama yazılıma bağlanması şart. Buradan ezbere konuşmayı da çok sevmiyorum. Farklı bir arıza varsa ancak usta anlayabilir.
  • josephshahin J kullanıcısına yanıt
    Benim tahminim filtre eski oldugu icin Map sensorunun ariza yapmasina sebep oldu , farkli bi sehire tasindim , benzin istasyonuda degisti belki pis gaz kullandik ..

Hepsinden farkli olarak lpg Ecu ile alakali biseyde olabilir. Bi lpg servisine gorünmek şart oldu .

• Hocam servise gitmek de hemen çözüm getirmiyor. Benim problem bilgisayarda görünene kadar yaklaşık 1000 km yol yaptım
    En son Ankara - Uşak yaparken ankara çıkışında benzine bir attı taa usaga kadar benzin de geldim. Ertesi gün servise gittim, dediğim gibi 3 yada 4. Bilgisayara baglanisinda göründü hata kodu. Ve bu arada ben beyinden kaynaklanıyor olabilir diye beyni bole değiştirmiştim :)

• Benim asil sorun elektrikte aslinda. Bu map sensorune giden sigorta hangisi bilen varmidir acaba

• Bu parcanin ne oldugunu biliyomusn hocam, map tan cikan kablolar oraya gidiyor. Ve dugme gibi bisey .parmakla bastirilabiliyor. Sanirim kaput kapandiginda devreye giren bi sistemin dugmesi?

ATİKER SIRALI SİSTEM UYARI SESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-12B755D2F -- 2 Şubat 2016; 23:14:39 >
  • Maalesef bilmiyorum ve benim araçta da öyle bi parça olduğunu sanmıyorum

• Kendi kendinize gelin güvey olup sistemin orasını burasını kurcalamayın. Zira yakıt sistemleri ile bilinçsiz oynamanın cezası canınızdır.

• Gktupc G kullanıcısına yanıt
    Arkadasim burasi bir forum sayfasi ve burda bilgi paylasimi amacli sorular sorulur cevaplar alinir.
    Gelin güvey olmak baska biseydir , bilgi sahibi olmak bambaska..
    Kullandigim makineyi tanimamda bi sakinca yok. Fotograf paylasarak ne oldugunu sordugum duğme hava yastiginin sensörüymüş..

Şimdi gelelim her soruya "kurcalama sanayiiye git" cevabini veren kullanicilara.
    Anlasildigi üzere sektörden ekmek yiyorsunuz yada bi yakininiz var .
    Dün bilgisayara bagladik. Birsuru para ödedim . filitre vs degistirdiler ( filitreyle de bi ilgisi yok ) ve isleri bitti. Eve donerken hic bi degisiklik olmadi. Hala ayni ?
    Ne yani surekli bu çakallara para mi yedirelim? Bilginiz yoksa yorum yapmayiniz. " orasini burasini kurcalama " demek , bir çözüm değil

• Çözümü çok basit bir şey ama sen forum kullanmayı bilmediğin için öğrenememişsin. Orada parayı öddrken bakım uyarısı sistemini iptal ettirecektin. Uzun yol yapıyorum çok sık acil işim oluyor orada olursa nolacak vs diyecektin. İstediğin gibi kurcala sistemi de orasını burasını sök tak forumdan sorarak öğren ama sonra gelip sizin yüzünüzden arabam yandı falan deme. Zaten kitapçığını açsan lpg nin orada her parça ve ne işe yaradığı yazıyor. Benden sana bi tavsiye insanlara atar gider yapmadan önce bu adam niye böyle demiş diye bir düşün.

Bunu bu sekilde aciklamis olsan zaten bi tepki vermezdim .forum kullanma kurallarini sen mi yazdin bu arada ? atar gider sanal ortamda olmaz. Bize gore degil ;)
    Arabanin tupunu ben taktirmadim .kitapcigida yok.ayrica sorun ses degil. Aracin lpg ye gecmemesi .bu bi programsal olarak kilitleme durumuysa yine foruma yazmadan once bilemezdim . istemeden de olsa bi faydada bulunmus olabilirsin. Yinede eyvallah

• Yazılımsal kilit var. Servis kaldırabiliyor. Filtre değişimi zamanı sistem kendini kilitliyor. Bakım yapan yere söyle kaldırsınlar.
    Teşekkürler 👍

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.