Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (108. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.526
Cevap
102
Favori
565.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: carretera

Tek bolge fanli klimaya dikkat :)

Alıntıları Göster

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G30 520i aracımı 2 ay önce 12000 km de aldım. Borusan test sürüşündeki test aracından bile ortalama yakıt 12 civarıyken 3000 km dir aracı genelde comfort ve ecoda kullanmama rağmen yakıt tüketimi ortalama 15-16 arası normal mi? Değerleri böyle olan arkadaşlar var mı?

Birde arka cam ısıtıcısı çok etkili değil baya geç buzu çözüyor. Serviste bu ayarlanabiliyor mu?
  • Bende son 5000 km nin ortalaması, buyurun

BMW 5 SERiSi G30-

• HeiligeR-7 kullanıcısına yanıt
    Sizin ortalama hızınız kaç? Çok çok yoğun şehir içi kullanıyorsanız o seviyelerde yakması normal, ben çok şehir içi yoğun kullanıyorum diyemem, ama yine de şehir içinde haftanın 5 günü toplamda 5 gidiş 5km de geliş kullanıyorum, bu sürüş esnasında da 4 tane trafik lambasına mutlak takılıyorum.

Cüssesine göre bence yakıtı iyi g30 için

• 14.000 km ortalama tüketim: 10,9 litre/100 km. Ortalama hız: 35 km/s. Şehir: Ist. Arka rezistans telleri gayet yeterli bir şekilde buğuyu çözüyor. 13.000 km'de ilk bakım yapıldı; 1000 kağıdın çok altında bir ödeme yaptım, evet; yetkili servis. İsmi bende saklı kalsın. Ödeme miktarı da bende saklı kalsın. Bu arada bugün Zorlu Center'daydım; otopark giriş katında Otomol Merter masa kurmuş; tanıştık, konuştuk; sonuç olarak 500 kaat harcamaya 200 kaat indirim kuponu gönderdiler SMS mesaj ile. Fena değil. İlgili kişi benim ekransız anahtarı aldı; bir cihaza bağladı ve bütün verileri indirdi. Sanki USB bellekten dosya kopyalar gibi aracımın bütün servis bilgilerini önündeki bilgisayara indirdi. Ekransız anahtarın bu tür maharetleri olduğunu bilmiyordum. Cep telefonumdan foruma artık giremiyorum, nedendir bilmiyorum, yöneticiler beni karalisteye mi aldılar nedir; bu mesajı dizüstü bilgisayardan yazmak durumunda kaldım. Dizüstü olayı pek pratik değil; cepten foruma erişmek iyiydi. Neyse. Kalın sağlıcakla.

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Donanımhaber uygulamasıyla girin, yok ondan olmuyorsa safariden deneyin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carretera

Klimaniz otomatik moddan cikarin ve otomatik ic sirkulasyon fonksiyonunu klima menusunden kapatin.

Alttaki E90 teknik dokumanlarindan alinmadir. G30 icin de cok farkli oldugunu dusunmuyorum.

Air-recirculation Mode
    In air-recirculation mode, the flow of outside air can be stopped to prevent pollution
    from entering the vehicle, e.g. in traffic congestion. Air inside the vehicle is continually
    recirculated.
    To make sure that there is a sufficient supply of fresh air, air-recirculation mode is only
    available for a limited time (30 minutes air recirculation -> 30 seconds partial fresh air ->
    30 minutes air recirculation -> etc.)
    Automatic Air-recirculation Control
    If the AUC II sensor detects an increased level of pollutants in the environment from
    spark-ignition and diesel engines, the IHKA control unit will automatically switch to airrecirculation mode.
    To make sure there is still an adequate supply of fresh air, air recirculation is only
    available for a limited time:
    • At ambient temperatures less than 0°C:
    2 minute recirculated air mode -> 20 seconds fresh air mode -> 2 minute
    recirculated air mode -> etc.
    • At ambient temperatures from 0°C to 6°C:
    3 minute recirculated air mode -> 20 seconds fresh air mode -> 3 minute
    • Operation without a/c function at ambient temperatures greater than 6°C:
    4 minute recirculated air mode -> 20 seconds fresh air mode -> 4 minute
    • Operation with a/c function at ambient temperatures greater than 6°C:
    12 minute recirculated air mode -> 20 seconds fresh air mode -> 12 minute
    When the engine is started and the AUC function activated, fresh-air mode is always
    selected for approx. 40 seconds due to the warming phase of the AUC sensor.

Alıntıları Göster
    Hocam maalesef çözüm olmadı.

Ayrıca klima menüsünde sadece bu seçenekler mevcut.

https://store.donanimhaber.com/8c/92/46/8c92462fc53704460f142def0cdd300b.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 19 Aralık 2018; 22:23:11 >

• Ortalama hız 35 km/h. Istanbul. Köprü girişi her gün tampon tampona trafik. Kaçış yok.

14.000 kilometre için ortalama tüketim:

https://store.donanimhaber.com/da/63/06/da63067d7195f7547153c3426799785e.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 20 Aralık 2018; 9:56:46 >
  • Daha once birisi ortalama hizimi sormustu sanirim ama mesaji bulamadim. Bugun baktim, ortalama hiz 37km/s - tuketim: 7.9 lt. Arac 430i GC, sanirim 530i ile ayni motor.
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Hocam sende saklı kalmasın bu bakım işi;bakımda neler yapıldı ;işçilik ne tuttu; sizde kalsın diyorsanız bilmem ama benim ilk bakımına 1000 km kaldı; ne kadar tutacak merak ediyorum.
  • 9-12 inanılmaz aklım almıyor benim durum bu

BMW 5 SERiSi G30-

Aracınızda yazılım vs yoktur değil mi?
    Eğerki herşey standart ise, yol bilgisayarına aldırmadan, pompa dolum fiyatı ile yaptığınız km yi bölerek, önce tl hesabı kaç tl, sonra da o çıkan tüketim rakamıyla litre hesabı yapın. Dediğiniz gibi böyle bir rakam çıkıyorsa servise acilen durumu gösterin. 6-8 silindirli arabalar ancak bu kadar tüketir, ki neredeyse benim ortalamanın 2 katı.

Bunlardan başka, araçlardaki yol bilgisayarı durduğu yerde çalışırsa araç, onu da ortalama hızın düşmesine mukabil, yakıt ortalaması sürekli artar. Eğer ki çok uzun sürelerde rölantide çalışma durumu varsa, ortalama tüketim artar. Düşmesi için de epeyce uzun hatta şehirler arası sayılacak yol yapmanız gerekir.
    Benim eski Mercedes’im de tüketim direk 20 lt ile başlardı, alınan yol miktarına ve hıza bağlı olarak düşerdi. Çok çok kısa parkurlarda düşmez ama.
    Sizin ortalama hıza bakılırsa yavaş kullanım, hatta şehir içi kullanım da değil gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Hocam maalesef çözüm olmadı.

Ayrıca klima menüsünde sadece bu seçenekler mevcut.

https://store.donanimhaber.com/8c/92/46/8c92462fc53704460f142def0cdd300b.jpeg

Alıntıları Göster
    Sizin menude eksiklik var. AUC menusu yok. Kodlamayla acilabilir. Servis de acar.
    Orada otomatik sirkulasyon icin menu olmasi lazim.

47-48 km ortalama ile 8 falan olmasi lazim. Sizde ciddi bir sikinti var.
    Bende 17 km ortalama ile 13.8 son depo. Kullandigim guzergah da bu soguk havada 6 km.
  • 37 litre -> 399 kilometre.
    [37 / 3,99 = 9,27]
    9,27 litre -> 100 kilometre.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/caaefa28-efcd-45a1-b528-ddc90a2c8fed.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 5 Ocak 2019; 12:30:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeiligeR-7

9-12 inanılmaz aklım almıyor benim durum bu

Günübirlik denemiştim aracı. Uzun dönemli olmasa da yine fikir verir bence.

Tüketimi sıfırladıktan sonra...

İstanbul şehiriçi 38km/sa ortalama ile iki farklı günde ilkinde 8,6 diğerinde 9,1 yakmıştım.

Bence bir servise götürmenizde fayda var.

• Önümüzdeki hafta çarşambaya servis randevusu aldım. Sonucu yazarım buraya teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar; yakın zamanda 520i 15bin bakımı yapan oldumu acaba? Hangi serviste yaptırdınız? Neler yapılıyor? Bende sadece motor yağı için bir uyarı var (800 km) Ne kadara mal oluyor?
  • Arkadaşlar Merhaba,

2.5 senedir 116d One Edition kullanıyorum, aracımı değiştirerek 0 520i almayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle, executive ve plus paketleri olan M Sport ya da Luxury alacağım.

Eğer mümkünse, birkaç sorum olacak. Cevap verebilirseniz çok sevinirim.

1) Kasko ücretleri kişisel ama yaklaşık ne kadar?
    2) Aracı 0 alırken, hediye olarak neler aldınız?
    3) Alcantara ve Dakota'nın hissi çok fark eder mi?
    4) Aracın herhangi bir yerine koruyucu kaplama yapmak gerekir mi?

Şimdiden çok teşekkürler.
  • Bazen ortalamanın üzerinde seyr-ü sefer yapıyoruz, bazen de altında. Hayat gibi; inişler ve çıkışlarla dolu.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/b81b28b7-29ec-4925-bcae-35c835164d97.jpeg

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.