Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (110. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
6.521
Cevap
102
Favori
564.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi seneler. Hala araç kamerası edinme hususunda tereddütü olanlar için:

https://forum.donanimhaber.com/aracima-carpip-kacti-arac-ici-kamera--136522871

“Nasıl olsa bu tür bir kaza benim başıma gelmez” diyorsanız, o halde Kasko sigortanızı da iptal ediverin tasarruf adına. Eğer “felek” ile bu tür bir “aman bana kaza verme” anlaşması imzaladıysanız.

Cümleten kazadan uzak bir 2019 temenni ediyorum. Fakat meydana gelirse de hazırlıklı olalım. Son pişmanlık fayda etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 1 Ocak 2019; 13:50:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Babamın E180 perte ayrılınca E220d bakıyorduk. Safir siyah luxury line 520i aldık. Özellikleri yarın paylaşırım. Liste fiyatı 510 küsurdu.

Grupta ilk yazılımlı 520i olacak sanırım, maksimum 1-2 ayı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeiligeR-7

Dün aracı ankara balgat servisine bıraktım. Tüm ölçümlerin normal olduğunu test sürüşünde de herhangi birşeye rastlanılmadığını söylediler ortalama tüketimim100 km de 14.5 litre forumda 8-10 arası görenler var herşey nasıl normal anlamadım. Yapacak bişey yok
    s.içinde 14 litre gercekten cok yuksek. bende 320 dizel var ve 520i almaya niyetliyim. 320d den sonra yakıt olarak 520i üzer mi. sizlerin araçları ortalama s.içi ne kadar yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALOK

s.içinde 14 litre gercekten cok yuksek. bende 320 dizel var ve 520i almaya niyetliyim. 320d den sonra yakıt olarak 520i üzer mi. sizlerin araçları ortalama s.içi ne kadar yakıyor.

Alıntıları Göster
    Sehir ici kavrami herkesin farkli. Bakin ben depoyu doldurdugumdan beri 4 sefer Camlica ustunden Acibadem-Atasehir yapip dondum. 7 km yol, git gel 14. agir yokus cikis ve inisleri var. Ortalama 16 idi. Dun yari trafikte Florya'ya gittim geldim, ortamala 12.5'a "dustu". Demek ki Florya'ya cok daha dusuk bir ortalama ile gittim.

• Geçenlerde trafikte Audi A3 1.6 Tdi aracım ortalama tüketim 10ltyi gördü. Halbuki 3-4 lt arası ortalama tüketim videoları çektiğim bir araç😊

• quote:

Orijinalden alıntı: carretera

Sehir ici kavrami herkesin farkli. Bakin ben depoyu doldurdugumdan beri 4 sefer Camlica ustunden Acibadem-Atasehir yapip dondum. 7 km yol, git gel 14. agir yokus cikis ve inisleri var. Ortalama 16 idi. Dun yari trafikte Florya'ya gittim geldim, ortamala 12.5'a "dustu". Demek ki Florya'ya cok daha dusuk bir ortalama ile gittim.

Alıntıları Göster
    12 lt. bile cok fazla . 320 dizelden sonra yakıt biraz üzebilir.
    bazı arkadaslar 7-8 lt yazmıstı .belkide sadece uzun yolda o veriler görülebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALOK

12 lt. bile cok fazla . 320 dizelden sonra yakıt biraz üzebilir.
    bazı arkadaslar 7-8 lt yazmıstı .belkide sadece uzun yolda o veriler görülebilir.

Alıntıları Göster
    7-8 mi? Saka olmali... 1500+ kg benzinli hicbir arac sehir icinde o dedigizi yakmaz, yakamaz. Sehirici diyip cevreyolundan cikmiyorlardir onu diyenler.

Kaldi ki siz D segmentinden E segmentine gecerek en basta fazla agirlik tasimaya basliyorsunuz. Yakit onemliyse segmenti de buyutmeyin benzine de gecmeyin. Bugun 320i de alsaniz sizin aractan minimum %30 fazla tuketecektir. Sizin aracin 6-7 yaktigi yerde 9-10 yakacaktir. 520i onun ustune en az 2 litre daha fazla yakar.

• Birisi var araç otoyolda 120'ye çıktığında ayağını gazdan çekiyor. Diğeri var 100'den 120'ye kısa sürede çıkmak için gazı köklüyor.

Biri var, kırmızı ışığı görünce gazı bırakıyor. Diğeri kırmızıyı da görse ışığa bir an önce ulaşmak için daha da hızlanıyor.

Yük, ivmelenme, direnç oluşturan rüzgarlar, şehir içi trafik, trafik olmasa da lambalar vs vs... Tüketimi etkileyen birçok dış etmen var ve hepimizin farklı sürüş karakteristikleri.

Dolayısıyla tüketim ortalamasının, burada konuşulduğu gibi basit karar verilebilecek bir unsur olmadığını düşünüyorum. Tabii ki fikir verecektir ancak mutlaka bir araç alınmadan önce yeteri kadar test sürüşü yapılmalı. Ya test sürüşü ya da aracın kiralanması ile...
  • Yer: Ist. Her gün köprü girişi dur-kalk trafik. Bir miktar TEM otoyolu. Bir miktar ara sokak sürüşü. Durum bu.https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/25637840-9a09-4453-8503-4fc4dc0ff8fd.jpeg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/3709ee51-c9b8-4396-bb1a-81e89efac136.png
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/c7b89fae-f428-41ed-8e33-3d1c467a4801.jpeg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/1d8248c2-1990-4a92-9409-0f88ec25902e.png
    Bu arabanın boş ağırlığı 1.605,- kg. (DE 2,0-litre versiyonu) Uzunluğu 4,94 metre. Genişliği 1,87 metre. Bilgilerinize. Bonus: Ist. şehir içi menzil; 1 depo ile. Bu değer en fazla %5 düşüyor.https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/e6333a41-27b8-4e6e-90e5-7fefcaebf326.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 5 Ocak 2019; 12:21:55 >

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    G30 için bildiğiniz, sadece G30 kullanıcılarından oluşan bir paylaşım platformu var mı? Facebook G30 grubu haricinde (orası tam bir curcunaydı; grubu kuran G30 kullanıcısı bile değildi). BMW TR var galiba; bütün modelleri kapsıyor.

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Öyle bir grup olsa bende takip ederim aslında. Ama Facebook kullanıcısı değilim, o yüzden orada ne oluyor bitiyor hiç bilmiyorum. İnstagram da da bu tarz gruplar varmış ama, sosyal medya kullanıcısı olmadığımdan bilemiyorum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Facebook G30 grubuna girmediğiniz iyi olmuş. Nette araştıracağım; başka hangi oluşumlar var. Bulunca yazarım. Yurtdışında Bimmerfest var mesela; oraya kayıt yapacağım. Bu forum başlığını Favorilerimden kaldırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 6 Ocak 2019; 19:50:4 >
  • Aracı dün teslim aldım, çok keyifli kullanımı.
    Tek bir sorum var, İstanbul'da evin otoparkına koyduğumda farlarda buğulanma olduğunu gördüm. Bu bir problem midir? Hemen servise götürmeli miyim?
    Bence de bulursanız iyi bir yer Benimle de paylaşırsanız çok mutlu olurum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HGS'yi tam olarak nereye yapıştırıyoruz?
  • Aracı bugün teslim aldık. Lakin frene basınca ön soldan bildiğiniz takır takır takır ses geliyor, bitik Balat’a değil de bir şey bir şeye çarpıyor gibi. Daha 20kmde araba😐

2015 E180 17 rftsiz jantlarla bariz daha konforluydu. Gerçi o da yol tutmuyordu. Kullandıkça daha çok yorum yapabileceğim.

Ek: Araç çok büyük, avm otoparkına zor girdim. E’den de büyük sanki long kasa gibi. İç genişlik de çok abartılı, sağınızda oturanla araya bir kişi daha girer😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mriya -- 8 Ocak 2019; 20:16:33 >
    İnternet modülünden biraz bahsedebilir misiniz? Aracın kamerasına nasıl bağlanıyorsunuz?

• Aracın yakıt tüketimi konusunda çok beklentiye girmişim. Beklentimden daha fazla yakıyor. Ama performansı tatmin edici. Gerçi bu konfor ve sessizlikle gittiğiniz hızı pek anlamıyorsunuz.

1.6 lt motor sadece Türkiye, Yunanistan, Mısır gibi vergi dilimi motor hacmine göre olan yerlere gelmiş. Motorun üst kapağı da dahil olmak üzere herşeyi 2.0 lt ile aynı. Dolayısıyla 2.0’dan tüketim olarak çok farklı olmasını beklemek hayal. Diğer yandan bu durum yazılımla absürd güçler alınmasını sağlıyor.

Bugün; 34-41-34. TEM otoyolu.
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/6633e3d8-b7af-4917-8bff-ad43754a41db.jpeg

Şu foruma kayıt olacağım:

https://www.bimmerfest.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 19 Ocak 2019; 11:11:50 >

Ben oraya üyeyim zaten. Ama motor seçeneği olarak maalesef bizim ülkemizdeki 1.6 ile ilgili bir paylaşım olmuyor :(

• 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.