Şimdi Ara

Blasphemous Strife & Ruin Türkçe Yama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
10
Favori
39.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önceden bir çalışma vardı ancak dosya sisteminin değişmesi ve paketlemede sıkıntı yaşanması yüzünden @jepalion arkadaşımız çeviriye devam edemedi. Ben de paketleme sorununu çözünce onun çevirdiği kısımlardan yararlanıp çeviriye devam etmek istedim. Sağolsun izin verdi. Eski yamada diyaloglar çevrilmişti ancak yeteneklerin, öğelerin, toplanabilirlerin vb. şeylerin açıklamaları çevrilmemişti. Eksik kalan yerlerin hepsini tamamladım ve eski yamada bulunan ufak tefek hataları da düzelttim. Eski konuya buradan ulaşabilirsiniz: https://forum.donanimhaber.com/blasphemous-turkce-yama--139992702

Çeviri

Truelegend

jepalion

Türkçe Font

ISKA

Paketleme

Truelegend

Katkıda Bulunanlar

sinnerclown

anil523

Notlar:

1- Türkçe yama oyunu v. 2.0.27 sürümüne uygun olarak yapılmıştır eski sürümlerde çalışmaz.

2- Maalesef Türkçe karakter desteği yok çünkü fontlar oyuna sağlıklı bir şekilde import edilemiyor ve oyun çöküyor. Ayrıca bir boss'u yendiğimizde ya da karakter öldüğünde çıkan yazıları çevirip eklemek istemiştim ancak onların da paketlemesinde sorun çıktığı için olmadı.

3- Türkçe yama oyunun kurulu olduğu dizindeki Blasphemous The Stir of Dawn\Blasphemous_Data klasörüne kurulmalıdır.

4- Oyunda çok fazla şey var, illaki ufak tefek eksik ya da hata olacaktır ama önemli bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Link: https://s7.dosya.tc/server18/9b3yhw/Blasphemous_Turkce_Yama.rar.html

v1.1

1- Tespit ettiğim birkaç gözden kaçan,tekrar eden, çevrilmemiş yer çevrildi ve hatalar düzeltildi.

2- Setup güncellendi. Setup'a arka plan müziği ekledim ilk açınca biraz kasabilir 5 saniye bekleyin :)

Link: https://s2.dosya.tc/server13/1cx5iy/Blasphemous_Turkce_Yama_v1.1.rar.html

v2.0

1- Strife & Ruin DLC çevirisi yapıldı ve yama oyunun 3.0.32 sürümüne güncellendi.

2- Türkçe font eklendi. (sonunda) Aracın güncellenmesi ve bizlerin de yoğun çabalarıyla sorunlar çözüldü ve Türkçe font eklendi. ISKA'ya bu konudaki desteği için çok teşekkür ederim.

3- Yamayı yeni sürüme uyarlarken tespit edilen kelime ve harf hataları düzeltildi.

4- Setup güncellendi ve daha stabil hale getirildi.

Link: https://s5.dosya.tc/server/g202i6/Blasphemous_Turkce_Yama_2.0.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Truelegend -- 26 Şubat 2021; 14:32:15 >

• Çevirilik bir durum da var. Yeni DLC bin çevrilmesi gerekiyor. Ama öncesinde yeni sürüme güncellemek lazım. Dosyalar çok sıkıntılı, bunun yanı sıra çok fazla satırın yeri değişmiş eski dosyaya göre. Çıkarılma ve eklemeler de var. Ayrıca font da sıkıntılı. Metinleri font alfabesine göre ayarlayıp font dosyalarını da ayrıca paketlemek gerek. Tekrardan uğraşmaya başladım bakalım.

Önceki mesajlarıma bakmadan hala yorum yazanlar ve özel mesaj atanlar var. Lütfen yapmayın. Önce konunun son mesajlarına bakılır var mı bir bilgi diye sonra yazılır. Ama çoğu kişi buna uymuyor maalesef. Tekrar yazıyorum. Yama güncellenecek fakat öncelik graveyard keeper ın. Çünkü o daha önce çıktı. Ayrıca başladığım ve çok fazla ilerleme kaydettigim işi birakip baskasina geçecek değilim. O oyunun da çok fazla bekleyeni var hatta bundan çok daha fazla olduğuna eminim. Graveyard keeper bitince ilk işim bu olacak. Ama ne zaman olur bilmiyorum.

• Eline sağlık dostum sonunda başardın.👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ellerine sağlık. Teşekkürler
  • Eline sağlık çok teşekkür ederim.

• Oyun istek listemdeydi, artk satın almamamk için sebep kalmadı

Steam sürümü ile çalşıyor değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lyc

Oyun istek listemdeydi, artk satın almamamk için sebep kalmadı

Steam sürümü ile çalşıyor değil mi?

çalışıyor

• Eline sağlık.

• agaaaa varya bu oyunu çeviren bordo berelidir zor bir ingilizce değil mi bu ya veee çok sevindim yaptığınız iş için teşekkür ederim bir malumatım daha vardı oda çeviri işleriniz için beni de alır mısınız gönüllüyüm ne kadar yardımcı olabilirim emin değilim ama özellikle böyle şeylerde çabalamak beni mutlu eder

• quote:

Orijinalden alıntı: İburakonal

agaaaa varya bu oyunu çeviren bordo berelidir zor bir ingilizce değil mi bu ya veee çok sevindim yaptığınız iş için teşekkür ederim bir malumatım daha vardı oda çeviri işleriniz için beni de alır mısınız gönüllüyüm ne kadar yardımcı olabilirim emin değilim ama özellikle böyle şeylerde çabalamak beni mutlu eder

evet biraz zor oldu çünkü dinle ilgili çok fazla terim var. bazı cümlelerde gerçekten anlatılmak isteneni anlamak zor. bazı kelimelerin Türkçe karşılığı tam yansıtmayabiliyor her şeyi. elimden geleni yaptım bazılarını araştırıp öyle çevirdim. çeviri için yanıma kimseyi alamam çünkü ben sadece oynadığım ve çevirisi olmayan oyunları çeviriyorum. kendime göre oluşturduğum bir sistemim var. şu an için de çevirisiyle uğraştığım bir oyun yok zaten. ne zaman olur bilemem. ama çevirmeyi düşündüğün bir oyun varsa teknik destek konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

• knk stir of dawn'ı bulamadım ben steamde oyunun normal haline kurunca "bir tuşa basın" ekranından sonra donuyor

• stir of dawn güncellemeymiş galiba ama bir tuşa basın ekranından sonra oyun donuyor ....... yamayı steamapps/common/blasphemous/blasphemous_data 'ya kurmuyor muyuz niye problem yaşıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: utkufrat0000

stir of dawn güncellemeymiş galiba ama bir tuşa basın ekranından sonra oyun donuyor ....... yamayı steamapps/common/blasphemous/blasphemous_data 'ya kurmuyor muyuz niye problem yaşıyorum

Steam'de denendi çalışıyor. Hatta şimdi emin olmak için tekrar sordum arkadaşa sorun yok dedi. Sizde neden böyle bir sıkıntı oldu bilmiyorum. Herhangi bir hata veriyor mu? Oyundan mı atıyor. Ne oluyor tam olarak?

• Truelegend kullanıcısına yanıt

hata vermiyor fakat bir tuşa basın dedikten sonra ekran donuyor tuşlara bastığımda menüde gezme sesi geliyor fakat ekran bir tuşa basında kalıyor defalarca sildim yükledim ama olmadı

• yama kurulu değilken girebiliyorum oyuna

• quote:

hata vermiyor fakat bir tuşa basın dedikten sonra ekran donuyor tuşlara bastığımda menüde gezme sesi geliyor fakat ekran bir tuşa basında kalıyor defalarca sildim yükledim ama olmadı

Orijinal data.unity3d dosyasını bir yere yükleyip bana gönderebilir misin bir bakıyım. Bir de son defa Türkçe yamayı masaüstüne çıkarıp gereken yere atar mısın.

yüklüyorum google drive linki atıyorum şimdi

• utkufrat0000 U kullanıcısına yanıt

uploadım biraz düşük uzun sürebilir atmam, kusura bakma

• quote:

uploadım biraz düşük uzun sürebilir atmam, kusura bakma

Sorun değil ben de şu an telefondan yazıyorum müsait olunca bakabilirim ancak. Bu arada bir de oyunu farklı bir yere kurmayı da deneyebilirsin. Belki işe yarayabilir.

• quote:

keşke winrar'ın içine atıp öyle yükleseydin daha kolay olurdu :) neyse bakacam ilk fırsatta. sen söylediklerimi denedin mi? oyun Yerel Disk C de kurulmuşsa bir de D de kurmayı dene.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.