Şimdi Ara

Bitmek bilmeyen Ping ve hız sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özellikle akşamları başlayıp gece saatlerine kadar devam eden ve Ping'in aşırı yükselmesi ve download hızında kendisini belli eden aşırı yavaşlığı bir çare bulamadım aylardır. Çok sık yaşat oldum ve Çan'ımdan bezdirdi beni. Birkaç el cs go oynayyım diyorum Ping 54'ten 780'e kadar dalgalanıyor. Eve geliyorum 35 mbps internet varken
    Bitmek bilmeyen Ping ve hız sorunude aynı 3 mbps ilken de aynı. alabildiğimiz hız bu Ping bu. Millet kotadan kurtuldu biz Ping'den foruma girip konu açamıyoruz. İnternet hızı ne olursa olsun bilgisayarda bağlantılar aşırı sorunlu. Spotify bile çalışmıyor. Lanet olsun yapacağınız işe. Aslında bunu Türk Telekom'a sormak lazım zira altyapı onların elinde benim bölgede. Hem Türknet hem Türk Telekom ağız birliği etmiş gibi evinizin içinde sorun var deyip geçiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kablolarını kontrol et pingin sebebi odur

Türk telekom kullanıyorum 35 mbps pakette ping 7 download 34.90 mbps upload 2.15 mbps

• quote:

Orijinalden alıntı: Supernova1071

Kablolarını kontrol et pingin sebebi odur

Türk telekom kullanıyorum 35 mbps pakette ping 7 download 34.90 mbps upload 2.15 mbps

Evde sıkıntı yok elektrikçi getirip kontrol ettirdim hem ev içini hem de evden apartmanın kutusuna giden kabloları kontrol ettirdim, zayıflama olmadığını söyledi, düzenledi kabloları gitti 50 tl de ona sıkışmış, onu da aldı ve gitti. Bu arkadaşlar da ısrarla armuta saplı üzüme çöplü diyorlar. Kablosuz bağlan diyorlar kablosuz da aynı, şunla bağlan diyorlar bunla da yanı. Sizin bölgenizle benim bölgem bir olmayabilir, sebebi budur belki de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

quote:

Orijinalden alıntı: Supernova1071

Kablolarını kontrol et pingin sebebi odur

Evde sıkıntı yok elektrikçi getirip kontrol ettirdim hem ev içini hem de evden apartmanın kutusuna giden kabloları kontrol ettirdim, zayıflama olmadığını söyledi, düzenledi kabloları gitti 50 tl de ona sıkışmış, onu da aldı ve gitti. Bu arkadaşlar da ısrarla armuta saplı üzüme çöplü diyorlar. Kablosuz bağlan diyorlar kablosuz da aynı, şunla bağlan diyorlar bunla da yanı. Sizin bölgenizle benim bölgem bir olmayabilir, sebebi budur belki de.

Modem hat değerlerini atabilir misin bir bakalım?

• aynı sorun bendede var ben adsl kullanıyorum sorunun santralden kaynaklandığı söyleniyor işin garibi santral hala çözemedi aylardır.
  • Modem değerleri öncelikle hattın genel durumu konusunda iyi olur. Ayrıca sanki hat sature oluyor gibi herhangi bir şekilde dışarıdan ikinci bir kullanıcı bağlı değil değil mi dhcp listesini görebiliyorsanız bir bakın. Pek tabi santral kaynaklı da olabilir şikayet kaydı ile tekrar incelemelerini isteyebilirsiniz.
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    Tuna152 kullanıcısına yanıt
    Supernova1071 kullanıcısına yanıt
    Sabah saatlerinde düzeliyor, mesela şu anda yaptığım test:

@Michael Scofield Modem arayüzünden bağlanan cihazları takip ediyorum, bilgisayarım tabletim telefonum televizyon var, yani kendi cihazlarım her daim olduğu gibi. Bir şimdiki değerleri atayım bir de akşam sorun yaşandığı sırada olanları atayım bakalım karşılaştırması nasıl olacak.

@Tuna152 Kesinlikle snatralden olduğu kanaatindeyim ben de.

@Supernova1071

Hat değerleri de şu şekilde:

============================================================================
    VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 16 hours: 47 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 3.091 Mbps 35.900 Mbps
    Actual Net Data Rate: 3.068 Mbps 35.839 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 24.1 dB 21.0 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 6.9 dBm 14.4 dBm
    Receive Power: 1.4 dBm 1.2 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 5.5 dB 13.2 dB
    Attainable Net Data Rate: 24.240 Mbps 61.516 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 5.3 20.7 32.4 N/A 11.2 26.1 40.8
    Signal Attenuation(dB): N/A 20.1 33.3 N/A 11.2 26.2 40.7
    SNR Margin(dB): N/A 24.2 0.0 N/A 21.0 21.0 21.1
    Transmit Power(dBm): N/A 5.6 1.4 N/A 12.4 7.9 6.7

VDSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 47 min 45 sec
    FEC: 830 0
    CRC: 118 0
    ES: 103 0
    SES: 0 0
    UAS: 0 0
    LOS: 0 0
    LOF: 0 0
    LOM: 0 0
    Latest 15 minutes time = 3 min 9 sec
    FEC: 9 0
    CRC: 0 0
    ES: 0 0
    Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
    FEC: 15 0
    CRC: 4 0
    ES: 3 0
    Latest 1 day time = 16 hours 48 min 9 sec
    UAS: 23 23
    Previous 1 day time = 0 sec
    FEC: 0 0
    Total time = 16 hours 48 min 9 sec

• Cgnat olayını araştır

• Gravaze kullanıcısına yanıt
    Akk olayından dolayı mı bu değer alıyorsunuz şu anda peki. Hat değerlerinde biraz crc var o kadar o da çok mühim değil gibi. Gelen size hat paylaşımlı ve muhtemelende akşam yoğunluktan trafik yetmiyor da olabilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

Akk olayından dolayı mı bu değer alıyorsunuz şu anda peki. Hat değerlerinde biraz crc var o kadar o da çok mühim değil gibi. Gelen size hat paylaşımlı ve muhtemelende akşam yoğunluktan trafik yetmiyor da olabilir belki.

Şu anda akn olduğu için böyle, normal şartlarda speedtest üzerinden yaptığım testlerde sabahları çok rahat 34 mbps üstünü görüyorum ancak akn olmasa bile özellikle akşamları inanılmaz bir ping sorunu var. 35 mbps hız var mesela, sayfaları açıyorum resimler yüklenmiyor, yazılar geç geliyor, youtube'da bir video açsam 240p ile başlıyor, kalite artırsam uzun süre gelmiyor. Oyunlar zaten pert, oynayamıyoruz bile. Akn olmuş veya olmamış o pek etki etmiyor ping sorunu olduğunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snowZi*

Cgnat olayını araştır

Araştırayım bir bakalım.
  • cgnat ile ilgisi yok muhtemelende cgnat içerisinde değilsin sorun santral kaynaklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuna152

cgnat ile ilgisi yok muhtemelende cgnat içerisinde değilsin sorun santral kaynaklı

ip görmeden nerden biliyorsun ?
  • kesin olarak biliyorum demedim 'muhtemelen' dedim.Bu sorun cgnattan farklı bir kaynağa bağlı.Buyüzden tahmin yaptım.
  • Akşam mesaimiz başladı yine. Evdeki internete bağlı her cihazın bağlantısını kapattım sadece test yaptığım bilgisayar bağlı ve bu bilgisayarın da güncellemeleri vs manuel yapılacak şekilde ayarlı. Yani interneti kullanacak hiçbir cihaz bağlı değil.

Bu da hat değerleri, bilmiyorum öncekiyle bir fark var mı:

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 1 day: 0 hour: 1 minute
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 3.091 Mbps 35.900 Mbps
    Actual Net Data Rate: 3.068 Mbps 35.839 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 23.7 dB 20.8 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 7.0 dBm 14.4 dBm
    Receive Power: 1.4 dBm 1.2 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 5.5 dB 13.2 dB
    Attainable Net Data Rate: 23.635 Mbps 60.840 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 5.3 20.7 32.4 N/A 11.2 26.1 40.8
    Signal Attenuation(dB): N/A 20.1 33.2 N/A 11.2 26.1 40.7
    SNR Margin(dB): N/A 23.7 0.0 N/A 20.9 20.9 20.8
    Transmit Power(dBm): N/A 5.6 1.4 N/A 12.4 7.9 6.7

VDSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 1 min 29 sec
    FEC: 1452 0
    CRC: 213 0
    ES: 172 0
    Latest 15 minutes time = 1 min 52 sec
    FEC: 24 0
    CRC: 9 0
    Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
    FEC: 11 0
    Latest 1 day time = 1 min 52 sec
    FEC: 24 0
    CRC: 9 0
    Previous 1 day time = 24 hours 0 sec
    FEC: 1428 0
    CRC: 204 0
    ES: 169 0
    Total time = 1 days 1 min 52 sec
    FEC: 1452 0
    CRC: 213 0
    ES: 172 0

• OOOOHHH kafası da şimdi gelmeye başladı, downloadımız da nihayet olması gereken yere geldi(!), şimdi sabahlar olmasın. Bu akşam da bu şekilde gece 1-1:30 civarına kadar gidecek.

Çok teşekkür ediyorum buradan firmaya, millete akn'siz mkn'siz internet bize bırak akn'yi ping'den kullanılamayan internet. Müthiş bir şey ya, çok iyi çok.
  • Aynı sorun bende de var ama hat kullanılamayacak kadar zayıflamıyor modem resetleyerek pingi en düşük seviyede bırakıyorum gece sonunda düzelmiş oluyor.

Vardiyalı çalıştığım ve genelde gece aktif kullandığım için kafaya pek takmıyorum ama gündüz çalışıp akşam nete girenler için çok sıkıntı türknet buna çözüm bulmazsa çok müşteri kaybeder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetin çok kullanıldığı saatlerde olduğu için santral yetersiz geliyor gibi geldi bana. Başka bir sorun da olabilir tabi. Peki akk aşmadan önce akşam saatlerinde ne kadar hız alıyordunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ping sorunu yaşayan arkadaşlar hangi şehirde kullandıklarını yazabilir mi herkes için iyi bilgi olur.
  • Istanbulda oturuyorum. Türknet XDSL Yada VDSL Kullanicisiyim.

Hat hizim 75 mbit. ( speedtest sunarim )
    Pingim 5 ( Istanbula )

Bunlarda herhangibir sorun olmuyor. bunlari yaziyorum ama türknet e bayilan biride sayilmam.
    istanbulda mi oturuyorsunuz eger istanbulda oturuyorsaniz 54 ping normal olmasina karsin. oldugunuz bölgede ya bir ariza var yada türknetin o bölgedeki portlar gidik..

Sunuda söyleyeyim..
    Istanbuldan cs go rekabetci sunucularinda 30-38 ping araliginda oynamaktayim. Herseyi türknetten beklememek gerekiyor.
    ( Inanmayan pmden yazabilir 30 ping konusuna loss %0 )
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.