Yarbay
26 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 291 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Çoğu siteye girerken “Bağlantınız gizli degil” şeklinde uyarı verip NET:ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID hatası gösteriyor.

Bir yakınımın telefonunda böyle sertifika hatası olduğu belli olan bir sorun var. Ne yaparsak yapalım bir türlü düzgün bağlanmayı beceremedi cihaz. Hem Wi-Fi’de hem mobil veride aynı sorunu yaşıyoruz. Cihazın tarih ve saati Güncel, tarayıcının çerezlerini sildim, başka ayarları da denedim bir Türlü sağlıklı bir bağlantı yapamıyoruz.

Sorun PC’den de bildiğimiz ya tarih-saat uyumsuzluğu ya da sertifika hatası ama bu şekilde bir sorun da yok. Yüklenen bir şey mi ne yaptı bilemiyorum ama bir türlü çözülmedi.

Sorunun çözümü için ne yapabiliriz?


Redmi Note 10 Bağlantı Gizli Değil Hatası ve İnternete bağlanamama

Merhabalar, yaşlı bir akrabama 1.5-2 sene kadar önce kuzenler bu başlıktaki lanet telefonu almışlardı. Cihazda sadece whatsapp ve enabız programları yüklü olmasına, 16 gb hafıza kartı olmasına ve tüm taşınabilir şeyler oraya taşınmış olmasına karşın hiçbir şekilde hafıza açılmıyor, cihaz hiçbir şekilde doğru düzgün kullanılamıyor. Ne yaparsam yapayım 50 mb yer bile açamıyorum. Güncelleme bildirimi gelmiş, onu bile yükleyemeyecek durumda cihaz.

Samsung Galaxy Grand Prime+ Hafıza Sorunu (Hafıza Açamama)
Samsung Galaxy Grand Prime+ Hafıza Sorunu (Hafıza Açamama)
Samsung Galaxy Grand Prime+ Hafıza Sorunu (Hafıza Açamama)
Samsung Galaxy Grand Prime+ Hafıza Sorunu (Hafıza Açamama)
Samsung Galaxy Grand Prime+ Hafıza Sorunu (Hafıza Açamama)
Bune ne yapabiliriz? Yahu zaten 8 gb hafızası var saçma sapan silinmeyen şeylerle doldurmuş samsung cihazın içini. Gerçekten şu cihaza yaptığıyla ne hedefliyor, anlayabilmiş değilim. Uzun bir süredir android cihaz kullanmıyorum o sebeple ne yapılabilir bu işin içerisinden çıkamadım. Önerileriniz varsa denemek isterim. Tek isteğimiz whatsapp'ı bari düzgün kullanabilmek.

Merhabalar, 30 mart'ta bir trafik kazasına karıştım ve maalesef aracım perte ayrıldı.


Yol ver tabelası olan yönden gelen acemi bayan sürücü ile dörtyol kesişiminde kaza yaptım ve tecrübesiz olması hasebiyle tutanak tutmaya yanaşmadı ve polis çağırıp tutanak tutturduk. Çekici çağırıp aracı aldım götürdüm ve araç eninde sonuna kaskodan perte ayrıldı.


30 martta tutulan tutanağı 31 martta emniyetten teslim alıp kasko işlemlerini başlattım ancak bana kusur oranı verdiler mi vermediler mi bir türlü öğrenemiyorum. SBM'den sorguladığımda kayıt bulunamadı diyor. Başka bir yerden de hiçbir türlü ulaşamıyorum bu bilgiye.

Polis Tarafından Tutulan Kaza Tespit Tutanağı Kusur Oranı Öğrenme


Kazada kusurumun olmadığına inanıyorum, kaskodan işlerimi halledip paramı almış olsam da hem 23 gündür çektiğim maddi manevi çile yanıma kar kaldı hem de hala alacak araç bulamadım. Bir de haksız olarak suçlanmak istemiyorum, bir de bana kusur oranı çıkarıp değer kaybı vs davası açılmasına da tahammülüm yok açıkçası. İnternette okuduğum çoğu yorumda kaza hallerinde mutlaka iki tarafa da kusur verdikleri söyleniyordu, eğer yolver tabelası olan kavşaklarda o yönden gelip yolvermeden kazaya sebebiyet veren varken diğer kişiye de suç verilecekse nerede kalır bu işin adaleti?

Merhabalar, bir senedir kullandığım 1.6t cosmo insignia ile talihsiz bir kaza yaşadık ve araç çok muhtemeldir ki perte çıkacak. Üzerine fazla para koymadan geçebileceğim araçlar arıyorum.

D sınıfı olması gerekmez ancak B sınıfı da hiç düşünmüyorum. Pandemi öncesi sadece şehirdışı kullanımı için almıştım ancak şu anda da sadece şehir içi kullanıyorum ve D biraz büyük geliyor.
C Sedan ya da C HB tercih etmek çok mantıklı geliyor. Manuel olabilir, benzinli az yakması veya LPG’li olması şartıyla mümkün.

FB7 civic, 1.2 tsi ya da 1.6 tdi comfortline golf 7-jetta, 1.4 trendline passat gibi seçenekler kafamda ancak sizlerin de fikirlerini almak isterim.

Cosmo insignia’dan sonra hiçbir araç donanımıyla mutlu etmeyecek ancak bu sefer kolay satabileceğim ve şehir içine daha uygun bir araca bakmak istiyorum.

Merhabalar, yaklaşık 9 yıldır bilgisayarımda olan ve artık depolama amaçlı kullandığım Seagate marka 500 gb hdd'ye indirdiğim bir dosyayı başka bir diske kopyalama yaparken bir hata aldım ve kopyalama işlemini tamamlayamadım. Veriyi silmek istediğimde silemedim de. Unlocker programıyla veriyi silebildim ancak daha sonra yaptığım bad sector taramasında bir tane hasarlı yer tespit ettim. Bunun üzerine eskide olan verileri kaybetmemek adına yeni hdd siparişi geçtim ve bugün yeni gelen hdd'yi takacakken bir test daha yaptım ve şaşırtıcı şekilde bad sectorun yok olduğunu gördüm.


İlk test:

Bad Sector'ün Düzelmesi ve HDD Sağlığı


İkinci hali:

Bad Sector'ün Düzelmesi ve HDD Sağlığı


Ancak birkaç tane uyarı mevcut:

Bad Sector'ün Düzelmesi ve HDD SağlığıSizce bu hdd'yi değiştirmeli ve emekli etmeli miyim yoksa hala kullanmaya devam edebilir miyim? Görünen bad sector kendi kendine nasıl düzelmiş olabilir, kafam karıştı açıkçası.

Merhabalar, yaklaşık 4 gündür iPhone telefonumdan ara ara uzun süre olmak üzere bazı internet sitelerine erişemiyorum, bunların başında da Google arama ve YouTube geliyor. Cihaz hiçbir şekilde veri alamıyor ancak VPN’i aktif ettiğim anda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Bu sorunu sadece telefonumda yaşadığım için müşteri temsilcisi sorunu iOS 14’e atıyor ancak yazılımı neredeyse 1 aydın kullanıyorum ancak sorun 4-5 günlük bir sorun. Hg253s Router kullanıyorum. Ben sorunun telefonumda olmadığına inanıyorum zira Telekom olan hatta sıkıntısız çalışıyor. Ayrıca telefonda sorun olsa VPN’le de bağlanamamam sorun olurda orada da olması gerekmez mi? Bu sorun hakkında ne yapabilirim?

İphone Bağlantı Sorunu

İphone Bağlantı Sorunu
14 Mart 2020 tarihinde bir araç satın aldım, alırken plakasını da değiştirdim. Geçen cuma günü eve tebligat gelmiş. 05.12.2019 ve 28.12.2019 tarihlerinde istanbul-ankara otoyolu ve köprülerden geçiş için 31,75 tl olan ücrete 127,00 tl de ceza iliştirip göndermişler.

2020 yılında teknoloji çağında olmaması lazımdır da yanlışlıktır olur dedim, verdikleri telefona ulaşmaya çalışıyorum. 08504606060 numarasını arıyorum ogs için 1'i hgs için 2'yi tuşlayın diyorlar, cezanın ne ile alakalı olduğunu bilmediğim için önce 2'ye bastım ve telefona çıkan görevliden aracımda bilmediğim bir ogs olduğunu ve ogs varken neden hgs'ye bastığımla ilgili bir güzel azar işittim. Telefonla arayıp daha sonra ısrarla 1'e basmama rağmen cumadan beri sürekli hgs birimine yönlenriliyorum ve arada birkaç azar işitiyorum yine hgs'ye bastığımla ilgili. 4 gündür telefonla ulaşıp bilgi alamıyorum velhasıl. İstedikleri belgeleri göndermeye hazırım -ki başkalarının yaptığı hata için cebimden posta parası vereceğim- ama o konuda bile bilgi alamıyorum, APS ile mi gönderilecek, normal mektup olarak mı gönderilecek.

Sene 2020, e-devletten bile bir aracı ne zaman alıp sattığımı, tescil tarihini görebiliyorum ama koskoca KGM ben aracı aldığım tarihten öncesi için plaka için mi araç için mi bilemediğim bir şekilde ve tutarda ceza gönderiyor ve hiçbir şekilde telefonla ulaşılıp bilgi alamıyorsunuz.

Sizce ne yapmalıyım, telefonla ulaşamıyoruz, mail attık cevap veren ilgilenen yok, 15 günlük süre içerisnde dava açma hakkım var ancak 4 gününü böyle saçma şeylerle yedim bile. Teşekkürler.Araç Tescil Tarihinden Öncesi İçin Gönderilen OGS Cezası
Merhabalar, 2014 yılında almış olduğumuz 42LB670V tv’nin orta kısmında, hafif yukarıda sola doğru bir bölgesinde gölgelenme/siyahlık tespit ettim. Normal bir görüntü izlerken göze batmıyor, rahatsız etmiyor hatta fark bile edilmiyor ancak özellikle açık renk tek renk görsellerde bariz bir şekilde gölgelenme görünüyor. Gölgelenme içinde kare kare led olduğum tahmin ettiğim kısımlar görünüyor.

Şu anda çok büyük bir sorun teşkil etmediği için direkt tamire göndermedim ancak yerel servisi arayıp Bilgi almak istedim muhtemelen ekranın ve anakartın değişmesi gerektiğini ancak görmeden bir şey diyemeyeceğini falan söyledi.

Sizce bu sorun nedir? Tahmin ettiğim gibi led yanması mı? Düzeltiliyor galiba ancak tahmini masraf nasıl olur yaptırmak mı mantıklı olur yoksa yeni tv almak mı kararsızım açıkçası. Şimdi rahatsız etmiyor ve ellemedik ancak düzelttirmesek sorun daha da büyür mü? Şimdiden teşekkürler.


Birkaç renk ile denedim ve fotoğraflarını çektim:LG 42LB670V Ekran Gölgelenme Sorunu (Yardım)

LG 42LB670V Ekran Gölgelenme Sorunu (Yardım)

LG 42LB670V Ekran Gölgelenme Sorunu (Yardım)

LG 42LB670V Ekran Gölgelenme Sorunu (Yardım)

LG 42LB670V Ekran Gölgelenme Sorunu (Yardım)

LG 42LB670V Ekran Gölgelenme Sorunu (Yardım)

LG 42LB670V Ekran Gölgelenme Sorunu (Yardım)
Merhabalar, bir süredir internetimde sorunlar yaşıyorum ve Ankara'da olmama rağmen speedtest yaparken yakın server otomatik seçili olacak şekilde ayarlıyken önceleri Kayseri'yi seçiyordu şu anda da Trabzon'u seçiyor ve Ankara hiç görünmüyor bile. IP'den konum tespiti yapabilen sitelerden baktığımda da beni Trabzonda gösteriyor. Bunun sebebi ne olabilir? Bir süredir yaşadığım hız ve bağlantı kalitesi sorununun sebebi bu olabilir mi? Router hatalı olabilir denmişti ancak bu bana routerlik bir sorun gibi görünmüyor. Bu durumda bağlantıda yaşadığım düşük hız gibi sıkıntılar bu sebepli olabilir mi, ne yapmamı önerirsiniz?

IP konum yanlışlığı

IP konum yanlışlığı
Merhabalar, yaklaşık 1 senedir kullandığım sol fiber'de ilk kez geçen hafta çarşamba (06.05.2020) gününden beri sorunlar yaşıyorum.

Evimde 35 mbps ont+router şeklinde olan eve kadar fiber ile hizmet alıyorum. Router olarak da HG253s var. Cihazın wlan kapsama alanı harici pek de sorunum olmamıştı bu zamana kadar.

Bahsettiğim çarşamba akşam eve gelip modemi açtıktan sonra işlerimi hallettim ve baktım ki router üzerindeki intrnet ışığı yanmıyor. Router'ı yeninden başlattım ışık geldi her şey çok iyi derken geri gitti ve müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışırken sürekli 30'ar saniye civarında ışık gelip gitti. Müşteri hizmetleri hiçbir problem göremedi ve modem resetletmek dışında da bir yol önermedi. Modem resetlemek de (her ne kadar ben istemesem de) yapıldı ve o da pek bir işe yaramadı ve sürekli kopma, drop, hız düşüklüğü ve hız yüksekliği (evet malesef o da var) gibi sorunlar olmaya devam etti. İnternet bir bakıyorum 100/100 simetrik hale gelmiş, bir bakıyorum hız 1 mbps altında bir bakıyorum internet komple gitmiş. Stabil bir bağlantı yok.

İnternet Kopması ve Sıklıkla Yaşanan Yavaşlıklar (Fiber)-HG253s
İnternet Kopması ve Sıklıkla Yaşanan Yavaşlıklar (Fiber)-HG253s


MH'yi tekrar aradığımda da eve ekip gönderelim dediler ancak hem ortalık malum virüs dolu, eve pek yabancı insan sokmayı istemiyorum hem de gelecekeleri zamanı uyduramadığımız için gelemediler ancak o gece ont ve router'i fişten çıkarıp bir saat kadar sonra tekrar açınca dün (09.05.2020) öğlene kadar hiçbir sorunla karşılaşmadan kullandım ancak dün öğlen de yine drop sorunu almaya başladım. Sadece router'i açıp kapayınca internet ışığı benzer şekilde bir gelip bir gitmeye başlıyor. Ont ve router'ı çekip takınca biraz daha iyi olur gibi oldu ancak bu sefer de yine hız sorunu almaya devam ediyorum. Şu ana kadar devam ediyor, bir düzeliyor bir bozuluyor.

İnternet Kopması ve Sıklıkla Yaşanan Yavaşlıklar (Fiber)-HG253s İnternet Kopması ve Sıklıkla Yaşanan Yavaşlıklar (Fiber)-HG253s


Router'ın log kayıtlarında sıklıkla tekrar eden parse fail isimli bir hata görüyorum.

2020-05-10 14:18:29 Voice Notice voice 1 DNS[ankres13.ims.superonline.com] Parse Result:213.74.66.193
2020-05-10 14:18:29 Voice Notice voice 1 DNS SRV[_sip._udp.ankres13.ims.superonline.com] Parse Fail.
2020-05-10 14:12:46 Voice Notice voice 1 DNS[ankres13.ims.superonline.com] Parse Result:213.74.66.193
2020-05-10 14:12:46 Voice Notice voice 1 DNS SRV[_sip._udp.ankres13.ims.superonline.com] Parse Fail.
2020-05-10 14:02:56 Voice Notice voice 1 DNS[ankres13.ims.superonline.com] Parse Result:213.74.66.193
2020-05-10 14:02:56 Voice Notice voice 1 DNS SRV[_sip._udp.ankres13.ims.superonline.com] Parse Fail.
2020-05-10 14:00:58 User Management web 1 User admin expire and logout from 192.168.1.21.


Bir de bazen olan drop error hatası var.

2020-05-10 12:43:25 Kernel Alert klog 104602 104602 Drop Error packet,may be PS or DA. SRC=92.242.40.239 DST=176.234.140.151 LEN=40 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=243 ID=40087 PROTO=TCP SPT=57466 DPT=5389 WINDOW=1024 RES=0x00 SYN URGP=0 MARK=0x8000000Routerdan kaynaklandığı kanaatindeyim sizce sorun ne olabilir? Huawei routerlardan herkes şikayetçi, Hg253s'ten de şikayetçi olan çok ben de kapsama alanı gibi özelliklerinden memnun değildim ancak şu olay komple can sıkıcı bir hal aldı. Bu router'i alsalar da yerine en iyi ihtimalle hg255s verecekler ondan da memnun olacağımı düşünmüyorum. Kendime yeni bir router alıp malum yöntemlerle kullanıcı adı ve bilgilerimi edinip onu kullansam sorunu çözer miyim sizce?

Şimdiden yardım için teşekkürler.
Hakkında
Konum: Ankara, Çankaya
Meslek: Engineer
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MacBook
Otomobil
LEON
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
Turkcell SuperOnline
Oyun Platformu
xbox
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 49 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 sa. önce
Mesaj Sayısı: 3.157
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.367
İkinci El Bölümü Mesajları: 109
Konularının görüntülenme sayısı: 57.340 (Bu ay: 821)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.446 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.