Şimdi Ara

Birilerinin zengin olması için yaşıyoruz (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
7.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forumdakilerle bir direniş başlatayım gibi bi düşüncem yok zaten.Aklımdakileri yazmak mutlu ediyor beni.Zaten forumdakilerin de çoğu seninle aynı düşüncede.Şükret,adam kazanacak tabi,sen de yap kafasında.600 den fazla tıklanmış +7 oy var.

Burdaki mesele benim zengin olmam falan da değil zaten,bana öğüt verme yani.

Orkestra şefi ile bu alakasız şeyler.Hastane sahibi sadece parayı alır,hastayı iyileştirme süreci ile bir ilgisi olmaz.O hastaneyi(toplumun ortak malını) çalmıştır ve bunu da hukukla örtbas etmiştir.

• Doğru tespit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • whitewedding W kullanıcısına yanıt
    Siz ya patronsunuz,

Ya da köle olmayı sindirmiş biri.

Zira kimse bu konuya bu denli tepki vermez.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • up

• Nasil bir dünya düşünüyordun veya hayal ediyordun ki nüfus arttıkça bunlar zorunlaşıyor herkesin eşit olduğu bir sistem imkansız hele ki insanın oldugu yerde eşitlik arama ve eşit yaşama düşüncesi iyice saçma

Nasıl bir şey düşündüğünü söyler misin merak ettim sadece eşitlik olsun deme örnek ver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frenilum16 -- 18 Nisan 2021; 13:6:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Herşey para dostum.
    binlerce yıl öncesinde insanların avlanıp mağarada yaşadığı dönemde yaşamıyoruz.
    Sağlıktan tut gıdaya herşey ama herşey para ile elde ediliyor.
    Para mutluluk getirmez yalanı fakırlerin kendini avutmasi için söylenmiş bir yalandır

https://www.youtube.com/watch?v=wBDXZHjl4iQ&feature=youtu.be

• Komünist gibi ağlamışsınız ya la kaç mesaj..

Hiç kölelik yapmak istemiyorsan alırsın tasını tarağını ormanda yaşarsın. Ha yok yapamam diyorsan açarsın mahalle arası bir çiğ köfteci ayda 2500-3000 lira garanti kazanırsın kimseye de kölelik yapmazsın.

• Eşitlikten ne anladığına bağlı.Geçen gün bi feminist gördüm.Niye erkekler 9 ay karnında bebek taşımıyor da kadınlar taşıyor diyordu.Tabi böyle bir eşitlikten bahsetmiyorum.Bizler çalışırken ürettiğimiz şeylerin birileri tarafından sahiplenilmesi,onlar için çalışmamız saçma geliyor bundan bahsediyorum.

Tam tersi insan aklı ve medeniyet geliştikçe eşitliğe yaklaşıyoruz gitgide.

• Bu sistemde çalışayım daha çok kazanıyım dersin, fakat sen çalıştıkça patronun daha çok zenginleşir, sen daha çok fakirleşirsin. Sistem senin çalışmanın patronu zenginleştirmesi üzerine kurulu.

• up

• quote:

Orijinalden alıntı: whitewedding

En azından çabalarım.

Senin gibi oturup ağlayacağıma.

Ben olmasam bile.

Benim gibi birisi olacak.

Senin gibi değil.

Zaten her çalışan başarır demedik.

Sen en başta bunu yanlış anlamışsın.

Başaranlar çalışanlar arasından çıkacak dedik.

Her verdiğin örnek Elon da Elon.

Kimse sana Elon olabilirsin demedi zaten.

Çalış belki daha iyi bir hayata sahip olabilirsin dedik.

Artık bebek değilsin.

Kimse ağlıyorsun diye bir şey vermeyecek sana.

İstediğin kadar da söv sisteme.

Değişmeyecek.

Benim küçük olsa da bir şansım var

Sen bomboşsun.

Evet arkadaşlar bu gördüğünüz eleman zenginlerin zenginliğine zenginlik katacak onlara merdiven olup ezilecek bir arkadaşımız bu arkadaşlar sayesinde kapitalizm tıkır tıkır işliyor bu arkadaş gibiler sayesinde kölelik bitmedi modern kölelerimiz var

• 7-8 sene önce düşünecektiniz bunları. Geçti artık.

Bu arkadaş çok fazla kişisel gelişim kitabı okumuş.

Büyük oranda katılıyorum, 15-20 yıl çalışıp şu an yıllık 3-4 milyon cirosu olan akrabam var doğru yerde yapılmış doğru hamle çok büyük fark yaratıyor

• Ay
    Nen
    Öy
    Le

• Kendi işinin patronu olanlar müstesna.

Sokakta hıyar satan da patrondur, araba üretip satan da.

• quote:

Orijinalden alıntı: 120205044

Tarım toplumundan geldiğimiz noktaya bir bak. Uçaklar roketler uzay araçları global markalar İnternet yapay zeka blockchain iot nanoteknoloji............

Bu kadar şeyi o beğenmediğin insanoğlu keşfetti. Düzen değişti, eskiden zengin olma ihtimalin yoktu şimdi var.

Alıntıları Göster

Yalnız bu dediğin icatların olabilmesi için refah seviyesi şart.12 saat çalışıp ekmek telaşına düşen biri felsefe,sanat,teknolojiyle uğraşamaz.Bunun için zenginler,yakışıklılar,zekiler,diğerlerinde olmayan farklı bir özelliği olan bireyler hariç üremeler dünyaya gereksiz yüktür.

• Tamamıyla başdan aşağıya yanlış bir düşünce içersindesin.Birilerinin yanında nitelikli köle olmak için okuman senin kendi tercihin.Gittin yazılım okudun gidipr risk alıp kendi yazılım ofisini kurabilirsin mesela örnek kalkıpta birnin yanında çalısman zorunlu değil.Özgürlüğü nerede aradağına bağlı.Şunu bilmiyorsun bu Ülkede patron olmakta hiç kolay değil.Bir ol Elamanlarınla ayrı uğraş devletle ayrı ugraş gör patronluğun nasıl birşey olduğunu ben bizzat kendi çevremden görüyorum bunu.Abim kalifiye işini bırakıp kendi işini kurmayı tercih etti şimdi kurdiğum güne lanet olsun diyor bu parayı beyaz yaka olarak çalışırkende alıyodum zaten diye söyleniyor.Özgürlük die birşey yok bu Dünyada yaşıyorsan herzaman çalışmak ve kafanı kullanmak zorundasın taki ölene kadar ölünce bitiyor birtek.Yıllardır insanlar bunu eleştirdi isyan etti ama hiçbirzaman faaliyete geçmedi geçmeyecekte o yüzden boşuna ağlamanın anlamı yoktur.Özgürlük sadece ölümdür bana göre.Kendine dürüstce şu soruyu sor önce çok paran olsa zengin olsan sen ne yapardın?Bunu cevapla.Tartıştığın şeyin hiçbir sonucu yok yani Dünya böyle dönüyor.Avm ye gidiyorsun alışveriş yapıyorsun Avm de insanlar çalışıyor.O insanlar çalışmasa sen Avm de alışveriş yapamayacaksın.Otomobil istiyorsun mesla birileri fabrikada Otomobil üretemesse sen o otonobili alamıyacaksın.Sen tüketirken birileri çalışıyor sen çalışırkende başka birileri tüketiyor hayat ve Dünya bôyle dönüyor daha iyi bir fikrin varsa maddeler halinde yaz ne yapıcaksın görelim.

Bu çocuk tam bir gerizekalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.